Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Mam juz prawie 4letniego kompa po malych wymianach(amd 3200+xp,2gb ramu,radek 1950pro 512mb,asus A7N8X Deluxe) i mam zamiar kupic sobie seagate barr 7200.11 500GB. Bedzie on chodzil na sata I w raid z duzo starsza barracuda (160GB,nie pamietam wersji). Ten dysk to taka inwestycja na przyszlosc,za ok rok mam zamiar zmienic calego kompa,wiec czy oplaca mi sie teraz wziac cos takiego?? Wiem ze na chwile obecna nie wykorzystam w pelni mozliwosci tego dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3117188[/snapback]

A własnie coś nie moge znaleść w sieci testów z nowymi talerzami - widział ktoś może?
na cdrinfo.pl w Rankingu najszybszych dysków masz mój test.

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Seagate-...0333AS/117.html

 

Byłem na pierwszym miejscu tylko ktoś sobie zrobił jaja a konkretnie użytkownik "januszp" co wyskoczył na 1 miesce w HDTune z Samsungiem 640GB ze niby wyciąga na jednym dysku 121,7MB/s :lol2: max tego dysku to ~90MB/s, juz pisałem do Admina zeby tego agenta usunoł.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item453826136_salon_...323as_wawa.html

tutaj na przykład jest w opisie że ma 3 talerze :/

Nie no rzeczywiście opisy na allegro to świątynia prawdy :lol2: najpierw się czyta co producent podaje a dopiero kupuje na allegro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> pozatym jak myślisz kto by robił dysk 640GB z 3 talerzami 250GB

 

 

samsung sprzedaje swoje F1 640GB z 3 talerzami 250GB :lol:

nie no wiem ze Samsung sprzedaje 640gb z talerzami 250gb ale to jest totalny debilizm jaki to ma sens :blink: chyba ze te dyski zrobili jak nie mieli jeszcze talerzy 333gb takie rzeczy to tylko u Samsunga Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzała wszystkim :)

 

Przeczytałem kilka wątków o dyskach i wreszcie się zdecydowałem na 640 Seagate. Niestety, albo i stety ;) hd tach pokazuje taki o to wykres jak w załączniku. Najpierw myślałem, że to jakiś błąd ale testowałem ten dysk pół nocy i za każdym razem pokazuje podobnie...

post-164454-1224159973_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzała wszystkim :)

 

Przeczytałem kilka wątków o dyskach i wreszcie się zdecydowałem na 640 Seagate. Niestety, albo i stety ;) hd tach pokazuje taki o to wykres jak w załączniku. Najpierw myślałem, że to jakiś błąd ale testowałem ten dysk pół nocy i za każdym razem pokazuje podobnie...

:blink: Coś to mega za bardzo...czy to long test? Pokaż test z HD Tune i Everesta jeszcze.

 

Gdyby takie dyski mieli to by jakies super technologie nagle wprowadzili. Czas dostepu 10ms na 7200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam pytanie.

 

Czy stawial ktos raida 0 albo 1 na tych dyskach pod micronem , oraz czy znacie roznice miedzy odczytami na tych dwoch ? Zalezy mi na wpisach osob , ktore stawialy to na JMB363 , nie na intelowskich ICHR. Nadto , czy ktos zna roznice w predkosci odczytu na 0 wzgledem 1?

 

Dzieki.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie dzisiaj 320 stkę ST 332061 7200.11 na magazyn i gry bo juz mi z powodu raida mało miejsca było ;)

 

oto wyniczki dysku... dodam ze dysk jest kompletnie niesłyszalny u mnie w budzie wydajnosc imponująca... kupowałem w Komputroniku bo miałem kupon rabatowy...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzała wszystkim :)

 

Przeczytałem kilka wątków o dyskach i wreszcie się zdecydowałem na 640 Seagate. Niestety, albo i stety ;) hd tach pokazuje taki o to wykres jak w załączniku. Najpierw myślałem, że to jakiś błąd ale testowałem ten dysk pół nocy i za każdym razem pokazuje podobnie...

:lol2: cos Ci zle pokazuje bo tak szybkie dyski nie istnieją

 

kupiłem sobie dzisiaj 320 stkę ST 332061 7200.11 na magazyn i gry bo juz mi z powodu raida mało miejsca było ;)

 

oto wyniczki dysku... dodam ze dysk jest kompletnie niesłyszalny u mnie w budzie wydajnosc imponująca... kupowałem w Komputroniku bo miałem kupon rabatowy...

 

Dołączona grafika

strasznie wysoki czas dostepu Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy stawial ktos raida 0 albo 1 na tych dyskach pod micronem , oraz czy znacie roznice miedzy odczytami na tych dwoch ? Zalezy mi na wpisach osob , ktore stawialy to na JMB363 , nie na intelowskich ICHR. Nadto , czy ktos zna roznice w predkosci odczytu na 0 wzgledem 1?

Na micronie raida nie stawiałem ale spodziewane różnice prędkości pomiędzy 0 a 1 są takie same na każdym kontrolerze, czyli troszke wolniej niż jeden dysk w wypadku Raid 1 i prawie dwa razy szybciej w przypadku 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Seagate 500GB 7200.11 ST3500320AS firmware SD15 Made In China bardzo cichy i nie grzeje sie tak. Jedyne co to niesynchronicznie tyka w idle (odgłos podobny do uderzenia metalowej kulki ) ale jak wyczytałem to jest normalne bo w nowym Seagate 2.5" 160GB do lapka mam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie wysoki czas dostepu

Niestety ten model tak ma. Jest piekielnie szybki i cichy, ale czas dostępu ma okropny. Jako magazyn idealny, ale ja bym go nie wybrał na dysk systemowy.

 

Dlatego zdecydowałem się na wersję dwutalerzową (500GB). Oto jak wypada w porównaniu ze starymi 7200.10 NS w Raid0. /DFI X38-T2R Intel ICH9R/

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...