Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy w dobrym temacie napisałem swój post. Jeśli nie to przepraszam.

 

Wracajmy teraz do mojego problemu.

Od nie dawna jestem posiadaczem dysków 2 x Seagate 250 GB NS 32MB Raid Edition. Dyski zakupiłem gdzieś pod koniec stycznia początek lutego, nie pamietam dokładnie kiedy. 2 tygodnie temu padł mi jeden z dysków miał bad sektory, zaniosłem go do serwisu wymienili mi go od reki na nowy, dziś padł mi kolejny dysk przyczyna ta sama bad sektory w wtorek znów musze odwiedzić serwis.

 

Mam pytanie jak u was sprawuje sie seria NS? Macie takie same problemy? Niby dyski maja działać 24h na dobe a tu pochodziły kilka miesięcy i odmówiły posłuszeństwa. Nie wiem czy przyczyną awaryjności tych dysków stoi po mojej stronie. Dyski chodziły w RAID'zie Stripe. Używam kontrolera RAID wbudowanego na płycie głównej. Płyta głóna DFI LP DK P35 T2RS.

 

Czekam na odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7200.11 na pewno nie jest cicha, proca głowic może doprowadzić do szału/depresji/rozstroju nerwowego/itd..., trzeba być głuchym żeby uznać ten dysk za cichy, kulturą pracy przypomina WD Raptor

 

TEST

Chłopie co ty opowiadasz? Każdy dysk z serii będzie się różnił pod względem chłasu. Jak można na podstawie 4 talerzowca oceniać całą serie? :blink:

Mam jednotalerzową 250ke i ponad tydzień miałem dwa egzemplarze dwutalerzowego 500GB. Mimo tej samej mechaniki dyski różnią się znacznie pod względem chałasu choć 500ka wciąż jest cicha. 4 talerzowy 1TB będzie jeszcze głośniejszy.

Mam dobre porównanie bo długo miałem 500ke Hitachi, tydzień próbowałem też 500ke samsunga i teraz mam WDC GreenPower.

 

500GB Seagate jest wystarczająco cichym dyskiem w tej pojemności. Praca głowic jest minimalnie cichsza niż w moim byłym Hitachi (3 talerze) a szum talerzy jest podobny. Przy chłodzeniu WC łatwo odróżnić takie dźwięki.

Poziom wibracji za to jest sporo mniejszy ze względu na tylko dwa talerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie co ty opowiadasz? Każdy dysk z serii będzie się różnił pod względem chłasu. Jak można na podstawie 4 talerzowca oceniać całą serie? :blink:

Mam jednotalerzową 250ke i ponad tydzień miałem dwa egzemplarze dwutalerzowego 500GB. Mimo tej samej mechaniki dyski różnią się znacznie pod względem chałasu choć 500ka wciąż jest cicha. 4 talerzowy 1TB będzie jeszcze głośniejszy.

Mam dobre porównanie bo długo miałem 500ke Hitachi, tydzień próbowałem też 500ke samsunga i teraz mam WDC GreenPower.

 

500GB Seagate jest wystarczająco cichym dyskiem w tej pojemności. Praca głowic jest minimalnie cichsza niż w moim byłym Hitachi (3 talerze) a szum talerzy jest podobny. Przy chłodzeniu WC łatwo odróżnić takie dźwięki.

Poziom wibracji za to jest sporo mniejszy ze względu na tylko dwa talerze.

co ty nie powiesz to może wytłumacz mojemu dyskowi który przypadkiem nazywa się ST3500320AS żeby był tak cudownie cichy jak to się tobie wydaje ze jest :mur:, nie m żadnego szumu talerzy jest warkot podczas pracy doprowadzający do szału, wibracje tez są ale sobie z nimi radze, jest za to warkot

 

czego nie rozumiecie (@rafa, @Elektronek) w słowie warkot ?

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tym razem musze przyznac Zawadakiemu racje tez wlasnie zakupilem ten dysk tylko ze wersje do pracy 24/7(ST3500320NS) i jak wibracje sa tylko lekko odczuwalne to praca glowic przy odczycie/zapisie jest jak dla mnie naprawde glosna.

Edytowane przez Velocity120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wy chyba naprawdę warkoczących dysków nie słyszeliście, no ale nie o tym chciałem.

