Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

SINGLE:

http://www.ocforums.com/showthread.php?t=535220

RAID0 na VIŚCIE:

http://forum.pclab.pl/index.php?act=Print&...47&t=306625

POZDRO

P.S. W komputroniku jak zawsze dane w tabelce z kosmosu :) ale cena wyraźnie spadła.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ST3500320AS czyli 500GB 7200.11 z 32MB cache

Wrażenia w porównaniu do jednotalerzowego Seagate 250GB 7200.10

Głośność.

Silnik wolniej rozpędza talerze niż w 250GB, co w efekcie daje cichszy ale i wolniejszy start.

Wibracje minimalnie większe, mniej więcej dwukrotnie większy szum obracających się talerzy.

Szum nie przeszkadza jest równomierny i można zwrócić na to uwagę tylko kiedy przechodzi lub wychodzi z trybu standby (pod warunkiem ze w pomieszczeniu mamy idealną ciszę).

Poprawiony został czas wyszukiwania z 15.2 do 12.4ms. O ile w modelu 250 wyszukiwanie jest prawie bezgłośne, to w modelu 500 ten dźwięk jest słyszalny, ale nie dokuczliwy. Konstrukcja dysku dosyć dobrze sobie z tym radzi.

 

Temperatura: Napędy w tej samej wentylowanej zatoce:

500GB - 33st - nowy ze jest zimniejszy o 3 st.

250GB - 36st

 

Testy transferów liniowych dwoma programami na płycie Abit IP35 Pro, 2GB RAM procesor E2160 1.8@3.2GHz z systemem XP

 

HDTune - szczyt wykresu jest spłaszczony, co trochę mogło by wskazywać że jest sztucznie ograniczony (przez producenta?) max transfer. No ale mogę się mylić.

post-13052-1196463121_thumb.jpg

 

HDTach

post-13052-1196463585_thumb.jpg

Średnia z HDTach 89.6 MB/s

Całkiem nieźle jak na dysk o tej pojemności. Biorąc pod uwagę poprawiony czas dostępu dobrze będzie się sprawował się jako dysk systemowy.

Sumując, wyższe transfery, lepszy czas dostępu, niższa temperatura.

Głośność nieznacznie większa niż w modelu 7200.10, na co głównie na wpływ drugi talerz i szybciej pracujące głowice.

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no wynik w HDTach rewelka jak narazie najlepszy jaki widziałem z tym HDD, dużo mu nie brakuje do Samsunga F1, pewnie to zasługa P35 w małym stopniu te 3-4MB/s na + :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no wynik w HDTach rewelka jak narazie najlepszy jaki widziałem z tym HDD, dużo mu nie brakuje do Samsunga F1, pewnie to zasługa P35 w małym stopniu te 3-4MB/s na + :)

To co w sieci widziałem było robione na starszym firmware. Może stąd wynika różnica.

A chipset Intela znany jest z dobrej współpracy z dyskami twardymi w więc być może :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro juz porownujemy 250GB 7200.10 i 500GB 7200.11 o tych samych talerzach w srodku to powiedcie mi jedna sprawe - czy oba dyski maja taka sama elektronice , te same uklady scalone itp ? ( chodzi mi o to ze w 7200.11 elektronika jest lepsza , udoskonalony NCQ itp i zwiazku z tym chcialbym wiedziec czy model 250GB 7200.10 ma tez ta nowa lektronike czy tez stara z serii 7200.10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do nowej serii 11 czy moglibyście mi doradzić co jest szybsze w zastosowaniach typu gry, lokalny server SQL a dokładnie czas restorowania bazy danych i operacje wykonywane na bazie. Wykonuje je tylko 1 user, :) .

Obecnie mam 80gb Samsunga sata II i zaczęło mi brakować miejsca.

 

Przydałoby mi się powiększyć, ale nie zależy mi na wielkościach typu 500gb bardziej na szybkości.

Myślałem nad dokupieniem drugiej 80tki i raid, ale zabawy przy zmianie płyty mnie trochę zniechęcają.

