Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy opłaca się zastanawiać w tym momencie nad barką. W przeciągu ostatnich dni wysypało nam w sklepach 320GB F1 w cenach rozpoczynających się od nieco ponad 200zł. Czyli jak na chwilę obecną mamy bardzo szybki i prawdopodopodobnie cichy dysk a przy tym w rozsądnej cenie i przy sporej dostępności. Może kupię sobie takie cako w okolicach końca tygodnia i porównam z tym co mam w sygn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy opłaca się zastanawiać w tym momencie nad barką. W przeciągu ostatnich dni wysypało nam w sklepach 320GB F1 w cenach rozpoczynających się od nieco ponad 200zł. Czyli jak na chwilę obecną mamy bardzo szybki i prawdopodopodobnie cichy dysk a przy tym w rozsądnej cenie i przy sporej dostępności. Może kupię sobie takie cako w okolicach końca tygodnia i porównam z tym co mam w sygn.

Ale zależy nad którą barką 11- starą czy nową, no nie ?

 

A F1/320 GB są już poniżej 200zł- w temacie o F1 są przykładowe linki ( 194zł-cena z dzisiaj)

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też tam informacja że dysk zawsze dostajesz fabrycznie naprawiony a nie całkowicie nowy.

UUU to lipnie ze strony seagate dostac na wymiane jakiegos przelatanego juz trupa.... ( pewnie tylko ze SMART wyczyszczonym ... )

 

Jak reklamowałem mojego 1 samsunga to wymienili na nowy model a nie "repair"...

 

Ogolnie na temat Seagate to niestety dalej nie mam dobrej opini... chodzi zwłaszcza o silnik / talerz.

 

Mam 160 ATA 7200.9 i trzeba powiedziec bardziej wibrujacego dysku to jeszcze nie miałem...Burczy i słychac to doskonale bo przenosza mi sie drgania na inne elementy. Głowica za to cicha ale nie niesłyszalna.

Prędkosc normalna ( 2mb szybciej od samsunga 80G sata )

 

A od wyważenia taleza tez zalezy długosc zycia dysku twardego.... bo łozyska po bani dostaja ...

 

Maxtor to był traktor głowicowy ale nie wibrował samung tez nie... seagate jak szalony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Mamy pierwsze testy nowej Barracudy 320GB ST3320613AS:

TESTY

108MB/s w średnim NICCCEEEE :P Martwi wysoki czas wyszukiwania, coś jak 320GB WD'eka.

Co jak co, ale jak teraz ktoś powie, że ten Seagate (lub WD) ma głośne głowice to po prostu wyśmieje go w twarz.

Zmienili też trochę design obudowy, różni się trochę od tego w 1-talerzowych 160GB i 250GB. Więcej użebrowania, czyli lepsze odprowadzanie ciepła i teoretycznie mniejsze wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wykluczone ze i ten dysk będzie głośny podczas wyszukiwania, oraz będzie w nim coś szumieć

 

widać po odbudowie dysku ze Seagate mocno tnie koszty, mam nadzieje ze cięcia nie objęły kontroli jakości

 

co do użebrowana to zasada jest prosta jeżeli są a wcześniej nie były potrzebne to:

1. poprzedni projekt był wadliwy, przyczyniając się do większego odsetku awarii

2. nowy silnik bardziej się grzeje

3. coś innego mocniej się grzeje :D

 

czas dostępu spadnie w wersji 640GB wiec nie ma o się podniecać tymi 320GB tylko czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co na dzień dzisiejszy opłaca się kupić? Jaki model i jaką pojemność najlepiej wychodzi? Jestem fanboyem Samsunga bo dobrze mi się na nim pracuje ale chciałbym spróbować jakiegoś seagate...Coś doradzicie?Cena? hmm 200-300-350 zł no co będzie się lepiej opłacało 1gb= ??zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co na dzień dzisiejszy opłaca się kupić? Jaki model i jaką pojemność najlepiej wychodzi? Jestem fanboyem Samsunga bo dobrze mi się na nim pracuje ale chciałbym spróbować jakiegoś seagate...Coś doradzicie?Cena? hmm 200-300-350 zł no co będzie się lepiej opłacało 1gb= ??zł

Jeśli Seagate to tylko ta nowa barka.11/320, ale kiedy się pojawi realnie w PL ?

