Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Częste spadki i wzrosty napięcia mogą uszkodzić dysk, ale jeśli w tym czasie komp ci sie nie zawiesza to znaczy ze zasilacz wszystko koryguje. :wink: (jeśli jednak się zawiesza to zainwestuj w tani ups z AVR, to bedzie poprawiac te spadki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że PC się nie zawiesza podczas tych spadków napięcia, ale ostatnio znikał i pojawiał się obraz na monitorze przez chwilę. Po resecie było wszystko ok. Nie wiem co mam zrobić, zasilacz w 100% sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie jest jeszcze źle. Zapisz sobie raw data dla spin retry count i zobacz czy ci sie powieksza o 1 za kazdym rozpędzaniem dysku (z uśpienia, z wyłączenia...) Włącz i wyłącz sobie komputer (do biosu) parę razy gdy sąsiad nie spawa i zobacz potem o ile się zmieniło.

Zacznij się martwić jeśli przy jednym włączeniu dysku wartość będzie wzrastać o więcej niż 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wartość wzrasta dla spin retry count, zrobiłem 3 resety i wzrosło o 3. Co dalej? Dysk na gwarancję?

 

Dysk przed restartami PC:

Dołączona grafika

 

Dysk po restartach PC:

Dołączona grafika

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, mam 2 barki 500gb 7200.11 oto screen ze smarta:

 

Dołączona grafika

 

hdtach:

 

Dołączona grafika

 

Firmware zupdatowany w obu dyskach z SD15 na SD1A (profilaktycznie bo na SD15 wszystko działało git oprócz chrobotania głowic)

 

Problem jest w tym ze oba te dyski mają uciążliwą przypadłość (chrobotanie głowic, w obu dyskach identyczny dźwięk, update firmware nic nie zmienił) wprawdzie nie jest to głośne ale troszkę denerwujące, dyski poza tym nie sprawiają żadnych problemów i mam pytania:

 

Czy te wartości ze SMART mogą być?? i czy wysłać dyski do seagate serwisu i jak to zrobić (jaki adres itp.)

 

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź / poradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś Smart 1 dysku, a w obu raczej identycznego nie ma :lol2:

1 bad wiosny nie czyni (jeśli nie wzrośnie do 20 ;)) Sądzę, że dysk, z którego pochodzi ten odczyt jest OK. A jeśli chrobotanie głowic ci przeszkadza, to wyciągnij dysk z obudowy, połóż na twardej i stabilnej powierzchni i wtedy posłuchaj, zobaczysz o co mi chodzi. Zamontuj inaczej dysk, zrób sobie skrzyneczkę wyciszającą lub ostatecznie, jak masz lewe ręce do roboty/małego wysiłku, kup SQD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie wcześniej, wie ktoś o co chodzi ze spin up retry count w moim przypadku? Wystarczy, że zrobie ręczny reset i wartość idzie w górę o 1, jeszcze kilka resetów i będzie pokazywało na czerwono. Zmieniłem kabel SATA, dalej nic z tego.

 

EDIT

 

Wartość powyżej progu zepsucia osiągnę w kilka minut, wystarczy 16 resetów. Jako że jest lany poniedziałek, a trochę czereśniaków na osiedlu mieszka, z domu dzisiaj się nie ruszam, jutro skombinuję jakiś HDD i zasiłkę i zobaczę jak to będzie.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie wcześniej, wie ktoś o co chodzi ze spin up retry count w moim przypadku? Wystarczy, że zrobie ręczny reset i wartość idzie w górę o 1, jeszcze kilka resetów i będzie pokazywało na czerwono. Zmieniłem kabel SATA, dalej nic z tego.

No nie powinno tak być. Jeśli wyeliminujesz problem zasilacza (i tej wiertarki) to znaczy, że mechanika dysku się psuje. Ale wątpię aby ci teraz w sklepie chętnie wymienili, bo liczba jeszcze niby w normie. Lepiej zbackupuj co ważniejsze dane i jak wartość wzrośnie powyżej progu zepsucia oddaj na gwarancji.

