Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Nikt chyba nie robil , inny PN. Sam sprawdzalem swoje i faktycznie to 303.

 

Seagate wypuścił update który działa na dyskach 1TB z końcówką -303 ale za to uwala dyski 500GB :D

I po uwaleniu przez userów trochę dysków wczoraj wycofali ten update. Zajebiacha no nie chłopacy?

Pisalem o "prawie Meprhiego" , jak cos sie sypie to po calosci.

 

Swoja droga , w temacie o F1 tez narzekaja na awaryjnosc itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Seagate zapomniał napisać, do których dysków tak naprawdę jest ten update.

"Ten update jest do: BLA BLA BLA... pod żadnym pozorem nie próbujcie go wgrywać do: strona wymieniania modeli"

Ludzie się rzucili jak na ostatni chleb w piekarni i delikatnie się zdziwili. Seagate dla pewności powinien wypisać numery seryjne każdego modelu, przy każdym firmware jeśli chce, żeby z tego cokolwiek wyszło. 90% tych którzy próbują/próbowali wymienić ten firmware nie mają zielonego pojęcia, co to jest partycja, ani jak podzielić dysk na "to coś".

 

Co do backupu danych, to ja swoje najważniejsze rzeczy mam na dysku na w stacjonarce, laptopie i dysku zewnętrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Seagate zapomniał napisać, do których dysków tak naprawdę jest ten update.

"Ten update jest do: BLA BLA BLA... pod żadnym pozorem nie próbujcie go wgrywać do: strona wymieniania modeli"

Ludzie się rzucili jak na ostatni chleb w piekarni i delikatnie się zdziwili. Seagate dla pewności powinien wypisać numery seryjne każdego modelu, przy każdym firmware jeśli chce, żeby z tego cokolwiek wyszło. 90% tych którzy próbują/próbowali wymienić ten firmware nie mają zielonego pojęcia, co to jest partycja, ani jak podzielić dysk na "to coś".

 

Co do backupu danych, to ja swoje najważniejsze rzeczy mam na dysku na w stacjonarce, laptopie i dysku zewnętrznym.

Z tego co piszą na stronach seagate juz conajmniej dwa firmware'y sie pojawily i oba zostaly zdjete :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie o tym pisalem , ich zachowanie jest skandaliczne , ale z drugiej strony jakos im sie nie dziwie. To jest biznes , moze sa nawet na gieldzie , jesli tak to oficjalne przyznanie sie moze spowdowac duze straty choc tutaj kolejna rzecz wychodzi na swiatlo dzienne - tak zwane zaufanie do firmy.

Wykrakałeś ;)

Akcje Seagate'a spadły (wg. Reutersa) z około 20$/akcja do 4$/akcja, prawie 80% spadek. CEO zrezygnował ze stanowiska...

W sumie jak IBM wypuścił wadliwą serię dysków (IBM "Death Star") musiał się pożegnać z tym segmentem rynku, ciekawe co zrobi Seagate.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że od razu nie zbankrutował :wisielec: :mrgreen:

 

 

Tak na serio, to byłbym za nałożeniem sporej kary finansowej za postawę tej firmy wobec konsumentów... + rozdmuchanie tego w prasie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że od razu nie zbankrutował

Bez przesady i tak jest nieciekawa sytuacja na rynku, oligopol jak się patrzy. 3 firmy sprzedają sensowne dyski, trochę mało, przydałaby się większa konkurencja. Jeśli Seagate padnie i zostanie Samsung z WD to dopiero będzie nieciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Seagate zbytnio pospieszył się z publikacją firmware.Nie przeprowadził odpowiedniej ilości testów, zawiodła kontrola jakości i teraz jest dym.

Należy poczekać jeszcze trochę i wszystko się wyjaśni. Dobrze, że się producent tymi przypadkami zainteresował. Mimo tych problemów wiem, że moim następnym dyskiem będzie 7200.500.12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zainteresowali to sie problemem po publikacji prasy i takie sa fakty. Wczesniej im to nie przeszkadzalo , te dyski skoro maja taka "padacznosc" powinny byc wycofane z rynku badz wymieniane na lepsze modele by zachowac twarz. Nie tak sie robi "biznes" , o tym wlasnie pisalismy tutaj.