A jeśli od ręki to F1 320GB/1T - nie widziałem w PL oferty na F1 /640GB.

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wykluczone ze i ten dysk będzie głośny podczas wyszukiwania, oraz będzie w nim coś szumieć

 

widać po odbudowie dysku ze Seagate mocno tnie koszty, mam nadzieje ze cięcia nie objęły kontroli jakości

 

co do użebrowana to zasada jest prosta jeżeli są a wcześniej nie były potrzebne to:

1. poprzedni projekt był wadliwy, przyczyniając się do większego odsetku awarii

2. nowy silnik bardziej się grzeje

3. coś innego mocniej się grzeje :D

 

czas dostępu spadnie w wersji 640GB wiec nie ma o się podniecać tymi 320GB tylko czekać

Nie wykluczone, ale z doświadczenia milisekundowego Seagagte'ów wiem, że im było więcej to było zawsze ciszej. W manualu pod Seek jest 26dB, co jest najmniejszą wartością z wszystkich Barek 10 i 11.

 

Możesz powiedzieć, gdzie po obudowie nowego dysku widać, że Seagate "mocno tnie koszty"? Wg mnie jest zupełnie odwrotnie. Więcej zużytego materiału (dysk jest cięższy o 15gr) na to dodatkowe użebrowanie to raczej nie oznacza zmniejszenia kosztów produkcji. Nie mówisz chyba też, że oznaką cięć jest matowa obudowa, która to z pewnością lepiej oddaje ciepło. Z tego co pamiętam był już jakiś matowy model.

Co do tego większego grzania się, to wątpię bo poziom "watożerności" jest na niższym poziomie niż w 250GB.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać po odbudowie dysku ze Seagate mocno tnie koszty

Jakbys mial go w ręku i mial doświadczenie w produkcji/technologii/materiałoznawstwie itp to ta wypowiedź mogłaby mieć jakieś przesłanie ale w tym wypadku...daj spokój ;)

nie odnosze tego do Seagate tylko generalnie...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ten - Diabel

 

wynika ze szybszy niz Samsung F1 ;)

tyle ze rzeczywiscie Martwi wolny czas dostepu 18ms ?

Właśnie- paskudny ten czas dostępu... czy Seagate ( i WD w modelu 320) specjalnie znacząco wydłużają czas dostępu żeby wymagający klient kupował większe i droższe sztuki ? Ale ludzie kupują także małe dyski ( czyt. 320GB) np. do raidów więc taka polityka byłaby w efekcie dla producenta niekorzystna... a może jest inna przyczyna ? Wszak F1/320 ma czas taki jak pozostałe...

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie- paskudny ten czas dostępu... czy Seagate ( i WD w modelu 320) specjalnie znacząco wydłużają czas dostępu żeby wymagający klient kupował większe i droższe sztuki ? Ale ludzie kupują także małe dyski ( czyt. 320GB) np. do raidów więc taka polityka byłaby w efekcie dla producenta niekorzystna... a może jest inna przyczyna ? Wszak F1/320 ma czas taki jak pozostałe...

 

pzdr! Nix

Raczej specjalnie tego nie robią. 90% ludzi kupujących komputer/dysk twardy nie sprawdza wydajności dysków, zazwyczaj biorą to co poleci sprzedawca.

 

chemiczny@

Z tym "wooooolno" to już nie przesadzaj :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupilem barke 750 GB /32mb cache (ST3750330AS) i mam problem...

Dysk co jakis czas dziwnie "klika", "pyka" czy cokolwiek, nawet jak jest w idle...

