Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś zerknie na ten: klik: smart

 

 

Niepokojąca wartość 03 Spin Up Time, i co oznaczają wartości "C0 i C1"

Na wartość C7 proszę nie zwracać uwagi wina kabla

 

Komputer pracuje niby normalnie, ale po uruchomieniu kilki programów zawiesza się i wyskakują dziwne komunikaty typu:

 

System Windows-Opóźniony zapis nie powiódł się. System Win nie mógł zapisać wszystkich danych dla pliku \Device\HarddiskVolume1\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\OBJECTS.MAP. Dane zostały utracone. Powodem tego błędu mogła być awaria sprzętu komputerowego lub poł. sieciowego. Spróbuj zapisać ten plik w innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spin Up w normie, w everescie pokazuje wartosc w milisekundach

jesli kabel masz walniety to go zmien...

przejedz dysk programem producenta - bo w Smarci-e nic zlego nie widac -(oprocz C7)

 

BTW. mogl sie uwalic kontroler na plycie...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spin Up w normie, w everescie pokazuje wartosc w milisekundach

jesli kabel masz walniety to go zmien...

przejedz dysk programem producenta - bo w Smarci-e nic zlego nie widac -(oprocz C7)

 

BTW. mogl sie uwalic kontroler na plycie...

Z kabel wszystko w porządku wtyczkę docisnąłem bo była luźna i wartość C7 już nie rośnie, ale objawy komputera te same bez żadnych zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Mam taki problem: jakies 2 tygodnie temu w cos gralem i zabraklo pradu(na calej ulicy zabraklo), po jego powrocie wlaczam kompa i nie chce sie wlaczyc - zastyga w miejscu 4 sekundy od wcisniecia przycisku power! No ale po jakims czasie ruszyl! za drugim uruchomieniem bylo wszystko ok, dzialal ladnie bez problemu ale co jakis czas cos tam stuknelo - na co na poczatku nie zwracalem uwagi az do momentu kiedy zaczal dysk stukac i caly windows sie mulic do tego momentu az mu tylko reset pomagal a potem tylko jednostajny stuk i kaplica! Mysle ladnie dysk padl! Ale zapuscilem gruntowego scandiska i jak reka odjal, wszystko ok! No to sprawdzam HD Tune i jest syfek:

 

Dołączona grafika

 

 

Teraz jest wszystko ok tylko jak najedzie na tego syfka to dysk cicho "stuknie" ale "jedzie dalej"! I tu mam pytanie: czy takie wydarzenie (nagly brak zasilania) mogl sie do tego przyczynic? Zaznaczam ze co miesiac zapuszczam HD Tune i odczytuje raport SMART i tablice bledow i nic wczesniej takiego nie bylo! Da sie to jakims programem usunac lub wyleczyc ? Syf jest na malutkiej partycji stworzonej tylko dla systemu operacyjnego - formatowalem ja z poziomu instalatora windows XP ale to nic nie dalo, pomyslalem sobie ze jak moze zlikwiduje ta partycje i zostawie go w obszarze niepodzielonym na partycje a system sobie na innej zainstaluje to moze nie bedzie juz z nim problemu ? A moze jednak jakims programikiem sie go da wyleczyc bo scandisk raczej nie da rady! Dysk to szajsung 500 giga, kupiony w listopadzie 2007 roku! Nic sie zlego nie dzieje ale mnie irytuje ten syfek i ta moja mania nasluchiwania teraz czy tam cos w dysku nie stuknie.

 

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc :)

 

 

p.s. przepraszam za to ze tak chaotycznie pisze :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...co oznaczają wartości "C0 i C1"

...

Komputer pracuje niby normalnie, ale po uruchomieniu kilki programów zawiesza się i wyskakują dziwne komunikaty typu:

C0: ilość wykrytych przez dysk "niezapowiedzianych" zaników zasilania i/lub awaryjne parkowanie głowic

C1: ilość parkowań wywołanych automatycznym przejściem w stand-by lub po komedzie z systemu PM

Obie te wartości nie dają informacji o stanie dysku - świadczą jedynie o sposobie i warunkach jego użytkowania. W Twoim przypadku C1=04, więc jest to efekt działania PM.

