Skocz do zawartości
mateuszek9797

Płyta Głowna Pod E6750, 8800gtx!

Rekomendowane odpowiedzi

Msi P35 Neo2-Fir - bardziej przyszłościowa, bo wszystkie kondenstory są typu SOLID, nie wspominając już o SB ICH9R wspierającym Achci (a tym samym NCQ). Radiatorów sporo, miedziane, a przy tym mają takie rozmiary, że wejdzie ci większość chłodzeń na CPU. Absolutny brak problemów ze strapem ze względu na sprzętowy overclocking na starcie (przez zworki). Starczy do wydajnego OC. Płyta bez problemu robi FSB ok. 570MHz. Do wyrwania za 460zł w Znaku :D

 

Sam mam ją zamiar kupić. Wg. mnie to najlepsza na dzień dzisiejszy płyta na P35 w stosunku cena/jakość oraz cena/możliwości.

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Rzecz jasna, z enajlepsza plyta glowna pod ten zestawik jest eVGA680i SLI. Wy to tylko potraficie wypisywac: asus, gigagowno, abit i nic wiecej. Badzcie oryginalni. Ludzie eVGA rzadzi. Nr 1 w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

680i SLI? :huh: Co ty człowieku gadasz :blink: Przecież ten chipset zabija pamięci przy podkręcaniu! Skąd wiem? z forum purepc.pl :D

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ludziska doradzając, podzieli się na P35 lub 680i. Są plusy i minusy tych rozwiązań. Na 680i ciężko (tzn. drogo) będzie rozwinąć skrzydła podkręcając e6750 na DDR2`ach przy FSB1333. Masz za to lepszą pracę w trybie SLI (gdybyś kiedyś dokupił sobie drugiego GTX`a). Po za tym ciężko kupić płytę na 680i (a tym bardziej firmy EVGA) za ~600 zł. To raczej wydatek ok. 900 zł

Natomiast jakaś płytka na P35 wydaje się optymalna dla w/w proca i pojedynczej karty 8800 gtx. Jeszcze jakby to była wersja dla DDR3 to ooo... ale to nie za ~600 zł.

Sam posiadam evga680i i jestem zadowolony z niej bardzo. Jeśli miałbym kupować coś teraz to jednak na P35 np. Asusa Blitz Extreme. Pytanie czy chcesz ostro krecić mobo, ramy, procka. Czy też może wejść w SLI?

Edytowane przez Dandysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI czy Giogabyte z ddr2 i ddr3 to ~480zl

Więc fakt - nie za ~600zł :).

 

Ostatni MSI na P35 jest bardzo dobrą propozycją...

(na początku podałem Abit'a ale powoli nadrabiam zaległości... zw. z brakiem dostępu do net'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Widzę że ludziska doradzając, podzieli się na P35 lub 680i. Są plusy i minusy tych rozwiązań. Na 680i ciężko (tzn. drogo) będzie rozwinąć skrzydła podkręcając e6750 na DDR2`ach przy FSB1333.

Jak to ciezko? Ludzie skoro sie nie znacie to nie piszcie glupotek. Puszczamy magistrale na 450MHz(efektywnie 1800MHz) a pamieci pracuja z czestotliwoscia 900MHz w trybie linked. Tyle to pamiatki spokojnie wyciagna nawet przy cl4.E6750 ma mnoznik x8 wiec bedzie smigal z zegarem 3600MHz a to juz ujdzie. Mozemy zapodac unlinked i jeszcze dociagnac pamieci. Linked i unlinked daja taka sama wydajnosc. Wiec w czym jest problem? Fakt plyta kosztuje 790zl w PCprojekcie, ale jest najlepsza pozycja jaka sie do tej pory ukazala jesli chodzi nam o gry i extremalne OC. Edytowane przez wolfszary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...