Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy test. Barracuda 10 o wiele lepsza od 11 BUAHAHA. Dobrze, że 7 wyszła minimalnie gorzej LOL. Zwykłe WD z talerzami 188GB przegoniły RAPTORY jeszcze większe BUAHHAHA. Samsung z talerzami 133GB prawie jak Raptor.

Wcale się nie dziwię że WD dało popalić barracudom *.11 w testach gł. nie dot. dużych transferow liniowych - dlaczego? Te dyski mają chyba najlepiej dopracowane firmware, a nowe modele w szczególności. A o nim, to już chyba zapominasz, nie wiem dlaczego też nikt na to nie zwrócił do tej pory uwagi. Samsungi wbrew pozorom mają również niezłe oprogramowanie oraz według mnie b. efektywnie zarządzają pamięcią podręczną, są w stanie przez to nadrobić wiele zaległości wynikających z dużego czasu dostępu do danych. Dyski HGST również nie błyszczą w hd-tachu czy hd-tune, mają przeciętna spec. techniczną, a mimo wszystko są wstanie nawiązać walkę czołówką... byłe dokonania i obecna współpraca z IBM nie poszła na marne.

Co do testów na techreport - od dawna już oni wykonują testy dysków i imo dobrze wiedzą, co robią. Teksty - lol, buhaha, itp. świadczą w tym momencie już bardzo źle o tobie i każdy, kto interesuje się od dłuższego czasu tematyką hardware ci to powie. Widać też że wykazujesz nikłe zainteresowanie testami innymi niż hd-tune, hd-tach czy pcmark, to nie jest dobry znak.

 

Na konkurencyjnym serwisie Barka 11 o "nie dziwo" wygrywa ze starszymi dyskami w testach kopiowania.

Nie kłam, bo wygrała tylko w kopiowaniu ~4,5GB pliku. (o ile masz na myśli nv)

 

Nie wiem co masz do mojego testu? czego nie udalo mi sie wykazac? pokazalem jaka jest roznica w szybkosci dysku

z wlaczonym AAM (wiekszy czas dostepu) i wylaczonym AAM (mniejszy czas dostepu) za pomoca popularnych

programow testujacych.

Tylko to, że one w ogóle nie są czułe na zmianę czasu dostępu. Są to zwykłe syntetyki, których wynik jest niezależny od jego wartości. Nie musiałeś wykonywać tych testów - z góry było wiadomo, że nic nie wykażą.

Co do reszty... cóż na razie nie mam czasu na zabawę. Ale za jakiś czas pewnie wrócę do tego tematu.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś nie czytał to miałem problem z flaszem baraki 11 500 GB i problem wynikał z tego że napęd CD i dysk były na tym samym kontrolerze, przepiąłem CD'ka i poszło bez problemu,

 

Druga rzecz która mnie zulwersowała, to przyszła do mnie dziś nowiutka baraka 11 750 GB, podłączam i widze że ten trzeba sflaszować bo nawet bios jej dobrze nie rozpoznał, ale po flashu dysk śmiga jak dziki. Cichutki tak samo jak 500 GB. Stare baraki na ATA 250 GB to traktory przy nich. baraka 400GB na ATA plasuje się gdzieś pośrodku między 11'kami a 250 GB serii 10.

 

Dodam że 750 jest troszkę szybsza od 500GB. Odpięcie zworki i uwolnienie SATA II nie daje praktycznie nic oprócz podwojenia prędkości w trybie burst.

 

Testy leciałem w HD Tach'u

 

No i poflashu żaden program nie pokazuje pamięci podręcznej dysku. Chyba że coś już wydali nowego co pokazuje prawidłowo tą wartość.

Jesli kontroler masz ustawiony w ahci lub raid w native mode to wiekszosc programow nie pokaze dobrze cache nie wazne na jakim dysku, przestaw w tryb emulacji ide wtedy zobaczysz czy jest wszystko ok.

Edytowane przez szelest33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że rodzina 11 barakud ma lepsze NCQ niż 10? Gdzieś to czytałem.

Zastanawiam się czy kupić 500Gb jedenastkę czy dokupić 320 i zrobić sobie raid0.