 

Pytanko Zawadaki: jakie masz porównanie do innych w teście?

ŻADNE???!!! Tyle co, żeś przeczytał na stronie.

Któż to wie, jak masz zamontowany ten dysk i jak w takiej sytuacji sprawdzały by się inne firmy.

Sam wszędzie pisałeś, że czas wyszukiwania jest dla ciebie najważniejszy. Jeśli nie pasuje ci głośność Seagate przy takim czasie wyszukiwania, to sobie wymień na WD GP. Włączysz AAM, to będziesz miał cicho, ale niestety stracisz swój ulubiony parametr.

 

Swoją 500GB mam w kieszeni i jedynym momentem, w którym słyszę wyraźny jak to ująłeś "warkot" to w momencie wyszukiwania pliku (indeksowanie wyłączone) Podczas zgrywania, włączania np: UT3 z tej kieszeni ledwo można dostrzec jakiekolwiek nasilenie nieprzyjemnych dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że już ostateczny post. Brałbym HDD z hurtowni Action.pl (może ktoś ma akurat dostęp i ceny sprawdzi przy 3% marży ;) )

Ale teraz tak mała lista HDD do wyboru:

 

HDD SEAGATE 320GB ST3320620NS SATA II 16MB 3+2 LATA

HDD SEAGATE 320GB ST3320620AS SATA II 16MB 3+2LATA

 

HDD SEAGATE 250GB ST3250410AS SATA II 16MB 3+2 LATA

HDD SEAGATE 250GB ST3250820NS SATA II 8MB 3+2 LATA

 

HDD SEAGATE 250GB ST3250310AS SATA II 8MB 3+2LATA

HDD SEAGATE 250GB ST3250310NS SATA II 32MB 3+2 LATA

 

HDD SEAGATE 500GB ST3500630NS SATA II 16MB 3+2 LATA

HDD SEAGATE 500GB ST3500320NS SATA II 32MB 3+2 LATA

HDD SEAGATE 500GB ST3500630AS SATA II 16MB 3+2 LATA

HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB 3+2 LATA

 

 

Czym to wszystko się różni? W pierwszym poście są podane same serie AS. Ale jak spojrzałem w hurtowni na opisy to NS w przeciwieństwie do AS ma wpisane NCQ oraz jak widać na przykładzie ST3250310 NS ma dużo większy bufor. Są jeszcze jakieś różnice?

 

Czy wszystkie te dyski to seria 7200.11 ? Który z nich wybrać?

(na razie odstawmy GB, rozmiar wybiorę po sprawdzeniu cen jutro).

 

Rozumiem, że różni je już tylko ilość cache tak?

 

edit.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wy chyba naprawdę warkoczących dysków nie słyszeliście, no ale nie o tym chciałem.

mój WD Raptor warczał mocno, a dysku 15000RPM z którymi mam przyjemność spotykać w pracy tez warczą i prychają więc co ty wiesz o .....

 

Pytanko Zawadaki: jakie masz porównanie do innych w teście?

ŻADNE???!!! Tyle co, żeś przeczytał na stronie.

to jest moj drugi egzemplarz pierwszy miał uszkodzone sektory wiec musiał wrucuć do sklepu i zachowywał sie podobnie

 

mój dysk na naklejce zamykającej woreczek ma napisane "The content is made in Thailand"

 

PS. co jeszcze wymyślicie (@rafa, @Elektronek) żeby manipulować faktami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie takie insynuacje... nie mam żadnego interesu żeby Ciebie przekonywać tylko chce żeby inni mieli pełny obraz.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie takie insynuacje... nie mam żadnego interesu żeby Ciebie przekonywać tylko chce żeby inni mieli pełny obraz.

wypraszaj sobie co chcesz, ale co powiesz temu komuś kto zachęcony wypisywanymi przez ciebie bzdurami kupi ten dysk i stwierdzi ze jednak dysk nie jest tak cichy jak się tobie wydaje i kto tu daje pełen obraz, jak na razie nie przedstawiłeś żadnych dowodów ze jest tak jak piszesz, zamiast tego ciągle można przeczytać coś w stylu "nie bo nie bo ja tak uważam"

 

dysk jest głośny podczas wyszukiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem ten dysk i myślałem że będzie lepiej <_< Czasem słychać chrupanie ( już mam wyłączone indeksowanie, thx rafa, manieczka ).

