Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. 7200.11 jest cichsza od 7200.10 jeśli chodzi o spoczynek, a i przy kopiowaniu czy defragmentacji mało kiedy słychać pracę głowic. Nie ma takiego chrobotania jak w serii 10 :) Niestety ale mam w kompie 3 dyski i ciężko powiedzieć który najbardziej hałasuje :?

 

Były jakieś programy do wyciszania dysku kosztem wydajności, np w samsungu Hutil. Zna ktoś taki program do Seagate ? Chodzi mi o serię 10.

Seagate nie były nigdy kompatybilne z tymi programami - niestety.

 

Że 11 cichsza od 10 to dobry początek :D (przez ten hałas zmieniłem na Hitachi) ale czy porównywalna np z Samsungiem lub Hitachi? Powoli sie na nie nakręcam :lol2: Taka macierz mogłaby przyspieszyć system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze ze juz sa dyski z firmware SD15 - ja mam SD14

 

Pamietacie kiedys byl jakis link do strony seagate gdzie wpisywalo sie numer seryjny dysku , model , prosilo sie o nowe firmware i supert seagate przysylal nowy firmware na emaila - moze ktos podeslac takiego linka ?

Te linki wygasają po jakimś czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było :)

Dysk na pewno jest głośniejszy od od jednotalerzowych 250GB 7200.10.

Ale nie jest to ogromna różnica, po prostu da się to zauważyć przy bezpośrednim porównaniu.

A to że jest cichszy od innych modeli to może tylko cieszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest rewelacyjnie cichy !!! Mam WD 320, Hitachi 320 i sa glosniejsze

I takiej informacji mi trzebabyło :D

A ten Hitachi to T7k500?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie ze jestem b. mile zaskoczony bardzo niską temp dysku w idle wynosi u mnie 25-6C, Barracuda10 miała dobre kilka stopni więcej również 2 talerzówka :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie ze jestem b. mile zaskoczony bardzo niską temp dysku w idle wynosi u mnie 25-6C, Barracuda10 miała dobre kilka stopni więcej również 2 talerzówka :)

Potwierdzam. Seria 11 jest chłodniejsza. Moja 4talerzowa wersja (1TB) ma ok. 2stC mniej niż 3talerzowy 7200.10 (320GB)

 

O właśnie, przypomniało mi się: mam taki dziwny dźwięk przy wyłączeniu kompa. Chodzi o dysk 7200.11 - w momencie odłączenia zasilacza jakiś taki metalowy dźwięk z dysku dochodzi, nie wiem może głowica coś "świruje" ale to tak na innych seagatach nie słyszałem. Czasami doś podobnego jest w WD-kach. Jestem ostatnio przeczulony na punkcie dysku więc się zastanawiam czy to normalne zachowanie... (biorąc pod uwagę sposób wyłączania to zachowuje się jak 5letni złom, a nie nowy dysk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Seria 11 jest chłodniejsza. Moja 4talerzowa wersja (1TB) ma ok. 2stC mniej niż 3talerzowy 7200.10 (320GB)

 

O właśnie, przypomniało mi się: mam taki dziwny dźwięk przy wyłączeniu kompa. Chodzi o dysk 7200.11 - w momencie odłączenia zasilacza jakiś taki metalowy dźwięk z dysku dochodzi, nie wiem może głowica coś "świruje" ale to tak na innych seagatach nie słyszałem. Czasami doś podobnego jest w WD-kach. Jestem ostatnio przeczulony na punkcie dysku więc się zastanawiam czy to normalne zachowanie... (biorąc pod uwagę sposób wyłączania to zachowuje się jak 5letni złom, a nie nowy dysk)

ta Barracuda 7200.10 nie jest przypadkiem 2 talerzowa, co do tego dźwięku z dysku to standard tez tak mam tak dysk wyhamowuje :) Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalem sie posiadaczem 500GB z serii 11. No i rzeczywiscie musze przyznac, ze jest cichutka, wczesniej mialem serie 9 i glosnosc jest chyba nizsza, a w najgorszym przypadku taka sama w IDLE, niestety ciut glosniejsza jesli chodzi o prace.

Testow wydajnosciowych nie zdazylem jeszcze zrobic, bo dopiero co windowsa postawilem.

Mam tylko dziwne zgrzytanie jak wlaczam kompa. Czy to normalne przy tych dyskach?

PS. Jak najlepiej skonfigurowac te dyski? W tryb AHCI czy IDE? Z tego co czytalem to AHCI niewiele daje. A czy w trybie IDE aktywne jest NCQ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ide NCQ jest nieaktywne takze warto wlaczyc ahci

 

szczegolnie ze seria 7200.11 ma dobrze dopracowany NCQ

 

Tylko, ze wtedy musialbym podpiac dysk przez kontroler JMicron, bo ICH9 chyba nie ma natywnie obslugi AHCI. Czy wydajnosciowo cos zyskam na takim przejsciu?

