Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucę się do dyskusji, bo połakomiłem się na ten dysk ostatnio. Po cyrkach z dolarem miał on o dziwno najlepszy przelicznik cena za 1GB.

Mogę tylko potwierdzić problemy z serią wymienioną w tamtej notce prasowej. Trafił mi się właśnie z tej serii z firmware SD17, ale problem nie dotyczył zatrzymywania się silnika tylko jak się okazuje buforowania zapisu. Wystarczy poczytać zagraniczne fora. Objawiało się to kilkunastosekundowym klikaniem głowic dysku (oraz co zauważyłem chyba tylko ja pojawianie się nowych badów w SMARCIE po każdorazowym takim zwieszeniu.) Skanowałem dokładnie całą powierzchnię dysku w MHDD i HDTune i nie było żadnych wadliwych sektorów - ot tak ciekawostka.

Podczas odczytu dysk pracował jak należy. Tymczasową radą na usterkę było wyłączenie buforowania zapisu w systemie, co skutkowało znacznym spadkiem wydajności - niedopuszczalne. Niepocieszony zbytnio zakupem nagryzmoliłem do Seagate'a.

Zacytuję mój post z boarda w innym serwisie:

"Po dość krótkiej wymianie zdań z kolesiem "automatem" od zadawania idiotycznych pytań, który miał wiedzę o dyskach taką jak przedszkolak odezwał się do mnie normalny technik. Kazał podać dokładne numerki dysku i podrzucił nowy firmware o oznaczeniu SD1A. Zarzuciłem i dysk na razie nie wykazuje dawnych objawów. 250GB przerzucałem non stop i nawet się nie zająknął. Zapisywał 110-130MB/s bez problemów. Potem krótka sesja 50GB z danymi z laptopa i też bezproblemowo.

Pozostaje tylko powiedzieć: Dziękuję SEAGATE! "

 

Także według mnie problem został jak najbardziej zażegnany i można śmiało wsysać dysk, gdyż przelicznik zł/GB nadal pozostaje najlepszy - 35gr/GB. (a jeszcze kilka dni temu był o 30zł tańszy)

 

Subiektywnie porównując działanie dysku w kieszonce wellanda gdzie był 500GB 7200.11 (działa mimo że kieszonka obsługuje niby max 1TB ;)) ma troszeczkę cichsze głowice. Bardzo pozytywnie oceniam wibracje, które są bardzo małe - widać że talerze zostały bardzo dobrze wyważone. Wibruje mniej niż mój egzemplarz 500GB 7200.11, a w końcu ma 2 talerze więcej, BRAWO. POLECAM.

P.S. Widzę, że psioczą niektórzy na 500GB. Ja tam polecam, smigał aż miło, teraz będzie odpoczywał na półeczce HEHE.

a czy spotkałeś się gdzieś z informacją o serii 11 ale 320 albo 500gb bo takimi się interesuje.... 1.5tb to dla mnie stanowczo za dużo...... :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do serii 11 to sprzedawca w PC Projekcie mowil mi, ze jest to bardzo awaryjna seria - duzo bardziej niz seria 10.

 

Mam prosbe do szanownych kolegow. Czy moglibyscie mi napisac czy z dyskiem wszystko gra na podstawie SMARTa?

 

Dołączona grafika

 

Sa kosmiczne wartosci, ale dla Seagate to podobno norma, tylko dlaczego?

 

Czy zauważyliscie jakies roznice miedzy dyskami produkowanymi w Chinach a tymi np. z Tajlandii? Czy jest to jeden pieron?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa kosmiczne wartosci, ale dla Seagate to podobno norma, tylko dlaczego?

Bo większość programów źle odczytuje te wartości u Seagate. Coś tam mają po swojemu troche i dopiero ich programy diagnostyczne to prawidłowo czytają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę cię bardzo.

Dla niewtajemniczonych w posty to 1,5TB ST31500341AS Seagate'a po update'cie na nowy firmware SD1A naprawiający błędne działanie dysku.

post-20519-1227382709_thumb.png

post-20519-1227382694_thumb.png

Nie opisanego modelu dysku, bo podłączyłem dysk bezpośrednio do płyty i chipset ATI na którym działa RAID0 tak opisał dysk.

A podłączyłem do płyty, bo układzik gigabyte'a odpowiedzialny za ESATA wycisnął tylko coś koło 110MB/s w max.

