Skocz do zawartości
Jose Morales

C2d E4500 - Nowy Stepping M0

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie mam zamiar sprzedac mojego e4400 i kupic tego e4500 tylko nie wiem czy mi pójdzie na mojej płycie bo ma inna rewizje i stepping ten procesor, ja mam płyte asrock conroe 865 Pe na chpsecie intel i865pe, jak by ktos sie orientowła to prosze o pilna odpowiedz bo czas mnie nagli tak to juz dzis bym sprzedł swój procek i kupił e4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

a ja mam pytanie mam zamiar sprzedac mojego e4400 i kupic tego e4500 tylko nie wiem czy mi pójdzie na mojej płycie bo ma inna rewizje i stepping ten procesor, ja mam płyte asrock conroe 865 Pe na chpsecie intel i865pe, jak by ktos sie orientowła to prosze o pilna odpowiedz bo czas mnie nagli tak to juz dzis bym sprzedł swój procek i kupił e4500

Weź se jaj nie rób tylko zmień mobo. Na innej mobo podkręcisz tego E4400 i wyjdzie dużo lepiej niż byś kupił E4500 i wcale go nie kręcił bo masz gdo niczego plyte :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Core 2 Duo i i865, mega lol. To już totalne jaja są, jak można używać wogóle coś takiego. Ciekawe ile jeszcze ten chipset obsłuży generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo i i865, mega lol. To już totalne jaja są, jak można używać wogóle coś takiego. Ciekawe ile jeszcze ten chipset obsłuży generacji.

guzik prawda, to tylko swiadczy o tym ze chipset nie jest najgorszy skoro jest w stanie obsługiwac nowe procesory, płyta wcale nie jest do niczego jesli chodzi o wydajnosc w testah jakie robilem tylko na chpsecie 975 i955x z ddr II okazał sie byc ciutke wydajniejszy, ocywiscie po oc, skoro czas dostepu nawet w everescie mam lepszy jak ddr II na i975X i wogóle w inneych testach cpu tez to mówi samo za siebie, i zaden PAT mi nie potrzebny bo przy 300 fsb PAT sie chowa na drzewie,

wogóle nie rozumiem takich ludzi jak ty, to jest stara platforma ale jedyna dostepna na core2duo+ddr+AGP i dlatego ja wziołem i jesli chodzi o agp to nie jest to plyta z chipsetem na AMD ale w połaczeniu z Core2duo i tak jest duzo lepsza, a na AGP w takim zestawie to sie lepiej juz nie da, jak bede zmieniał płyte to i grafike wymienie i pamiec i wtedy wezme cos na P35, wiec prosze cie nie gadaj mi jakie to barachło mam bo wcale to nie prawda, jedyny problem tej płyty to nie wydajnosc która jest bardzo dobra a brak regulacji napiec uniemozliwajace w moim wypadku skromne OC bo mi pamiec nie wyrabia w dualu po 1GB przy 231MHz i sa zwisy podczas granai w CS:S bo wszystkie goldmemy i memtesty przechodzi bez błedów na takich ustawieniach.nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo i i865, mega lol. To już totalne jaja są, jak można używać wogóle coś takiego. Ciekawe ile jeszcze ten chipset obsłuży generacji.

obejrzyj sobie ten zrzut i wbij sobie to głowy ze nie wszystko co nowe jest lepsze

 

 

 

a ja mam pytanie mam zamiar sprzedac mojego e4400 i kupic tego e4500 tylko nie wiem czy mi pójdzie na mojej płycie bo ma inna rewizje i stepping ten procesor, ja mam płyte asrock conroe 865 Pe na chpsecie intel i865pe, jak by ktos sie orientowła to prosze o pilna odpowiedz bo czas mnie nagli tak to juz dzis bym sprzedł swój procek i kupił e4500

tak, ale wymaga nowego BIOS

 

o 10-20%

nowe rewizja M0 nie jest aż tak wydajna, zaledwie o 2-3% jest za to trochę cieplejsza z tego co zauważyłem w stosunku do L2

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz wypasione pamiatki i to na jakich tymach chodza, szok, ja mam niestety 2x1Gb geile w dualu, a one potrzebuja niestety Voltów zeby je krecic, dlatego na 228 Mhz mam zwiechy przy graniu, nieda rady podniesc napiec na płytce.

a jakie ty masz ramki i wniskuje po wyniku ze napewno chodza w dualu tylko czy 2x1Gb czy 2x512 Mb, bo wiem ze plytka na chpsecie 865G tylko 2 sloty obsługuje, ale zato mozna wsadzic na nowym steppingu procki na moim chipsecie 865Pe chyba nie da rady ale moze jeszcze jakis bios wypuszcza, mniejsza o to, powiedz prosze jakie pamiatki masz moze zmienie, albo jakie proponujesz tak 2x1gb w dualu zeby mi do 250 Mhz bez podnoszenia napiec poszły i bedzie git przynajmniej na rok jeszcze, bo karta nie najlepsza ale i nie najgorsza 11k w 3dMarku 05 robi wiec jeszcze dam rade pozyc na niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak tak, 11 MB/s, Paint sie przydaje.

