Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko na gwarancje się nadaje ten dysk. A jak w sklepie nie wierzą w taki SMART, to niech sami sprawdzą, a nie sobie w kulki lecą.

Ja swój oddałem na gwarancję podając powód właśnie błędnego statusu SMART. I mi przyjęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przedstawić wam kilka informacji o nowym Seagate 640 gb. Model to ST3640323AS. Dysk posiada 5 letnia gwarancje producenta transfer wewnętrzny to 115mb/s. Dołączam link ze strony forum http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?p=30798952 bardzo ciekawe informacje o nowym Samsungu 1 tb i omawianym Seagacie. Zachęcam do przeczytania. Szczegółowe informacje o produkcie tutaj: http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?loca...p;reqPage=Model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Obecnie mam barkę 11 500GB i.... głowice ujdą, ale talerze zaczęły świszczć, a komp musi stać na biurku.

Chcę go wrzucić do obudowy zewnętrznej jako backup. Ale do kompa przydałby się cichy - cichszy dysk.

Wydajnościowo obecne dyski są bardziej niż ok, testami się nie bawię.

Jaki cichszy dysk 500GB.

 

Dlaczego się pytam tutaj - wiecie jak wygląda sprawa głośności barki 11, może ktoś z Was ma porównanie do czegoś cichszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą 500 i nic mi nie świszczy... jeszcze. Przepracowała już koło 1400h i miała 300 włączeń. Żadnych problemów.

Może z twoją zaczyna się coś dziać? Zarzuć SMART to obadamy przy okazji.

Co do cichych 500, to nie wiem która najcichsza, można spotkać najprzeróżniejsze opinie na temat głośności różnych modeli.

Ja zastanowiłbym się czy nie lepiej kupić 750GB Samsunga. Aż się prosi, żeby wziąć za tą cenę :P

 

Samsungi ponoć mają ciche głowice, ale z często czytałem opinie na temat problemów z wibracjami.

 

Pod względem wydajności to najlepiej rozglądaj się za modelami 640GB lub 320GB.

 

P.S. Naprawdę jesteś zadowolony z wydajności 1 dysku? Ja nerwicy dostaje, jak muszę siedzieć przy kompie bez RAID'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą 500 i nic mi nie świszczy... jeszcze. Przepracowała już koło 1400h i miała 300 włączeń. Żadnych problemów.

Może z twoją zaczyna się coś dziać? Zarzuć SMART to obadamy przy okazji.

Co do cichych 500, to nie wiem która najcichsza, można spotkać najprzeróżniejsze opinie na temat głośności różnych modeli.

Ja zastanowiłbym się czy nie lepiej kupić 750GB Samsunga. Aż się prosi, żeby wziąć za tą cenę :P

 

Samsungi ponoć mają ciche głowice, ale z często czytałem opinie na temat problemów z wibracjami.

 

Pod względem wydajności to najlepiej rozglądaj się za modelami 640GB lub 320GB.

 

P.S. Naprawdę jesteś zadowolony z wydajności 1 dysku? Ja nerwicy dostaje, jak muszę siedzieć przy kompie bez RAID'a ;)

Mam 2 barki - 320 i 500. 320 ma głośniejsze głowice ale w idle jest cichutka. 500 ma ciche głowice, ale z lekka popiskuje. W zasadzie to do tej pory jej nie słyszałem, tyle że musiałem kompa zamiast pod postawić na biurku, obok ucha ..... Usłyszałem. Komp od wewnątrz oklejony matami korkowymi. Z wentyli to słychać lekki szum powietrza. Oraz cichutki świst barki. Planuję dysk zewnętrzny jako backup, stąd pomyślałem, że tą 500-tkę wrzucę do obudowy zewnętrznej i będzie dysk usb na backup. ALE w związku z tym potrzebuję magazyn. Pod uwagę biorę Hitachi P7K500, WD 640AAKS lub WD GP 5000AACS albo kolejną barkę 11.