Mój tez jest Made in Thailand.

 

dysk jest głośny podczas wyszukiwania

Z tym się zgodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie nie przedstawiłeś żadnych dowodów ze jest tak jak piszesz, zamiast tego ciągle można przeczytać coś w stylu "nie bo nie bo ja tak uważam"

Napisałem do jakich dysków mam porównanie...

Może mam Cie zaprosić żebyś posłuchał?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest moj drugi egzemplarz pierwszy miał uszkodzone sektory wiec musiał wrucuć do sklepu i zachowywał sie podobnie

mój dysk na naklejce zamykającej woreczek ma napisane "The content is made in Thailand"

PS. co jeszcze wymyślicie (@rafa, @Elektronek) żeby manipulować faktami

Twój 2 egzemplarz? Możesz zapodać SMARTA z niego, bo delikatnie mówiąc, nie wierzę Ci, znając Twoje umiłowanie do tyrania tej firmy. Poza tym jakim cudem masz u siebie tego Seagate'a? Największy wróg firmy i dokonuje takiego zakupu.

Nikt tutaj nie manipuluje faktami.

Jak już wielokrotnie pisałem, sugerowanie się opiniami z forum na temat głośności to głupota.

Każdy inaczej odbiera głośność i różne długości fali są dla różnych ludzi mniej lub bardziej denerwujące. Możliwości montażu dysku w komputerze jest tyle ile komputerów, co przekłada się na poziom generowanego hałasu.

Twój test głośności mógł polegać na wrzuceniu go do obudowy "made by Tracer" i postawieniu na nim pustej puszki po piwie lub coli (nie wnikam). I nie wiadomo dlaczego od razu cała seria BARAKUD 11 znalazła się w 1 koszyku.

Opisując całą serię na podstawie tylko jednego modelu, wprowadzasz wszystkich w błąd, zresztą nie pierwszy raz się tym popisujesz. Ty masz swoją opinię na temat głośności. Ja mam swoją. Dziękuję, koniec debaty.

 

Dziwne, miłośnik WD, a cały czas siedzi w topicu Seagateów.

Nie musisz już nam powtarzać, my już wiemy: WD jest niesłyszalny, a Seagate to warkoczący młot pneumatyczny. Dziękujemy za podzielenie się opinią.

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART ,jak na standardy Seagate dysk jest w idealnym stanie

 

 

 

fotka dysku co to go podobno nie mam

 

 

 

tu ten "TRACER" choć tracer takich pudełek i za 100 lat nie będzie produkował

 

 

 

to wszystko nie zmienia faktu ze dysk jest głośny podczas wyszukiwania, powtarzajcie (@rafa, @Elektronek) sobie ze jest inaczej a może w to uwierzycie :D

 

Opisując całą serię na podstawie tylko jednego modelu

MODEL: Seagate Barracuda 7200.11 (500GB)

SERIA: pewna liczba egzemplarzy danego modelu wyprodukowana w danej fabryce w pewnym okresie czasu

 

widzę poważny błąd logiczny w twoim rozumowaniu, jak to wytłumaczysz :lol2:

 

PS. tak WD5000AAKS podczas wyszukiwania jest znacznie mniej słyszalny, ale za to wibruje mocniej

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko nie zmienia faktu ze dysk jest głośny podczas wyszukiwania, powtarzajcie (@rafa, @Elektronek) sobie ze jest inaczej a może w to uwierzycie :D

MODEL: Seagate Barracuda 7200.11 (500GB)

SERIA: pewna liczba egzemplarzy danego modelu wyprodukowana w danej fabryce w pewnym okresie czasu

 

widzę poważny błąd logiczny w twoim rozumowaniu, jak to wytłumaczysz :lol2:

 

PS. tak WD5000AAKS podczas wyszukiwania jest znacznie mniej słyszalny, ale za to wibruje mocniej

Każdy dobrze wiedział o co chodzi, ale ty musiałeś, jak to kiedyś nazwałeś bezproduktywny komentarz dać do tego.

 

No nie ma co, ale skoro ty tak montujesz dysk, to radzę ci jak najszybciej wymienić Seagate na ukochane WD. Na pewno będzie cichutki BUAHAHAH.

