Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos jeszcze natknal sie na jakies testy predkosci tej nowej barcudy - szzcegolnie model 500GB

Na pierwszej stronie masz test, tu też możesz zajrzeć

http://www.ocforums.com/showthread.php?t=535220

http://www.abchw.com/content/seagate-barra...B-baracuda-es.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie rozni ST3500320AS od ST3500320NS ?

 

Juz wiem - NS to seria ES.2 a AS to 7200.11

 

Powiedcie mi jak sadzicie czy warta jest kupienia ta nowa baracuda ?:) ( poprzegladalem te testy i jakos na nic zlego sie nie natknalem , albo cos przegapilem)

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto :) tylko ja mam dylemat czy nie poczekać i nie brać ES.2 zawsze większy MTBF z drugiej strony słyszałem ze wersje NS są wolniejsze głównie w Burst Speed

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto :) tylko ja mam dylemat czy nie poczekać i nie brać ES.2 zawsze większy MTBF z drugiej strony słyszałem ze wersje NS są wolniejsze głównie w Burst Speed

na początku napaliłem się na ES.2 250GB lub 500 -> 32MB bufor, nowa seria, 1talerz... i poczytałem testy: dla desktop-user seria ES.2 nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ a dlaczego nie ma sensu możesz coś więcej powiedzieć :)? bo sam juz nie wiem czy jutro brać Barke11 czy czekać na dostawy ES.2

jak masz domowy serwer to ES.2 :) jak nie: Barka.11 500GB 32MB.

 

mam link tylko do 1000 ale wnioski są podobne dla całej serii ES.2.

http://www.storagereview.com/1000.sr

 

w szale poszukiwań właściwego hdd widziałem inne testy a przynajmniej widniały na wykresach wersje 500GB i 750 *.11 w zestawieniu z ES i ES.2. niestety nie pozapisywałem linków i nie mogę tego teraz znaleźć. a że wybrałem dla siebie 250GB *410AS to też przestałem się "twoimi" modelami tak zajmować.

 

choć w tym linku co dałem jest już sporo opisane. wejdź później na forum - sporo różnych informacji jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaraz tez dam jakiś wykresik, własnie przyjechałem z miasta z ProLine :) z Barką 11 500GB (firmware SD15) :D napisze jak wyglada sprawda hałasu w porównaniu do Barki10 320GB

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaraz tez dam jakiś wykresik, własnie przyjechałem z miasta z ProLine :) z Barką 11 500GB (firmware SD15) :D napisze jak wyglada sprawda hałasu w porównaniu do Barki10 320GB

No właśnie porównanie do 10ki najważniejsze. Czekamy na opinie.

 

Może ktoś ma porównanie do Hitachi - odnośnie głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc na szybko mogę powiedzieć ze dysk jest cichszy od Barracudy10 320GB, hałas jaki wydobywa jest znacznie delikatniejszy nie takie mocne pierdzenie jak Barka10 kilka decybeli jest ciszej

 

HDTach - Vista

Quick bench

post-115019-1197048430_thumb.jpg

Long bench

post-115019-1197048735_thumb.jpg

 

HDTach - XP

Quick bench

post-115019-1197084158_thumb.jpg

 

w Viscie Burst Speed jest trochę mniejszy

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od ponad miesiąca używam Seagate 7200.11 1TB, i można powiedzieć że jestem zadowolony :D

Kilka tyg. wcześniej zamówiłem wersje 500GB 32mb cache, ale przyjechała uszkodzona (wysypała sie akurat jak dane skopiowałem na nią- czyli po max 5godzinach pracy, ale miałem backupa na poprzednim dysku - na szczęście) A że była to jedyna sztuka na rynku cudem załatwiona to nie mogłem czekać na pojawienie się drugiego egzemplarza(były braki w dystrybucji) to nie czekałem na dostawę i kupiłem wersję 1TB. i był to dobry wybór bo dopiero teraz pojawiają się dyski 500GB, czyli dobrze że nie czekałem :)

 

to testy na Viście w HD Tach: (płyta główna to 939dual-VSTA)

Dołączona grafika

to poprzedni dysk 7200.10 320gb 16mb cache. w trybie Sata1.

 

Dołączona grafika

A to Seagate 7200.11 1TB 32mb cache. w trybie Sata2 i z NCQ

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to burst na poziomie ATA100 :( ale na szczęście to wina Visty a nie dysku, bo na Xpku burst w normie czyli około 220MB/s. Max odczyt nie ok.90MB/s, ale ok 100-110MB/s. Mogę wrzucić screeny z Xpka jak ktoś chce, bo zapomniałem zapisać wyników :/

 

 

UPDATE:

Oto testy po Xpkiem:

 

Dołączona grafika

7200.10 320gb 16mb cache. w trybie Sata1

 

Dołączona grafika

Seagate 7200.11 1TB 32mb cache. w trybie Sata2 i z NCQ. Coś szybko zaczeła spadać wydajność na dalszych gigabajtach :/

 

Ktoś wspominał o serii ES.2, mówiliście że do domowego kompa nie za bardzo, rozwińcie temat - czemu? generalnie to powinien być chyba lepszy dysk niż 7200.11 ?

Edytowane przez Kuba_T1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i gdzie te 100-110 MB/s :lol: bo ja tam widzę 85,3 MB/s

Co do ES.2 to jest to różnie czasem jest minimalnie szybszy a czasem wolniejszy od normalnej Barracudy11, ale wydajnościowo są mniej wiecej na jednym poziomie, a te różnice to pewnie inny firmware dysków, ale z tego co mi wiadomo to seria AS była zawsze szybsza od NS mowa o Barrkach10

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Max odczyt nie ok.90MB/s, ale ok 100-110MB/s"

Chodziło o ten max na początku (przy pierwszych GB) a nie średni:D

Pisałem te wartości z pamięci, bo testy puszczałem wcześniej, ale nie zapisywałem. Przed chwilą zrobiłem jeszcze raz i tyle wyszło :)

 

Mnie denerwuje to, że na Viście jest wolniejszy burst, choć średni transfer prawie taki sam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze ze juz sa dyski z firmware SD15 - ja mam SD14

 

Pamietacie kiedys byl jakis link do strony seagate gdzie wpisywalo sie numer seryjny dysku , model , prosilo sie o nowe firmware i supert seagate przysylal nowy firmware na emaila - moze ktos podeslac takiego linka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że są bardzo szybkie te dyski.

 

@PeterMac - a co odnośnie pracy talerzy? Bo chrobot głowic to jedno, ciągły szum który był w 10 był nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ta 7200.11 jest bardzo cicha

Potwierdzam. 7200.11 jest cichsza od 7200.10 jeśli chodzi o spoczynek, a i przy kopiowaniu czy defragmentacji mało kiedy słychać pracę głowic. Nie ma takiego chrobotania jak w serii 10 :) Niestety ale mam w kompie 3 dyski i ciężko powiedzieć który najbardziej hałasuje :?

 

Były jakieś programy do wyciszania dysku kosztem wydajności, np w samsungu Hutil. Zna ktoś taki program do Seagate ? Chodzi mi o serię 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...