Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

sciagnelem ten plik AD14 ktory byl podany w tamtym linku

Czy to jest poprawiona wersja AD14 ? bo myslalem ze skoro AD14 jest zwalone to nowy firmware bedzie mialo numer np AD15

to chyba sd14 bylo zwalone a ad14 jest ok, ale pewnosci nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh u mnie przy firmware SD15 w HDTune pokazuje Buffer: 0kb czyli nie mam wogóle cacheu :)

po wgraniu ad14 pokazuje poprawnie model, ale cache jest nieznany :]

porazka dla seagate'a, dac taka plame...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez wgrywania to samo. Podejrzewam raczej że to problem programów diagnostycznych. Do tej pory mało dysków miało 32MB cache.

 

Po wgraniu ad14 zmienił ci sie wykres w HDTach?

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w dyskach z serii 11 słychać taki sam wysoki pisk jak w serii 10?

nie

 

a propo tego cache - czy to tylko zle programy wskazuja czy poprostu dysk nie moze korzystac z tych 32MB cache ?

miejmy nadzieje ze to tylko programy :) bo skoro programy nie widzą wogóle ilości cacheu to albo ten bios jest walniety nadal albo te programy diagnostyczne starocie Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez wgrywania to samo. Podejrzewam raczej że to problem programów diagnostycznych. Do tej pory mało dysków miało 32MB cache.

 

Po wgraniu ad14 zmienił ci sie wykres w HDTach?

Niestety nie zapisalem sobie wynikow i nie moge dokladnie porownac, ale na pierwszy rzut oka wyniki bardzo podobne.

 

Czy w dyskach z serii 11 słychać taki sam wysoki pisk jak w serii 10?

Nie zaobserwowalem zadnych piskow.

 

a propo tego cache - czy to tylko zle programy wskazuja czy poprostu dysk nie moze korzystac z tych 32MB cache ?

Z tego co wyczytalem to reszta cache'u jest zablokowana i dysk korzysta tylko z 8MB, wiec warto zmienic firmware.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, bo podpialem dysk pod sata w trybie IDE i pracuje w UDMA 5, a w mozliwosciach ma UDMA 6. Czy to ma jakis wplyw na wydajnosc w przypadku dyskow SATAII?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi powie jak zmienic firmware i skad sciagnac plik.

 

PS. Zrobilem plytke iso i jak teraz zmienic firmware? Mam naped DVD na sata a cos czytalem ze wszystkie napedy nalezy poodlaczac.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dopiero co przynislem 7200.11 500gb. No coz, oddaje jutro z powrotem do sklepu, nie po to kupilem zeby sobie samemu zmieniac firmware w nowym dysku. Ciekawe co na to sprzedawca, powinien przyjąc. Zaplacilem za 32mb cache a dostalem 8mb.(w karcie gwarancyjnej takze widnieje 32mb )

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dopiero co przynislem 7200.11 500gb. No coz, oddaje jutro z powrotem do sklepu, nie po to kupilem zeby sobie samemu zmieniac firmware w nowym dysku. Ciekawe co na to sprzedawca, powinien przyjąc. Zaplacilem za 32mb cache a dostalem 8mb.

wymień na dysk z firmware SD15

 

Czy komuś wogóle na jakimś firmware pokazuje tu 32mb cache ?

A może jakimś innym programem lepiej sprawdzić ?

 

post-115019-1197547609_thumb.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jeszcze przed zmiana ale mam pytanka:

- czy te nowe firmware naprawia problem ?

- czy zauwazyliscie lub wyczytaliscie gdzies aby te nowe firmware cos polepszylo w pracy dysku lub pogorszylo ( transfer , sredni transfer , czas dostepu , glosnosc) ?

- czy ktos z Was pisal do suportu Seagate aby przyslal nowe firmare , czy braliscie ta paczuszke z tamtego linku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Seagate namieszał z tym firmwarem w dyskach jak widać w ES.2 też :)

 

2844986[/snapback]

ja jestem jeszcze przed zmiana ale mam pytanka:

- czy te nowe firmware naprawia problem ?

- czy zauwazyliscie lub wyczytaliscie gdzies aby te nowe firmware cos polepszylo w pracy dysku lub pogorszylo ( transfer , sredni transfer , czas dostepu , glosnosc) ?

- czy ktos z Was pisal do suportu Seagate aby przyslal nowe firmare , czy braliscie ta paczuszke z tamtego linku ?

- po zmianie na AD14 dysk jest widziany poprawnie jako ST3500320AS czyli wersja z 32mb natomiast cache-u nie widzi nadal żaden program diagnostyczny

- nie sądze zeby cos polepszyło czy pogorszyło załatali pewnie tylko ten problem ze złym wyświetlaniem modelu a pewnie jeszcze zapomnieli poprawić wyświetlanie cache, no chyba ze to wina programów, dziwi mnie natomiast dlaczego wypuscili firmware o oznaczeniu AD14 zamiast dać firmware SD15 :rolleyes:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O... :mur: Kto tak dyski wysyła?! Napisz od kogo kupiłeś, żeby nikt więcej na niego nie trafił...

Ja swoją 500-gigową Barkę 7200.11 odbieram osobiście w piątek. Będzie trochę drożej, ale wolę nie ryzykować kupowania dysku wysyłkowo.