Niby taki zaawansowany użytkownik idący jak to się mówi "za ciszą", a nawet nie zrobiłeś nic, żeby ten dysk wyciszyć.

Każdy, kto choć trochę jest w temacie, a ty powinieneś, bo dajesz rady innym wie, że żaden dysk zamontowany w ten sposób nie będzie cichy, a tym bardziej nie będzie miał cichutkich głowic. Nieważne co byś nie wsadził na miejsce tego Seagate'a, wszystko będzie ci warczeć.

Oczywiście jak wymienisz na coś z WD, będziesz usilnie próbował nam przekazać, że w porównaniu do Seagate'a jest ... ... ... (tu wiemy już co wpisać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobrze wiedział o co chodzi, ale ty musiałeś, jak to kiedyś nazwałeś bezproduktywny komentarz dać do tego.

 

No nie ma co, ale skoro ty tak montujesz dysk, to radzę ci jak najszybciej wymienić Seagate na ukochane WD. Na pewno będzie cichutki BUAHAHAH.

Niby taki zaawansowany użytkownik idący jak to się mówi "za ciszą", a nawet nie zrobiłeś nic, żeby ten dysk wyciszyć.

Każdy, kto choć trochę jest w temacie, a ty powinieneś, bo dajesz rady innym wie, że żaden dysk zamontowany w ten sposób nie będzie cichy, a tym bardziej nie będzie miał cichutkich głowic. Nieważne co byś nie wsadził na miejsce tego Seagate'a, wszystko będzie ci warczeć.

Oczywiście jak wymienisz na coś z WD, będziesz usilnie próbował nam przekazać, że w porównaniu do Seagate'a jest ... ... ... (tu wiemy już co wpisać)

:blink: a jak mam go zamontować, pewnie poza obudową albo przybić do ściany, tak się składa ze w czasie kiedy poprzedni Seagate wędrował do serwisu w tej obudowie pracował właśnie WD5000AAKS i pracy głowic nie było słychać, pewnie to wina złych fluidów które wpływają na dyski Seagate inaczej niż na innych producentów, albo to wina osłabienia integralności strukturalnej aluminium z którego jest zbudowany koszyk, albo to czy tamto zawsze coś będzie, bo o zmarłych (dyskach Seagate) można pisać tylko dobrze albo wcale :lol2:

 

dysk jest głośny podczas wyszukiwania, na razie jest 3 do 2, w tym 3 faktycznych posiadaczy i 2 głosy wirtuanych posiadaczy, hmmm i komu tu wierzyć :rolleyes:

 

PS. koszyk ten który nie służy do umieszczania w nim dysku jest dodatkowo zamocowany na silikonowych amortyzatorach które tłumią drgania zapobiegając ich przenoszeniu na dobowe, co więcej zrobiłem kiedyś eksperyment i zamontowałem ten dysk w gumowych pasach i co.... tak dysk dalej był słyszalny podczas wyszukiwania

 

zblirzenie koszyka z amortyzatorami

 

wieszadełko dla dysku które nie dało rady okiełznać dysku

 

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zdania sa podzielone na temat nowych segatow 11

 

Niemniej jednak chcialem sie Was doradzic

jako ze macie bezposrednio kontakt z tymi dyskami

 

 

otoz potrzebuje kupic dysk/i

1- zeby byl mozliwe jak najszybszy

2- wzglednie cichy (poprzednio mialem samsunga 80gb NCQ sata II 8mb i bylem b.zadowolony co do parametrow pracy)

3- cena aby byla przyzwoita

4- do Raida

 

Wstepnie myslalem o Tym Dysku

i zrobic taki Duecik x 2

 

 

Jaka teoretycznie mialo by to wydajnosc w HD-tach ?

oraz jak z glosnoscia tego ? (obudowe porzadna mam ponad 20kg wazy wiec mysle ze wibracje nie beda problemem co najwyzej, ruchy glowicy)

pisze ze jest to Seria 10 ... ale z opracowania ktore jest na poczatku Wynika ze jest to tak naprawde 11 ??

Czy seria ... 10 ktora miala 160gb na talerz jest Bardziej Cicha od seri 11?