 

a ktos ci powiedzial ze nie ma? oczywiscie ze ma (chyba od ICH7)

a co do tego co zyskasz to pocztaj sobie w googlach o NCQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk 500GB 7200.11 i od czasu do czasu słychać jak by w nim coś delikatnie hmm pukało. Smart nic nie wykazuje, wykresy i transfery sa w porządku. Te dyski tak juz mają czy coś z nim jest nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka masz plyte glowna ?

Asus P5K z najnowszym Biosem. Dowiedzialem sie, ze w poprzednich wersjach biosu byla taka opcja, ale Asus ja usunal, bo ponoc Intel sie upieral ze ICH9 nie obsluguje tego. Ale jak wczesniej bylo to ludziom dzialalo. What the fuck? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dziwnych dźwięków - zależy jakie to odgłosy - gdy swoją 500tkę podłączyłem(usłyszałem) to byłem na 90% pewien, że jest coś nie tak i będą problemy:/ Nie pomyliłem się. Chociaż z drugiej strony mam nadzieję że to była wina niewłaściwego transportu - dysk zapakowany bezpośrednio w dwie cienkie warstwy folli bąbelkowej i wysłany kurierem :/ szkoda gadać :[

Mój właśnie przy starcie dziwnie się "odzywał".

Miejmy nadzieję, że te dźwięki nic nie znaczą, bo jak wyżej pisałem mój nowy seagate przy wyłączaniu też stuka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy masz w kontrolerach w menadżerze urządzeń włączone NCQ, i tak sie zastanawiam czy to daje gwarancje ze NCQ jest aktywne ?

Nie mam wogole takich ustawien w menedzerze urzadzen. Pewnie sie pojawiaja jak masz dysk w trybie AHCI. Ja zainstalowalem w IDE, ale powiem szczerze ze to AHCI mnie strasznie kusi i zastanawiam sie czy nie postawic od nowa systemu na kontrolerze JMicron...

Jak sadzicie? Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze raczej tutaj powinienem dać to pytanie :]

 

Mianowicie zakupiłem ST3250410AS iii nie chce się sformatować (pod windowsem) oczywiście podłączony pod SATA, inny dysk na ide leci (system na nim stoi, i oczywiście na nim pracuję, podczas niemożności Seagate)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaobserwowalem ciekawa historie z moja baraccuda 11. MIanowicie programy diagnostyczne wykrywaja 8MB cache'u i model jako st3500820as. I jest to bug ze strony seagate. Wypuscili juz upgrade firmware'u. Polecam przestudiowanie topica:

http://www.hardforum.com/showthread.php?p=1031768158

 

czy jak rozumiem blad ten jest w dyskach z firmare sd04 i sd14 ? i jezeli ktos ma takie firmware nalezy sciagnac i wgrac nowe firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dziwnych dźwięków - zależy jakie to odgłosy - gdy swoją 500tkę podłączyłem(usłyszałem) to byłem na 90% pewien, że jest coś nie tak i będą problemy:/ Nie pomyliłem się. Chociaż z drugiej strony mam nadzieję że to była wina niewłaściwego transportu - dysk zapakowany bezpośrednio w dwie cienkie warstwy folli bąbelkowej i wysłany kurierem :/ szkoda gadać :[

Mój właśnie przy starcie dziwnie się "odzywał".

Miejmy nadzieję, że te dźwięki nic nie znaczą, bo jak wyżej pisałem mój nowy seagate przy wyłączaniu też stuka :/

O... :mur: Kto tak dyski wysyła?! Napisz od kogo kupiłeś, żeby nikt więcej na niego nie trafił...

Ja swoją 500-gigową Barkę 7200.11 odbieram osobiście w piątek. Będzie trochę drożej, ale wolę nie ryzykować kupowania dysku wysyłkowo.

Jak podłączę zapodam jakieś wyniki testów, mam też nadzieję na poprawę głośności w porównaniu z moim Samsungiem, który ma tendencję do "chrobotania" głowicami :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak rozumiem blad ten jest w dyskach z firmare sd04 i sd14 ? i jezeli ktos ma takie firmware nalezy sciagnac i wgrac nowe firmware ?

dokladnie.

Ciekawa sytuacja ogolnie. Jak ktos kupic tansza wersje ST3500820AS moze wgrac ten firmware i bedzie mial 32MB bufor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie.

Ciekawa sytuacja ogolnie. Jak ktos kupic tansza wersje ST3500820AS moze wgrac ten firmware i bedzie mial 32MB bufor :D

 

sciagnelem ten plik AD14 ktory byl podany w tamtym linku

Czy to jest poprawiona wersja AD14 ? bo myslalem ze skoro AD14 jest zwalone to nowy firmware bedzie mialo numer np AD15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...