A może nowa Barracuda 250gb 7200.11 jako systemowy, albo nawet Raptor 150gb.

 

Warto dopłacić do Raptora 150gb ? Czy już kupić 500gb 7200.11 najwyżej miejsce się będzie marnować, a będzie taniej.

Chyba, że w takiej sytuacji czas dostępu ma większe znaczenie i lepiej wybrać Raptorka, bo się lepiej sprawdzi.

 

Osobiści skłaniam się bardzie ku Raptorowi, ale wole usłyszeć komentarze osób, które miały z tymi dyskami do czynienia.

 

Ten test pokazuje co innego....

 

http://www.nvision.pl/_plugins/content/con...?content.151.38

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś widzę małe zainteresowanie Barracudą ES.2 :) orientuje sie może ktoś gdzie można ją dostać na chwile obecną ?

 

Ładna ocena końcowa dla ES.2 :D http://www.bootdaily.com/index.php?option=...mp;limitstart=3

 

Mam pytanko bo ten ES.2 ma jakies 2 kontrolery SATA i SAS o co w tym chodzi ? bedzie on dobrze smigał na płycie z chipsetem nForce 680i pod Sata2

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar wymienić mój dość wysłużony już dysk Samsunga (ATA) na coś nowego na SATAII. Wpadła mi w oko Barracuda ST3500320AS. Znalazłem na allegro w korzystnej cenie 379zł.

http://www.allegro.pl/item276887457_500gb_...2mb_cache_.html

Czy ktoś kupował może u tego sprzedawcy? Cena wydaje się jakoś dziwnie niska...

Chyba dysk będzie ten będzie dobrym wyborem w cenie do 400zł?

Zastanawiam się również czy odczuję wzrost wydajności w porównaniu z moim ATA-Samsungiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak - zapuść HDTacha u siebie na starym dysku to bedziesz wiedział :) czy odczujesz różnice, co do ceny tej z aukcji jest troche taniej niz w sklepach komputerowych, widocznie bierze tego pełno, tez sie zastanawiam czy nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> z tej aukcji http://www.allegro.pl/item275776447_seagat..._new_gw_fv.html u tego goscia akurat moge odebrać osobiscie, ale z drugiej strony wolalbym miec gwarancje na ten dysk w jakims znanym sklepie typu Komputronik, Sirius, ProLine itd :) no i mocno zastanawiam sie nad modelem ES.2 tylko ze nigdzie go nie ma :(

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiło mi się Barracudę 500GB 16MB cache (ST3500630AS) zapuściłem HD TUNE i

Dołączona grafika

 

...i trochę dziwny ten obrazek (pomijając ten pik pewnie od swapa). Zawsze mi się wydawało że dysk jest najszybszy na początku, a nie w połowie, może coś zchszaniłem? :?

 

No i standartowa recenzja

 

Zalety:

- Małe wibracje, i znikomy hałas obracających się tależy

- Szybszy od mojej starej 120GB Barracudy :D

 

Wady:

- Głośny podczas pracy, nie muszę patrzeć na lampkę by wiedzieć czy coś robi <_<

- Grzeje się - 42-43 stopnie to sporo więcej od moich starych dysków

 

I jeszcze jedno pytanie, jak partycjonujecie takie wielkoludy, ja roboczo podzieliłem go: 16GB(sys+prog)-150(gry)-300(archiwum)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiło mi się Barracudę 500GB 16MB cache (ST3500630AS)

No to fajnie, tyle że my tu rozmawiamy o Barkach 7200.11 a Ty kupiłeś głośną i gorącą 7200.10 o których topic jest gdzie indziej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie , po co kupiles stary model z serii 7200.10 skoro jest nowa seria 7200.11 o wiele szybsza i lpesza i w tej samej cenie

Cholera trochę się zagapiłem, byłem pewnien że jest to seria 11, sprzedawca widać mnie zamotał, mam nauczkę że po nadgodzinach nie kupuje się niczego, jednak tych paru Mb/s szkoda jak cholera :( Niemniej jak tak patrzę na ceny .11 zaoszczędziłem na parę piw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera trochę się zagapiłem, byłem pewnien że jest to seria 11, sprzedawca widać mnie zamotał, mam nauczkę że po nadgodzinach nie kupuje się niczego, jednak tych paru Mb/s szkoda jak cholera :( Niemniej jak tak patrzę na ceny .11 zaoszczędziłem na parę piw.

