Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Na micronie raida nie stawiałem ale spodziewane różnice prędkości pomiędzy 0 a 1 są takie same na każdym kontrolerze, czyli troszke wolniej niż jeden dysk w wypadku Raid 1 i prawie dwa razy szybciej w przypadku 0.

Dzieki za zainteresowanie.

Tak myslalem , mirroring jest wolniejszy od pojedynczego dysku. Szkoda :| Chcialbym miec 0+1 , ale na jmb albo 0 , albo 1 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage nie szkoda ci aż 4 dysków? Bo RAID 0+1 conajmniej tyle ich potrzebuje.

Nie mam tylu. Mozliwe , ze mam brak w wiedzy , ale wydawalo mi sie , ze na intelowskim matrixie mozna dac na 2 dyskach 0+1. Szukalem wlasnie takiego kontrolera , nawet zewnetrznego ale nic nie znalazlem , nie ma takich. Jedyne to w mostkach intela. Jednak , co do samego raida , boje sie lekko stawiac 0 na dyskach bo jak , ktorys dysk padnie tak trace calosc :| Akurat niedawno strzelil mi dysior bez Raida , na 160 polecialy bady (dysk po formacie dziala , ma jak narazie 12 , ale wiem , ze to kwestia czasu) i wszystko zaczelo sie sypac(gry na low pod DX7 ciely sie , system mulil itd.). Dlatego jestem w kropce. :| Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem sobie Seagate'a 320GB ST3320613AS.

Dysk jest cichutki. Jedyny z nowych, przeze mnie testowanych dysków, który nie drży podczas pracy.

Można położyć na nim łapę i gdyby nie to, że słychać pracę głowic, ciężko by było wyczuć czy coś robi w danej chwili.

Co do odgłosów pracy, jest cichszy niż F1 Samsunga. Przy odczycie losowym w benchmarkach nawet znacznie cichszy.

Poniżej benchmarki z HDTune i HDTach.

post-103692-1225041735_thumb.pngpost-103692-1225041743_thumb.png

 

Tu niestety wychodzi największa jego wada. Długi czas dostępu. F1 ma ok 13ms.

20ms mam w starym Seagate'cie U5 40GB :sad:

Ale nie drży i za to jestem mu w stanie dużo wybaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma testowa:

Intel Core 2 Duo E6300 ~ 2,8 GHZ

4 GB Ram 2x1024 Kingston MHZ, 2xGB Geil 800 MHZ

Windows Vista Premium 64 bit

Gigabyte P965 DS3 rev 1.0

 

Nie wyłączałem żadnych usług, testy przeprowadzone jeden po drugim, ze trzy minuty po uruchomieniu systemu, na dość świeżym systemie.

 

Test: 2x500GB Seagate Barracuda 7200.11 Raid 0.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dla porownania starsze baracudy:

 

Test 250 GB Seagate Barracuda 7200 2 Talerze

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Test 250 GB Seagate Barracuda 7200 1 Talerz

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jakie masz te dyski 500gb ?? bo cos troche ogranicza Ci je... U mnie 2x500gb ST3500320AS Strip32 to ida okolo 170-180 w hdtach. Moze kontroler juz nie moze wiecej bo tak to wyglada.

Dyski, jak dyski, normalne 32 Mega Chace, dokladnie serii nie pamiętam, a nie chce mi sie budy rozbierac.

A obsługuje je:

Kontroler IDE JMB36X Standard Dual Channel PCIE IDE Controller

Storage Controller GIGABYTE GBB36X Controller

 

Płyta dośc stara, więc możliwe, że kontroler nie daje rady, zresztą nie znam sie jakoś super dobrze, więc może coś źle skonfigurowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można aż tak źle skonfigurować - ewidentne ograniczenie kontrolera. Wykres nie powinien być płaski tylko ma byc opadający.

Czy ta płyta ma tylko SATAI? Bo ograniczenie widać dokładnie jest na 150MB/s

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , to jest 965 i ma Sata II , ale Raid ma postawiony na JMB... Wlasnie o tym wczesniej rozmawialismy , sensownosc robienia raida na tym kontrolerze. Choc majac takie cos i tak wolalbym Raid niz bez. Pod Linem ten JMB daje 144MB , znajomy bawil sie tym , pod Windowsem spotkalem sie z tym , ze ludzie narzekali na slabe transfery.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , to jest 965 i ma Sata II , ale Raid ma postawiony na JMB... Wlasnie o tym wczesniej rozmawialismy , sensownosc robienia raida na tym kontrolerze. Choc majac takie cos i tak wolalbym Raid niz bez. Pod Linem ten JMB daje 144MB , znajomy bawil sie tym , pod Windowsem spotkalem sie z tym , ze ludzie narzekali na slabe transfery.

ehhh, właśnie co bym nie zrobił, nie moge sie przebić powyzej 150mb/s. Trzeba zmienic płyte w końcu, co polecacie z dobrym kontrolerem pod Raida? Ale tylko i wyłącznie Gigabyte'a - jestem przywiązany do tej firmy. Tą płytke i tak musze zmienić, bo nawet e6400 nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od jakiegos czasu moj dysk zachowuje sie conajmniej dziwnie ...

Co jakis czas plyta go nie widzi, sam system dlugo sie instaluje (w sobote przesiadlem sie na P45)

Kilka kabelkow sata juz uwalil ...

 

Ponizej zamieszczam screen ukazujacy kondycje w/w dysku, za sugestie bede ogromnie widzieczny

 

 

HDD

 

 

pz. przepraszam za umieszczenie dubla, ale boje sie ze strace dane przez ten cholerny dysk :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czym różni się ta seria od Barracudy ES.2? Mam możliwość kupienia barracudy 7200.11 1TB ( ST31000340AS) za 154chf lub ES.2 1TB (ST31000340NS) za 239chf.

 

Seagate chwali się na stronie 'niezawodnością' tej serii ES.2, tylko czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...