Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

mój egzemplarz został wyprodukowany na terytorium Tajlandii.

Kiedy kupiony ?, bo teraz przenieśli spora część produkcji do chin i większość obecnie kupionych twardzieli to made in china. Miałem w rekach twardziele z chin i z tailandi te same modele i różnice wykonanie widoczne są gołym okiem !!! nawet dla noba totalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem w Arest.pl 1TB i jest Thailand, poprostu jakby mi dawali China to bym go nie wzioł.

Czy ja wiem ;] wszystko w kompie masz made in china :(, a że przenieśli fabryki do chin bo taniej niż w tajladni to trudno się mówi :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Seagate 320GB i dysk nie działa. Systemu nie postawie, podpinałem pod swój komputer i nie da rady nawet sformatować.

Co jest ? Dysk produkowany w Tajlandi

Że ja się skusiłem na Saegate kur a był WD było trzeba brać. Pomóżcie...

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy gdzie masz niby ten spadek? Bo ja tu widze ze masz wiekszy odczyt i krotszy czas dostepu na tym drugim tescie, wiec dysk pracuje teraz nawet szybciej. A Burst Speed to jest nieistotny test i jego wachania przy robieniu testow jeden po drugim moga czasem nawet okolo 100 MB wynosic ;)

Edytowane przez krawetko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczyty w normie wczoraj również kupiłem 500Gb seagate 32mb i widać w dyskach postęp rok temu poskładałem macież na 2 samsungach 160Gb na obecnym kontrolerze odczyt niecłe 100MB/s prawie jak na jednej barakudzie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Seagate 320GB i dysk nie działa. Systemu nie postawie, podpinałem pod swój komputer i nie da rady nawet sformatować.

Co jest ? Dysk produkowany w Tajlandi

Że ja się skusiłem na Saegate kur a był WD było trzeba brać. Pomóżcie...

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Partition Magic sie nie uzywa bo to jest dno nie program sypie sie niemiłosiernie, uzyj Acronis Disk Director Suite (jesli po Vistą to wazne aby wersja byla nie starsza jak v10.0.2160), te dwa na zółto w HDTune tak ma byc dysk ma swoje atrybuty i program tak to widzi, potem czyta sie na forum ze Seagate ma wadliwe dyski jak niektórzy nie potrafią sobie poradzić z softem tylko odrazu najazd na producenta dysku ze nie sprawny echh...

 

stolara - wszystko w normie, mam ten sam dysk i mam podobne wyniki, to ze burst w drugim min, mniejszy to kompletnie nie istotne, chyba najmniej ważny parametr, a róznice w burst są spowodowane sterownikiem kontrolera lub samym kontrolerem na plycie głównej (jedyne wazne aby nie był mniejszy niż 150MB/s bo wtedy oznacza ze dysk pracuje w SATA I)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA NCQ / 500GB / ST3500320AS

 

Dysk widać tylko w biosie i nigdzie więcej. Próba ponownej instalacji systemu lub naprawy spęzła na niczym - efekt rozmiar dysku 0 mb wolna przestrzeń 0mb. Systemy go nie widza zupełnie narzędzia do dysków również partysziony acronise i inne również nie widzą przestrzeni dyskowej co niektóre wykrywają go tylko fizycznie. Pytanie : czy da się odzyskac choć część danych i czy czeka go serwis a jak tak to na jaki sobie wymienić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mój dysk ma się dobrze i powoli zastanawiam się nad 2 do raida bo zaczyna mi miejsca brakować, ale kurcze jak takie jaja z niezawodnością są to mam dylemat...

Kerde a ceny są miodne- 175 w proline lol :lol2:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Seagate 320GB i dysk nie działa. Systemu nie postawie, podpinałem pod swój komputer i nie da rady nawet sformatować.

Co jest ? Dysk produkowany w Tajlandi

Że ja się skusiłem na Saegate kur a był WD było trzeba brać. Pomóżcie...