 

EDIT:

Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

 

1. Raid 0 z dwóch dysków 320Gb z serii 10 (16mb cache) (System 50Gb reszta dane) (OPCJA 2 DYSKI)

2. Raid 0 z dwóch dysków 80Gb z serii 10 (8mb cache) (system) + 320Gb na przechowywanie filmów muzyki zdjęć itp. (OPCJA 3 DYSKI)

3. Brak raidu ale za to 500Gb z serii 11 na dwie partycje (50gb) system reszta na przechowywanie danych (450Gb) (OPCJA 1 DYSK)

4. Raptor 74Gb na system i 320Gb na przechowywanie danych. (OPCJA 2 DYSKI)

 

Najbardziej kusi mnie propozycja nr 2. Pierwsza wydaje się trochę bardziej wydajniejsza ale możliwość utraty danych jest. Przy 2 opcji system będzie szybki a dane po co ? I ryzyko mniejsze :) :)

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.pchelp.pl/p/pl/972/hdd+se...mb+32+lata.html

Panowie ja zamawiam :) ciekawe czy dostane ten dysk w takiej cenie:)

Cena piękna :blink: Tylko czy to nie fake ? Zamiast 249.99 zł może 349.99 zł :wink:

Koszty dostawy są ładnie w górę podniesione :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek sie nie popisal... Z testu wynika, ze dobrym wyborem bedzie caviar RE2 lub SE16, a caly ten seagate 11 jest mocno przereklamowany, przyznam jest to spore zaskoczenie!

Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na różne testy, ale w końcu je olałem i postanowięłm zaufać poraz kolejny Seagate i się nie zawiodłem ! kupiłem barke 500GB 32MB SD15, on naprawde jest szybki, wszystkie operacje na dysku są znacznie szybsze niz na 7200.10 250GB, który teoretycznie jest szybszy, samo rozpakowywanie wieloczęściowych archiwów trwa znacznie krócej, ładowanie systemu tez, mozę poprostu trzeba umieć zoptymalizowac sobie system a nie narzekac, że coś jest wolne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest w koncu z tym NCQ ? zeby moc kozystac przy winxp musze dogrywac osobne stery z dyskietki czy wystarczy pozmieniac ustawienia w biosie? i czy jesli aktycznie trzeba by instalowac dodatkowe stery ,to warto sie w to bawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NCQ nie ma nic wspólnego z systemem więc i ze sterownikami!

To funkcja w firmware dysku.

Przy AMD działa zawsze a przy Intelu uaktywnia się wraz z opcją AHCI w biosie.

 

Głównie wpływa na trwałość dysku.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na różne testy, ale w końcu je olałem i postanowięłm zaufać poraz kolejny Seagate i się nie zawiodłem ! kupiłem barke 500GB 32MB SD15, on naprawde jest szybki, wszystkie operacje na dysku są znacznie szybsze niz na 7200.10 250GB, który teoretycznie jest szybszy, samo rozpakowywanie wieloczęściowych archiwów trwa znacznie krócej, ładowanie systemu tez, mozę poprostu trzeba umieć zoptymalizowac sobie system a nie narzekac, że coś jest wolne :wink:

To raczej autosugestia, nowy zakup, wydane pieniadze, dobra marka, dotychczasowe doswiadczenie, to wszystko sklada sie na to, ze wydaje ci sie ze cos dziala szybciej i lepiej mimo ze wyniki testow pokazuja cos zupelnie innego. Generalnie normalne zachowanie u wiekszosci, wiec niczym sie nie przejmuj. Sam dysk tez jest dobry, ale nie na tyle na ile mozna by sie bylo spodziewac, testy pokazuje ze sa inne duzo lepsze ;)

Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się z przesiadka z Samsung 500GB T166 właśnie na Barkę 7200.11 ST3500320AS 500GB?? Ten mój samsung jest zapełniony w 80% a w zasadzie mam go z miesiąc i drapie w nocy tak, że mnie to boli.. że nie wspomnę o operacjach typu defragmentacja/skanowanie antywirem/czy też nocny download... ps. mam kupca na tego samsunga dlatego zastanawiam się żeby się go pozbyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej autosugestia, nowy zakup, wydane pieniadze, dobra marka, dotychczasowe doswiadczenie, to wszystko sklada sie na to, ze wydaje ci sie ze cos dziala szybciej i lepiej mimo ze wyniki testow pokazuja cos zupelnie innego. Generalnie normalne zachowanie u wiekszosci, wiec niczym sie nie przejmuj. Sam dysk tez jest dobry, ale nie na tyle na ile mozna by sie bylo spodziewac, testy pokazuje ze sa inne duzo lepsze ;)

nie wydaje mi sie, to poprostu widać w czasie pracy na dysku !, a to sformułowanie "dużo lepsze" to może poprzesz jakimiś własnymi doświadczeniami, dużo lepsze to jekieś pewnie 40-50% wydajniejsze co nie ?, czyli 150-160MB/s ? może z RAID-em pomyliłeś ? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem swoją barkę no i póki co jestem zadowolony, firmware sd15 a oto pierwsze screeny: [póki co na sata-1 ale wkrótce u siebie go zamontuje i pójdzie na SATA-2]

