Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie moze male podsumowanie tzw. FAQ dotyczacy tych firmware - kiedy nalezy zmieniac w jakich programach zle pokazuje itp a kiedy nalezy pozostawic bez zmian.

 

Bo jakos troche dziwne ze te samo firmware i u jednych dobrze pokazuje model a u drugim zle (mowa o firmware SD14)

Napisalem do suportu Seagate zapytanie kiedy nalezy zmianiec itp a oni mi czysty link przyslali do pobrania , nie odpowiadajac na pytanie

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij sobie Seatools , nagraj na plytke i z niej odpal kompa - pzrestestuje ci doglebnie dysk.

No więc ściągnąłem, wypaliłem i zabootowałem kompa z płytki. Zarówno krótki jak i długi (ponad 1,5h się testowało) test przeszło bez błędów. Czyli co... dysk sprawny?

Zauważyłem jeszcze, że jak uruchamiałem system ze starego dysku, a ten był podpięty jako drugi to wykresy w HDTach były bez tych wcięć.

 

Z tego co widzę, to też powinienem zmienić firmware, ale narazie trochę poczekam, żeby nie było problemów gdybym musiał później zwracać dysk do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak kiedy kupiles ten dysk? Troche duza wartość start/stop count. Musialbys 52 razy wlaczyc i wylaczyc kompa zeby tyle nastukac.

Relokowane sektory sa 3 a Seatool pewnie ich nie widzi bo sa zastapione pula rezerwowa. Nie zmienia to faktu ze dysk mozna reklamowac.

Sprobo go jeszcze przeskanowac hddregeneratorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do suportu Seagate zapytanie kiedy nalezy zmianiec itp a oni mi czysty link przyslali do pobrania , nie odpowiadajac na pytanie

W końcu to producent i nie musza się tłumaczyć :) Skoro przysłali to należy zainstalować.

 

Z tego co widzę, to też powinienem zmienić firmware, ale narazie trochę poczekam, żeby nie było problemów gdybym musiał później zwracać dysk do sklepu.

Jak dostajesz od producenta oryginalny firmware to chyba logiczne że dalej masz gwarancje! Po to producenci udostępniają biosy do płyt, firmware do nagrywarek itp ;) Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak kiedy kupiles ten dysk? Troche duza wartość start/stop count. Musialbys 52 razy wlaczyc i wylaczyc kompa zeby tyle nastukac.

Relokowane sektory sa 3 a Seatool pewnie ich nie widzi bo sa zastapione pula rezerwowa. Nie zmienia to faktu ze dysk mozna reklamowac.

Sprobo go jeszcze przeskanowac hddregeneratorem

Kupiłem w piątek, i te screeny też robiłem w piątek tyle że wieczorem. Myślę, że włączałem kompa w tym czasie sporo razy, ale napewno nie 52... A nie jest to tak, że w fabryce są te dyski jakoś testowane i nie mają 0 w liczbie uruchomień?

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy tego dysku czy też wam się zdarzają takie wcięcia w HDTachu i czy wszyscy macie 0 w liczbie realokowanych sektorów?

Narazie dysk chodzi ładnie, jest szybki więc nie będę go teraz nosił do sklepu z tego powodu, że i tak do świąt by nie wymienili... :?

Mam na nim teraz tylko mniej ważne dane - gry, jakieś filmy więc nie ryzykuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o SMART w seagate to jak pamietam chyba przy temacie 7200.9 lub 7200.10 bylo o tym mowa ze .. Seagate jakos inaczej pokazuje pewne wartosci i nie nalezy brac pod uwage... koniec i kropka

Z niekótrymi tak np. przy raw read error rate, seek error rate, hardware ecc recovered, spin up time. Ale z wiekszością wartości przy parametrach jest wszystko "po staremu", o ile można to tak określić.

 

Poza tym skoro kolega dysk kupił w piątek, a post naspisał tego samego dnia o 21.00, to po liczbie przepracowanych godzin wynikałoby, że kupił go przed 3 nad ranem.

Imho jego dysk pochodzi ze zwrotu od innego klienta. A sklep, w którym go kupował zrobił go...

 

A nie jest to tak, że w fabryce są te dyski jakoś testowane i nie mają 0 w liczbie uruchomień?