 

edit: Co do zwiech programów, to najprawdopodobniej z powodu błędów transmisji pouszkadzały się różne pliki, stąd problem. Możesz spróbować przeinstalować wieszające się programy - pomoże jeśli nie są uszkodzone pliki systemu.

 

...Da sie to jakims programem usunac lub wyleczyc ?

Pokaż wykres z HD-Tach'a (long bench), zrobiony przy wyłączonych wszystkich programach (Net, Anti-V, FireWall, Tray, Autostart, a nawet explorer) Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu mam pytanie: czy takie wydarzenie (nagly brak zasilania) mogl sie do tego przyczynic?

Jak najbardziej, dlatego ja po padach 3 dyskow (poszly na gware po padnieciu zasilania) zainwestowalem w UPS-a

 

Da sie to jakims programem usunac lub wyleczyc ?

byc moze da sie Low Level Format-em przez program producenta - u mnie na dysku z siga mialem problem z wieszajacym sie kompem - po kazdej zwieszce (rzadko, jak sys korzystal z tego felernego fragmentu dysku) rosly wartosci current pending i offline uncorectable (winnym byl jak zwykle pad pradu w dzielnicy) - w koncu po paru miesiacach sie wkurzylem zrobilem LLF i current pending - zniknely (0 - a bylo 19) - a dysk smiga jak nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos zerknąć jakos dziwnie mi pracuje ten dysk w grach mam "warpy". Komp nie ma dnia, pracuje z 10h mam dziwne przyciecia w kane & lynch i mnie to strasznie dziwi, zwłaszcza dysk który dziwnie piszczy czasem..

 

Dołączona grafika

 

komp to : 8800gts + C2D 8400 wiec powinno hulać aż zdrowo...

Edytowane przez jorda88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba - zrób jeszcze raz te testy powyżej, ale przedtem powyłączaj wszystkie programy z netem, antywirem i explorerem włącznie. Bo potem nie wiadomo, czy wcięcia w wykresie to wina dysku czy softu pracującego... A w trayu widzę, że trochę programów jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos zerknąć jakos dziwnie mi pracuje ten dysk w grach mam "warpy". Komp nie ma dnia, pracuje z 10h mam dziwne przyciecia w kane & lynch i mnie to strasznie dziwi, zwłaszcza dysk który dziwnie piszczy czasem..

...

komp to : 8800gts + C2D 8400 wiec powinno hulać aż zdrowo...

zacina tylko w tej jednej grze czy w innych programach/grach tez ?

 

SMART i testy niczego złego nie pokazują

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5K-E

 

Dzisiaj zainstalowałem wiecej gier m.in nfs pro street , wiedzmina , hellgate london. Nie ma zadnych warpów.... hmm dziwne co dobiega temu Kane & lynch

Edytowane przez jorda88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Ostatnio u kumpla podłączyłem dysk i leżał z ukosa i podczas odczytu pojawił się błąd i zapisał się w SMARCIE jako "Ca Counter Detected". Czy to przez to, że dysk leżał z ukosa, czy problem bym z czego innego? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

Czy byłby ktoś na tyle uprzejmy by rzucić okiem na dane ze SMARTa? (fragment logu z programu Everest Home Edition) Dyski nie są już najnowsze (WD ma 5, a Samsung 9 lat) i trochę już przeżyły (szczególnie ten Samsung), więc mnie ciekawi ich stan ogólny.

