Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

mam pewien dylemat, zamowilem juz seagate 320 (seria 11) mimo, ze bylem bardziej zdecydowany na samsunga F1 320, ale o decyzji zadecydowal brak zworki (nie brak zworki w komplecie:) ale brak takiej mozliwosci - mialem go w reku i czytalem dolaczona instrukcje) w samsungu z sata 2 na sata 1. Mam plyte Asusa K8N-E Deluxe z chipsetem Nforce 3. Ale jak Was tutaj czytam to jednak ten czas dostepu jakis lipny jest rzeczywiscie (nie pomyslalem nawet, ze taki moze byc, skoro seagate dotychczas byly szybkie). Moze ktos z Was kiedys natrafil na podobny problem - czyli wspolpraca chipsetu Nforce 3 z Sata 2? W sieci znalazlem a propo roznych innych chipsetow, ze czasami dziala nawet bez przelaczania zworek a czasami trzeba wgrywac dodatkowe oprogramowanie zmieniajace z sata 2 na 1 - ale to tez nie zawsze dzialalo (ale to bylo a propo chipsetu VIA).

 

Mam czas do poniedzialku, zeby odmowic i zmienic zamowienie:)

Z gory dzieki za pomoc

 

 

Tazzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zgf1, wlasnie czytam na stronie samsunga i mam juz programik. Dzieki za szybka odpowiedz. A powiedz mi jeszcze tylko tak z ciekawosci, musiales zmieniac na SATA 1? czy Ci dzialal na SATA 2?

 

Ale wtopa...pomylilem nazwe plyty i co za tym idzie - chipsetu (bo to nie moja plyta, tylko dziewczyny, no sie zapomnialo :) ).

 

Info dla innych - SATA 2 chodzi na Nforce 3 :)

A mi teraz chodzi o plyte Asus K8N4-E Deluxe - chipset Nforce 4 - to moze tez ktos uzywa Sata 2 na Nforce 4?

 

Sorki za zamieszanie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zgf1, wlasnie czytam na stronie samsunga i mam juz programik. Dzieki za szybka odpowiedz. A powiedz mi jeszcze tylko tak z ciekawosci, musiales zmieniac na SATA 1? czy Ci dzialal na SATA 2?

 

Ale wtopa...pomylilem nazwe plyty i co za tym idzie - chipsetu (bo to nie moja plyta, tylko dziewczyny, no sie zapomnialo :) ).

 

Info dla innych - SATA 2 chodzi na Nforce 3 :)

A mi teraz chodzi o plyte Asus K8N4-E Deluxe - chipset Nforce 4 - to moze tez ktos uzywa Sata 2 na Nforce 4?

 

Sorki za zamieszanie

Pozdrawiam

nF4 nie jest jakimś zabytkiem! Wszystko działa "normalnie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zgf1, wlasnie czytam na stronie samsunga i mam juz programik. Dzieki za szybka odpowiedz. A powiedz mi jeszcze tylko tak z ciekawosci, musiales zmieniac na SATA 1? czy Ci dzialal na SATA 2?

 

Ale wtopa...pomylilem nazwe plyty i co za tym idzie - chipsetu (bo to nie moja plyta, tylko dziewczyny, no sie zapomnialo :) ).

 

Info dla innych - SATA 2 chodzi na Nforce 3 :)

A mi teraz chodzi o plyte Asus K8N4-E Deluxe - chipset Nforce 4 - to moze tez ktos uzywa Sata 2 na Nforce 4?

 

Sorki za zamieszanie

Pozdrawiam

Obecnie mam plyte jak w podpisie wiec nie ma zadnego klopotu z Sata2.

Poprzednio mimo plyty nie obslugujacej Sata 2 dysk bez zadnego przestawiania dzialal bez zarzutow. Polecam serie F1, cisza i wydajnosc, obecnie w dyskach twardych najbardziej ufam Samsungowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki :) zdecydowalem juz "zaryzykowac" i biore samsunga.