Wszystkie które do tej pory miałem "zaczynały" od 0.

 

Wykres normalny. Skoki czasem są. Wina kontrolera prawdopodobnie.

Ciekawe jak testował, bo może kilka zbędnych procesów chwilowo obciążało dysk - zostało to uwidocznione przez owe wcięcia. Być może jest tak, jak ty piszesz. Ale może to też być efekt relokacji... Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro odnoszę go do sklepu :mur:

Pan serwisant, z którym rozmawiałem przez telefon wcale nie był zaskoczony i powiedział, że na 99% wymienią, pewnie jest tak jak piszesz Kosiarz, ktoś im oddał dysk a oni wepchnęli go mi :mad: podobnie było z pamięciami, które kupiłem 1,5 miesiąca temu i nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro odnoszę go do sklepu :mur:

Pan serwisant, z którym rozmawiałem przez telefon wcale nie był zaskoczony i powiedział, że na 99% wymienią, pewnie jest tak jak piszesz Kosiarz, ktoś im oddał dysk a oni wepchnęli go mi :mad: podobnie było z pamięciami, które kupiłem 1,5 miesiąca temu i nie działały.

 

ja jak kupowlaem swoja 500GB 7200.11 to byla ona opakowana w taka srebna folie i zaklejona tasma(plomba producenta) - zwroc na to uwage jak bedziesz bral nowa, bo nie da sie tej plomby odklecic a pozniej ponownie nakleic. Jezeli bedziesz mial tak zapakowany dysk bedzie sadczylo ze nikt wczesniej go nie podlaczal. Niektore firmy umieszczaja plombe swoja na dysku ale zazwyczaj rozcinaja troche ta folie na gorze dysku.

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupowlaem swoja 500GB 7200.11 to byla ona opakowana w taka srebna folie i zaklejona tasma(plomba producenta) - zwroc na to uwage jak bedziesz bral nowa, bo nie da sie tej plomby odklecic a pozniej ponownie nakleic. Jezeli bedziesz mial tak zapakowany dysk bedzie sadczylo ze nikt wczesniej go nie podlaczal. Niektore firmy umieszczaja plombe swoja na dysku ale zazwyczaj rozcinaja troche ta folie na gorze dysku.

No to wszystko jasne :mur: Sklep sobie leci w *****

Mój nie ma żadnej plomby naklejonej, a był zapakowany w takie plastikowe "etui" z napisem... "Samsung". :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne :mur: Sklep sobie leci w *****

Mój nie ma żadnej plomby naklejonej, a był zapakowany w takie plastikowe "etui" z napisem... "Samsung". :mur: :mur: :mur:

 

to jak bedziesz wymienial na nowe to zazycz sobie aby byl zapakowny w srebna folie i mial bialy naklejony pasek (plomba z napisami po agielsku) - bedzie to swiadczyc o tym ze nikt go nie otwieral. Seagate nie stosuje juz plastikowych pudeleczek

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujemy dysk, to powinniśmy go otrzymać w oryginalym opakowaniu bez sladów otwierania - będzie na nim naklejka producenta z datą produkcji, nazwą modelu i innymi podstawowymi danymi pokroju sn, pojemnością, itp. ;) Zresztą... Mr.Martin wszystko już ci wyjaśnił.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujemy dysk, to powinniśmy go otrzymać w oryginalym opakowaniu bez sladów otwierania - będzie na nim naklejka producenta z datą produkcji, nazwą modelu i innymi podstawowymi danymi pokroju sn, pojemnością, itp. ;) Zresztą... Mr.Martin wszystko już ci wyjaśnił.

 

u mnie na naklejce pisze

 

The content is made in China

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś kupiłem Seagate 7200.11 500GB 32MB ST3500320AS firmware SD15 Production of Thailand.

Orgnialnie zapakowany z naklejką od producena na woreczku antystatycznym.

Muszę powiedzieć, że dysk jest super.

W kompie mam jeszcze 2 dyski Hitachi Deskstar 7K160 160GB SerialATA/300 7200 rpm 8MB cache kupione we wrześniu 2007 czyli praktycznie nowe dyski.

