Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój nowy dysk seagate'a zaczyna się powoli upodabniać w działaniu do poprzednika, który jest uszkodzony(chwilowe zamrożenia obrazu) :damage_wall:

Z ciekawości zrobiłem mu testy HD Tune. Oto zrzuty:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co oznacza błąd B8?Czy dysk nadaje się na gwarancję?

 

Pozostałe komponenty są w porządku.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mam bady których nie widać w smarcie - to wina słynnych już bzdurnych danych w dyskach tej firmy? Dodam też, że dysk freezuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie widać?

 

Przecież jest C6 Offline Uncorrectable = 5

To są właśnie te bady... tak w ogóle to zrobiłeś quick error scan, bardzo możliwe że gdybyś zrobił long, to badów wyszłoby jeszcze więcej. Dysk nadaje się na śmietnik/gwarancję/do szuflady jako rezerwowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem na allegro dysk 2,5 caviar 320BEVT półroczny. Poniżej podaje parametry SMART

Dołączona grafika

Zastanawia mnie parametr BC z wartością 3 czy mam się czegoś obawiać do piątku muszę go przetestować. Dysk nie mam badów skanowane hdtune,a co do parametru C0 to do mnie przyszedł już taki nie powiększa się ta liczba od poniedziałku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek dobrze prawisz...

Ostatnio miałem podobny przypadek SP0802N

HD tune wykazał 1 bada

Mhdd 5 UMC zrobiłem mu zerowanie

Wynik :

1 sektor realokowany ( <500ms ) 4 naprawione..

Samart został dokładnie taki sam jak na poczatku czyli :

Reallocated sector : było zero jest zero

Rellocated event count : 136 i jest 136... a MHDD nie widzi sektorów z opoznieniem wiekszym niz 50ms...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow :P

Wyjasniłby ktos mi co dzieje sie z moim dyskiem ? Pada w koncu czy nie? Jak wlaczam kompa SMART za kazdym razem informuje mnie o zlym stanie dysku i jak najszybszym backupie danych. Dysk ma juz prawie 3 latka, wiec swoje przezyl :P

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

a tutaj dane z MHDD:

 

<3ms 1681169

<10ms 232484

<50ms 1631

Edytowane przez slypphed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z dyskiem, otóż płyta instalacyjna Visty w trybie naprawy nie widzi w ogóle dysku, płyta z Debianem tak samo nie widzi dysku, natomiast komputer normalnie z tego dysku startuje. Dlatego, że wcześniej wszystko chodziło w porządku padło podejrzenie na dysk. Poniżej zamieszczam moje screeny ze S.M.A.R.T.a.

post-140640-1245759900_thumb.jpg

post-140640-1245759906_thumb.jpg

post-140640-1245759912_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ ST3500320AS (9QM353XF) ]

 

01 Raw Read Error Rate 6 115 99 92566993 OK: wartość w normie

03 Spinup Time 0 95 94 0 OK: zawsze pozytywnie

04 Start/Stop Count 20 100 100 712 OK: wartość w normie

05 Reallocated Sector Count 36 100 100 0 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 30 73 60 62271770 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 98 98 2165 OK: zawsze pozytywnie

0A Spinup Retry Count 97 100 100 8 OK: wartość w normie

0C Power Cycle Count 20 100 37 707 OK: wartość w normie

B8 <specyficzne dla dostawcy> 99 100 100 0 OK: wartość w normie

BB <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

BC <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 131078 OK: zawsze pozytywnie

BD <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

BE Airflow Temperature 45 65 58 589299747 OK: wartość w normie

C2 Temperature 0 35 42 35 OK: zawsze pozytywnie

C3 Hardware ECC Recovered 0 46 36 92566993 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Offline Uncorrectable Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 4 OK: zawsze pozytywnie

 

 

SEAGATE baracuda 500 gb 7200

 

mam problem bo tryb awaryjny smiga bez zarzutu a z normalnym mam problem nie raz 1/10 sie wlaczy nie raz odrazu bez problemu, nie raz po meczy i sie wlaczy, no i tez dziwnei charczy ;/ jak się nie chce włączyc to zwis przy ładowaniu windowsa i restart leci

 

 

ktos cos poradzi ? oceni smart ?

Edytowane przez ballack13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj coś dziwnego zaczęło się dziać z moim dyskiem prze chwile dochodziły z niego dźwięki jak by talerz co chwile zatrzymywał się i startował ponownie dopiero po ponownym uruchomieniu zaczął się normalnie zachowywać. Odczyt smarta niby ok ale wrzucam screena bo nie bardzo się na tym znam...

