Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel SATA ;) Hmm powiem wam szczerze, że jak go kupiłem od kumpla to miał już nabite te 20 CRC, u mnie wartość nie wzrosła, czyli ok? Zrobię testy i dam znać. Dzięki, i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie odczytów ze S.M.A.R.T.-a w różnych programach. Chodzi mi dokładnie o to co przedstawiają dane w poszczególnych kolumnach odczytu. Różne programy mają różne kolumny np:

- MHDD (kolumny: Val, Worst, Ram);

- HD Tune (kolumny: Current, Worst, Threshold, Data);

- Active SMART (kolumny: Threshold, Value, Worst)

- SpeedFan (kolumny: Value, Worst, Warn, Raw);

- Everest Home (kolumny: Próg, Wartość, Najgorsze, Dane) ??

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kabel jaka taśma, nic z tych rzeczy

A Ultra DMA CRC Error Count to niby co jest?

 

Kabel SATA ;) Hmm powiem wam szczerze, że jak go kupiłem od kumpla to miał już nabite te 20 CRC, u mnie wartość nie wzrosła, czyli ok? Zrobię testy i dam znać. Dzięki, i pozdrawiam

To trzeba było od razu pisać. Z dyskiem wszystko OK. Kosmiczne parametry 01, 07 i C3 to u Seagate'a norma, więc jak nic innego niepokojącego się nie dzieje to wszystko jest w najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 punktów gdyby było 20 tysięcy punktów to był by problem

Ale to, że wartość nie jest równa 0 wskazuje na to, że coś jest nie tak z kablem/kontrolerem (najbardziej prawdopodobne to pierwsze). Kłócić się nie mam zamiaru, ale mam starą Barracude, na której mam 39 tego typu błędów i problemy z nią się skończyły po wymianie tasiemki.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeinstalowalem viste i procek zaczal sie mocniej pocic, myslalem, ze to wina chlodzenia badz zasilania, ale nikt mi nie pomogl... zainstalowalem sobie hd tune, bo moze to jednak wina dyskow twardych...

 

niestety smart dla dyskow sata jest niedostepny! mam dwa dyski sata2 i jeden dysk pata, dla tego jednego dysku smart wyswietla sie prawidlowo...

w biosie przestawilem opcje dyskow sata z auto na enabled (dla fukcji smart), niestety bez rezultatow...

 

bycmoze to wlasnie problem z obsuga dyskow (na jednym z dyskow sata mam postawiony system) powoduje obnizenie wydajnosci procesora... jest to o tyle dziwne, ze wczesniej smart sie wyswietlam prawidlowo...

 

dyski sata dzialaja dobrze, nie maja badow... jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to, że wartość nie jest równa 0 wskazuje na to, że coś jest nie tak z kablem/kontrolerem (najbardziej prawdopodobne to pierwsze). Kłócić się nie mam zamiaru, ale mam starą Barracude, na której mam 39 tego typu błędów i problemy z nią się skończyły po wymianie tasiemki.

 

EOT

U mnie wartość 58534 i niczym się na martwię, to wina tylko luźnych wtyczek na kablu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz dosyć uciążliwe problemy z ... chyba dyskiem, w związku z tym : " czy jest możliwe by pomimo prawidłowo wyglądającego SMART dysk był niesprawny ? " . O dziwo w programie od seagate przy teście SMART raportowany jest "FAIL":

EVEREST

- popatrzcie na wartość BE w EVEREST - wyczytałem że to jakiś "airflow (przepływ powietrza?)" ... jak sięgam pamięcią dawniej miałem tę wartość chyba wyzerowaną.

 

Dołączona grafika

 

SEAGATE TOOL

Dołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz dosyć uciążliwe problemy z ... chyba dyskiem, w związku z tym : " czy jest możliwe by pomimo prawidłowo wyglądającego SMART dysk był niesprawny ? " . O dziwo w programie od seagate przy teście SMART raportowany jest "FAIL":

EVEREST

- popatrzcie na wartość BE w EVEREST - wyczytałem że to jakiś "airflow (przepływ powietrza?)" ... jak sięgam pamięcią dawniej miałem tę wartość chyba wyzerowaną.

 

No kolego dysk ci się sypie. Oddaj na gwarancje jak możesz. Duże wskaźniki np. Write Error Rate gdzie wartość powinna wynosić 0. Pozdro

 

nie cytuj obrazków

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego dysk ci się sypie. Oddaj na gwarancje jak możesz. Duże wskaźniki np. Write Error Rate gdzie wartość powinna wynosić 0. Pozdro

01 Raw Read Error Rate ? ... Ale Seagate'y akurat sprawne naliczają dosyć sporo tych błędów.

EDIT

aha ... C8 Write Error Rate - jest zero

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zjaras - jak nie masz o czymś zielonego pojęcia to się nie wypowiadaj <_<. Jakoś nie widać żadnego Write Error Rate... Poza tym nie cytujemy obrazków <_<.

 

@ Kyle:

 

czy jest możliwe by pomimo prawidłowo wyglądającego SMART dysk był niesprawny ?

Tak, jest to możliwe.

 

SMART tego dysku jest typowy dla sprawnego Seagate'a. Może gdybyś napisał jakie to problemy to dowiedziałbyś się więcej.

