Skocz do zawartości
Ypsilanti

Jaka Karta Grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W najbliższym czasie muszę kupić sobie laptopa. Przez rok będzie to mój jedyny komputer, więc chcę aby nie była to tylko maszyna do pisania, ale żeby dało się też pograć :) Aktualnie używam ASUSa F3J o takiej konfiguracji: procek Duo T5600 1,8 GHz, 1GB ramu, Radeon X1700 i jestem z niego całkiem zadowolony :) Chciałbym jednak, aby nowy lapciak był od niego szybszy - dlatego chcę kupić procek z 2,0 GHz i lepszą kartę grafiki (RAM potem zawsze można dokupić :) ). Czy moglibyście poradzić mi jaką kartę grafiki warto wybrać? Bo na kartach do laptopów nie znam się w ogóle :( Chciałbym aby taki Oblivion czy Gothic 3 chodził płynnie, a też jakieś nowe gry dawało radę odpalić i pograć. Naturalnie nie musi to być totalny high-end, ale po prostu coś szybszego od X1700. Chciałbym aby ostatecznie komputer zmieścił się w okolicach 4-5 tysięcy.

Będę niezwykle wdzięczny za wszelkie sugestie, najlepiej z jakimiś linkami do osiągów, porównań, cen,itp.

 

Aha, warto w ogóle kumpować kartę z DX10?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno użyć google.pl?

 

http://www.notebookcheck.pl/Zestawienie-mo...ych.1166.0.html

 

tu zestawienie wszsytkich kart.

 

Jak masz X1700 to jest to klasa 2, więc poszukaj laptopa z jakąś kartą z pierwszej klasy wydajności, ewentualnie 8600M GT taka jak w kadlubkach.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf 8.6 GT jest teraz chyba najszybsza montowana kartą w lapkach ,ale to raczej wiąże się z zakupem nowego sprzętu.

To co masz obecnie moim zdaniem jest ok ,tu własnie brakuje 1G ramu .

Mój lapek to HP - AMD dual 1,8 Gh, HD-100GB/7200obrmin ,2G RAM , gf 7200 . Oblivek i Gothic idą bez przycinki z prawie ful ustawieniami - wyłączone cienie i zmniejszone shredery z anizotropami.

Przymiezam sie obecnie do lapka firmy DELL mam nadzieje że spełni moje oczekiwania pod katem giercowania pozdawiam ,to adres do konfiguratora tak przy okazji niewiedzieć czemu polska filia dell ma ceny sporo wyzsze od europejskich ???

http://configure.euro.dell.com/dellstore/c...&vw=classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój lapek to HP - AMD dual 1,8 Gh, HD-100GB/7200obrmin ,2G RAM , gf 7200 . Oblivek i Gothic idą bez przycinki z prawie ful ustawieniami - wyłączone cienie i zmniejszone shredery z anizotropami.

gf7200 :o ..... Niezly dowcip :lol: :lol:

Ale nie pisz juz wiecej takich kretynizmow :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiby X200 mają najszybszą kartę obecnie montowaną w laptopach - GF 8700GT.

 

Oczywiście jeszcze można poszukać czegoś ze starszej generacji kart, GF 7900 lub nawet 7950GTX (ten ostatni pojawił się niedawno w oferowanych w Polsce przez Arno kadłubkach Clevo, za 6,5kzł)

Edytowane przez Morthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiby X200 mają najszybszą kartę obecnie montowaną w laptopach - GF 8700GT.

 

Oczywiście jeszcze można poszukać czegoś ze starszej generacji kart, GF 7900 lub nawet 7950GTX (ten ostatni pojawił się niedawno w oferowanych w Polsce przez Arno kadłubkach Clevo, za 6,5kzł)

Najnowsza znaczy najszybsza? Oj chyba nie. Nie liczac DX10 to watpie zeby 7950GTX kleknal przy 87GT. Zreszta sprawdze za pare dni to dam znac ;) Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to malo mozna wiedziec, testy w tytulach DX10 sa raczej malo wiarygodne bo gry sa STRASZNIE zle zoptymalizowane. Dopiero Bioshock ktory wyjdzie za 3 tyg, pokaze co nieco. ALE. Generalnie nie nastwialbym sie na rewelacje, wole sie mile zaskoczyc, niz niemile rozczarowac. Osobiscie uwazam, ze z obecnej generacji to karty dopiero od 87GT w gore (i ich odpowiedniki u ATI) beda miec power zeby zapewnic jako taki futureproof na nadchodzace tytuly. 86GT/26XT to chyba jednak ciut za slaba karta. Ale mam nadzieje, ze sie myle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co rozmawiałem z babeczką z DELLa i dostałem ofertę taką:

C2D 7300 2.0 GHz, 1GB Ramu, GF 8600 GT, dysk 120 GB, 15,4" WXGA+ za 5100 zł.