 

Przypomina mi to forme "pre testu" jaka stosuje sie przy naprawie plyt glownych , z tym ze tutaj za testerow posluzyli userzy..machneli "se" nowy firmware i firma juz wie , ze cos nie "halo". Postawa producenta jest naganna , ale wypuszczenie takiego firmware'u to juz autentycznie kpiny. Ich na testy nie stac? To moze nas...

 

Eh...tak to sie traci zaufanie klienta i rynek , aby im sie to czkawka nie odbilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

Mimo tych problemów wiem, że moim następnym dyskiem będzie 7200.500.12.

skoro nadal pracuja nad nowym firmware do .11 to moze .12 tez maja ten problem ?

okaze sie za kilka mcy ;) ja tez juz bym chcial kupic .12 2x500 na raid 0 ale wlasnie z tego powodu mam watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowali to sie problemem po publikacji prasy i takie sa fakty. Wczesniej im to nie przeszkadzalo , te dyski skoro maja taka "padacznosc" powinny byc wycofane z rynku badz wymieniane na lepsze modele by zachowac twarz. Nie tak sie robi "biznes" , o tym wlasnie pisalismy tutaj.

 

Przypomina mi to forme "pre testu" jaka stosuje sie przy naprawie plyt glownych , z tym ze tutaj za testerow posluzyli userzy..machneli "se" nowy firmware i firma juz wie , ze cos nie "halo". Postawa producenta jest naganna , ale wypuszczenie takiego firmware'u to juz autentycznie kpiny. Ich na testy nie stac? To moze nas...

 

Eh...tak to sie traci zaufanie klienta i rynek , aby im sie to czkawka nie odbilo.

No niestety masakra :( Dobrze ze chociaż można obudzić te dyski... ale bez firmware'u to i tak lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nadal pracuja nad nowym firmware do .11 to moze .12 tez maja ten problem ?

okaze sie za kilka mcy ;) ja tez juz bym chcial kupic .12 2x500 na raid 0 ale wlasnie z tego powodu mam watpliwosci.

Ale 1-talerzowa 500-tka kusi. Dzisiaj prawie kupiłem żeby wsadzić zamiast 7200.11. Prosty zabieg wizardem i cały dysk skopiowany łącznie z systemem.

Tyle, że no właśnie, z 11 dali ciała. Z drugiej strony .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces !!!

 

Panowie udalo mi sie przywrocic do zycia 2 barki 500 , zmodyfikowalem skopany update (wgralem bios z fw AD15 , zmienilem nazwe na oryginalna ktora znajdowala sie w image. Mam gotowe ISO. Moje barki mialy soft oryginalny SD14.Wszystkie dane sa na dyskach wiec bez obaw tylko czekac na fixa, jesli ktos mial SD14 sluze iso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musimy posiadac dwa obrazy FW AD14-AllMoose.ISO i to nowe MooseDT-32MB-SD1A.ISO.

z FW AD14 wyciagamy pliczek AD14ALL.LOD i zmieniamy nazwe na SD1AMOOS.LOD.

MooseDT-32MB-SD1A.ISO obraz jest inaczej skontruowany niz AD14-AllMoose.ISO, jest tam plik SD1AMOOS.zip w ktorym jest SD1AMOOS.LOD ( ten wlasnie plik podmieniamy wyciagnietym plikiem z AD14ALL.LOD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musimy posiadac dwa obrazy FW AD14-AllMoose.ISO i to nowe MooseDT-32MB-SD1A.ISO.

z FW AD14 wyciagamy pliczek AD14ALL.LOD i zmieniamy nazwe na SD1AMOOS.LOD.

MooseDT-32MB-SD1A.ISO obraz jest inaczej skontruowany niz AD14-AllMoose.ISO, jest tam plik SD1AMOOS.zip w ktorym jest SD1AMOOS.LOD ( ten wlasnie plik podmieniamy wyciagnietym plikiem z AD14ALL.LOD).

Helloł a rozwazałeś poinformować o tym ten cały ogromny (dwuosobowy ;) ) zespół seagate ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe przeczytali chłopaki purepc i zastosowali sposób tygryska20022 i zrobili chyba w końcu dobry firmware :-) . Muszę zobaczyć na weekend czy ten brata dysk należy do affected jeżeli tak to wrzucę go.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...