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

PS. Narazie głośność mnie zadowala ale zobaczymy jak się zachowa gdy wrzucę na niego ~300GB danych bo póki co czysty jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś nie czytał to miałem problem z flaszem baraki 11 500 GB i problem wynikał z tego że napęd CD i dysk były na tym samym kontrolerze, przepiąłem CD'ka i poszło bez problemu,

 

Druga rzecz która mnie zulwersowała, to przyszła do mnie dziś nowiutka baraka 11 750 GB, podłączam i widze że ten trzeba sflaszować bo nawet bios jej dobrze nie rozpoznał, ale po flashu dysk śmiga jak dziki. Cichutki tak samo jak 500 GB. Stare baraki na ATA 250 GB to traktory przy nich. baraka 400GB na ATA plasuje się gdzieś pośrodku między 11'kami a 250 GB serii 10.

 

Dodam że 750 jest troszkę szybsza od 500GB. Odpięcie zworki i uwolnienie SATA II nie daje praktycznie nic oprócz podwojenia prędkości w trybie burst.

 

Testy leciałem w HD Tach'u

 

No i poflashu żaden program nie pokazuje pamięci podręcznej dysku. Chyba że coś już wydali nowego co pokazuje prawidłowo tą wartość.

szybsza 750 od 500 :) możesz wrzucić fotkę z HDTacha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupilem dwa dyski ST3500320AS 500GB. Zrobilem na nich RAID0 i RAID1. Uzywam XP 64 bit. Mam z nimi dziwny problem, niby transfer jest ok ale czasami zdarzaja sie w grach "przycinki" w momencie doczytywania nowego obszaru. Wyglada to jakby odczyt nie byl plynny. Wykonalem sporo testow hdtune czasami minimalny transfer potrafi spasc drastycznie do 30 MB/s. Zdarza sie ti raz na kilka testow. Zupgradowalem firmware z SD04 do SD14. Dalej to samo. Aha, po zainstalowaniu Intel Matrix Storage problem nasila sie, nie tylko w grach.Kontroler ICH9. Spotkal sie ktos z takim problemem?

 

Wykresy z HDTune:

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej taką płytę i po podłączeniu dysk nie był widziany, może to kwestia ustawienia czegoś w kontrolerze ale tak od razu po podłączeniu nie wykrywało dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta zakup stoi pod znakiem zapytania.

Może któryś z kolegów jeszcze zweryfikuje odpowiedź Przemo-nie ukrywam że liczę na to, bo już miałem akurat zamawiać ten dysk-ale poczekam jeszcze na inne odpowiedzi.

Co do płyt Abit to mogą być jednak różnice względem Asusa.

Dziękuje i czekam jeszcze z niecierpliwością na inne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej taką płytę i po podłączeniu dysk nie był widziany, może to kwestia ustawienia czegoś w kontrolerze ale tak od razu po podłączeniu nie wykrywało dysku

Czy jesteś pewien że była to wersja Deluxe ?

 

A może pożycz sobie od kogoś dysk na próbe i będziesz wiedział.

Niestety nie mam od kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem barkę i wszystko ok zarówno w hdtachu jak i hdtune o czym świadczą screeny zamieszczone przeze mnie na górze.. Martwi mnie tylko jedna rzecz, raz po raz gdy włączam kompa to ta barka ma dziwny start, chodzi mi o dźwięk a podczas pracy kompa co jakiś czas nawet w trybie idle słychać lekkie pukniecie głowic.. Absolutnie mi to nie przeszkadza ale czy to normalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie na testach mam 2 500-tki w tym seagate'a ST3500320AS sd15 i samsunga HD501LJ, jeden z nich zostanie na stałe, choć nie wykluczone że także i drugo jak się mi spodoba

 

wiec tak, testy

in plus dla samsunga, od razu rozpoznaje sataII, seagateowi trzeba przepiąć zworki (niech ich koń kopnie za te niby zworki)

hd tach po pobieżnych testach

barracuda sataI burst speed 131mb/s, transfer wewnętrzny 90mb/s, średnie transfery małych plików nie zeszły poniżej 10mb/s

samsung sataII burst speed 228mb/s, średnie transfery rzędu 40-50mb/s (pliki rzędu kilkadziesiąt mega)

 

seagate przy starcie mam mały przypał w postaci puknięcia jakw starym rzęchu, potem już nic, oba modele wprawiają budę wysokiej klasy w lekki rezonans, przymocowane sankami i chłodzone dają ledwo słyszalny wydźwięk coś w stylu nadlatujących samolotów ale jest to naprawdę cichutko, przy nocnym ściąganiu moze już irytować, mam ST380011A (80gb ata) i tam jest pełen komfort ciszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...