Jump to content
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Recommended Posts

ile masz ten dysk, dział poprawnie żadnych stuków itd.... zastanawiam się czy zostawić tego Seagate który właśnie przybył do mnie z serwisu czy wymienić na WD7500AAKS

Dyska mam ze 2 miesiace. Dziala jak narazie ok.

Zawadaki 2 talerze po 250gb ?? w tej 500 ?

Po ilu miechach ci padł ?

Troche offtopicznie ale :

Dorwałem za free nowego Seagate 160G ATA w wersji OEM.

I powiem wam ze jeszcze takiego "wibratora" w domu to nie miałem.

Everest wykazuje ze jest to 1 talerzówka....

Mam 2 inne dyski 80G oparte na 1 talerzu i nie drgaja prawie wcale...

Edited by Kwazor

Płyta główna to..Abit IC7.

Niestety o głośności się nie wypowiem, każdy ma inny poziom akceptacji :)

Komputer na którym siedze jest na tyle glośny ze dysku nie slysze.

Ps.moge zrobic test na plycie z P35 jak ktos chce.

Może mi ktoś pomóc?

Zainstalowałem ten dysk dzisiaj (ST350032AS) i mam fatalne transwery w XP Pro SP2.

Płyta Gigabyte P35-DS3R, wpięty pod kontroler JMicron, W biosie włączone AHCI, zworka zdjęta.

Podczas instalacji XP-ka musiałem podać sterownik z dyskietki bo instalator nie widział tego dysku.

Bios F8 w płycie i wszystkie sterowniki najświeższe, jakie były w necie.

Sterownik sata z dyskietki: JMicron Class=SCSIAdapter, DriverVer=09/29/2007, 1.17.28.00.

Jedyne rozwiązanie, które przychodzi mi do głowy to podłącznie dysku pod Intel ICH9R zamiast tego JMicron.

Co zrobiłem źle?

post-108641-1202586815_thumb.jpg

post-108641-1202586832_thumb.jpg

post-108641-1202586845_thumb.jpg

Może mi ktoś pomóc?

Zainstalowałem ten dysk dzisiaj (ST350032AS) i mam fatalne transwery w XP Pro SP2.

Płyta Gigabyte P35-DS3R, wpięty pod kontroler JMicron, W biosie włączone AHCI, zworka zdjęta.

Podczas instalacji XP-ka musiałem podać sterownik z dyskietki bo instalator nie widział tego dysku.

Bios F8 w płycie i wszystkie sterowniki najświeższe, jakie były w necie.

Sterownik sata z dyskietki: JMicron Class=SCSIAdapter, DriverVer=09/29/2007, 1.17.28.00.

Jedyne rozwiązanie, które przychodzi mi do głowy to podłącznie dysku pod Intel ICH9R zamiast tego JMicron.

Co zrobiłem źle?

dlaczego korzystasz z miernej jakości kontrolera JMicron kiedy masz znakomity ICH9 (AHCI) ?

zmień to a poprawa będzie na pewno

Edited by Zawadaki

SMART wygląda nie najlepieje ale tragicznie nie jest, masz oprogramowanie w wersji SD04 to znaczy masz pecha bo ono zawiera kilka błędów miedzy innymi błąd w rozpoznawaniu ilości pamięci podręcznej idź na stronę Seagate i znajdz nowe oprogramowanie: AD14 i wgraj

SMART wygląda nie najlepieje ale tragicznie nie jest, masz oprogramowanie w wersji SD04 to znaczy masz pecha bo ono zawiera kilka błędów miedzy innymi błąd w rozpoznawaniu ilości pamięci podręcznej idź na stronę Seagate i znajdz nowe oprogramowanie: AD14 i wgraj

jestem tutaj, tylko, że nie wiem na jakiego maila im napisać żeby dostać to firmware.

Może ktoś ma na dysku i mógłby mi na pocztę podesłać to firmware AD14.