--------[ SMART ]-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

[ WDC WD800AB-22CBA1 (WD-WMAA51832860) ]

 

01 Raw Read Error Rate 51 200 200 0 OK: wartość w normie

03 Spin Up Time 21 109 106 3641 OK: wartość w normie

04 Start/Stop Count 40 95 95 5896 OK: wartość w normie

05 Reallocated Sector Count 140 200 200 0 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 51 100 253 0 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 78 78 16163 OK: zawsze pozytywnie

0A Spin Retry Count 51 100 100 0 OK: wartość w normie

0B Calibration Retry Count 51 100 100 0 OK: wartość w normie

0C Power Cycle Count 0 95 95 5701 OK: zawsze pozytywnie

C4 Reallocation Event Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 253 0 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 51 200 200 0 OK: wartość w normie

 

--------[ SMART ]-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

[ SAMSUNG SV0842D (0174J1FKC25063) ]

 

01 Raw Read Error Rate 51 100 100 7 OK: wartość w normie

04 Start/Stop Count 0 96 96 5043 OK: zawsze pozytywnie

05 Reallocated Sector Count 10 253 253 0 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 51 253 253 0 OK: wartość w normie

08 Seek Time Performance 0 253 253 0 OK: zawsze pozytywnie

09 Power-On Time Count 0 100 100 382990 OK: zawsze pozytywnie

0C Power Cycle Count 0 98 98 2890 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 10 253 253 0 OK: wartość w normie

C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 10 253 253 0 OK: wartość w normie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 51 100 100 0 OK: wartość w normie

C9 <specyficzne dla dostawcy> 51 100 100 0 OK: wartość w normie

Z góry dzięki.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

Czy byłby ktoś na tyle uprzejmy by rzucić okiem na dane ze SMARTa? (fragment logu z programu Everest Home Edition) Dyski nie są już najnowsze (WD ma 5, a Samsung 9 lat) i trochę już przeżyły (szczególnie ten Samsung), więc mnie ciekawi ich stan ogólny.Z góry dzięki.

Pozdr.

Wyglądają poprawnie - ale uprzedzam że tylko spojrzałem na krytyczne parametry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

HD Tune: WDC WD2500KS-00MJB0 HealthID							  Current  Worst	ThresholdData	 Status   (01) Raw Read Error Rate		185	  111	  51	   28403	Ok	   (03) Spin Up Time			   192	  183	  21	   5400	 Ok	   (04) Start/Stop Count		   99	   99	   0		1375	 Ok	   (05) Reallocated Sector Count   104	  104	  140	  764	  Failed   (07) Seek Error Rate			100	  253	  51	   0		Ok	   (09) Power On Hours Count	   94	   94	   0		4615	 Ok	   (0A) Spin Retry Count		   100	  100	  51	   0		Ok	   (0B) Calibration Retry Count	100	  100	  51	   0		Ok	   (0C) Power Cycle Count		  99	   99	   0		1327	 Ok	   (BE) (unknown attribute)		69	   44	   45	   31	   Failed   (C2) Temperature				119	  94	   0		31	   Ok	   (C4) Reallocated Event Count	1		1		0		2123	 Ok	   (C5) Current Pending Sector	 185	  178	  0		642	  Ok	   (C6) Offline Uncorrectable	  186	  178	  0		590	  Ok	   (C7) Ultra DMA CRC Error Count  200	  200	  0		8		Ok	   (C8) Write Error Rate		   190	  182	  51	   356	  Ok	   Power On Time		 : 4615Health Status		 : Failed

 

 

Wiec tak co mam zrobić jak okresliczy czy to sa bad sektory fizyczne czy logiczne??jak je usunąc??

 

Gwarancja sie niestety skonczyla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Chodzi mi konkretnie o "Spin Retry Count". W pozostałych 2 barkach mam to ustawione na "0"

Wartość 1 w tym polu o niczym jeszcze nie świadczy, narazie wszystko oki.

 

 

...jak okresliczy czy to sa bad sektory fizyczne czy logiczne??jak je usunąc??

