Skocz do zawartości
Jose Morales

C2d E4500 - Nowy Stepping M0

Rekomendowane odpowiedzi

z AsRock niestety tak jest, ze regulacja niby jest ale jak by jej nie było :D ale to i tak lepiej niż Gigabyte czy Asus gdzie nie ma nic, choć Gigabyte może ustawić automatycznie napięcie pamięci nawet do 2.9V

 

na szczęście ja nie musiałem grzebać przy napięciach bo celem było osiągnięcie FSB266 a procesor bez zmiany napięcia działał ponad 3GHz, pamięci to moduły 466 i przy takim taktowaniu pracowały w odprężeniu, można było im jeszcze czasy zacisnąć ale że płyta daje napięcie max 2.7V nie było co się bawić bo i tak było za mało

 

między i865G i PE nie ma fizycznej różnicy powierzchnia układu jest taka sama, ilość pul kontaktowych podstawki jest taka sama, a to szybko nasuwa przypuszczenie ze oba układy to w zasadzie ten sam z włączoną funkcją VGA w przypadku i865G

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki WDK za szybką informację,zaraz się restartuję i sprawdzę:) tak to jest jak się zmienia obóz,moim ostatnim intelem był celek500 :)

 

 

"Intel EIST" było wyłączone ,bo ustawiałem manualnie fsb i mnożnik a "C1E Halt" też już wyłączyłem wcześniej. :blink: A ta cholera dalej uruchamia się z mnożnikiem 11 :mur:

Edytowane przez john_doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś miał jeszcze taki problem to mogę powiedzieć że cofniecie się do biosa 1.1 pozwalana swobodne zmiany mnożników,nawet przy włączonym C1E Halt.

 

mam pytanko nowe.. czy to możliwe żeby 4500 na M0 miał fsb walla już na poziomie 320 MHz? czy to może wina płyty która nie wspiera fsb1333 dla procków innych niż E6x50 i dobiera złe strapy?? Można ją jakoś oszukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie ani to nie wall proca(jeśli tak to niefajnie :wink: ) i płyty pewnie też nie, poprostu musisz jeszcze kombinować może pamięci, może wiecej V na fsb i nb lub na coś innego. raczej mało prawdopodobne żeby to był już koniec...

 

P.S. obniżyłeś mnożnik?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oliwer21 --> na nb dałem max, na ram 2.00 i one więcej nie potrzebują raczej bo mają 800MHz na sztywno poza tym testowałem z ustwonymi na 667 i 533 gdyby jakoś dziwnie dzielniki dobierało i nic.... oczywiście testowałem na różnych mnożnikach.. kończy się clear cmos-em

 

Sector19--> pewnie taka polityka, te serie co w wiekszości miały wysokie fsb wall to dali niskie mnożniki i jako e4300 marketingowy "król oc" a te z kiepskim,podwyższali mnożniki (11x) i przy tych 320 to i tak jakiś tam wynik jest...

 

Czy fsb wall jest jakoś wcześniej sygnalizowany np spadkiem stablilności czy od razu jest brak reakcji i nie bootowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy fsb wall jest jakoś wcześniej sygnalizowany np spadkiem stablilności czy od razu jest brak reakcji i nie bootowanie?

Praktycznie odrazu BRAK BOOT'a... to jest kwestia 1-2MHz FSB :)

 

Ps. nie przerazajcie sie... nie kazda seria M0 ma takiego fsbwalla w wiekszosci przypadkow jest powyzej 400MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma ścianę miedzy 380-385 na mnożnikach 6 i 8 na 7 przy 360 nie wstaje na 9 nie sprawdzałem ale chyba więcej i tak nie będzie (a szkoda, trza było brać E6... M0 no cóż ) poza tym musiałbym go nieźle podvoltowac na boxie żeby coś z tego wyszło, imo nie ma sensu chyba. Czy to prawda że blisko walla trzeba sporo voltowac proca żeby był stable i tempy rosną szybko ( core stress >60 st.) ? przynajmiej u mnie tak jest nie wiem czy padaka czy to jest normalne. Niżej z fsb jest lepiej (tempy sporo niższe przy tym samym vcore i taktach). Jest sens go trzymać blisko walla czy obniżyć fsb i większe takty troche dać bo w benchmarkach przy wyższym fsb proc z pamięcia wymiatają tylko nie wiem czy odczuje to jakoś w grach :?