W porównaniu do Hitachi Seagate jest dużo cichszy (Hitachi do tej pory był cichutki dla mnie) szybszy i chłodniejszy. Suma sumarum lepszy pod każdym względem.

Nawet czas dostępu Seagate zmniejszył do pozimu 12ms gdzie taki niski czas miały do tej pory raprotki i właśnie dyski Hitachi.

Jutro postawie sobie system na nim i zobacze jak będzie łaził.

Teraz test po 3 godzinach od wsadzenia do kompa i sformatowaniu go na partycie 40GB, 213,5GB i 213,5GB.

Chipset Intel P35 + ICH9R, AHCI załączone.

Porównie do Hitachi:

 

post-153-1197932614_thumb.jpg

 

Odczyt SMART z Everesta

Widać, że dysk od nowości był załączony kilka godzin zanim do mnie trafił.

Może to okres testowania go w fabryce ?

 

post-153-1197932655_thumb.jpg

 

HDTune nie widzi nic w zakładce info (prócz partycji, firmware i pojemności dysku) health.

Żaden program testujący nie widzi cachu dysku. Także to wina softu widać.

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narciarz - mam pytanko czy HDTune pokazuje Ci właściwą ilość cache ? :) bo mam ten sam dysk z tym samym firmwarem i mam 0kb cache ale to pewnie wina programów które nie są jeszcze przygotowane na 32mb cache i głupieją i pokazują bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narciarz - mam pytanko czy HDTune pokazuje Ci właściwą ilość cache ? :) bo mam ten sam dysk z tym samym firmwarem i mam 0kb cache ale to pewnie wina programów które nie są jeszcze przygotowane na 32mb cache i głupieją i pokazują bzdury

 

No mam zero jak na załączonym obrazku:

 

post-153-1197978985_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jescze mój 7200.11 500gb zapełniony 150gb danych w porównaniu do 7200.10 320gb prawie pełny, pod vistą 32bit z SP1 beta:

 

Dołączona grafika

 

jak widac roznica w szybkosci duza - jednak 7200.11 zrobil duzy postep wzgledem 7100.10 ( szybszy , poprawione NCQ, cichrzy, zimniejszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie 250GB .10 w raidzie jeszcze lepiej wypadają co dla mnie jest dużo lepszym wyborem przy tej samej ilości miejsca.

To ja wolę za jakiś czas dokupić drugą 500tkę a nie zawalać sobie obudowę małymi dyskami, dwa takie jak widać w sigu już mam :wink: Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po dwóch dniach wymieniono trefny dysk. Tym razem dostałem zapakowany tak, jak piszecie... torebka antystatyczna zaklejona naklejką.

Dysk przy pierwszym włączeniu miał 8h pracy i ok 30 włączeń... Ale to chyba testy fabryczne... prawda? Realokowanych sektorów nie ma.

Tylko wykresy w HDTachu nadal czasem mają takie wcięcia, też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po dwóch dniach wymieniono trefny dysk. Tym razem dostałem zapakowany tak, jak piszecie... torebka antystatyczna zaklejona naklejką.

Dysk przy pierwszym włączeniu miał 8h pracy i ok 30 włączeń... Ale to chyba testy fabryczne... prawda? Realokowanych sektorów nie ma.

Tylko wykresy w HDTachu nadal czasem mają takie wcięcia, też tak macie?

wrzuc fotki z hdtach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem

 

ST4350410AS 250gb jeszcze z koncowka 7200.10 , wiekszy mi byl nie potrzebny

 

HDTune:

min - 55

max - 96

average - 84

 

burts 165mb

 

znaczenie lepiej od WD1600JS ;]

 

ale dostep 15,3 ms , nie za duzo troche ? stary dysk mial 13,4

 

Hd Tach - 234,4 mb/s wiec tez zdecydowanie lepiej

Accesc - 15ms a wiec kijowo ;]

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie i jak heh , kijowo w sensie ze starszy wd mial lepszy wynik wiec myslalem ze cos nie tak ;] generalnie cicho jak nie wiem co , nawet sqd juz nie mam zamiaru kupowac ;] , i jednak ze tak powiem szybszy , "namacalnie" widze to wiec poki co zakup dobry , temp 40 stopni ( wd1600js poszedl na gware bo grzal 62 w idle :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...