Dziwne ... piszesz jakbyś tego dysku używał tyle co nic a po SMART widać że ma przepracowane 321 godzin i był wł/wył 92 razy ... no ale nic ... dla czego masz błędy w C7 ?? (całkiem sporo) ... kabel/kontroler dysku/na płycie byłby wadliwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

----NIEAKTUALNE: http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...RT-t240796.html <-- odpowiedz znalazlem

 

Zakupilem dzisiaj barke 640gb, jedno co mnie zastanawia to wyniki SMART. Reallocated sectors nie ma, ale seek error rate rosnie praktycznie z kazdym refreshem. Z tego co widze po wynikach innych osob to wszystkie barki maja ten parametr dosc wysoko, ale moj WD5000AAKS ma 0 :S Pytanie czy powininem sie tym przejmowac?

Edytowane przez chrzanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci raid?doloz drugi bedziesz mial dwa......no chyba ze chcesz miec tez szybko ale tak to musisz miec i trzeci na ktorego zwalisz tymczasowo dane

Raczej oczywiste jest, że Raida stawia się dla wydajnosci- inaczej po raz kolejny kopił bym większy dysk...

Z czym to się wiąże doskonale wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem :angry: Co polecacie w takim wypadku ?

 

post-115019-1222753723_thumb.png

 

HDTune Error scan

post-115019-1222754268_thumb.png

 

Czy gwarancja to uwzględni te relokowane sektory skoro dysk nie ma bad'ów ?

 

Czy warto uzyc HDD Regeneratora ? bo może to błędy nie mechaniczne

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem :angry: Co polecacie w takim wypadku ?

 

post-115019-1222753723_thumb.png

 

HDTune Error scan

post-115019-1222754268_thumb.png

 

Czy gwarancja to uwzględni te relokowane sektory skoro dysk nie ma bad'ów ?

 

Czy warto uzyc HDD Regeneratora ? bo może to błędy nie mechaniczne

hm, to magiczne 36 u mnie na 2 dyskach które maja 2 dni tak samo 36 relokowane iw jednym sofcie pokazuje w innym nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, to magiczne 36 u mnie na 2 dyskach które maja 2 dni tak samo 36 relokowane iw jednym sofcie pokazuje w innym nie ?

nie 36, tylko 37 wartość Data w HD Tune, na dysku 500gb Seagate mam tam 0, jak dysk był nowy tez miał tam wartość 0 a teraz wywalilo 37 :mur: no i CrystalDiskInfo wywala status Uwaga. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Szybkie pytanie :

 

Bios widzi ale pokazuje wszedzie 0, Systemy nie widzą narzędzia diagnostyczne nie które widzą nie które nie a nie które pokazują że jest tylko 7,46GB, próbuje się dysk rozbujać ale mu to nie wychodzi. Teraz pytanie Padła Elektryka Czy Mechanika??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Szybkie pytanie :

 

Bios widzi ale pokazuje wszedzie 0, Systemy nie widzą narzędzia diagnostyczne nie które widzą nie które nie a nie które pokazują że jest tylko 7,46GB, próbuje się dysk rozbujać ale mu to nie wychodzi. Teraz pytanie Padła Elektryka Czy Mechanika??

 

Pozdrawiam

jakie to ma znaczenie, nie naprawisz w domu :lol2: dysk do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronikę można sobie samemu w domu wymienić...-_-

Mając sprawną z drugiego hdd - no chyba, że te 5 śrubek stanowi dla ciebie barierę nie do pokonania...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jeżeli ktoś na takim hdd trzyma ważne dane, to bardziej opłaca się kupić sprawny hdd i pozbawić go elektroniki, niż słać do złodziei zajmujących się odzyskiwaniem danych :P

Sam ostatnio pomagałem kumpeli - za odzyskanie ~600mb krzyknęli 1.500zł (minimalna cena), gdzie kupno nowego hdd i przełożenie elektroniki wyniosło ją niecałe 170.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...