Przy takiej ilości błędów nie ma znaczenia czy są to fizycznie uszkodzone sektory, aktuator, głowice, "elektronika", czy coś innego - ten dysk to szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

root@sgj:~# smartctl -a /dev/hdcsmartctl version 5.33 [i686-pc-linux-gnu] Copyright (C) 2002-4 Bruce AllenHome page is http://smartmontools.sourceforge.net/=== START OF INFORMATION SECTION ===Device Model:	 WDC WD450AA-00BAA0Serial Number:	WD-WMA2E1397004Firmware Version: 10.09K11User Capacity:	33,820,286,976 bytesDevice is:		Not in smartctl database [for details use: -P showall]ATA Version is:   4ATA Standard is:  Exact ATA specification draft version not indicatedLocal Time is:	Thu Mar 13 23:20:12 2008 CETSMART support is: Available - device has SMART capability.SMART support is: Enabled=== START OF READ SMART DATA SECTION ===SMART overall-health self-assessment test result: PASSEDGeneral SMART Values:Offline data collection status:  (0x00) Offline data collection activity										was never started.										Auto Offline Data Collection: Disabled.Self-test execution status:	  (   0) The previous self-test routine completed										without error or no self-test has ever										been run.Total time to complete Offlinedata collection:				 (3120) seconds.Offline data collectioncapabilities:					(0x1b) SMART execute Offline immediate.										Auto Offline data collection on/off supp														ort.										Suspend Offline collection upon new										command.										Offline surface scan supported.										Self-test supported.										No Conveyance Self-test supported.										No Selective Self-test supported.SMART capabilities:			(0x0003) Saves SMART data before entering										power-saving mode.										Supports SMART auto save timer.Error logging capability:		(0x01) Error logging supported.										No General Purpose Logging support.Short self-test routinerecommended polling time:		(   2) minutes.Extended self-test routinerecommended polling time:		(  42) minutes.SMART Attributes Data Structure revision number: 16Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:ID# ATTRIBUTE_NAME		  FLAG	 VALUE WORST THRESH TYPE	  UPDATED  WHEN_														FAILED RAW_VALUE  1 Raw_Read_Error_Rate	 0x000b   200   195   051	Pre-fail  Always	   -															   0  3 Spin_Up_Time			0x0006   138   092   000	Old_age   Always	   -															   700  4 Start_Stop_Count		0x0012   095   095   040	Old_age   Always	   -															   5319  5 Reallocated_Sector_Ct   0x0012   197   197   112	Old_age   Always	   -															   12  9 Power_On_Hours		  0x0012   045   045   000	Old_age   Always	   -															   40162 10 Spin_Retry_Count		0x0013   100   100   051	Pre-fail  Always	   -															   0 11 Calibration_Retry_Count 0x0013   100   099   051	Pre-fail  Always	   -															   0 12 Power_Cycle_Count	   0x0012   096   096   000	Old_age   Always	   -															   4944196 Reallocated_Event_Count 0x0012   188   188   000	Old_age   Always	   -															   12197 Current_Pending_Sector  0x0012   200   200   000	Old_age   Always	   -															   0198 Offline_Uncorrectable   0x0012   100   253   000	Old_age   Always	   -															   0199 UDMA_CRC_Error_Count	0x000a   200   200   000	Old_age   Always	   -															   146200 Multi_Zone_Error_Rate   0x0009   200   200   051	Pre-fail  Offline	  -															   0SMART Error Log Version: 1ATA Error Count: 2		CR = Command Register [HEX]		FR = Features Register [HEX]		SC = Sector Count Register [HEX]		SN = Sector Number Register [HEX]		CL = Cylinder Low Register [HEX]		CH = Cylinder High Register [HEX]		DH = Device/Head Register [HEX]		DC = Device Command Register [HEX]		ER = Error register [HEX]		ST = Status register [HEX]Powered_Up_Time is measured from power on, and printed asDDd+hh:mm:SS.sss where DD=days, hh=hours, mm=minutes,SS=sec, and sss=millisec. It "wraps" after 49.710 days.Error 2 occurred at disk power-on lifetime: 526 hours (21 days + 22 hours)  When the command that caused the error occurred, the device was active or idle														.  After command completion occurred, registers were:  ER ST SC SN CL CH DH  -- -- -- -- -- -- --  10 51 01 ff ff ff ef  Error: IDNF at LBA = 0x0fffffff = 268435455  Commands leading to the command that caused the error were:  CR FR SC SN CL CH DH DC   Powered_Up_Time  Command/Feature_Name  -- -- -- -- -- -- -- --  ----------------  --------------------  ca 00 08 3d 32 94 e4 00	  00:01:08.050  WRITE DMA  ca 00 08 dd 59 2a e4 00	  00:01:08.050  WRITE DMA  ca 00 08 fd 93 28 e4 00	  00:01:08.050  WRITE DMA  ca 00 08 d5 76 5f e4 00	  00:01:08.050  WRITE DMA  ca 00 08 fd 8c 26 e4 00	  00:01:08.050  WRITE DMAError 1 occurred at disk power-on lifetime: 526 hours (21 days + 22 hours)  When the command that caused the error occurred, the device was active or idle														.  After command completion occurred, registers were:  ER ST SC SN CL CH DH  -- -- -- -- -- -- --  10 51 01 ff ff ff ef  Error: IDNF at LBA = 0x0fffffff = 268435455  Commands leading to the command that caused the error were:  CR FR SC SN CL CH DH DC   Powered_Up_Time  Command/Feature_Name  -- -- -- -- -- -- -- --  ----------------  --------------------  ca 00 08 4d fa 5f e4 00	  00:01:07.850  WRITE DMA  ca 00 08 cd 4e 5f e4 00	  00:01:07.850  WRITE DMA  ca 00 08 6d cf 5e e4 00	  00:01:07.850  WRITE DMA  ca 00 08 d5 27 5e e4 00	  00:01:07.850  WRITE DMA  ca 00 08 55 ed 5d e4 00	  00:01:07.850  WRITE DMASMART Self-test log structure revision number 1Num  Test_Description	Status				  Remaining  LifeTime(hours)  LBA														_of_first_error# 1  Short offline	   Completed without error	   00%	   598		 -# 2  Extended offline	Completed without error	   00%		 9		 -# 3  Extended offline	Interrupted (host reset)	  40%	  1055		 -Device does not support Selective Self Tests/Logging