 

Wyszedl jeszcze baraka 11. w wersji 320gb talerz ... ale poki co brak testow .. jednak po przeanalizowaniu stosunku Cena/ilosc Gb i teoretyczna wydajnosc raczej lepszym rozwiazaniem bedzie jednak wziac 250 x 2 ew 1 x 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie głosności serii 11 to miałem do czynienia z nimi u kumpla model 500gb 32mb cache, kurcze jak zacznie chrabotać to szlag człowieka trafia, koles chciał juz dawać na gwarancje bo myślał że zepsuty, miał przed tym samsunga 250gb 16mb jak sam wspomina to dzień do nocy, samsung cichutki, a baraka to grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa mącenie we łbie dopiero... :/

 

Mogę za 277zł mieć tą Barkę 500GB ST3500320AS 32MB.

Ale jasny gwint...to musi być ciche! Nie wpakujcie mnie w coś co mnie przyprawi o ból głowy błagam...jeszcze raz na spokojnie, barka czy coś innego? Jeśli inne to co? WD...? Jeśli w tej samej cenie to się skuszę...ale cena cena równie ważna co poziom hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: a jak mam go zamontować, pewnie poza obudową albo przybić do ściany, tak się składa ze w czasie kiedy poprzedni Seagate wędrował do serwisu w tej obudowie pracował właśnie WD5000AAKS i pracy głowic nie było słychać, pewnie to wina złych fluidów które wpływają na dyski Seagate inaczej niż na innych producentów, albo to wina osłabienia integralności strukturalnej aluminium z którego jest zbudowany koszyk, albo to czy tamto zawsze coś będzie, bo o zmarłych (dyskach Seagate) można pisać tylko dobrze albo wcale :lol2:

 

dysk jest głośny podczas wyszukiwania, na razie jest 3 do 2, w tym 3 faktycznych posiadaczy i 2 głosy wirtuanych posiadaczy, hmmm i komu tu wierzyć :rolleyes:

 

PS. koszyk ten który nie służy do umieszczania w nim dysku jest dodatkowo zamocowany na silikonowych amortyzatorach które tłumią drgania zapobiegając ich przenoszeniu na dobowe, co więcej zrobiłem kiedyś eksperyment i zamontowałem ten dysk w gumowych pasach i co.... tak dysk dalej był słyszalny podczas wyszukiwania

Pracował w koszyku WD i był niesłyszalny? To co do jasnej ciasnej robi tam z powrotem Seagate!? Ja już nic z tego nie rozumiem.

Co do podkładek silikonowych, to brawo, jesteśmy uratowani!!!! Zawadaki ma patent na całkowitą izolację dysku wraz z koszykiem od reszty obudowy. Podkładka tu i tam i mamy bezgłośny komputer hurrra!!!!

I kogo nazywasz wirtualnym posiadaczem? Mam rozumieć, że 2 postronne osoby, które mówiły beee na temat Seagate'a nie są wirtualnymi posiadaczami, bo zgadzają się z twoją opinią. Zaś rafa i ja którzy się nie zgadzają już są wirtualnymi posiadaczami.

No to rozumowanie masz naprawdę na poziomie przedszkolaka. Tylko pogratulować.

 

Dzisiaj był u mnie kumpel z WD5000AAKS i położyliśmy je obok siebie i nasłuchiwaliśmy.

WD był cieplejszy od Seagate'a, podczas randoma w hdtach WD terkotał i wprowadzał pół biurka w rezonans. Seagate natomiast zimny, a na randomie delikatne cykanie, 10x mniej denerwujące jak u WD. Na dodatek szybszy i mniejsze wibracje. Żeby dolać oliwy, po naszych testach u WD wyskoczyły 3 bady.

 

Miałeś barkę 10, narzekałeś na nią gdzie tylko mogłeś. Porównywałeś, że są głośne jak Raptory.

Teraz wyszły Barki 11, które wszędzie są opisywane jako wiele cichsze od barek 10, ale ty dalej porównujesz do tego samego.