 

 

Przy okazji zapytam się o dysk ATA100 - potrzebuję wymienić w firmowym kompie 2 dyski, obecnie 2x80. Pojemność ok, ale to są WD które piłują niemiłosiernie. Myślałem o 2x Seagate 250GB, ale pod ATA100 są one normalnej grubości, więc czy aby nie siedzą w środku 2 talerze ?? Jeśli tak to wolałbym 2x 160GB z 1 talerzem.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja z kolejnym problemem

W sklepie wymienili mi dysk. Nowy ma S.M.A.R.T. w porządku, ale... Przy uruchamianiu i wytracaniu prędkosci talerzy zamiast charakterystycznego piskliwego dźwięku mam głośnie szuranie :mur: Gdy dysk się rozpędzi zostaje tylko buczenie od rezonansującej obudowy. Miał ktoś podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Przy okazji zapytam się o dysk ATA100 - potrzebuję wymienić w firmowym kompie 2 dyski, obecnie 2x80. Pojemność ok, ale to są WD które piłują niemiłosiernie. Myślałem o 2x Seagate 250GB, ale pod ATA100 są one normalnej grubości, więc czy aby nie siedzą w środku 2 talerze ?? Jeśli tak to wolałbym 2x 160GB z 1 talerzem.

250GB ATA100 Seagate są 2 talerzowe... niestety.

Z ATA100 cienkie i 1-talerzowe są tylko modele 160GB (ST3160815A i ST3160215A)

 

@PaVLo

1 badzik wiosny nie czyni :P

Poczekaj jak się sytuacja zacznie rozwijać.

Niespodziewane hangi systemu, czy wzrost wartości badów... wtedy zacznij się martwić.

 

@WMJ

yyy raczej z szuraniem nie miałem nigdy do czynienia, ani z innymi nieprzyjemnymi dodatkowymi dźwiękami wydobywającymi się z dysku. (oprócz tego charakterystycznego startu w 500GB Barce 11 :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem drugą 500, za śmieszne 205zł i będe przerzucał dane, a tą obecną 500 jednak zareklamuje ...

Zanim zareklamujesz użyj na dysku seatools pod DOSa. Wersja pod Win jest skromnie mówiąc ograniczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zareklamujesz użyj na dysku seatools pod DOSa. Wersja pod Win jest skromnie mówiąc ograniczona.

spróbuje, bo jak narazie to leciał z wersji pod Windowsa, ale przerwałem mu przy ~85%, bo musiałem wyłaczyć kompa i jestem w plecy prawie 1.5h skanowania i nadal nie znam wyniku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te nowe Baracudy 7200.1 o pojemnosci 640GB - ile maja talerzy ? i jakiej pojemnosci ? ( czy 2 po 320GB) ? Bo w jednym ze sklepow znalazlem opis tego dysku a wnim informacje ze 3 talerze

2 talerze po 320GB. Nie sugeruj się sklepami, tylko oznaczeniem modelu. Przedostatnia cyferka to ilość talerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje, bo jak narazie to leciał z wersji pod Windowsa, ale przerwałem mu przy ~85%, bo musiałem wyłaczyć kompa i jestem w plecy prawie 1.5h skanowania i nadal nie znam wyniku :/

Ja swój przeskanowałem owym programem SeaTools pod Windowsem i DOS-em, a i tak miałem pozytywne wyniki. Niestety SMART tak mnie niepokoił, że wolałem oddać na gwarancję, żeby mieć 100% pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak zrobie, zwłaszcza, że już przewaliłem dane na nową 500, ale najgorsze, że mimo utworzenia identycznej partycji, nie działa mi ghost z obecnego systemu i musze robić go na nowo <_<

 

Dysk skanowałem programem Victoria i pojawiały sie sektory o czasie dostępu ponad 200ms oznaczone jako "możliwe przyszłe bady", tylko jak drugi raz leciałem ten obszar, aby to zweryfikować, to już tego nie było :)

 

Dzisiaj postawie chyba nowy system na nowej 500 a ze starego usune wszystko, łącznie z partycjami i spróbuje wyzerowac Victorią (ma funkcję nadpisu)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak zrobie, zwłaszcza, że już przewaliłem dane na nową 500, ale najgorsze, że mimo utworzenia identycznej partycji, nie działa mi ghost z obecnego systemu i musze robić go na nowo <_<

A masz jeszcze na starym dysku system ??

