Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

BE = 25st.C

C2 = 28st.C

Jak to sie przelicza?

 

 

 

C3 - od pewnego czasu szajsungi tak mają, można tylko współczuć...

Możesz cos wiecej o tym powiedziec? czy dysk jest przez to niesprawny albo cos? jakies konsekwencje? reklamowac go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Jak to sie przelicza?

Parę postów wyżej masz przykład. Dodam tylko, że w tym przypadku używane są tylko najmłodsze słowa tych atrybutów.

 

Czy dysk jest przez to niesprawny albo cos? jakies konsekwencje?

Nie, wszystko jest oki, tylko że z powodu bzdur które pokazuje C3 nie można stwierdzić czy dysk ma problemy z ECC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

chodziło o post #412

 

U Ciebie:

L_word(BE) = 0x0019 = 25

L_word(C2) = 0x001C = 28

 

;)

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Czy na podstawie tego smarta mogę liczyć na gwarancję?

To bardzo często zadawane pytanie - jednak jednoznacznej odpowiedzi udzielic może tylko sprzedawca - W gwarancji nie ma słowa o SMART, a 1 walnięty sektor może byc np. skutkiem awarii zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A ja już tradycyjnie na okresowy przegląd:

 

Dołączona grafika

 

Zapytam przy okazji, jakich temperatur należy już przy tym dysku unikać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z Seagatem ST31000340AS (1TB). Dysk kupiłem jakieś 2 tyg. temu i dziś SMART wyrzucił mi coś takiego:

post-848-1220775568_thumb.png

Podobnie przy starcie systemu status SMART tego dysku jest BAD. Dodatkowo co pewien czas słychać jakby dysk startował od nowa i czuć w tym momencie spadki transferu (choćby przy Error Scanie w HDTune).

Czy dysk kwalifikuje się na gwarancję i jeśli tak to jakimi argumentami się podeprzeć przy zwrocie dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z Seagatem ST31000340AS (1TB). Dysk kupiłem jakieś 2 tyg. temu i dziś SMART wyrzucił mi coś takiego:

Podobnie przy starcie systemu status SMART tego dysku jest BAD. Dodatkowo co pewien czas słychać jakby dysk startował od nowa i czuć w tym momencie spadki transferu (choćby przy Error Scanie w HDTune).

Czy dysk kwalifikuje się na gwarancję i jeśli tak to jakimi argumentami się podeprzeć przy zwrocie dysku ?

Ten parametr jest opisany na tym samym forum, a temat jest przyklejony

Miałem to samo z Maxtorem 500 GB, najpierw odczułem spowolnienie wszystkich operacji dyskowych, system ładował się 3x wolniej niż na półtorarocznym lapku z dyskiem 5400RPM, na sam koniec SMART zgłosił problem z tym parametrem i sklep nawet nie kwiknął przyjmując dysk na wymianę. Jest gwarancja, jest dysk ze złymi parametrami SMART, jest komunikat błędu przy starcie komputera, z czym tu dyskutować? Wymieniaj i miej nadzieję, że trafisz lepiej następnym razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten parametr był opisany, ale w Seagetach (przynajmniej z tej serii, bo mam jeszcze dysk 750GB) wysoka wartość tego parametru to norma. Nienormalny jest tylko błąd SMART, który się pojawił. Mam nadzieję, że następny dysk będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten parametr był opisany, ale w Seagetach (przynajmniej z tej serii, bo mam jeszcze dysk 750GB) wysoka wartość tego parametru to norma.

Wysoka wartość - OK, słyszałem że w Seagate jest to normalne, ale przekroczenie granicy, poniżej której SMART uznaje, że dysk zaczyna padać na pewno nie jest normalne. U Ciebie granica (treshold) to jest 30, wartość zmierzona to 27, a więc zdecydowanie stan alarmowy.

Nienormalny jest tylko błąd SMART, który się pojawił. Mam nadzieję, że następny dysk będzie ok.

Stałe używanie programu monitorującego SMART, np. HDDHealth, wysoce wskazane ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Wysoka wartość - OK, słyszałem że w Seagate jest to normalne, ale przekroczenie granicy, poniżej której SMART uznaje, że dysk zaczyna padać na pewno nie jest normalne. U Ciebie granica (treshold) to jest 30, wartość zmierzona to 27, a więc zdecydowanie stan alarmowy.

Wartości treshold, worst, current nic nie znaczą. Programy do interpretacji zawartości raportów są "głupie" (wliczając w to BIOS). Objawy które opisał simonoj najbardziej pasują do problemów z zasilaniem lub układem sterowania napędem talerzy. SeekErrorRate jest w normie - a raczej bez znaczenia.

 

grzechuk:

ST3250620NS:

C7=1 nie jest jeszcze niepokojące - na razie luzik

ST3250820AS:

wsio ok.

ST3300620A:

C7=3 - przy ATA z tym parametrem nie ma żartów - jeśli wzrośnie nawet o 1 - wymiana taśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na podstawie tego smarta mogę liczyć na gwarancję?

 

http://img167.imageshack.us/img167/1614/dyskfb3.gif

 

C8, C9 i CA są na 0, nie zmieściło się na screenie.