 

Miałeś WD5000AAKS u siebie przez jakiś czas, ale się jakoś dziwnym trafem nie pochwaliłeś nim nigdzie... ciekawe. Jakoś tak z rękawa ci ten model wyskoczył. Tak na zawołanie, bo potrzebne było coś do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracował w koszyku WD i był niesłyszalny? To co do jasnej ciasnej robi tam z powrotem Seagate!? Ja już nic z tego nie rozumiem.

nie ma tu nic do rozmieniania wystarczy nauczyć się czytać ze zrozumieniem

"... WD5000AAKS podczas wyszukiwania jest znacznie mniej słyszalny, ale za to wibruje mocniej"

Co do podkładek silikonowych, to brawo, jesteśmy uratowani!!!! Zawadaki ma patent na całkowitą izolację dysku wraz z koszykiem od reszty obudowy. Podkładka tu i tam i mamy bezgłośny komputer hurrra!!!!

I kogo nazywasz wirtualnym posiadaczem? Mam rozumieć, że 2 postronne osoby, które mówiły beee na temat Seagate'a nie są wirtualnymi posiadaczami, bo zgadzają się z twoją opinią. Zaś rafa i ja którzy się nie zgadzają już są wirtualnymi posiadaczami.

No to rozumowanie masz naprawdę na poziomie przedszkolaka. Tylko pogratulować.

 

Dzisiaj był u mnie kumpel z WD5000AAKS i położyliśmy je obok siebie i nasłuchiwaliśmy.

WD był cieplejszy od Seagate'a, podczas randoma w hdtach WD terkotał i wprowadzał pół biurka w rezonans. Seagate natomiast zimny, a na randomie delikatne cykanie, 10x mniej denerwujące jak u WD. Na dodatek szybszy i mniejsze wibracje. Żeby dolać oliwy, po naszych testach u WD wyskoczyły 3 bady.

 

Miałeś barkę 10, narzekałeś na nią gdzie tylko mogłeś. Porównywałeś, że są głośne jak Raptory.

Teraz wyszły Barki 11, które wszędzie są opisywane jako wiele cichsze od barek 10, ale ty dalej porównujesz do tego samego.

 

Miałeś WD5000AAKS u siebie przez jakiś czas, ale się jakoś dziwnym trafem nie pochwaliłeś nim nigdzie... ciekawe. Jakoś tak z rękawa ci ten model wyskoczył. Tak na zawołanie, bo potrzebne było coś do dyskusji.

w przeciwieństwie do ciebie ja te wszystkie dyski miałem lub mam i mogę sobie swobodnie porównywać a ty co wirtualny posiadaczu, mozesz co najwyrzej konfabulować, koloryzować, itd... może 7200.11 jest bardziej cichy od 7200.10 ale wciąż nie jest cichy

 

PS. WD5000AAKS nadaj jest ze mną pracuje sobie w kieszeni typu Storage Area Network i ku uciesze gawiedzi nie mam zamiaru jej rozbierać

 

dysk Seagate Barracuda 7200.11 jest głośny podczas wyszukiwania

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bez kłótni proszę.

Bo zaśmiecicie kolejnych pare stron.

Każdy ma inny słuch więc takie gadanie jest bez sensu, tym bardziej dwóch osób.

Jeżeli 20 użytkowników napisze że dysk jest głośny a 2 że nie tzn że coś w tym jest, ale jak się kłóci tylko dwóch to zapewne prawda leży pośrodku.

Ja osobiście nie oceniam głośności dysku po przykręceniu go do obudowy,bo tak zamontowany dysk będzie głośny zawsze(a jak ktoś ma bude z cienkiej blachy to już całkiem <_< ). Dyski mam w RAID i zawieszone na gumkach,jak dla mnie są prawie niesłyszalne(a mam leciwe 80-tki samsunga).

Edytowane przez manieczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tu nic do rozmieniania wystarczy nauczyć się czytać ze zrozumieniem

"... WD5000AAKS podczas wyszukiwania jest znacznie mniej słyszalny, ale za to wibruje mocniej"

 

w przeciwieństwie do ciebie ja te wszystkie dyski miałem lub mam i mogę sobie swobodnie porównywać a ty co wirtualny posiadaczu, mozesz co najwyrzej konfabulować, koloryzować, itd... może 7200.11 jest bardziej cichy od 7200.10 ale wciąż nie jest cichy

dysk Seagate Barracuda 7200.11 jest głośny podczas wyszukiwania

To o głośności doskonale zrozumiałem, tylko chodziło mi o to czemu w odbudowie jako główny dysk masz Seagate'a zamiast swojego przewspaniałego WD.

 

A to dla ciebie:

post-20519-1206544538_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...