 

Polecam sobie sprawdzić jaką przepustowość ma QPB 1066 MHz, oraz jaką max teoretyczną dual DDR428.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, 11 MB/s, Paint sie przydaje.

 

Polecam sobie sprawdzić jaką przepustowość ma QPB 1066 MHz, oraz jaką max teoretyczną dual DDR428.

no to trudno, nie będę przekonywał, dodam jedynie ze zestaw na starej i strasznie powolnej platformie złożonej z pamięć DDR I oraz AGP z łatwością pogoni twój żałosny zestaw złożony z nowoczesnych części super hiper wydajnych DDR II 667 i GF 7300 na PCI-E :lol2: itd...

 

hmmm masz super sprzęt da się na nim grać z Quake I ?

 

nie obrażaj staruszków bo i z ciebie można się trochę naśmiewać

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No nie musisz mnie przekonywać do czegoś co fizycznie nie jest wykonalne.

No raczej komp z 7300 GT na AGP i takim samym procesorem raczej nie pogoni mojego. A chyba mi tu za przykład nie podasz np. 7900 GS czy co tam było innego na AGP, bo to chyba mały sens.

 

W Quake nie gram, w drugą część natomiast często i chodzi bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie musisz mnie przekonywać do czegoś co fizycznie nie jest wykonalne.

No raczej komp z 7300 GT na AGP i takim samym procesorem raczej nie pogoni mojego. A chyba mi tu za przykład nie podasz np. 7900 GS czy co tam było innego na AGP, bo to chyba mały sens.

 

W Quake nie gram, w drugą część natomiast często i chodzi bardzo ładnie.

na przykład na komputerze złożonym z ATI X1950XT, C2D Q6600 i 4GB RAM 433 MHz

 

PS. ale z tym Quake I chodziło mi o to czy możesz grać a nie czy widzisz obraz bo pokaz slajdów to jeszcze nie gra :lol2:

 

witam mam pytanie do was na jakim mnozniku wam sie kreci ten procek bo nie moge go stabilnie ustawic na 3200 z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam rafiki20

na podstawowym mnożniku czyli 10, zmiana mnożnika nie ma sensu bo musisz dać wysokie FSB Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie trochę 11012 MB/s na zaledwie 214MHz przy średnich jak na DDR timingach 2-3-3-6 i to na i865 skoro mi się na NF4 na A64 który dzięki kontrolerowi w CPU dawał niezłego kopa dla ramu miałem zaledwie 8284 MB/s przy 284MHz 2-2-2-5 1T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to rzeczywiście bardzo mądre przechwalanie się że komp z mocniejszą grafą i mocniejszym prockiem będzie wydajniejszy. Zapewne do tego będzie tańszy niż mój nowoczesny.

 

A ja nie mówi że i865 jest zły, kiedyś to był super chipset, ale to było wtedy co był Socket A u AMD, węc dawno. A skoro twierdzisz że 11 MB/s na DDR jest możliwe, do tego przy QPB1066, to weź mi wyjaśnij jak.

 

I z tym pokazem slajdów to ma być śmieszne czy coś? Mowa jest o ASRocku, a nie o moim kompie, nigdzie się nie przechwalam że to potwór wydajności, a to co ty mówisz jest żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście bardzo mądre przechwalanie się że komp z mocniejszą grafą i mocniejszym prockiem będzie wydajniejszy. Zapewne do tego będzie tańszy niż mój nowoczesny.

 

A ja nie mówi że i865 jest zły, kiedyś to był super chipset, ale to było wtedy co był Socket A u AMD, węc dawno. A skoro twierdzisz że 11 MB/s na DDR jest możliwe, do tego przy QPB1066, to weź mi wyjaśnij jak.