 

Mysle, ze najlepiej jak zerkniecie na filmik, na ktorym slychac jak ten dysk pracuje (to "klikniecie" slychac mniej wiecej od 1:20s)...

 

http://www.youtube.com/watch?v=-8LvxFedhlA

 

Powiedzcie mi czy cos podobnego slyszeliscie u siebie (nie wiem czy te barki maja taka specyfike czy jak... dawno nie mialem dysku seagate`a) czy po prostu w z mechanika cos nie tak...

 

Do tego juz 2 x spin retry count... w ciagu 11 godzin...

Dołączona grafika

 

Czyli co RMA? Prosze o w miare szybki odzew... thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie to RMA?

U mnie w 500GB nie ma takich dźwięków i mam 20 spin retry.

Zsiłkę dobrą masz, kabel dobrze wsadzony?

A da sie zle wlozyc kabel od napiecia/sata... :P

Zasilka jest ok...

 

Ok zrobilem maly research i nie tylko ja mam ten "problem"...

 

I hope this is the final chapter of "strange noises." Seagate tech support told me this noise is "STIR" (Seek to increase Reliability), a technology built into the drive controller that randomly seeks when the drive is idle in order to keep the drive head from sitting in one place too long (which creates heat that can potentially harm the integrity of the media).

I have three Seagate drives, two 80 Gb and the third is 200 Gb, all ot them brand new, and all of them are making that strange sounds every few minutes for about a minute during idle period. I am using 80 Gb models in Xbox and Dreambox, and 200 Gb on PC for backup. Everything works OK so far, so according to Seagate reports, that weird sounds are quite normal.

My brand new Seagate drives do that annoying thing every so often while idling.

Click-clack... ekstra... zachcialo mi sie przechodzic z WD na seagate`a...

Zobaczymy co mi seagate odpisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to klikanie jest akurat normalne dla całej serii 7200.11, jak byś miał WD Raptor lub inny dysk 10000RPM lub 15000RPM to również miał byś odczynienia z takim klikaniem tylko głośniej, nawet modele 7200RPM od WD stosują taką technologię oszczędzania nośnika ale działa on znacznie przyjemnej dla ucha, dlatego jeszcze raz dysk jest głośny podczas pracy aktywatora czy to wyszukiwanie czy bez czynne błądzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sie zle wlozyc kabel od napiecia/sata... :P

Zasilka jest ok...

Chodziło mi o to czy dobrze styka. :P

 

to klikanie jest akurat normalne dla całej serii 7200.11...

No nie powiedziałbym, że u RaKLeZ'a jest normalne. Gdybyś nie słuchał tego co zamieścił, to kliknięcie jest u niego głośniejsze niż sama normalna praca głowic. U mnie takiego czegoś nie ma, a tym bardziej żaden dodatkowy dźwięk nie pojawia się co kilka minut.

Na początku owszem, dysk sobie coś tam robił, ale to było cichsze niż głowice podczas normalnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to czy dobrze styka. :P

No nie powiedziałbym, że u RaKLeZ'a jest normalne. Gdybyś nie słuchał tego co zamieścił, to kliknięcie jest u niego głośniejsze niż sama normalna praca głowic. U mnie takiego czegoś nie ma, a tym bardziej żaden dodatkowy dźwięk nie pojawia się co kilka minut.

Na początku owszem, dysk sobie coś tam robił, ale to było cichsze niż głowice podczas normalnej pracy.

Dokladnie, w moim przypadku nie byla to "uber STIR technology";)... dysk po prostu byl walniety i tyle - utwierdzilem sie w tym przekonaniu dzisiaj, kiedy przy starcie kompa zaklekotal po raz kolejny, a nastepnie SMART pokazal 3 blad "spin retry count"... calkiem niezly bilans, 3 dni - 3 bledy... takze moze ze 100 dni by pochodzil... dysk juz poszedl na RMA, za kilka dni powinienem otrzymac nowa sztuke (powiedzieli, ze wymienia od reki), wtedy napisze co i jak...

