Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

mój przykręcony bezpośrednio do budy jest głooośny ....

 

 

Hmm dołączę barkę 11 500GB do listy walniętych. Pojawiły się "reallocated sector" w liczbie 9 sztuk ....

Będę musiał nabyć kolejny dysk .... chyba tym razem WD 640 AAKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Spróbowałem choć z dosyć sceptycznym podejściem - dysk już leżał w budzie tyle tylko, że bez żadnych folii itp.

 

Nie znalazłem gąbki więc dałem całe fabryczne opakowanie GF8600GT - taka ilość folii bombelkowanej + jakaś biała mata była dosyć miękka. Jako nawiw wrzuciłem z przodu 92x92 z fryzjera puszczonego na 5V. Wpasował się idealnie - jest stabilnie i bez żadnych mocowań. Wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

Uruchomiłem kompa i.... cisza, nie słychać tego cholernego chrobotania! Z tego co sprawdzałem, słychać bardzo delikatne chrobotanie kiedy miałem puszczone skanowanie antywirem, skanowanie windows defenderem i defragmentację, czyli w porównaniu do stanu poprzedniego jest cisza... jak do tej pory maks zaobserwowana temperatura to 43 stopnie.

 

Krótko mówiąc: dzięki :D

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze nowe Seagate'y 640GB mają b.dobry odczyt w HDTachu ale za to cholernie duzy czas dostępu w porównaniu do modelu 500gb.

 

Miał ktoś doczynienia juz z nowym 1TB od Seagate ST31000333AS 3 talerzowcem ? zastanawiam sie mocno nad jego zakupem tylko jak u niego z czasem dostepu czy tak samo kiepsko jak w 640gb ?

 

LukasAMD - nie obawiasz sie o elektronike dysku trzymając jego na tym foliowym worku :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Od momentu takiego założenia chodzi ok. Dziś jest gorąco i temp podskoczyła do 48 stopni więc chyba zamienię wnetyl od fryzjera na 120x12 1000RPM a drugi wylotowy wrzucę pod kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No mam nadzieję, wentylek który kiedyś był dla mnie niesłyszalny teraz stał się irytujący (a na 5V nie pójdzie) :/ Najwyżej wstawię tego fryzjera - temp nie dobija nawet do 50 więc nie powinna mu zaszkodzić (choć jak pokazywało 48 to dysk był naprawdę CIEPŁY).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duze macie tempy, u mnie Barka11 500GB z grudnia 2007. w idle w upalne dni 27-8C, zamontowana w koszyku w obudowie Antec 1200 na nią wieje wiatrak 120mm ok 1000obr.

 

post-115019-1220871847_thumb.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mobo evga 650i ultra i takie wyniki w raidzie z dwoch barek 7200.11

 

rozumiem ze raid0 w mniemaniu nvidii to "stripe"

 

czy w tym wypadku uzyskiwane predkosci sa lepsze od pojedynczego hdd ?

 

u mnie na ten przyklad wyniki z hdtune :

 

Dołączona grafika

 

a tu hdtach quickbench :

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

AVG read na 1x7200.11 u mnie to 90 MB. :) Z tym , ze ja nie mam takiego spadku na minimum.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy da cos zmiana irq, bo na tym na ktorym jest kontroler raid jest jeszcze kilka innych urzadzen

 

i jeszcze jdna kwestia. Zastanawia mnie czemu kopiowanie plikow po tej samej partycji jest takie powolne , rozwija ledow ~40 mb/s. Jak na raid0 to chyba troche malo ?

Edytowane przez domans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są produkowane wasze barki 320, bo kupiłem ostatnio 2 do klienta i na obu nade in china :(, o ile wiem zawsze były taiwan chyba?. I ta blacha od góry nie jest już taka gładka świecąca a jakaś porowata i matowa >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No właśnie, miałem dzisiaj blue screena, i od czasu do czasu są kilku sekundowe zwisy systemu.

Przy badach na dysku zwisow sysa nie mialem , za to gierek. Kazda jakby swapowala , zwalniala do tego stopnia , ze nawet pod DX7 grac sie nie dalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zadowolenie z nowego dysku [seagate barracuda 7200.11 st3640323as 640 gb] zaczyna mijać wraz z pojawiającymi się na nim bad sector'ami /:

 

hd tune smart:

 

post-629-1221685541_thumb.png

 

panikuję? czy moje obawy są słuszne? [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co się z tymi dyskami dzieje ??

Ktoś liczy "dobre inaczej" sztuki ??

Kontrolę jakości przerzucili na klientów ??

Ciekawe ile z nich pada ze wzgledu na :

-strzaly kolanem w kompa , co zdaza sie czesto

-niestabilne napiecia na zasilaczu co jest sprawa kluczowa

-drobne stukniecia w bude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby dużo, przynajmniej nie wśród forumowiczów. Sporo osób ma po 2 - 3 dyski i reszta działa bez szwanku. Poza tym były/są tematy o innych dyskach - wśród nich też zdarzają się awarie, ale jakoś seria 11 ma tendencję do uszkodzonych sektorów oraz intrygujących dźwięków.

 

A podejrzewam, że mało zorientowani w temacie mają co najmniej tyle samo, albo jeszcze więcej badów. Problem taki, że w obecnych dyskach mechanizmy ochrony danych są sprawne i z pojedynczymi badami sobie radzą. Żeby zobaczyć czy są, trzeba uruchomić odpowiednie oprogramowanie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i wyniki mojej najnowszej Barracudy 1TB ST31000333AS z talerzami 333GB.

 

HD Tune

Dołączona grafika

 

HD Tach

Dołączona grafika

 

dysk Made in Thailand, najnowszy firmware SD15, dodam ze dysk jest cichszy od Barki11 500GB, masakra, zadnych tam bad sektorów nie mam, tak samo na mojej juz prawie rocznej barce 500gb

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...