 

I z tym pokazem slajdów to ma być śmieszne czy coś? Mowa jest o ASRocku, a nie o moim kompie, nigdzie się nie przechwalam że to potwór wydajności, a to co ty mówisz jest żałosne.

nie przechwalanie tylko prawda, trudno się pogodzić ze dałeś się zrobić marketingowi w .... trudno uwierzyć ze ONI ciebie oszukali

 

może nie wiesz ale nie wielu producentów sprzedaje jeszcze płyty z I865 i jednym z nich jest AsRock dając najlepsze możliwości regulacji i jest jedyna na której można podkręcać C2D z DDR I, następnym razem pomyśl trochę zanim coś palniesz :wink:

 

pokaz slajdów zamiast gry to straszne, jak się z tym czujesz ?

 

Dziwi mnie trochę 11012 MB/s na zaledwie 214MHz przy średnich jak na DDR timingach 2-3-3-6 i to na i865 skoro mi się na NF4 na A64 który dzięki kontrolerowi w CPU dawał niezłego kopa dla ramu miałem zaledwie 8284 MB/s przy 284MHz 2-2-2-5 1T...

to mogł być błąd programu, w końcu to stara technologia ale skąd taki błąd miał by się wziąć na FSB 800 wynik był ~6300MB/s, nie zmienia to faktu ze I865 wieczny, równie nie do zdarcia jak legendarny I440BX

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ze MAX jaki mogą wyciągnąc pamięci mozna bardzo łatwo policzyc i ten twój wynik jest prawie dwa razy zawyżony?

wiem jak powinno być dlatego przyjmuje ze to mógł być błąd ale skąd ? AsRock aż tak nie przełamuje częstotliwości

 

memtest86+ podaje przybliżona wartość transferu policzoną arytmetyczne z parametrów x 2 i powinno wyjść maksymalny transfer dla dwóch kanałów, natomiast Everest podaje wynik o 23% wyższy więc teoria mija się "prawdą" liczoną przez Everest

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jak powinno być dlatego przyjmuje ze to mógł być błąd ale skąd ?

 

17 sie 2007, 16:03

>obejrzyj sobie ten zrzut i wbij sobie to głowy ze nie wszystko co nowe jest lepsze

 

Wczoraj, 13:58

>no to trudno, nie będę przekonywał,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 sie 2007, 16:03

>obejrzyj sobie ten zrzut i wbij sobie to głowy ze nie wszystko co nowe jest lepsze

 

Wczoraj, 13:58

>no to trudno, nie będę przekonywał,...

czy nie jest tak ze DDR I z przeciętnymi czasami w testach wychodzą lepiej niż DDR II 800 CL5 ? zaprzeczysz, może i wynik jest dziwny i wynika z błędu ale fakt jest faktem Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki przeistaluj lepiej Everesta i potem zobacz sobie na wynicek....

Everesta się nie instaluje jak jest w wersji spakowanej :wink: z instalatorem tez bo jedyne co robi to rozpakowuje we wskazanym miejscu, spojzy sobie na wersje jak bym miał ten zestaw teraz to bym chyba zrobił na nowej wersji Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie czuje sie żeby ktoś mnie oszukał, kupiłem dokładnie to czego oczekiwałem.

 

Max teoretyczna przepustowość DDR428 w dualu wynosi 6848 MB/s. Tylko że nie jest i raczej nigdy nie będzie możliwe dwukrotne zwiększenie przepustowości w trybie dual, plus do tego dochodzi ograniczenie FSB, które nie jest całe zarezerwowane dla pamięci. Dlatego 6300 MB/s także nie jest możliwe przy QPB800 (na AMD by można to już osiągnąć, co by to dało to już inna sprawa).

 

I ty dalej o moim kompie. Pokaż mi gdzie twierdzę że mój komp wymiata? Bo jakoś tego nie widzę.

Ja rozmawiam o wynalazkach typu ASRock. Ciekawe że inne porządne firmy nie uciekają się do takich zabiegów, widocznie jakiś powód tego jest.

 

Może jeszcze powiesz że BX by się lepiej nadał pod Core 2 Duo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje sie żeby ktoś mnie oszukał, kupiłem dokładnie to czego oczekiwałem.

 

Max teoretyczna przepustowość DDR428 w dualu wynosi 6848 MB/s. Tylko że nie jest i raczej nigdy nie będzie możliwe dwukrotne zwiększenie przepustowości w trybie dual, plus do tego dochodzi ograniczenie FSB, które nie jest całe zarezerwowane dla pamięci. Dlatego 6300 MB/s także nie jest możliwe przy QPB800 (na AMD by można to już osiągnąć, co by to dało to już inna sprawa).