Power_On_Hours -> 40162 :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja tez z problemem twardego dysku, mianowice twardy dysk tak sie zachowuje jak by nie mial sily pracowac ,jak musi cos robic rozpakowac rary , wgrac gre odpalic jakies tam programy np: GG lub IE wydaje z siebie taki dziwny dzwiek trrrrryyyrrrrrryyyy :-) .Na tescie HD-tool wydaje ten dzwiek jak pojawiaja sie te zolte kropki pod koniec testu. Tu pare obrazkow .Jak widzicie na pierwszym obrazku dysk niby ok tylko raz spadl starsznie w dol ,na drugim odpalilem wczasie testu Adobe CS3 i jak widac dysk otwieral go chyba z 30sek ,najgorsze jest to ze po otwarciu lub np: rozpakowania rarow jak juz zakonczy prace to jeszcze pare minut zachowuje sie tak jakby nie umial sie pozbierac i wszystko trwa bardzo dlugo nawed otwarcie IE trawa niekiedy z 30 sek .W gre STALKER w ogole nie moge pograc bo caly czas slysze jak dys sobie tam warczy i tak mi to wyglada jakby nie umial doczytac lewelu tak ze mam obraz klatka po klatce ,nawet na CS 1.6 czesto wlasnie przez dysk mam zwiechy na ulamki sek.Czy takie zachowania sa normalne ?? dysk pracuje w DMA na plycie Asrock dual SATAII proc AMD x2 5200+.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tu bylo wszystko wylaczone

 

Dołączona grafika

Pozdrawiam

Edytowane przez oni1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos powie czy screen ze SMARTa jest ok?

tzn. czy parametry są ok?

Sugeruję zmianę tasiemki ATA/kabla SATA. Tak poza tym SMART jest ok.

 

twardy dysk tak sie zachowuje jak by nie mial sily pracowac

Robiłeś defragmentację? W smarcie widać, że masz 1 podejrzany sektor i 5 błędów transmisji. Trochę niepokojące są te wcięcia. Na pewno masz wyłączone wszystkie programy podczas robienia skanu? (włącznie z antywirusem, netem, a nawet explorerem)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dysk pracuje zaledwie drugi dzień.