 

Pozdrawiam

 

Edit:

 

Kiedyś (w sumie nie jeden raz) widziałem coś takiego - screen z np HDTune ze SMARTem, a na nim np coś takiego - około 1000 bad sektorów i obok tego napis "Ok"... A chyba sam przyznasz, że takie "coś" nie jest OK ;)

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem szerzej opisałem tu : http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2926232

 

Co do tych napisów "OK" to nawet nie patrzę na nie ;) ... tylko na wartości a te są w normie ... może poza tym BE co nikt do końca nie wie co to właściwie jest (szczególnie dla Seagate) .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zjaras - jak nie masz o czymś zielonego pojęcia to się nie wypowiadaj <_<. Jakoś nie widać żadnego Write Error Rate... Poza tym nie cytujemy obrazków <_<.

 

@ Kyle:

Tak, jest to możliwe.

 

SMART tego dysku jest typowy dla sprawnego Seagate'a. Może gdybyś napisał jakie to problemy to dowiedziałbyś się więcej.

 

Pozdrawiam

 

Edit:

 

Kiedyś (w sumie nie jeden raz) widziałem coś takiego - screen z np HDTune ze SMARTem, a na nim np coś takiego - około 1000 bad sektorów i obok tego napis "Ok"... A chyba sam przyznasz, że takie "coś" nie jest OK ;)

No a ty masz oczywiście racje. Pomyliły mi się te wartości. Sorki, kolega ma racje w 100%. Czy mam pojęcie? Kolega pewnie nigdy sie nie myli. Pozdro dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ty masz oczywiście racje. Pomyliły mi się te wartości. Sorki, kolega ma racje w 100%. Czy mam pojęcie? Kolega pewnie nigdy sie nie myli. Pozdro dla Ciebie.

Sorki, za bardzo wyjechałem na Ciebie. Nie raz się myliłem. Każdy może.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. tak na moje oko to z moimi dyskami jest wszystko ok :), ale chciałbym się poradzić innych userów :P

 

Odczyt z Active Smart:

 

120 GB: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...12d62e8347.html

 

40 GB: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...eaf509df2a.html

Odczyt z Everesta:

 

120 GB: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...51f48a38c9.html

 

40 GB: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...27a11d2e2d.html

 

Odczyt z HD Tune:

 

120 GB: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...1ff1bd68a8.html

 

40 GB: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...bd7359566c.html

 

PS Tego Samsunga 40 GB kupiłem na Allegro i ten dysk głośno piszczy, pytałem się w sklepie komputerowym i mówili, że może tak chodzić od początku, albo to może być zajechane łożysko i igła "lata po talerzu" i może się uszkodzić, ale jak SMART wszystko dobrze pokazuję to chyba to nie jest łożysko? Pozdrawiam i dziękuję.

Edytowane przez ZbyNiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłącze dysk to od tego czasu cały czas piszczy, w serwisie mówili, że łożysko mogło się posypać i igła "lata po talerzu", ale jak SMART nie pokazuje błędów związanych z igłą to chyba to nie jest wina igły i łożyska. Mówili również, że ten dysk mógł tak chodzić od początku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

... w serwisie mówili, że łożysko mogło się posypać i igła "lata po talerzu", ale jak SMART nie pokazuje błędów związanych z igłą to chyba to nie jest wina igły i łożyska. Mówili również, że ten dysk mógł tak chodzić od początku.

To był serwis w garażu pana Stefana? A może oddałeś do serwisu gramofon? :lol2:

 

A poważniej: Jest możliwe, że dysk piszczał od nowości, ale to chyba Ty powinieneś wiedzieć bez pomocy "serwisu". W 99% przypadków jest to zjawisko całkowicie nieszkodliwe, często też można to naprawić bez otwierania dysku - tyle że trzeba mieć odpowiedni sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był serwis w garażu pana Stefana? A może oddałeś do serwisu gramofon? :lol2:

 

A poważniej: Jest możliwe, że dysk piszczał od nowości, ale to chyba Ty powinieneś wiedzieć bez pomocy "serwisu". W 99% przypadków jest to zjawisko całkowicie nieszkodliwe, często też można to naprawić bez otwierania dysku - tyle że trzeba mieć odpowiedni sprzęt.

Dysk kupiłem na Allegro.

PS Pomyśl, jak możesz otworzyć dysk i go naprawić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

PS Pomyśl, jak możesz otworzyć dysk i go naprawić :D

... a niby jak chiałbyś wymienić np. bufor głowic albo cały actuator bez otwierania dysku? ... używając teleportacji? :lol:

 

edit:

@Rudesmen: nie warto, bo to zbyt wysoka cena za przycisk do papieru ;)

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a niby jak chiałbyś wymienić np. bufor głowic albo cały actuator bez otwierania dysku? ... używając teleportacji? :lol:

 

edit:

@Rudesmen: nie warto, bo to zbyt wysoka cena za przycisk do papieru ;)

Jak otworzysz dysk to będzie do wyrzucenia, bo dostanie się do niego powietrze i będzie po dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz dysk to będzie do wyrzucenia, bo dostanie się do niego powietrze i będzie po dysku.

Takie rzeczy to nie w domu na biurku. Są specjalne pomieszczenia/komory bez kurzu, w nich się robi takie operacje jak się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Sprawdziłem dzisiaj active smart i zamiast napisu OK ,jest strzałka i liczba(chyba chodzi o wzrost i o spadek)

Ręce opadają, "strzałka i liczba" ... a nie ma OK :lol:

Najpierw przeczytaj ze zrozumieniem TO, a potem przestań używać tego badziewnego programu.

 

ps. Jeśli pan Stefan otworzy dysk, to pewnie będzie się nadawał do wyrzucenia... (dysk, a nie pan Stefan ofc... :rolleyes:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ta wartość jeszcze nie świadczy o "sypaniu się" dysku (w większości przypadków). Było to już nieraz mówione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...