 

Czy mógłby ktoś znaleść mi jakąś sensowną konkurencyjną ofertę dla tej, ale z kartą GF 7950 GTX albo GF 8700 GT? Bo ja coś nie daję rady w tym szukaniu laptopów <_< Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co rozmawiałem z babeczką z DELLa i dostałem ofertę taką:

C2D 7300 2.0 GHz, 1GB Ramu, GF 8600 GT, dysk 120 GB, 15,4" WXGA+ za 5100 zł.

 

Czy mógłby ktoś znaleść mi jakąś sensowną konkurencyjną ofertę dla tej, ale z kartą GF 7950 GTX albo GF 8700 GT? Bo ja coś nie daję rady w tym szukaniu laptopów <_< Dzięki z góry.

 

Z 7950GTX w tej cenie? Zapomnij ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a czy ktoś mógłby mi znaleść taki komputer (+/-): C2D 2.0 GHz, 1 albo 2 GB Ramu, GF 7950 GTX, dysk 120 GB, monitor 15,4" WXGA+ (max. rozdzielczość 1440x900)? Bo ja zawsze jak coś znajdę, to jest to 17" monitor i mnóstwo innych cudów, których nie potrzebuję i chcę, a które znacząco podbijają cenę <_<

 

Jaka jest różnica między osiągami tych kart?:

256MB DDR3 nVidia® GeForce™ Go 7900

512MB DDR3 nVidia® GeForce™ Go 7950 GTX

 

 

A jeszcze mam takie pytanie odnośnie DX10 - czy można z niego korzystać pod Windows XP? :-| Bo nie jestem pewien, czy chcę instalować Viśta i stracić możliwość gry w starsze tytuły <_<

Edytowane przez Ypsilanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX10 = tylko Vista

 

7900GS jest sporo wolniejszy niz 7950GTX.

 

Lista wydajnosci mobilnych ukladow, poczujesz roznice:

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-...gow.1174.0.html

 

Jak pisal poprzednik, 7900GTX, 7950GTX tylko w 17 calach. Nie pakuja ich do 15 calowek, moze i ze wzgledu na wydzielane cieplo i potrzeba odpowiedniego ukladu chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co rozmawiałem z babeczką z DELLa i dostałem ofertę taką:

C2D 7300 2.0 GHz, 1GB Ramu, GF 8600 GT, dysk 120 GB, 15,4" WXGA+ za 5100 zł.

 

Czy mógłby ktoś znaleść mi jakąś sensowną konkurencyjną ofertę dla tej, ale z kartą GF 7950 GTX albo GF 8700 GT? Bo ja coś nie daję rady w tym szukaniu laptopów <_< Dzięki z góry.

a jaki to konkretnie dell?...podaj model a najlepiej link..bo cos tanio jak na takie wyposazenie u della

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX10 = tylko Vista

Wystarczy trochę poszukać i znajdziemy DX10 dla XP (nieoficjalny).

 

Jeśli masz już taki sprzęt to bez problemu można przejść na Viste Home Edition, czyli tą najprostszą, mało zasobożerną....to w sumie XP z nową skórką a wymagania są niemal identyczny....

 

Baaaa... nawet zyskujemy bo Vista ma o wiele lepsze narzędzia zarządzające dużą pamięcią RAM, bo chyba przy XP nie przewidywali że kompy będą miały 2GB ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to konkretnie dell?...podaj model a najlepiej link..bo cos tanio jak na takie wyposazenie u della

To ten Inspiration:

http://configure.euro.dell.com/dellstore/c...&vw=classic

Na dzień dzisiejszy wytargowałem jeszcze lepszą propozycję - ten komputer z prockiem C2d 7300 2.00 GHz, 2 GB RAM, 120 GB HDD, 15.4" Widescreen WXGA+ (1440x900), GeForce 8600M GT 256MB DDR2, bateria 9-cell 85 WHr, kamerka 2.0 mp za równo 5000 złotych B-) Pod tym linkiem w Irlandii jego cena wychodzi 1,523.09 Euro, więc chyba dobrą ofertę dostałem ;) Jeszcze zadzwonię do ASUSa i tam się spytam co mi mogą zaoferować konkurencyjnego, ale chyba wezmę tego DELLa, bo oferta raczej dobra i na tym to nawet może da się w CRYSISa pograć, na małych detalach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy trochę poszukać i znajdziemy DX10 dla XP (nieoficjalny).

Nieoficjalny, znaczy jeszcze nie istniejacy, na ten czas DX10 tylko z windows Vista. Na razie jest on w fazie projektow, wiec nie wiadomo kiedy i jak sprawa bedziez nim wygladala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...