 

Transfery byly w normie... w HD tune: read average: 87mb/s max: 108mb/s min: 50mb/s, access time: 12.4ms...

 

Wiadomosc od seagate`a... dzisiaj o 15...

As I understand that your new drive is making clicking noise. In this case to check if the drive is working fine, I would suggest you to run Seatools for Dos and run both the short and long DST test and check what is the result you get.

If the test fails then the drive is gone bad you can replace teh drive .

Teraz to ja moge sobie pen driva sprawdzic tym seatoolem.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ juz dostepny chyba w najnizszej cenie nowa Baraka 11. 320gb -

 

ktos chetny na zakup ?

 

ja sie waham miedzy

 

2 x 320gb Samsungiem F1

a wlasnie ta Baraka

 

(teoretycznie baraka minimalnie szybsza)

Mam ten sam dylemat-i tak samo chcę 2 x 320 do RAIDA, zdecydowałbym się na nową Barkę od razu, ale trochę odstrasza mnie duży czas dostępu...no chyba że jeden test jest niemiarodajny.... Jakoś nie chce mi się wierzyć w tak paskudnie długi czas dostępu...

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat-i tak samo chcę 2 x 320 do RAIDA, zdecydowałbym się na nową Barkę od razu, ale trochę odstrasza mnie duży czas dostępu...no chyba że jeden test jest niemiarodajny.... Jakoś nie chce mi się wierzyć w tak paskudnie długi czas dostępu...

 

pzdr! Nix

I ja mam ten sam problem - przydałyby się jeszcze jakieś testy porównawcze. Nie wierzę, że przy wielu operacjach na małych plikach seagate nie dostanie w dupę. Poza tym samsung pewnie chodzi ciszej i chyba mimo tych 5 lat gw. u seagate ma lepsze warunki gwarancji (bo pewnie w przypadku uszkodzenia dostajemy nowy dysk od Samsunga a nie jakiś fabrycznie odnawiany...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie wierzę, że przy wielu operacjach na małych plikach seagate nie dostanie w dupę....

Masz na mysli to że kiepski czas dostępu skutecznie ograniczy rzeczywisty transfer ?

 

Ale Barka 7200.11 "stara" na talerzach 250 miała b.dobry czas dostępu... dlaczego nowa miałaby być gorsza i to znacznie ?

Nie wierzę do końca testowi który pokazuje czas ok.17ms...ale niepewność pozostaje

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pewnie w przypadku uszkodzenia dostajemy nowy dysk od Samsunga a nie jakiś fabrycznie odnawiany

Bardzo wątpliwe wierzenie ;) co producenci mieliby robić z uszkodzonymi dyskami?

Np pada elektronika, wymieniaja na nową i programują nowy firmware i dysk w pełni sprawny. Czysta ekonomia.

Prędzej dobry sklep/sprzedawca wymieni Ci sam od ręki na nowy a dalej on będzie sie martwił naprawą gwarancyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Seagate ST3500320AS 500GB sATA II 32MB moge dostać głośnego lub cichego? Kwestia szczęścia? :/

mam ten dysk juz od 3 miesiecy i jestem bardzo zadwowolny, glosny byl tylko w obudowie Chiefteca a sam jest dość cichy. Parametry są boskie więc nawet wyrafinowany user powinien być content

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam obudowe Chiefteca z serii giga i wiem jak mój samsung 160gb potrafi tę obudowę wprowadzić w drgania, ale nie tego się boję tylko jakiś dziwnych trzasków, kótre to mają co poniektórzy użytkownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ juz dostepny chyba w najnizszej cenie nowa Baraka 11. 320gb -

I co ,Ktoś zdążył kupić taką barkę ? Czy raczej owo "dostępność" była iluzorczna czysto? Wiele sklepów ma nieaktualne oferty...

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...