 

Tommy_kt - ale Ty masz Nforce4 ultra, ktory ma obsluge Sata 2 :), a ja mam just Nforce 4 (bez Sata 2 i bez SLI)

Ale w razie czego zrobie sobie wersje ultra, zgodnie z tym :)

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=3876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o RAT Seagate 7200.11 320gb, to sprawa chyba nie jest aż tak prosta... Otóż postawiłem Samsung F1 320gb i owego seagate'a w RAID0. W hdtachu wychodzi mi RAT na poziomie 13,4ms. Jeżeli się nie mylę, to RAID0 pracuje z szybkością najwolniejszego dysku. Wcześniej, testując oddzielnie Seagate'a i Samsunga wyszło mi, że Samsung ma 13,4ms, a Seagate ~ 19ms (porażka). Jednak biorąc pod uwagę dane z Hdtacha tych dysków w RAID0, coś mi zaczyna się wydawać, że sprawa jest skomplikowana, bo wychodzi na to, że najwolniejszy jest samsung i do jego RAT zwalnia macierz.

 

W RAID0 nie działa S.M.A.R.T, więc może to on coś kiełbasi w Seagacie. Może warto pokombinować z wyłączeniem tej usługi i przetestowaniem dysku? Nie mam zbytnio pomysłu czym to zrobić- próbowałem softem od Hitachi, ale nic mi nie wykrył, natomiast Seatools ma za małe możliwości żeby to zrobić. Jakieś pomysły?

 

W tej chwili szukam firmware do Seagate'a. Może to coś zmieni. Poza tym zamówię jeszcze jedną taką parę i zobaczę co się stanie z Seagatami w Raidzie...

 

edit:

przejrzałem google w tą i w tamtą i nic z tego...

Wygląda na to, że Seagate poleciał w kulki z RAT i to mocno. A szkoda bo reszta parametrów jest powalająca. I tak skuszę się na postawienie RAID0 na 2 seagateach :D Zobaczymy jak wyjdzie w porównaniu do Samsungów F1

Edytowane przez kamusial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o RAT Seagate 7200.11 320gb, to sprawa chyba nie jest aż tak prosta... Otóż postawiłem Samsung F1 320gb i owego seagate'a w RAID0. W hdtachu wychodzi mi RAT na poziomie 13,4ms. Jeżeli się nie mylę, to RAID0 pracuje z szybkością najwolniejszego dysku. Wcześniej, testując oddzielnie Seagate'a i Samsunga wyszło mi, że Samsung ma 13,4ms, a Seagate ~ 19ms (porażka). Jednak biorąc pod uwagę dane z Hdtacha tych dysków w RAID0, coś mi zaczyna się wydawać, że sprawa jest skomplikowana, bo wychodzi na to, że najwolniejszy jest samsung i do jego RAT zwalnia macierz.

 

W RAID0 nie działa S.M.A.R.T, więc może to on coś kiełbasi w Seagacie. Może warto pokombinować z wyłączeniem tej usługi i przetestowaniem dysku? Nie mam zbytnio pomysłu czym to zrobić- próbowałem softem od Hitachi, ale nic mi nie wykrył, natomiast Seatools ma za małe możliwości żeby to zrobić. Jakieś pomysły?

 

W tej chwili szukam firmware do Seagate'a. Może to coś zmieni. Poza tym zamówię jeszcze jedną taką parę i zobaczę co się stanie z Seagatami w Raidzie...

 

edit:

przejrzałem google w tą i w tamtą i nic z tego...

Wygląda na to, że Seagate poleciał w kulki z RAT i to mocno. A szkoda bo reszta parametrów jest powalająca. I tak skuszę się na postawienie RAID0 na 2 seagateach :D Zobaczymy jak wyjdzie w porównaniu do Samsungów F1

Czekamy z niecierpliwością na testy. Jeśli nowe barracudy mają niski czas dostępu po złączeniu ich w RAID 0 no to pewnie okażą się szybsze od samsungów F1 spiętych w RAID-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej błąd HDTacha a nie cudowne przyspieszenie dysków ;)

Proponuje robic dodatkowe testy HDTune i Everestem a nie opierać się na wynikach jednego programu.

Przy raidzie SMART nigdy nie działa!

 

Zapraszam do chwalenia się macierzą w temacie o RAID. :)

Chętnie zobaczymy nowe dyski w akcji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej błąd HDTacha a nie cudowne przyspieszenie dysków ;)

Proponuje robic dodatkowe testy HDTune i Everestem a nie opierać się na wynikach jednego programu.

Przy raidzie SMART nigdy nie działa!

 

Zapraszam do chwalenia się macierzą w temacie o RAID. :)

Chętnie zobaczymy nowe dyski w akcji :D

Witam.