Martwią mnie 2 duże wartości w smarcie.

W każdym bądź razie rosną.

 

post-134593-1205698266_thumb.jpg

 

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lordmichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi coś ostatnio Barracuda nawala, czasami powoduje nawet zwiechy Windowsa na 15-20 sekund zanim się rozpędzi po otworzeniu np. exploratora.

Smart taki:

Dołączona grafika

 

W sumie mam jeszcze rok gwarancji, niby Health Status: OK, ale...

Jest jakaś szansa popsuć go tak, żeby tylko do wymiany się nadawał??

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwią mnie 2 duże wartości w smarcie.

W każdym bądź razie rosną.

Co o tym sądzicie?

Nie wiem jak z Soft Read Error Rate, ale reszta wygląda dobrze.

 

A mi coś ostatnio Barracuda nawala, czasami powoduje nawet zwiechy Windowsa na 15-20 sekund zanim się rozpędzi po otworzeniu np. exploratora.

Zmień tasiemkę SATA i obserwuj parametr Ultra DMA CRC Error Count. Jak będzie dalej rósł to prawdopodobnie masz coś z kontrolerem...

 

Co do destrukcji dysku - nie wypowiadam się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak:

ostatnio mam problemy z dyskiem co chwile sie programy wylanczaja, komp sie zacina na amen lub bluescreeny mozliwe tez ze to od oc ale...

dysk jest nowy ma okolo 2 tygodnie ale wczoraj podczas instalacji gry z innego dysku (z obrazu plyty) komputer sie zacial po zresetowaniu ponownie odpalilem instalacje ale wywalilo bluescreena przy nastepnym wlaczaniu pisalo mi juz ze dysk w 4tym slocie jest "BAD" backup and replace

jakos sie umeczylem i zainstalowalem ta gre pozniej oczywiscie podczas grania co chwile zacinal sie komp i resetowal lub typowe bledy windowsa wyskakiwaly

dzisiaj zrobilem test SMART i wyszly takie wyniki

 

S.M.A.R.T Data

Raw Read Error Rate (01) : 0 (Threshold 51; Worst 200; Maximum 200)

Spin-up Time (03) : 5025 (Threshold 21; Worst 159; Maximum 157)

Start/Stop Count (04) : 149 (Threshold 0; Worst 100; Maximum 100)

Re-Allocated Sector Count (05) : 1265 (Threshold 140; Worst 41; Maximum 41)

Seek Error Rate (07) : 296 (Threshold 51; Worst 192; Maximum 179)

Power-On Time Count (09) : 167 (Threshold 0; Worst 100; Maximum 100)

Spin Retry Count (0A) : 0 (Threshold 51; Worst 100; Maximum 100)

Calibration Retry Count (0B) : 0 (Threshold 51; Worst 100; Maximum 100)

Power Cycle Count (0C) : 143 (Threshold 0; Worst 100; Maximum 100)

Power-Off Park Count (C0) : 880 (Threshold 0; Worst 199; Maximum 199)

Load/Unload Cycle Count (C1) : 914 (Threshold 0; Worst 200; Maximum 200)

Drive Temperature (C2) : 36 (Threshold 0; Worst 111; Maximum 105)

Re-Allocated Data Count (C4) : 100 (Threshold 0; Worst 100; Maximum 100)

Pending Sector Count (C5) : 0 (Threshold 0; Worst 200; Maximum 200)

Un-Correctable Sector Count (C6) : 0 (Threshold 0; Worst 100; Maximum 253)

CRC Error Count (C7) : 0 (Threshold 0; Worst 200; Maximum 200)

Write Error Rate (C8) : 0 (Threshold 51; Worst 100; Maximum 253)

 

najbardziej mnie 03 i 05 niepokoi i nie wiem co z tym zrobic

na gwarancje? jakos da sie to naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...