Jak podłączę zapodam jakieś wyniki testów, mam też nadzieję na poprawę głośności w porównaniu z moim Samsungiem, który ma tendencję do "chrobotania" głowicami :|

Tylko Komputronik jest taki zdolny :D Nawet w kartonik nie zapakowali :mur: P.S. Miałem póżniej przyjemnośc z szychami z Komputronika rozmawiać to z 5minut im trułem że jak tak mogli zrobić i czy Ci co pakują nie wiedzą że dyski to nie cegły :P Miałem przynajmniej satysfakcje z tego jak się "bili w pierś" B-)

Akurat z dyskami jest taki problem że nawet odbiór osobisty nie likwiduje problemu, bo jakoś do sklepu musiał dysk dojechać i czasami zdażają się różne sytuacje :/ Sam pracuje w sklepie komputerowym to wiem.(ale ja miałem pecha bo sam dysk zamówiłem, a normalnie to zamawia się karton sprzętu i wtedy ciężko aby coś się uszkodziło, przecież dużym i ciężkim kartonem nikt nie rzuci z metra, a malutką paczuszką TAK)

 

 

A zmiana firmwaru pociąga za sobą ryzyko utraty danych ? Czy to jest 100% bezpieczne dla danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy zamętu.

Firmware wymienia się tylko jeżeli trzecia liczba od końca symbolu dysku jest inna niż 3.

W innych sytuacjach jest ok i nie trzeba nic robić.

Prawidłowo powinno być:

 

1000 GB ST31000340AS

750 GB ST3750330AS

500 GB ST3500320AS

 

Informacja Seagate

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie napisałem maila od Seagate odnośnie nowego firmwaru, ciekawe czy przyślą....

 

UPDATE:

no to padłem ofiarą zamętu, bo wg tego co jest napisane to mam OK :/ czyli "ST31000 3 40AS"

Edytowane przez Kuba_T1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... jest problem :(

Zakupiłem dziś 500tkę, postawiłem system, wziąłem się za testy i niestety coś nieprzyjemnego zauważyłem:

w odczycie SMART w Reallocated Sector Count jest 3... WTF?! :?

Przeprowadziłem też parenaście testów HDTachem i czasem wykres jest ładny, a innym razem są wcięcia...

Poniżej zamieszczam obrazki ze SMARTem i wyniki pięciu kolejnych testów HDTach.

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Miałem też jeszcze jedną nieciekawą sprawę, a mianowicie niespodziewany reset przy instalowaniu aktualizacji do Windy...

Shit, czy wszystko co kupię musi mieć jakieś wady... miesiąc temu zakupiłem walnięte pamięci :mur:

 

EDIT:

zrobiłem jeszcze long bench w HDTach:

Dołączona grafika :-|

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostalem odpowiedz od suprtu seagate w sprawie tego firmware SD14

 

napisalem do nich proszac o nowe firmware , podalem numer seryjny i symbol dysku i otrzymalem haslo aby pobrac firmware AD14

 

Wiec ja juz nie wiem jak to jest , u mnie chyba dobrze wykrywa symbol dysku (jest 3 a nie 8 ) . wiec czy trzeba zmieniac ? po co seagate przyslal nowe firmware ?

 

 

EDIT

U kolegi wyzej widze ze zamiast 3 jest 8 wiec chyba powinien sobie upgredowac firmware

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykres normalny. Skoki czasem są. Wina kontrolera prawdopodobnie.

A te 3 realokowane sektory w SMART? Chyba na nowym dysku nie powinno ich być prawda?

I jeszcze niepokoi mnie ten restart niespodziewany, ale narazie był tylko jeden... przypadek..?

No nic, chyba potestuję przez weekend i jak będzie źle to dysk w poniedziałek trafi spowrotem do sklepu. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 3 realokowane sektory w SMART? Chyba na nowym dysku nie powinno ich być prawda?

I jeszcze niepokoi mnie ten restart niespodziewany, ale narazie był tylko jeden... przypadek..?

No nic, chyba potestuję przez weekend i jak będzie źle to dysk w poniedziałek trafi spowrotem do sklepu. :-|

 

jesli chodzi o SMART w seagate to jak pamietam chyba przy temacie 7200.9 lub 7200.10 bylo o tym mowa ze .. Seagate jakos inaczej pokazuje pewne wartosci i nie nalezy brac pod uwage... koniec i kropka

Sciagnij sobie Seatools , nagraj na plytke i z niej odpal kompa - pzrestestuje ci doglebnie dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jeszcze przed zmiana ale mam pytanka:

- czy te nowe firmware naprawia problem ?

- czy zauwazyliscie lub wyczytaliscie gdzies aby te nowe firmware cos polepszylo w pracy dysku lub pogorszylo ( transfer , sredni transfer , czas dostepu , glosnosc) ?

- czy ktos z Was pisal do suportu Seagate aby przyslal nowe firmare , czy braliscie ta paczuszke z tamtego linku ?

- po zmianie firmware'u model dysku wykrywany poprawnie

- z nowym firmwarem mam takie wyniki:

 

HDTACH

Dołączona grafika

 

HD Tune

Dołączona grafika

 

Co o nich myslicie? Poprawne?

 

- do supportu pisalem to mi odpisali, zebym wgral AD14 i podali linka do softu

Edytowane przez tucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...