 

Koledzy, mam taki problem. Dzis otrzymałem dysk jak w temacie 500GB z softem SD15. Ogólnie nie polecam sprzedającego (miecia_kras) Pakuje dyski jak cegły, latają w folii kuriera :/ masakra. Ogólnie otrzymałem już drugi taki dysk, pierwszy w ogole nie mogl sie rozkrecic i byl niewidoczny w biosie. Do rzeczy. Problem mam nastepujacy. Dysk smiga, kopiuje pliki w miare dobrze, ale po pewnym czasie zatrzymuje sie i kopiuje np. 75kb/s i po jakis czasie znowu 40-60 MB/s Podczas spadku transferu dysk cyka jak zegarek, co strasznie irytuje :/. Dysk nie wykazuje zadnych problemow w SMART, nie ma bad sectorów i niby wszystko ok, ale ten transfer :/ Prosze pomozcie, bo nie wiem czy dysk jest uszkodzony, czy moze kwestia jakichs szczegółow w ustawieniach sprzetu.

 

pozdrawiam

Edytowane przez q_B_a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś powód że mnie cytujesz?..

Nie sorki, nie ma powodu, po prostu uczepiłem sie ostatniego posta. Cholera mnie strzela z tym dyskiem, strzela jak zj***ny Caviar. Jutro go sprawdze na Asus P5N-E SLI, ale cudow nie oczekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety byłem w błędzie. Na razie nie znalazłem żadnego rozwiązania z Seagatem 320gb 7200.11. Ani firmware nie znalazłem, ani aplikacji, która by wyłączyła AAM, którego ten dysk oficjalnie nie ma :) (ale może ma a go to spowalnia).

 

Jeżeli chodzi o RAT, to:

1. miałem na RAID0 partycję 200gb, więc RAT odpowiednio się zmniejsza, na partycji 400gb wychodził jakieś 15.4ms.

2. W RAID0 RAT zmniejsza się jeżeli dyski są bliźniacze. W moim przypadku się nie zmniejszył, a wyszedł tyle samo ile RAT samsunga- myślę, że przypadek.

 

Także cudu nie ma, Seagate ma katastroficzny RAT...

Jednak ciekawe jest stawianie RAID0 łącząc właśnie Seagate z Samsungiem- uzyskujemy coś po środku RAT Samsunga w RAID0, a wydajnością Seagate w RAID0 :)

 

Głównie badam ich wydajność w kontekście otwierania dużego, 1gb pliku. Pod tym kątem porównuję wyniki. Zamówiłem dziś kolejnego SEagate i Samsunga, zobaczę jak pójdą w bliźniaczym RAID0, a jeszcze ciekawsze jak w poczwórnym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Koledzy, mam taki problem. Dzis otrzymałem dysk jak w temacie 500GB z softem SD15. Ogólnie nie polecam sprzedającego (miecia_kras) Pakuje dyski jak cegły, latają w folii kuriera :/ masakra. Ogólnie otrzymałem już drugi taki dysk, pierwszy w ogole nie mogl sie rozkrecic i byl niewidoczny w biosie. Do rzeczy. Problem mam nastepujacy. Dysk smiga, kopiuje pliki w miare dobrze, ale po pewnym czasie zatrzymuje sie i kopiuje np. 75kb/s i po jakis czasie znowu 40-60 MB/s Podczas spadku transferu dysk cyka jak zegarek, co strasznie irytuje :/. Dysk nie wykazuje zadnych problemow w SMART, nie ma bad sectorów i niby wszystko ok, ale ten transfer :/ Prosze pomozcie, bo nie wiem czy dysk jest uszkodzony, czy moze kwestia jakichs szczegółow w ustawieniach sprzetu.

 

pozdrawiam

Ja mam dwa takie dyski, z tym samym firmware - SD15, kupione w odstępie 2 miesięcy, więc to raczej normalne z tym tyrkaniem/pyrkaniem. Od wersji 7 barracud Acoustic Managment jest domyślnie wyłączony i niemożliwy do zmiany. Przez to mają dobry seek i troszkę chrupotają. Niewiem jak w tej 320GB/talerz, bo z seekiem u niej krucho :)

I tak dużo cichsze niż seria 10. Ja polecam. Chodzą jak burza. :wink:

