Skocz do zawartości
ryld

Jakie Temperatury Na Mobasach Z Kt400?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie. Kolega ma big problem. A mianowicie na jego Abicie KT7-MAX 2 (KT400) powariowała temperatura chipsetu - w spokojnej pracy sięga 50st. To normalne? :sad:

 

Nie siadał na tej płycie, nie rzucał nią przez okno, ani nie wylał na nią kawy :wink: . Co moze być przyczyną takiej temp? :huh: Padły czujniki od temp czy coś innego? :unsure:

 

 

Podajcie swoje przykładowe temperaturki na czipsetach KT400, jeśli jeszcze takowe używacie.

 

Z góry big big thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padły czujniki od temp czy coś innego? :unsure:

Z góry big big thx.

Palec sie zepsul? Palec na 10s pod pache, tam jest 36,5*C, 50*C palcem można przytrzymać dłuższy czas, czuć ciepło ale nie parzy, 60*C po kilkunastu sekundach dociskania paluchem jest nieprzyjemne i coś każe go oderwać od radiatora.

 

Jeśli można trzymać spokojnie palec na radiatorze przez minute to nie ma się czym martwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to normalka. Ja też na swoim nForce2 zwykle do tej pory miałem temperaturę nie przekraczającą 35 stopni, ale gdy jest lato, jest gorąco to czasami podskoczy ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Kolega ma big problem. A mianowicie na jego Abicie KT7-MAX 2 (KT400) powariowała temperatura chipsetu - w spokojnej pracy sięga 50st. To normalne? :sad:

Sporawo. Moze fabrycznie byl na nim wiatraczek ktory sie zatrzymal? U mnie jest 30-35 stopni, raczej tej gornej granicy nie przekracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, no. Wiatraczek hula jak nowy. I w tym jest problem. Gdyby się zatrzymał to zrozumiałe były by tak wysokie temperatury.

 

A tak przy okazji: przy 50st to juz można smażyć jajka na bekonie nie? hmm... praktyczne mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega zmieni pastę termoprzewodzącą na chipsecie. Temp. powinna spaść ;)

a co powiesz na to jeśli i pasta została wymieniona na inna (Arctic Silver 5) a temp. nadal utrzymuje sie na takim samym poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na to jeśli i pasta została wymieniona na inna (Arctic Silver 5) a temp. nadal utrzymuje sie na takim samym poziomie?

Ja mówię - ja bym zostawił to w spokoju. Mój nForce też się tak grzał i też chciałem pastę wymienić, ale okazało się że mam radiator chipsetu na stałe przymontowany do niego i nie idzie go zdjąć, a co za tym idzie nie idzie też wymienić pasty. Stwierdziłem że dam sobie spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na to jeśli i pasta została wymieniona na inna (Arctic Silver 5) a temp. nadal utrzymuje sie na takim samym poziomie?

Powiem co sam zrobiłem, jakiś czas temu. Zmieniłem radiator ze standartu na niebieskiego Zalmana i wstawiłem do budy 3 wentylatory - 120mm na wlocie i 2 x 80mm na wylocie. Oczywiście sterowane regulatorem obrotów na 3xLM317 - w efekcie temp. CPU/chipset/HDD są w tej chwili takie -> 45/31/28 st.

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem co sam zrobiłem, jakiś czas temu. Zmieniłem radiator ze standartu na niebieskiego Zalmana i wstawiłem do budy 3 wentylatory - 120mm na wlocie i 2 x 80mm na wylocie. Oczywiście sterowane regulatorem obrotów na 3xLM317 - w efekcie temp. CPU/chipset/HDD są w tej chwili takie -> 45/31/28 st.

Pozdr. :)

hmmm sam mam wmontowane dwa wentyle 80 (niestety na wieksze nie ma miejsca :-( ). Probowalem i z niebieskim zalmanem ale temp byly wyższe niz na standardowym radku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja miałem na chipsecie malutki radiator (chłodzenie pasywne ), więc u mnie zadziałało ! Największy wpływ na temp. miał 120mm Termaltake Thunderblade na wlocie - on wymusza "przewiew" w budzie - te dwa 80mm z tyłu tylko wyciągają ciepłe powietrze na zewnątrz. A to że nie możesz zainstalowac większego wentyla to nieprawda ! - trzeba pokombinować !

W mojej budzie z przodu nie było jak zainstalować żadnego :angry: - wyciąłem w blasze odpowiedni otwór (ok. 115mm), a w panelu przednim 2x 50mm - do tego grile i chodzi jak burza !

Pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowales dla eksperymentu skierowac na radiator ukladu strumien zimnego powietrza?

No a co ja pisałem ? :

Największy wpływ na temp. miał 120mm Termaltake Thunderblade na wlocie - on wymusza "przewiew" w budzie

Właśnie ten wiatrak zasysa z zewnątrz powietrze i dmucha na HDD (teraz ma 25 st. C) a dalej na chipset (30 st. C ) i CPU (43 st. C ).

Przed zainstalowaniem Zalmana i 120mm Termaltake'a miałem na chipsecie 50 st. C ! - wystarczy ?

Pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co ja pisałem ?

Nie wiem, napisalem wyraznie ze nie siedze na biezaco w temacie :P.

 

 

Właśnie ten wiatrak zasysa z zewnątrz powietrze i dmucha na HDD (teraz ma 25 st. C) a dalej na chipset (30 st. C ) i CPU (43 st. C ).

Przed zainstalowaniem Zalmana i 120mm Termaltake'a miałem na chipsecie 50 st. C ! - wystarczy ?

Czyli rozumiem ze problem rozwiazany ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz ? - to nie był mój problem :mur: - temat założył zupełnie kto inny, zaglądnij na początek ! Pozdr. :angry:

Nie goraczkuj sie, bylem podowczas mocno zakrecony podowczas i moglo mi sie cos przekrecic :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...