Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dziwny problem z dyskiem ST3500320AS SD15

a mianowicie kiedy dysk jest zimny spada mu strasznie prędkość zapisu do 10mb na sek odczyt raczej w normie

dzieje się tak do temp 23 stopnie powyżej już ok dochodzi do ponad 100mb na sek tryb ahci.

Kolega ma taki sam dysk zamontowany na starszej płycie głównej bez ncq

nie posiada trybu ahci i zaobserwował taki sam spadek.

Posiadam jeszcze dysk hitachi na którym nie ma takiego bajeru :mur:

Kopiowanie było wykonywane total commanderem z innego dysku.

Moje pytanie dlaczego sie tak dzieje czy ktoś inny też zaobserwował coś takiego ?

Mógł by ktoś to sprawdzić na ledwo co załączonym komputerze

tak żeby dysk miał mniej niż 22 stopnie.

 

PS. Pierwszy raz spotkałem się z takim czymś a bawiłem sie już wieloma dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok jest to sensowne ale jak na wykresie jest pokazane na partycji 3 (lub ostatniej) transfery powinny być w okolicach 50-60mb/s a nie jak w moim przypadku 20 i mniej. Czy nie tak ? A jeszcze jedno a czy lepsze osiegi bylyby gdybym miał tylko 2 duze partycje, a nizeli 6 mniejszych ?

 

Tu zamieszczam test z HDTech

post-105242-1203423950_thumb.jpg

Weź jeszcze pod uwagę fakt, że dysk odczytuje i zapisuje jednocześnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedawno kupiłem dyski 2x ST3500320AS, posiadają firmware SD15. Czy ten AD14 jest nowszy? Jeżeli tak, to czy warto go wgrać?

Załączam testy:

najnowszym oprogramowaniem jest SD15

AD14 i SD15 to dwie rozne wersje sprzętowe i nie należy miedzy nimi wymieniać oprogramowania

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok jest to sensowne ale jak na wykresie jest pokazane na partycji 3 (lub ostatniej) transfery powinny być w okolicach 50-60mb/s a nie jak w moim przypadku 20 i mniej. Czy nie tak ? A jeszcze jedno a czy lepsze osiegi bylyby gdybym miał tylko 2 duze partycje, a nizeli 6 mniejszych ?

HD TAch i HD Tune to są testy syntetyczne i pokazują teoretyczną wydajność która prawie zawsze odpbiega od rzeczywistych. To tak samo jak z Benchmarkami kart graficznych - ta co ma dużo pkt nie zawsze jest nawydajniejsza w grach.

Ilość i wielkość partycji nie ma większego znaczenia - transfer dysków zawsze spada wraz ze zbliżaniem się do końcowych obszarów dysków. To wynika z fizycznej budowy każdego HDD. Partycje są tylko logicznym pogrupowaniem obszarów danych ale nie ingerują w mechanike dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed kupnem dysku 500 GB (chyba najbardziej opłacalna wielkość teraz?) i się zastanawiam nad Seagate 500 GB 7200.11 Cache 32. Mój jest już nieco wysłużony i swoje przepracował, swoją drogą 160 GB to troche mało. Chcę po prostu sprzedać tę 160 którą mam i 500 kupic jako dysk główny, w/w bedzie ok? Chyba w cenie około 360 zł już nic szybszego nie ma.

 

Swoją drogą zawsze miałem Seagety i nigdy mnie te dyski nie zawiodły, wieć mam zaufanie do tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prośbę a mianowicie czy moglibyście ocenić te dyski i powiedzieć który z nich wypada lepiej i dla czego. Bardziej mi tu chodzi o dane z zakładki info gdyż nie znam sie na tych parametrach, a z benchów co bardziej brać pod uwagę: Average, Acces Time czy moze Burst Rate? Problem dotyczy tego ze musze wybrac 1 z tych dwóch dysków. Wiem ze sa takie same ale moze czyms sie jednak roznia :)

 

DYSK 1

post-105242-1203553663_thumb.jpgpost-105242-1203553679_thumb.jpg

 

 

DYSK 2

post-105242-1203553697_thumb.jpgpost-105242-1203553720_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo 'OK' nie wydaje Ci się znajome? ;)

:blink:

 

No wiesz chodzilo mi tu bardziej o te cyfry, które wedłóg moich domysłow powinny przedstawiec złuzycie dysku lub jakies bledy które na nim występuja. To że jest napisane OK to mi nic nie mowi bo powinny być OK skoro sa nowiusieńkie. Chodzi mi o to by ktos powiedzial na co zwracać uwage na przyszłość, co jest warzne i na która kolumne i wiersz patrzec? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

No wiesz chodzilo mi tu bardziej o te cyfry, które wedłóg moich domysłow powinny przedstawiec złuzycie dysku lub jakies bledy które na nim występuja. To że jest napisane OK to mi nic nie mowi bo powinny być OK skoro sa nowiusieńkie. Chodzi mi o to by ktos powiedzial na co zwracać uwage na przyszłość, co jest warzne i na która kolumne i wiersz patrzec? :rolleyes:

jak widac jeden ma "Power On Time" 6 godzin a drugi 74 godziny... to wystarczy.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