Edytowane przez tommy_kt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa takie dyski, z tym samym firmware - SD15, kupione w odstępie 2 miesięcy, więc to raczej normalne z tym tyrkaniem/pyrkaniem. Od wersji 7 barracud Acoustic Managment jest domyślnie wyłączony i niemożliwy do zmiany. Przez to mają dobry seek i troszkę chrupotają. Niewiem jak w tej 320GB/talerz, bo z seekiem u niej krucho :)

I tak dużo cichsze niż seria 10. Ja polecam. Chodzą jak burza. :wink:

Wklejam screeny zrobione hdtachem. Zauwazylem ze seek tego dysku jest mega duży. Dla porownania inne moje dyski po hdtachu. Zobaczcie sami.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Sam nie wiem co jest grane. Moze to miec zwiazek z jakas niekompatybilnoscia z pamieciami DDR2 ? Sprzet jak w sigu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyłączaj wszystkie usługi w tle, antywirusy, firewalle i zrób na spokojnie ze 2 testy pod rząd LONG. Niemożliwe żebyś miał 72ms seeku :)

Windows stawiany na swiezo, uruchamia sie 4 min, na basce 7200.10 zasyfiały win sie uruchamial 40 sek. Bez komantarza. Na ubuntu kopiowanie identycznie przebiega jak pod Windowsem. Dzis testowalem baske 7200.11 na ASUS P5N-E SLI, efekt identyczny ! Dysk jest spaprany, odsylam go po raz drugi i zastanawiam sie czy nie wziac Samsunga F1, tylko jaki rozmiar zeby byl najwydajniejszy ? W gre wchodzi 500GB, 640GB i ewentualnie 750GB. Co polecacie ? W jakim sklepie polecacie zakupy ? Zeby dobrze zapakowali, szybko dostarczyli i bylo tanio. Odradzam zakupy na allegro u niejakiego miecia_kras. Koles tak amatorsko pakuje dyski, ze pewnie przez uszkodzenie fizyczne juz drugiego odsylam.

 

pozdro

Edytowane przez q_B_a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak większy dysk to tylko 640GB od WD bądź szajsunga :wink: pzdr

Do WD nie mam przekonania, o Samsungu sie naczytalem ze jest cichy i szybki a na tym mi zalezy. Wezme w agito.pl bo wiem ze tam solidnie zapakuja.

Edytowane przez q_B_a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dysk WD caviar 3200AAJS jednak ostatnio zaczął się grzać i jakos mi się juz nie "widzi"

 

kumpel ma na sprzedaż 2x wd 7200.11 500gb oby dwie puści za 280zł absolutnie nowe. Chciałbym postawić raid 0 z tych oto dysków, dadzą one radę? Nie znam sie na tym więc piszę własnie tu co o tym myślicie? Zależy mi na szybkiej,cichej pracy ( zamknę je chyba w SQD )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zakupiłem sobie Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS (500GB) wszystko chodzi niby ładnie, pięknie, świetna wydajność i niezwykle cichy. Niestety statusy SMART mówią co innego. Wychodzą kosmiczne liczby w obszarach odczytu danych. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Nawet jak mój poprzedni dysk WD 3200AAKS był wadliwy, to wartości błędów nie przekraczały 10000 tysięcy (ok 8000).

Mam na ten temat 2 teorie. Albo po prostu trafił się wyrób wadliwy, albo programy nie są dostosowane do tego nowego dysku (w co nie wierzę).

Oto statusy SMART z HDTune i Everesta:

 

- post-160897-1214075433_thumb.png

- post-160897-1214075441_thumb.png

 

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Serpher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem dysk o jakim mowa w tym temacie o pojemności 500GB. Zainstalowałem na nim Vistę 64-bit. Pobrałem wszystkie aktualizacje i już miałem przystępować do podziału dysku, kiedy wyskoczyło okno informujące mnie o tym, że dysk najprawdopodobniej ulegnie awarii. Natychmiast sprawdziłem raport S.M.A.R.T. i oto co zobaczyłem:

post-160980-1214349415_thumb.jpg

Na razie nie zauważyłem, pogorszenia wydajności systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli u mnie Seek Error Rate jest za niski ? Czym to może skutkować? Co najlepsze w sklepie, którym kupowałem dysk nie uwierzyli mi twierdząc, że ubzdurałem sobie ten komunikat Windowsa Visty.

Dodam, że dysk właśnie zaczął chrobotać. Czuję się jakbym miał mysz w pokoju.

Edytowane przez WMJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...