Dziwne, bo na płycie są 2 takie układy i ten wewnętrzny odpowiedzialny też za 2 dodatkowe porty SATA wyciska już max z dysku, czyli to samo co chipset ATI :)

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zainsteresowalem sie tematem bo zamowilem ST31500341AS i czekam na zrealizowanie zamowienia(najprawdopodobniej we wtorek). Czytam wiele postow i nie dziwie sie ze niektore osoby zaczynaja bac sie o swoje dane skoro tak kazdy mowi ze pada wszystko. Mam 2 dyski st3320620as i st3750330as. Pierwszy chodzi ponad rok , duzo nie skłamie jak powiem ze chodzi 24/h przez ten caly czas. Co do drugiego kupilem go 6 miesiecy temu i tez 24/h. Balem sie o 750 bo jak odbieralem go od sprzedawcy jak wkladal mi go do siatki to spadl mu za biurko, ale dotej pory dziala bez wad. Zapchane mam oba i czesto zastepuje pliki nowymi. Nie wiem czy to cos wniesie do tematu ale mam nadzieje ze niektore osoby beda mniej bac sie o swoje dane. Seagate mnie nie zawiodl jeszcze :] i mam nadzieje ze tego nei zrobi.

A co do mojego nowego zakupu jak sprawdzic czy firmware jest ok , co zrobic jak jest stary. i czy seagate juz to zmienia w nowej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to cos wniesie do tematu ale mam nadzieje ze niektore osoby beda mniej bac sie o swoje dane. Seagate mnie nie zawiodl jeszcze :] i mam nadzieje ze tego nei zrobi.

Też mam dyski seagate, w wielu kompach które składałem są dyski tej firmy i dalej je polecam jak się ktoś pyta, z wyjątkiem 7200.11 500 GB.

To nie tylko ten temat na tym forum. Na innych też ludzie zgłaszają pewne niedostatki tych dysków. I nie tylko na forum, wystarczy rzucić okiem na opinie w komputroniku:

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Sea...pelny,id,46548/

Nie mam zaufania do opinii ze sklepów, ale ilość "pał" mówi sama za siebie. I jak tutaj można chwalić ten konkretnie model????

Warto też zwrócić uwagę, że ilość pał drastycznie wzrosła w 2-giej połowie roku. Wygląda na znaczną zniżkę jakości.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę cię bardzo.

Dla niewtajemniczonych w posty to 1,5TB ST31500341AS Seagate'a po update'cie na nowy firmware SD1A naprawiający błędne działanie dysku.

Kurcze fajny dysiorek, porządne transfery. Ile to cudo ma talerzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transfery miodzio (choć koniec mocno spada), czas dostępu mógłby być lepszy ale na magazyn danych super dysk jest.

Żeby tak ktoś porównał hałaśliwość do innych popularnych dysków to już będzie komplet wiedzy na jego temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się wierzyć nie chce. Jak to nie działają? W ogóle komputery ich nie widzą?

 

Co do głośności koledzy, to wiele nie mogę napisać. Miałem przez jakiś czas 500GB maxtora opartego o 3 talerze i jak był w kieszeni wellanda to wprowadzał w wibracje pół biurka. Charakterystyczne basowe "buuuuuu". Z 500GB Seagate na 2 talerzach było o wiele lepiej, ale też było słychać. Na tym dysku mimo, że 4 talerze to jest lepiej niż na Seagate 500GB, co według mnie jest bardzo dobrym osiągnięciem, albo trafił mi się mało wibrujący model. Z szumem talerzy powiedziałbym, że jest podobnie. Głowice wytwarzają dźwięki troszkę bardziej basowe niż dyski o których mówiłem wcześniej dlatego może się wydawać, że jest ciszej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie się wierzyć nie chce :rolleyes: Dla mnie najcichszy dysk, to 320.11, 500.11 jest już głośniejszy z racji drugiego talerza. Idąc tym tokiem rozumowania ... No cóż jedynie pozazdrościć wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transfery miodzio (choć koniec mocno spada), czas dostępu mógłby być lepszy ale na magazyn danych super dysk jest.

Żeby tak ktoś porównał hałaśliwość do innych popularnych dysków to już będzie komplet wiedzy na jego temat :)

 

Mam i jest spoko

napewno nie jesy glosniejszy od 750 i 320 jakie mam. narazie testuje grywam dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego 1TB ST31000333AS (3 talerzowiec) oddałem na gwarancje i czekam na nową sztuke :) bo pojawiły sie relokowane sektory jak juz wczesniej pisałem, co do hałasu tych dysków są mega ciche.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie już z nowej serii, to na pewno będzie na etykiecie widniała inna nazwa firmware'u niż SD15-SD19.