No niestety, nie uznali. Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

01 Raw Read Error Rate 6 119 99 211320963 OK: wartość w normie

03 Spinup Time 0 95 95 0 OK: zawsze pozytywnie

04 Start/Stop Count 20 98 98 2868 OK: wartość w normie

05 Reallocated Sector Count 36 100 100 0 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 30 84 60 254485026 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 93 93 6669 OK: zawsze pozytywnie

0A Spinup Retry Count 97 100 100 0 OK: wartość w normie

0C Power Cycle Count 20 97 97 3287 OK: wartość w normie

BB <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

BD <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

BE Airflow Temperature 45 59 42 690290729 OK: wartość w normie

C2 Temperature 0 41 58 41 OK: zawsze pozytywnie

C3 Hardware ECC Recovered 0 65 57 39791141 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Offline Uncorrectable Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 162 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 0 100 253 0 OK: zawsze pozytywnie

CA Data Address Mark Errors 0 100 253 0 OK: zawsze pozytywnie

 

 

Jakieś sugestie?

btw może ktoś pomoże ...

http://forum.purepc.pl/temat/microsoft-win...ransfer/276615/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 162 OK: zawsze pozytywnie

Było, wiele razy + jest w przyklejonym.

Wyłącz komputer (tak, teraz) i nie włączaj go dopuki nie wymienisz taśmy ((:lol:)) - najbliższy chkdsk może być ostatnim.

 

Niskie transfery nie zawsze są skutkiem tego typu błędów - ale to okaże się po wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tylko jedno ale... taśma jest nowa więc :lol: ?\

 

edyta:

podłączyłem dysk pod slave... smart wciąż pokazuje te 162 a za to transfer wzrósł 2-3 mb do 20mb :lol2: zaraz pójde kombinować z inna taśmą :D

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

he, he, C7 nie resetuje się po wyłączeniu zasilania.

 

Miałeś coś tam jeszcze na tej taśmie - czasami "to drugie" urządzenie może powodowac błędy transmisji. Inna taśma może pomóc - jeśli nie, trzeba dysk podłączyc oddzielnie.

 

ps. Chyba nie muszę mówic, że "tym dłuższym" do mobo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowy dysk Samsunga 640GB ale jest zonk... Spada transfer na poczatku dysku znacznie. Czy ze smartem jest wszystko ok? Niepokoi mnie wartosc Reallocated Sector Count, ktora wartosc wskazuje konkretna ilosc Threshold czy Data? Moze to ma wplyw na spadek transferu na poczatku dysku?

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Spada transfer na poczatku dysku znacznie. Czy ze smartem jest wszystko ok?

...ktora wartosc wskazuje konkretna ilosc Threshold czy Data? Moze to ma wplyw na spadek transferu na poczatku dysku?

Ze SMARTem wszystko ok, wartości pokazuje Data (było). Wykres nie ma nic wspólnego z rzeczywistą wydajnością dysku, więc go olej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam od miesiąca dysk Seagate Momentus ST920042ASG (7200 rpm 200GB 2.5") i troche niepokoją mnie jego odczyty SAMRT(zwłaszcza te zaznaczone):

 

10 Raw Read Error Rate 100 0 Very good

10 Spin Up Time 99 0 Very good

10 Start/Stop Count 100 284 Very good

10 Reallocated Sector Count 100 0 Very good

6 Seek Error Rate 71 13360598 Good

10 Power On Hours Count 100 199 Very good

10 Spin Retry Count 100 0 Very good

10 Power Cycle Count 100 189 Very good

10 Unknown attribute 187 100 0 Very good

10 High Fly Writes 100 0 Very good

8 Airflow Temperature 63 622264357 Very good

10 GSense Error Rate 100 0 Very good

10 Power Off Retract Count 100 99 Very good

10 Load Cycle Count 97 6388 Very good

2 Hardware ECC Recovered 55 21832366 Normal

10 Current Pending Sector 100 0 Very good

10 Offline Uncorrectable Sector Count 100 0 Very good

10 Ultra DMA CRC Error Rate 200 0 Very good

10 Write Error Rate 100 0 Very good

10 TA Increase Count 100 0 Very good

10 Write Head 0 -28717 0 199 Very good

10 Unknown attribute 241 0 735306291 Very good

10 Unknown attribute 242 0 11871789 Very good

10 Unknown attribute 254 100 0 Very good

 

Seek Error Rate rośnie dość szybko no i żeby po miesiącu było już tylko 71% ? Słyszalem że Seagate po swojemu interpretuje te parametry, no ale mimo wszystko troche mi się to nie podoba.

Za to parametr ECC Recovered to już jeden wielki cyrk. Dzisiaj podaje jego stan na 55% podczas, gdy błedów naliczył tylko(!) 21 mln. Za to jeszcze wczoraj ten parametr miał wartość 200mln a stan wynosił ok 80% ! O co w tym wszytskim chodzi ? Inne programy daja podobne odczyty.

Czytałem że u Seagate ten stan działa trochę inaczej no ale to to już jeden wielki cyrk. Przetestwoałem go programem Seatools (wersją Windowsową, bo DOSowa nie działa na moim laptopie). Przeszedł bez problemu wszelkie testy - krótkie i długie. Spadków wydajnosci, czy zawieszeń i innych zdarzen tego typu, nie ma.

 

Nie wiem czy to moze mieć duzy związek z faktem że dysk czasem (bardzo rzadko) wydaje dźwięk podobny do klikniecia ale tylko gdy jest w stanie spoczynku(http://forum.pclab.pl/t402441.html).

 

Ktoś mi może wyjaśnić o co tu chodzi ? Niespecjalnie mam ochotę instalować wszystko na nowo na nowym dysku. Z wymiana kłopotów nie bedze bo dysk chodzi w laptopie Della więc wystarczy że zadzwonię i za 1-2 dni dostanę nowy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...