Kabel SATA tu nic nie zmienia, bo chodzi o fizyczne rozkręcenie talerzy. Lepiej przetestuj na innej zasiłce. Zobacz sobie jeszcze co ci mówią Seagate Seatools - jak ten program ci potestuje i powie że dysk należy wymienić to ci uwzględnią w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej... z różną ;)

Tego nie da się przewidzieć.

1 bada możesz mieć przez następne 2 lata i równie dobrze jutro możesz mieć już 10.

Jeśli nie zauważyłeś dziwnego zachowania systemu, to stress z powodu dysku nie jest wskazany, bo to szkodzi zdrowiu. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z jaką częstotliwością mniej więcej wyskakują bady na barkach 7200.11 ja narazie mam 1 bada :damage_wall: a na drugim 0 ale go nie uzywam :lol:

U mnie jak narazie jest jeden na jednym i zero na drugim.

 

Cieszy mnie to , ze po zalozeniu partycji od nowa jednak nie mam problemu , o ktorym pisalem wyzej - wszystko , jak narazie , chodzi poprawnie , a po zalezeniu od nowa nie mam zwiech , przycinek i freezow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dyskiem Seagate Barracuda 7200.11 - wszystko opisałem wcześniej na forum PCLabu - padł on zupełnie bez powodu czy mojej ingerencji i nie mam pojęcia, jak odzyskać dane. Podobno serwis Seagate w Niemczech robi to w ramach gwarancji, czemu jednak zaprzecza ich polski konsultant. Wiecie może coś o tym?

 

Jeżeli nie ma takiej możliwości, czy macie może dostęp do howto, jak naprawić taki dysk samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z moją barracudą 7200.11 500GB

 

Działała ok. 6mc bez zarzutu, kilka dni temu, system zaczął nagle zatrzymywać się co kilka minut na kilka sekund (5-10 s. tylko myszką dało się ruszać).

 

Potem system się rozwalił, dysk jest tylko czasami wykrywany przez płytę główną (abit ip35).

 

W załączniku screeny, czy to już koniec tego dysku?

post-7894-1240939363_thumb.jpg

post-7894-1240939373_thumb.jpg

post-7894-1240939380_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dzięki. Wiesz może jeszcze coś na temat tego bezpłatnego odzyskiwania danych w ramach gwarancji przez niemiecki Seagate?

Niet , czytalem o tym tutaj na wczesniejszych stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z moją barracudą 7200.11 500GB

 

Działała ok. 6mc bez zarzutu, kilka dni temu, system zaczął nagle zatrzymywać się co kilka minut na kilka sekund (5-10 s. tylko myszką dało się ruszać).

 

Potem system się rozwalił, dysk jest tylko czasami wykrywany przez płytę główną (abit ip35).

 

W załączniku screeny, czy to już koniec tego dysku?

Wygląda nieciekawie.

Kopia zapasowa ważnych danych wielce wysoce wskazana.

Wysłanie dysku na gwarancję też ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie mogę znaleźć paragonu:P

Dzis ide i tak kupic nowy dysk, bo nie mam na co skopiować danych, na pewno to już nie będzie seagate

Nie musisz mieć dowodu zakupu, zgłaszasz na stronie gwarancyjnej seagate, wprowadzasz nr seryjny dysku, wysyłasz na adres tam umieszczony.

Nie pamiętam szczegółów, poszukaj - było wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po update firmware'u nie czyta mi SMARTa? ;/ HDTUNE, Everest, nic...

a przypadkiem nie Vista ? :) pod Vistą/7 jedyny progs czytający smarta na chipsetach nvidi to CrystalDiskInfo Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano Win7....nie pomyślałem że to może być przyczyną. Wszak sam soft działa ;] Ale temp i smart dead.

 

Rzeczywiście Crystal działa....no chociaż wolałbym żeby nie, bo to co pokazuje załamuje mnie. Oceńcie proszę :(

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...