Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz tylko czekać na WD. Chociaż WD ma inną taktykę - nie mają wystarczającej ilości talerzy 500GB nadających się do 7200rpm, to ładują 2x250GB. Lepiej testują talerze, ale co z tego, jak kupując nie wiadomo, co się dostanie.

Możesz jaśniej? Jeśli chodzi o Blacki to 500GB były i raczej nadal są na talerzach 2x250GB, natomiast 640GB był i jest na 2x320GB i nie bardzo rozumiem o co Tobie chodzi z tą losowością. Wygląda na to, ze ktoś na forum rozsiał plotę, bo wydawało się takiemu znaFcy, że dyski, które osiągają ~100MB/s transferu są na talerzach 500GB, a tak raczej nie jest, bo transfery w tej granicy mają dychole 320/talerz. Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydawało się jakiemuś znaFcy. Jesteś widocznie niedoinformowany. Nikt nie mówił o transferach 640GB modeli. Poprzednie 500GB miały koło 75MB/s, więc skąd biorą się egzemplarze mające 108MB/s?

Proszę:

http://blog-imgs-41-origin.fc2.com/s/k/y/s...0090408_006.gif

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Western%...WD5001AALS-832/

http://forum.purepc.pl/index.php?act=attac...st&id=27588

Ten sam model, ale wyniki "delikatnie różne"? Nieważne czy ma 500GB talerze, czy może w magiczny sposób wyśrubowane 1.5x320(trochę zwiększone)GB, ważne że loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może ktoś wpakował talerze 320GB do pięćsetki(niby 108MB/s to za dużo, ale...) Ja to traktuje jako plotkę i dla mnie na dzień dzisiejszy nie istnieją talerze 500GB w WD black mniejszych niż 2TB. Reszta niech liczy na łut szczęścia, ale mnie to nie bawi.

 

ważne że loteria.

świadomy użytkownik weźmie 640-tkę

 

 

magiczny sposób wyśrubowane 1.5x320(trochę zwiększone)GB, ważne że loteria.

Tutaj trafnie napisałeś tzn. albo magiczne wyśrubowane 320GB, albo wybrakowane 500GB. Oczywiście wg benchy, bo rzeczywistość jest inna i wolałbym "wybrakowane" 500GB od WD niż 120MB/s od Seagate :wink: Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie chwal dnia przed zachodem słońca. 1-talerzowe WD 500GB może nękać większa ilość badów, niż Seagate'owe i Samsung'owe razem wzięte.

I cos w tym moze byc skoro ich w ogole praktycznie nie ma. Sa jedynie w wersjach 2TB, a te dyski kosztuja sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten dysk niestety nie jest juz widoczny w biosie i chcialem sie dowiedziec czy jak wsadze elektronike z takiego samego tylko juz ze zmienionym firmware to odzyskam dane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten dysk niestety nie jest juz widoczny w biosie i chcialem sie dowiedziec czy jak wsadze elektronike z takiego samego tylko juz ze zmienionym firmware to odzyskam dane ??

Nie, co najwyżej możesz uwalić dysk zupełnie, pozostaje Ci zabawa z kablem i terminalem jak co służę pomocą w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroniki nie musisz wymieniać:

Naprawa dla zaawansowanych: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic872300.html (reszta instrukcji, gdzieś się pałęta na elektrodzie, ale terminal to podstawa)

Seagate miał gdzieś ofertę przywracania danych, jeśli z dysku już zrobi się cegła. Nie wiem, czy to obowiązywało w Polsce.

Na alledrogo są oferty naprawy dysków z taką usterką za http://www.allegro.pl/search.php?string=se...p;change_view=1

GOOD LUCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ze odkopuje ten smutny topic, ale wlasnie sie skapnalem, ze mam ten szajs u siebie w kompie i tylko dlatego, ze wlasnie bios przestal go rozpoznawac.

 

Wersja stx-st31000340as, 1tb, dysk normalnie startuje, nie jest rozpoznawany przez bios (kilkuminutowy start peceta).

Dysk jest prawie pelny, chcialbym moc odzyskac dane, czy da sie to zrobic jakims chałupniczym sposobem?

A jesli nie, odsylac do szitgejta?

 

/edit

 

z przyklejonego topicu:

dysk dziala, ale nie moge sam z nim nic zrobic, czyli odsylac na reklamacje czy uzyc opcji nr dwa?

Edytowane przez Narril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci na danych i umiesz majsterkować, to warto spróbować. Gdzieś był opis, jak wykonać przystawkę do naprawy - koszt był niewysoki i nie była to inż. kosmiczna.

Poza tym na Alledrogo ludzie oferują naprawę takich usterek... może znajdziesz kogoś mieszkającego w pobliżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą, ze szitgate moze zrobic to samo i za frytki (tylko koszt przesylki).

Znalazlem jednego w moim miescie, 40zl.

 

Tylko chodzi mi o to, w jakiej formie im to wyslac. Reklamacji czy odzyskiwanie danych?

