Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie cały wykres masz poszarpany, ale większa dziura jest delikatnie poza połową, czyli tam gdzie badzik.

Co do reklamacji, to jeśli wyślesz bezpośrednio do Seagate, to pewnie przejdzie, zaś jeśli w sklepie, to będziesz pewnie musiał zakręcić sprzedawcę - ma bady, transfer mi spada i zwiesza się system, takie tam ściemy.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę mojego smarta, chyba nie ciekawie to wygląda.... Jeszcze zapomniałem dodać, że dysk coraz głośniej chodzi ale nie zawiódł mnie w żadnej sytuacji a ma już ponad 4 lata....

post-168288-1233413005_thumb.jpg

Edytowane przez jarekakahans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kto narzeka na Samsungi?? Wziąłem mojego Samsunga 40GB pod lupe z ciekawości, którego mam od grudnia 2003r. i praktycznie cały czas do dziś chodzi, jednak stwierdzam, że smart nieraz też potrafi nawalic :D Co powiecie na czas pracy?? Prawie półtora miliona godzin lol :lol2:

post-164893-1233696767_thumb.jpg

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Było. Zobacz o ile wzrasta licznik po godzinie.

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było. Zobacz o ile wzrasta licznik po godzinie.

Chyba że tak. We FAQ jest napisane że pokazuje licznik w godzinach czas pracy więc tam jest błąd bo nie we wszystkich...

Więc jakby nie patrzyć to sie nie zgadza. Nawet gdyby to podzielić na 256 to wychodzi niecały rok pracy a mam go 5 lat więc troche mało mi sie wydaje. Niewiem czy to wiarygodne... Zaś na moim nowszym Samsungu (mam go ok. 1,5 roku) mam 4219 czyli to już chyba są realne godziny bo wychodzi że przepracował ok pół roku co by sie zgadzało. nie wiadomo jaka miara jest w tych starszych Samsungach...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na tego Seagate'a :blink: :blink: :blink: Mam go od nowości dostałem kompa na komunię. Ile już szajsungów u mnie padło a ten dalej się trzyma (Dysk ma 12 lat, i dużo przeszedł)

post-143587-1233838916_thumb.jpg

Edytowane przez lol802

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

We FAQ jest napisane że pokazuje licznik w godzinach czas pracy więc tam jest błąd bo nie we wszystkich...

FAQ jak sama nazwa mówi ma za zadanie odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. W każdej dziedzinie jest masa wyjątków - nie sposób tego opisać - zainteresowany sam musi wykazać się inicjatywą. Chociaż w tym i paru innych przypadkach można by faktycznie pomyśleć o małym update...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na tego Seagate'a :blink: :blink: :blink: Mam go od nowości dostałem kompa na komunię. Ile już szajsungów u mnie padło a ten dalej się trzyma (Dysk ma 12 lat, i dużo przeszedł)

Tylko ten parametr 01 cuś niepokojąco dużo pokazuje. Ale i tak reszta ładnie, nie wspominając o tym, że ma wogóle SMART ;)

A spójrz wyżej na mojego ponad 5-letniego "szajsunga". I to wcale nie są szajsungi bo kondycja doskonała i chodzi idealnie do dziś, a odczyt z początku dysku ma aż 50MB/s :blink: Tylko raz na jakiś czas ma spóźniony start ale nie trzymam na nim ważnych danych ;)

 

Mam Maxtora 6giga, i nie chce mi sie teraz go podłączać zeby zrobic screena, ale nie ma badów, tu wszystko oki, ale jak kopiuje na niego dużą ilość mniejszych plików, np. mp3, to zawiesza sie i blokuje system. Ale pamiętam, że ma dużą liczbe 'Write Error Rate' i 'RAW Read Error Rate' więc chyba pada nie?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01 w seagatach to norma, rośnie co parę sekund ;) a nazywam szajsung bo mi 4 modele padło 3x20gb, i jedna 40. Miałem 80 dobry był ale i tak wd i seagate co miałem nie padł ani 1 :D mam jeszcze wd z 91 roku o pojemności 40,8MB ale on pewnie smarta nie ma więc nie podpinam go do pc Edytowane przez lol802

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze wd z 91 roku o pojemności 40,8MB ale on pewnie smarta nie ma więc nie podpinam go do pc

Wiesz ze ja tez skądś mam WD 41MB z 91 roku?? :D Wygląda zajebiście :lol: Raz go podpiąłem i jest sprawny ale na smarta nie spoglądałem, napewno nie ma.

Miałem jeszcze Samsunga 20gb od kumpla, nie było z nim problemów z plikami i ogólnym użytkowaniem ale po włączeniu kompa nie uruchamiały sie talerze. Za drugim, piątym, dziesiątym dopiero ruszały aż w końcu wogóle nie chciał sie włączyc... Ale swoje tez przeżył, a kumpel (od którego go miałem) wogóle nie dbał o niego, przez cały żywot ani raz nie był defragmentowany itp. to mu sie nie dziwie :)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Czy mój dysk już pada? :angry: Ma 1,5 roku.

Dysk raczej jest ok, problem jest z łącznością: C7=15453. Wymiana kabla SATA / zmiana portu - na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dorwałem Fujitsu 20gb do starego kompa i niestety wydaje sie nie byc sprawny mimo że wszystko działa. Do rzeczy:

Miał ktoś tak że parametr jest "ruchomy"?? 01 i C8 (czyli te niby najważniejsze) są ruchome - Jak mam otwarte okno smarta i dysk mieli to widze na bieząco jak np. C8 skacze od paru (najmniej widziałem 4) tak do nawet 2500 i wydaje mi sie że to dziwne bo jest raz mniej a raz więcej... nie powiększa sie tylko skacze raz mniej raz więcej w tym przedziale :blink: 01 tez tak skacze tyle że w przedziale tak od 5k do 200k. Miał ktoś tak? Dysk do [gluteus maximus]? Nie trzymam na nim danych tylko jest system...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padł mi mój WD Caviar 120gb. Biedak miał już prawie 5 lat.

Ciekawostka: 2 minuty przed totalnym padem dysku sprawdziłem SMARTA... i wszystko było w normie, niby zdrowiusieńki dysk, a odszedł. Morał z tego taki, że nie zawsze SMART Ci wszystko o dysku powie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przestał się kręcić, to sprawdź diodkę zabezpieczającą na elektronice.

Zmierz napięcie za takim małym czarnym elementem tuż przy wtyczce zasilania. Jeśli nic nie wskaże to się sfajczyła od jakiegoś przepięcia, ale też niekoniecznie. Ostatnio kumplowi z zepsutego dysku innego kumpla dałem, bo jego poszła do Bozi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut przed zepsuciem słyszałem dziwny stukot, który skłonił mnie do sprawdzenia SMARTa - podejrzewam, że z głowicą zaczęło się coś robić złego. I tuż po wyłączeniu HDTune zawiesił się system, jednak myszką ruszać mogłem, ale żaden element w Windowsie nie kontaktował, typowe przy zepsuciu dysku na którym jest partycja z Windowsem. Twardy reset, i bios nie wykrył już Caviara - sam biedak wydaję dźwięki jakby chciał się uruchomić ale jednak nie daje rady, tak więc możliwe, że coś z wtyczką.

Elektronek, jak wrócę do domu pobawię się z tym. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...