Za ile kupiłeś swój dysk? Na allegro 500GB z serii 11 można dostać za 379zł + wysyłka 12zł. A te "parę MB/s" to jakieś 20 w HDTachu. Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile kupiłeś swój dysk? Na allegro 500GB z serii 11 można dostać za 379zł + wysyłka 12zł. A te "parę MB/s" to jakieś 20 w HDTachu.

380zł (wytargowane) w zwykłym sklepie, więc nawet jak wystawię na allegro to niewielę stracę, spróbję też dogadać się ze sprzedawcą, jeśli faktycznie .11 jest szybszy o 20mb/s to warto pokombinować. DZIĘKI i przepraszam za śmiecenie w topiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak - zapuść HDTacha u siebie na starym dysku to bedziesz wiedział :) czy odczujesz różnice, co do ceny tej z aukcji jest troche taniej niz w sklepach komputerowych, widocznie bierze tego pełno, tez sie zastanawiam czy nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> z tej aukcji http://www.allegro.pl/item275776447_seagat..._new_gw_fv.html u tego goscia akurat moge odebrać osobiscie, ale z drugiej strony wolalbym miec gwarancje na ten dysk w jakims znanym sklepie typu Komputronik, Sirius, ProLine itd :) no i mocno zastanawiam sie nad modelem ES.2 tylko ze nigdzie go nie ma :(

No chyba będzie szybszy :) Average Read mojego Samsunga to 61.3 MB/s

Zdecydowałem się na tą 500GB Barracudę, wezmę prawdopodobnie z tej aukcji, którą podałem wcześniej, odbiorę osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ o około 25MB/s będzie szybszy :) osobiście juz bym brał tą Barracude 11 z tej aukcji, ale czekam na dostawę ES.2

 

I jeszcze jedno pytanie, jak partycjonujecie takie wielkoludy, ja roboczo podzieliłem go: 16GB(sys+prog)-150(gry)-300(archiwum)

Czy ja wiem czy takie wielkoludy :) u siebie tak mam zamiar podzielić

 

C: - 25GB (XP)

D: - 30GB (Vista)

E: - 150GB (Instalacje) - Miejsce na instalki (gier,programów), Pliki pobierane

F: - 200GB (Multimedia) - Filmy,Muzyka,Obrazy (Tapety), Grafika

G: - 60GB (Programy) - Programy (instalatory), Dokumenty, Zapas C

 

Pliku wymiany nie potrzebuje bo mam na to pen drive ReadyBoost

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych 3 dysków jest najwydajniejszy ?

 

Raptor 150gb

Barracuda 250gb 7200.11

Barracuda 500gb 7200.11

a może inny (jaki?)

Najwydajniejszy jest bez wątpienia Raptor, ale przy tym najgłośniejszy, najgorętszy i absurdalnie drogi (ok 620 zł za 150GB :blink: - cena za 1GB 4,13 zł ) W moim mniemaniu dysk dla ludków z grubym portftelem, tym bardziej, że bez dobrego wyciszenia się nie obejdzie (Scythe Quiet Drive też kosztuje).

Ja czekam na Samsungi F1 500 GB, ew. jeśli cena będzie zbyt wygórowana to pozostaje Barka 7200.11 500GB cena ok. 380 zł (za 1GB wychodzi 0,76 zł) . Wolę mieć szybki i pojemny dysk niż b.szybki i o śmiesznej wielkości. Później dokładasz drugi taki sam do RAIDa i rządzisz :twisted2:

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...