Przerzuć na nowy za pomocą Seagate diskvizard. Ostatnio to robiłem, radzi sobie świetnie, bez względu na wielkość docelowej partycji. Jedyne co musi być to brak jakiejkolwiek partycji na kawałku dysku nowego, tam gdzie chcesz umieścić system. Czyli np. początkowe 10GB nowego dysku jako "obszar nieprzydzielony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piatek dotarł do nie dysk po zwrocie do producenta i z ciekawosci zapuszczam HDTune i co mnie wita :lol2:

 

 

 

PS. inne programy wskazują podobnie ciekawostki

 

 

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały nowy dysk jest podzielony, pierwsza partycja 30GB, ale moge ją usunąć tylko jaki w tym sens ?

Seagate discwizard może przerzucić wszystko ze starego na nowy z zachowaniem lub zmianą partycji. Po tej operacji startujesz z nowego dysku, system i wszystko działa bezproblemowo. Warunkiem jest nieprzydzielone miejsce na nowym dysku. SDW sam zakłada partycje itd....

Ściągnij, przeczytaj.

Jest to zresztą Acronis True Image przypisany do dysków Seagate (dzięki czemu darmowy), lub do Maxtorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak zrobie, zwłaszcza, że już przewaliłem dane na nową 500, ale najgorsze, że mimo utworzenia identycznej partycji, nie działa mi ghost z obecnego systemu i musze robić go na nowo <_<

 

Dysk skanowałem programem Victoria i pojawiały sie sektory o czasie dostępu ponad 200ms oznaczone jako "możliwe przyszłe bady", tylko jak drugi raz leciałem ten obszar, aby to zweryfikować, to już tego nie było :)

 

Dzisiaj postawie chyba nowy system na nowej 500 a ze starego usune wszystko, łącznie z partycjami i spróbuje wyzerowac Victorią (ma funkcję nadpisu)

A próbowałeś przerzucić system programem XXCLONE ?

Ja już 2 razy robiłem to tym programikiem i system startował mi bez najmniejszego problemu, nawet po kopii systemu z RAID0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś przerzucić system programem XXCLONE ?

Ja już 2 razy robiłem to tym programikiem i system startował mi bez najmniejszego problemu, nawet po kopii systemu z RAID0.

zrobiłem już od nowa system na nowym dysku ,ale zaniepokoiła mnie jedna rzecz z nim, a mianowicie, pojawił sie pierwszy problem z

"Liczba prób uruchomienia osi napędowej" - jest 1 <_<

 

//EDIT

 

dobra już wiem o co chodzi (przeczytałem 1 stronę tematu o SMART), mam załączone w oszczędzaniu energią, aby wyłączał się dysk po 3 minutach nieaktywności, a akurat jak to się pojawiło to dysk był jako drugi i się wyłączył, i SMART to zalogował :)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z barkami i dźwiękami to jest różnie. W jednym z kompów siedzi barka 9 160GB, obok w drugim taka sama. Jedna ok, druga wydaje dziwne odgłosy (obie z tej samej serii, kupione tego samego dnia w tym samym sklepie). Już chyba 3 lata czekam cierpliwie aż ta "ćwierkająca" padnie, a ona nie chce....

Podobnie z 500-tką. Od nowości czasami ćwierka, popiskuje, stuka, ostatnio dołączył się świst talerzy. Ale działa, ciekawy jestem jak długo ...

Hitachi miałczy, barki ćwierkają ..... :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, na co mam zwraca uwagę kupując nową barkę z serii 11 640 gb. O ile pamiętam w starych seriach 10 dobrze było trafić na barke robioną na malezji czy philipinach + silnik NIDEC, czy w tych 640 też mam na to patrzeć. A i czy ta nowa barka 320 gb jedno talerzowa ma tą cienka obudowę czy normalną jak 640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...