 

I ty dalej o moim kompie. Pokaż mi gdzie twierdzę że mój komp wymiata? Bo jakoś tego nie widzę.

Ja rozmawiam o wynalazkach typu ASRock. Ciekawe że inne porządne firmy nie uciekają się do takich zabiegów, widocznie jakiś powód tego jest.

 

Może jeszcze powiesz że BX by się lepiej nadał pod Core 2 Duo?

no jak byś potrafił liczyć to prawdopodobnie doszedł byś do tego ze teoretyczną granicą wyznaczoną arytmetycznie przepustowości FSB 800 jest 6.4GB/s a biorąc pod uwagę ze wynik osiągany przez Everest jest zawyżany względem wartość wyznaczonej arytmetycznie, 6.3GB/s jest nie tyle możliwe ale jest faktem, zwłaszcza ze ilość danych nie podchodzących z kontrolera pamięci jest podczas bezczynności GPU, HDD, itd.. bardzo mała i z pewnością zmieściła by się w granicy 100MB/s

 

należało przeczytać uważnie co napisałem wcześniej, płyta produkowana przez firme AsRock jest jedyną dostępną obsługując naraz procesory C2D i pamieci DDR I, dając możliwość regulacji napieć i częstotliwości, dzięki czemu jest jedynym rozwiązaniem które daje szansę sprawdzić jak wygląda współpraca procesora C2D z paomieciami DDR I, czego jeszcze nie rozumiesz

 

osiągnięty wynik czyli 2.4GHz dla procesora C2D plasuje go blisko szczytu wydajność osiąganej prze współczesne procesory X86 więc nie masz co porównywać wydajnosciowo swojego Celerona

 

należy się odrobinę do edukować aby się nie zbłaźnić, oczywiste jest ze chiopset i440BX nie obsługuje magistrali GTL+ wymaganej od czasu pierwszych P4 oraz nie jest zgodne z magistralą AGTL+ wymaganą przez procesory C2D

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się kręci E4500? bo mój coś nie za bardzo <_< do 2750MHz 275FSB potrzebuje 1.325V jeżeli chcę FSB 285MHz bez podnoszenia zegara proca to muszę dać 1,337V. Teraz testuję go na 2850 przy napięciu 1.36V. Nieco się grzeje teraz w stresie ma 65-66*C jakiej granicy nie przekraczać w M0 70*C czy 80*C.

 

Właśnie mi się komp zresetował po godzinie testów w Orthosie ten proc jest w dodatku złośliwy nie zakomunikuje błędu tylko od razu reset o to w dodatku wtedy gdy coś piszę, następny przystanek 1,37V na 3000MHz nawet nie ładuje systemu :mur:

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mma takie pytanko do ciebie Zawadki

na conroe 865pe mozna ustawiac napiecia tylko na low normal i high badz auto, czy wypadku 775i65G na rev 2.0 mozna ustawiac napiecia recznie boz tego co mi osobiscie wiadomo to chyb anie ale moze rev 2.0 podaje jakies wyzsze, wogole ta twoja plyta jest duzo lepsza gdyz moze i obsluguje tylko dwa banki pamieci a nie 4 jak moja, jednak mozna na niej wsadzic wszystkie (prawie)procesory core2duo, moja niestety nie obsluzy e4500 na nowym steppingu, nibt ten sam chipset a jednak roznica po miedzy PE a G jest,

wdodatku stabilnie tak bez ruszania napiecia moj procek wytrzymuje tylko 266 FSB x 10 pamieci moze by i poszly ale nie wiecej jak max 230 Mhz (460-bez podnoszenia napiecia) ale komp jest niestabilny i zrzuca do niebieskiego ekranu, sprawdzilem wszystko ustawilem dzielniki na 3:2 dalem max fsb 300 i procesor z oszczednoscia energi co skutkowalo ustawienim przez plyte mnoznika na 6 i zwiecha widocznie 300 fsb chipset nie daje rady, bo proc mial 1.8 GHz a pamiec 200 i klapa ale przy 289 procesor odpala ale juz jest kiepsko bo podczas wymagajacych operacji sa zrzuty pamiec tez sie buntuje, sadze ze gdyby mozna bylo zmieniac napiecia to spokojnie 290 da sie robic na tym chipsecie a jak i mozna by bylo zwiekszyc na mostku to 300 fsb robilo bankowo,

prosze odpowiedz jak jest w twim przypadaku z napieciami...thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...