No wiesz chodzilo mi tu bardziej o te cyfry, które wedłóg moich domysłow powinny przedstawiec złuzycie dysku lub jakies bledy które na nim występuja. To że jest napisane OK to mi nic nie mowi bo powinny być OK skoro sa nowiusieńkie. Chodzi mi o to by ktos powiedzial na co zwracać uwage na przyszłość, co jest warzne i na która kolumne i wiersz patrzec? :rolleyes:

zasadniczo w tym programie (HDTune) nie należy się sugerować zadanymi ostrzeżeniami błędami, tworca tego programu widocznie nigdy nie wiedział dysku Seagate i ma mizerne pojęcie o tym co jest poprawne a co nie, ostatnio czytałem sobie kilka materiałów o tym co jest w SMART dysków Seagate i dokopałem się do wypowiedzi technika firmy Seagate, który stwierdził ze nie należy się sugerować tym co wskazują niektóre parametry gdyż żaden z dostępnych programów nie potrafi ich właściwie zinterpretować, jedynym który to potrafi jest SeaTools

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są dostepne tanie Seagate'y 11 1000GB klik (OEM z krótką gwarancją), od paru godzin siedzi u mnie jeden.

 

Ponieważ to OEM (bez rysunków), mam pytanie jak wygląda ustawienie zworki dla trybu SATA 3Gb, bo w tej chwili działa mi jako SATA 1,5Gb (ustawienie 3-4)

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk z którym firmware najlepiej brać? Tak. żeby nie bylo żadnych problemow dodatkowych z wgrywaniem żadnego firmware itp.

 

ST3500320AS firmware SD15 ?

 

Czy to nie jest pewne i każdy firmware ma jeszcze jakieś drobne bugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko jest tu w porządku ?

 

Dołączona grafika

 

No niestety kolego posiadasz bad sektory. Oddaj na gwarancje. Liczba to 4 czyli 4 uszkodzone sektory. Ogólnie dysk wymiata nieźle ponad 90 mb/s avarage!!!! Czas dostępu też super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ledwo włożyłem do kompa i już badsektory ;/ . A mam im wysłać screen z tymi badsektorami ?

Nie ma potrzeby tylko weź go i powiedz, że program testujący dysk twardy znalazł Ci bady i tyle. Wyślą i będzie wszytko wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja go zamówiłem przez internet

No to wyślij im i tyle i powiedz, że ma bady i po problemie. Zainstaluj nowego hd tuna 2.55 on mierzy więcej parametrów, chce zobaczyć inne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę.

 

Dołączona grafika

Kurde nie ma nadal nazwy Write Error Rate, nie widzę jej może jest w tych atrybutach ukrytych. Jeśli ona by wynosiła więcej niż zero to nie ma na co czekać tylko oddawać na serwis. zresztą i tak masz bady więc się nie zastanawiaj!!! Można jeszcze spróbować Seatoolsem zeskanować dysk i on mi kiedyś naprawił bady. Może sie uda. Ściągnij wersje pod wina nie pod Dosa i niech zrobi test i tyle.

Edytowane przez zjaras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie ma nadal nazwy Write Error Rate, nie widzę jej może jest w tych atrybutach ukrytych. Jeśli ona by wynosiła więcej niż zero to nie ma na co czekać tylko oddawać na serwis. zresztą i tak masz bady więc się nie zastanawiaj!!! Można jeszcze spróbować Seatoolsem zeskanować dysk i on mi kiedyś naprawił bady. Może sie uda. Ściągnij wersje pod wina nie pod Dosa i niech zrobi test i tyle.

No nic trzeba oddać na gwarancje.

 

Test z SeaTools

 

Dołączona grafika

 

Echh.. Taki cichy i szybki :( nie wiadomo na co teraz trafię :/

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co to za wynalazek o takim symbolu?

 

ST3750640SV

 

Czy to ta sama rodzina, czy mniejszy bufor bardzo odbija się na wydajności? Czy to jest głośne? itd

Jest seria dysków twardych do zastosowań korporacyjnych takich jak monitoring 24 godziny na dobę. Coś takiego, te dyski nie należą do rodziny barakud 11 tylko do rodziny sv 35. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co napisać w opisie usterki, wystarczy tylko "dysk posiada 4 badsektory" czy coś więcej ?

No napisz tylko tyle i wyślij. Zrób tym toolsem kilka testów i potem zobacz w hd tune czy coś się zmieniło, jeśli tak to nie wysyłaj go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie te testy zrobić ?, A ten program usówa naprawdę te złe sektory, czy tylko zastępuje zapasowymi ?.

No tam jest kilka testów do wybierania popatrz. Nie wiem czy zastepuje ja pamietam jak przeprowadziłem kilka tych testów to po tym znikły mi sektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...