Prawdopodobnie SD1A, które dostałem ja. A firmware sprawdzisz w wielu programach, everest, hdtune, hdtach (przy wyniku)

Właśnie dostałem "nową" ST31000333AS, ale musiała leżakować w sklepie, bo firmware SD15. Gdzie mogę ściągnąć nowe firmware?

Szukałem na stronach seagate, ale znalazłem tylko długie na 2 strony tłumaczenie dlaczego NIE POTRZEBUJĘ nowego firware... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA NCQ / 500GB / ST3500320AS

 

Dysk widać tylko w biosie i nigdzie więcej. Próba ponownej instalacji systemu lub naprawy spęzła na niczym - efekt rozmiar dysku 0 mb wolna przestrzeń 0mb. Systemy go nie widza zupełnie narzędzia do dysków również partysziony acronise i inne również nie widzą przestrzeni dyskowej co niektóre wykrywają go tylko fizycznie. Pytanie : czy da się odzyskac choć część danych i czy czeka go serwis a jak tak to na jaki sobie wymienić.

 

Pozdrawiam

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1159258.html

Uszkodzenie translatora ! Naprawa tego uszkodzenia to, 5 minut pracy i masz 100% danych a nie czesc ..

Edytowane przez okzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na barkę 12, to będziesz musiał poczekać do następnego roku. Mają pojawić się 2TB, czyli Seagate musi wypuścić 500GB talerzyki - obstawiam 125-135MB/s w średnim... mniam.

Hmm, planowałem sprzedać swoją 7200.10 250GB i zaopatrzyć się w 7200.11 500GB, bo miejsca powoli się robi mało, ale jak czytam, że te .11 są strasznie awaryje i wcale nie takie fajne to zaczynam mieć wątpliwości. Ile będą mogły kosztować te 7200.12 niedługo po premierze? Pamieta ktos ile kosztowały na początku .11? Taka jednotalerzowa 500GB byłaby bardzo kusząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem nowe 2 barki 500gb 7200.11 w ramach gwarancji i juz wsio smiga i raid zrobilem, oto wynik:

[obrazek]

Czyżby coś w firmware zmienili? Bo ten czas dostępu jakiś ludzki w końcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem w ramach reklamacji dysk Barracuda 11 1TB ST31000333AS (3 talerzowiec) bo miałem na nim relokowane sektory dokładnie 36, dostałem nową sztukę i wszystko było ok, az gdzies do zapełnania do ~400GB tak jakby na 2 talerzu i znowu w SMART wywalil 30 zrelokowanych sektorów :damage_wall: WTF ? czy w tych dyskach to jakas norma

 

Elektronek - jak Ci sie sprawuje ten model 1.5TB masz jakies relokowane sektory na nim ?

 

Met - masz jakies relokowane sektory na tym dysku ST31000333AS ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd wymieniłem firmware dysk sprawuje się wyśmienicie. Zostało już tylko ok 400GB, bo poprzegrywałem część stufu z mniejszych.

 

Przed wymianą firmware pisałem o tym, że pojawiały się relokowane sektory tuż po tych zawieszeniach dysku podczas zapisu.

Ja mama pewność, że żadne relokowane sektory w ogóle nie powinny się pojawić, gdyż przeskanowałem kilka razy w MHDD i po prostu program wariował. Czasami były jakieś pojedyncze sektory z czasem dostępu >500ms, zawsze w różnych miejscach, czasami nie było w ogóle. Wszystkie te wariacje były spowodowane firmwarem wprowadzajacym błędy. Z powodu 4 zwiech jakie miałem przed updatem pojawiło mi się 11 relokowanych sektorów i 1637 błedów ATA CRC. Dysku z nowym firmware używam już z 2x tyle co ze starym i od tamtej pory nie pojawiło się nic nowego. Wartości stoją w miejscu, co utwierdza jeszcze bardziej, że powierzchnie talerzy są w bardzo dobrej formie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektornek - no tak ale w modelu 1TB nie ma chyba nowszych firmware niz SD15 bo te dyski nie mialy problemów z zatrzymywaniem co modele 1,5TB chyba ze nie wpomniano o modelu mniejszym, sam wgrywałeś nowy firmware ? czy poprostu wymienilies dysk, a jesli aktualizowałeś firmware to zniknely Ci te relokowane sektory z parametrów SMART ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...