 

edit: a może coś zle ustawiłem i dlatego scianka tak nisko :cry:

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxie mozna go krecic?? Na jakie tempy uważać?? I ile przecietnie on leci tak na codzień??

 

 

EDIT:

 

Kręciłem na BOXIE!

 

Przy 2655MHz [241x11][voltage=1.304] po 2 min w ortosie mialem tem 64*C i 63*C dalej juz sie bałem wiec przestałem krecić. W idle mam 33*C.

 

SP: Temp sprawdzałem w Speedfanie ;)

Edytowane przez maxiu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na boxie chodzi jak w podpisie 375x8 na def. vcore 24/7, spoko mozesz krecić na standardowym napięciu ile sie da tylko te twoje tempy jakies dziwnie wysokie ja mam core0 i 1: idle 24 stress 63 ale po kilku godz orthosa :lol2: (24 st w pokoju), modowałeś cos tego boxa czy założyłeś z tym szarym glutem co był w standardzie :blink: . Potestuj orthos najmniej 1godz i sprawdź tempy wtedy jak bedzie więcej jak 70 to daj sobie spokój lub zmień chłodzenie ( dla mnie maks bezpieczne to 65).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety dalem tego gluta bo nie mialem innej :) Ale nie długo będe kupował Frezzer PRO7 i ASilver 5. To sie zacznę bawić :)

 

Ale ostatnio sie bawilem i podnioslem napiecie ,i tem po 2 godzniach orthosa przy 2.7 GHz utrzymywały sie ponizej 70*C. Ale po 2,5h pojawil sie na sekunde bluskrin i komp sie resetował. Nie pomogło nawet zmniejszenie taktowania do orginalnego :o Na poczatku myslalem ze to procek ale wyadaje mi sie ze to wina Xpeka bo pozniej go przeinstalowalem i wszystko wrocilo do normy-mam racje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak w sigu.

E4500 podkręcony do 3245MHz. 11x295, ale jeszcze się nim pobawię, bo w stresie mam ~55*.

Co do napięcia to nie mam pewności, bo w biosie jest ustawione 1.4V, CPU-Z pokazuje 1.36V, a program dołączony do płyty 1.38V.

Edytowane przez Damundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi ORTHOS od jakiegoś czasu i jest ~56*.

11x300 czyli 3.3GHz. Zwolniłem nieco pamieci, gdyż po 1,5h wywalił BSOD i zastanawiam się czy nie spróbować podnieść jeszcze napięcia i puścić go szybciej. I czy na x11 czy może na x10 z większym FSB

 

edit:

Na 3300MHz chodził 4h w Orthosie i zwiększyłem FSB.

 

W tej chwili Orthos sprawdza 11x309 czyli 3400MHz przy 1.424V (wg. CPU-Z) a pamięci 772MHz przy CL5-5-5-15 (przy 4-4-4-12 poszedł BSOD po 10 minutach)

Jak na razie ~63*

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Damundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo temp. bardzo dobra

jesli pojechał small ftt to faktycznie pozazdrościć temperaturki ,

 

E4500 podkręcony do 3245MHz. 11x295, ale jeszcze się nim pobawię, bo w stresie mam ~55*.

jaki masz VID i na jakim fsb jest wall??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard VID 1.3000V (sprawdzane w CoreTemp i BIOSie) aktualnie dałem zapas 1.45V gdyż temp jest całkiem w porządku (62-64* stress) a lepiej mieć mały zapas ;]

fsb wall jeszcze nie sprawdzałem ^^'

Dałem pamięci na 927MHz i po 30 min BSOD.

Dodałem trochę napięcia i na FSB i na pamięciach.

Przy ~772MHz chodzi stabilnie, ale próbuję jak najwięcej z nich wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...