Edytowane przez Narril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem jednym z "szczęśliwych" nabywców ST3500320AS. Niestety dysk po 2 latach użytkowania poprostu odmówił posłuszeństwa, nie widzi go bios ani system ani programy dosowe do tworzenia partycji czy naprawy dysków. Z tego co mi wiadomo to posiadam na ten dysk 5 lat gwarancji producenta. I tu zaczynają sie schody bo jak chcę sprawdzić czy mam na niego jeszcze gwarancję na tej stronie: Warranty Validation

to po wpisaniu numeru seryjnego dysku i modelu oraz naszego kraju jako miejsce kupna, wyskakuje mi błąd numeru seryjnego. Dla pewności że podaję prawidłowe dane z dysku posłużyłem sie tą stroną: SerialNumberLocator

 

Dysk był kupowany razem z zestawem komputerowym który pracuje do tej pory, lecz niestety gwarancja sprzedawcy sie juz zakończyła. Czy jest ktoś kto pomoże mi przejść procedure uzyskania RMA w Polsce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno wrócił z gwarancji całkiem nowy Seagate ST3500320AS, czyli jeden z tej wadliwej serii. Dysk działał dobrze aż do wczoraj wieczora, gdzie zauważyłem spadek jego wydajności i to bardzo znaczny. Ktoś mi powie o co chodzi? Dodam,że dysk jest podłączony w trybie AHCI do kontrolera Intelowskiego. System operacyjny to Win 7 Ultimate 32 bit. Dołączam fotkę jako dowód i pełem obraz tego co się z nim dzieje:

http://img130.imageshack.us/img130/7797/beztytuu1ys.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. przepinanie w inny port już testowane. Tak samo sprawdziłem w biosie czy mi sie przypadkiem na ATA nie przełączyło, ale jest dobrze. Jutro zainstaluje jeszcze raz sterownik do kontrolera. Może to coś da. Takie pytanie może trochę głupie, ale ten dysk wrócił z gwary Seagate'a jako nowy/naprawiany. Możliwe że zaczyna się sypać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano postanowiłem odpalić program HD Tach, a oc pokazał mi coś takiego:

http://img210.imageshack.us/img210/435/beztytuuex.jpg

 

Czy to normalne? Dysk jest przełączony w biosie na IDE.

 

A teraz screen gdy dysk pracuje w trybie AHCI:

http://img580.imageshack.us/img580/2974/beztytuu1t.jpg

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, jeśli coś podżera ci dysk podczas testu. W szybki sposób można się tego dowiedzieć, odpalając "Menedżer zadań-->>zakładka wydajność-->>monitor zasobów-->>zakładka dysk" Widać tam, jaki proces dokonuje zapis/odczyt.

U mnie to wygląda tak:

post-20519-127530291203_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak posegregujesz po odczycie lub zapisie będziesz widział co robi jakieś operacje na dysku. Przykładowo firefox i utorrent coś odczytują, a podczas testu nawet najmniejsze dodatkowe operacje będą ci robić dziury w wykresie.

Ja po wyłączeniu ściągania, włączeniu monitora i odczekaniu minuty na ustabilizowanie mam taki wykres:

post-20519-127530938671_thumb.png

System praktycznie śpi jak suseł... czasami przewraca się na 2 bok, to szpileczka 512B-1KB się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poddaję się. Zmieniałem port w który jest wpięty kabelek sata, sam kabelek również. Zmieniłem sterowniki na nowe. Przełączałem dysk z trybu AHCI na IDE ale HD Tune pokazuje mi cały czas to samo. HD Tach pokazuje prawidłową prędkość odczytu i zapisu więc chyba nie mam czym się zbytnio przejmować. A znacie jakikolwiek program do odczytu trybu w jakim pracuje dysk?

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro prędkość dysku masz już 80MB/s jak w tym teście, to coś się naprawiło i nie masz już czego szukać. Wykresu poszatkowanego kabelkiem nie naprawisz tylko wyczyszczeniem procesów, które używają dysk. Ustaw na AHCI i zostaw.

Możesz jeszcze zarzucić zrzut z parametrów SMARTa.

BTW: Masz Vistę czy Win7? Jak Vistę, to ją ciężko zmusić do całkowitego nie używania dysku :)

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek prosiłeś o pokazanie parametrów SMART proszę bardzo:

http://img375.imageshack.us/img375/9700/beztytuuel.jpg

 

A system mam Win 7, z którego do tej pory byłem zadowolony. Wersja to ultimate 32 bit. Jak mógłbyś jakoś np. wypisać te programy, które korzystają z dysku dużo to byłbym wdzięczny. Wtedy bym wiedział jak mniej więcej działać w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te programy, to musisz sam na tamtej liście w monitorze zasobów sprawdzić. Posegreguj w dolnej tabelce po "odczyt" lub "zapis" i patrz jaki proces produkuje największe wartości. Jeśli nie masz żadnych programów działających w tle - firefox, utorrent, to po jakimś czasie wszystkie odczyty i zapisy powinny się uspokoić i wtedy test w HDtune/Hdtach powinien być w miarę równy.

SMART czysty. Masz tam 4 powtórne próby rozpędzania talerzy, ale olać to (u siebie na 1 dysku mam 32)

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...