3276156[/snapback]

błędy na taśmie masz, zmień i powinno pomóc

Witam ponownie zmieniłem przewód SATA jakiś czas był spokój jednak wczoraj znowu te same objawy jak by zatrzymywał się dysk i startował ponownie oczywiście system zaczął się zacinać wiec restart i zonk windows nie wstaje system plików na partycji c uszkodzony podczas ładowania magiczny blue screen i komunikat unmountable_boot_volume. Jak sobie poradzić z uszkodzonym systemem plików to już wiem ale mam pytanie co dzieje się z dyskiem? mam go odsyłać do seagate czy to nie jego wina? Jak ogarnę system plików to zarzucę nowego screena ze s.m.a.r.t.em

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zdrowy WD po formacie za pomocą MMHD, wykazuje jednak w smarcie jedną niefajną wartość.

Offline Uncorrectable Sector- treshold 0 data 72.

 

Kwalifikuje się to do wysyłki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem polecanym przez Kwazora MMHD. Na początku był pełen badów i wolnych sectorów, po zerowaniu zniknły. Ale został tylko ten parametr. Nie ma szczerze mówiąc sensu screena robić (nie mam teraz czasu na podłączanie wybacz :( ) tylko ten parametr jest niepokojący. Reszta na zero, bez żółtych linii ;) Status okey. Skan cały zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAVOC widze ze jednak poradziłes sobie ( jednak AHCI ? )

 

Co do tego parametru to on wykazuje ilosc sektorów nienaprawionych...( przez oprogramowanie wewn dysku ) które MHDD bardzo ładnie wyleczył wiec nie masz się czym martwic !

Jesli nie masz sektorów 150ms UP do <500ms to nie masz zadnego BADA !

jesli wykazuje sektory <500ms to jest to sektor realokowany z zapasowych.( tyle czasu dyskowi zajmuje czas jego wyszukania gdzies na koncu dysku )

 

Rozumiem ze zrobiłes najpierw zerowanie a pozniej remap ?

Dobrze ze nie pojechałes go Degeneratorem.... bo mam zdjecia gdzie trialowa wersja zrobiła jeszcze 1 bada dyskowi.... szczegół ze MHDD tez juz se z nim nie poradził bo dysk miał tyle UNC i wyczerpana pule zapasowych ze wiedziałem ze moge go Degeneratorowi na pożarcie dac...

 

HDD degeneratorowi STANOWCZE NIE

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio coraz czesciej zaczely mi wyskakiwac BSODy przy byle czym. Moglby ktos rzucic okiem na odczyty, zwlaszcza dysku WD bo on juz ma pare latek na karku a przypuszczam ze to bedzie jego wina.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem scan tego dysku i daje screena. Jeszcze takie pytanko w sumie dla potwierdzenia. Taki dysk moze powodowac chwilowe freezy (zwlaszcza ze na nim stoi xp instalowany niedawno) np. otwarty firefox, gg, winamp i przy przeladaniu stron firefox sie na moment zwiesza? I to akurat nie tylko firefox ale ogolnie ma takie momenty jakby mial za duzo danych do przerobienia i po chwili jest juz ok.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

panowie mam problem, chyba z dyskiem [seagate] ale nie jestem pewien. screen z hd tune powinien nieco rozjasnic.

Dołączona grafika

historia od poaczatku. jakis czas temu cos mnie podkusilo aby spojrzec na smarta a tam wartosc 30 przy wierszu 0a. zadnych resow nic wiec msyle ze to nic takiego. co pare dni spogladalem na smarta i wartosc ta dalej rosla, obecnie jak na screenie: 41. dodatkowo pojawila sie jedna jednosta zreallokowana [xD]. od tej pory mam losowe resy. sam system jako taki stabilny, ram, proc, plyta, wszytko ok. cep testowany kilka godzinin linpackiem, full stable. ram przechodzi spokojnie memtesta. napiecia w porzadku. resy nie sa takze spowodowane grafika. pojawiaja sie one przypadkowo, raz podczas ladowania systemy raz komputer chodzi parenascie godzin sie nie nie zawiesi. wg szybkiego testu w hd tune nie ma badow. normlanego test nie moge przeprowadzic bo mniej wiecej w polowie jest res [zawsze w innym momencie]. prosze o jakas porade. czy odsylac dysk na gware?

 

edyta

2 sek po napisaniu tego posta nastapil res.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cygan21 ciekawe wyniki po skanowaniu MHDD.... tylko 3 sektory maja problem,

Spróbuj zrobic mu remap... tylko pamietaj ze wczesniej ERASE... ( wszystkie dane pojda...w wieczne zapomnienie choc ) mozesz sprobowac zrobic sam remap ...tu nic z danymi sie nie stanie

Ostatnio miałem małe problemy z Toshiba 2.5 cala... 4 UNC po remap dysk czysty jak łza...bo sie okazało ze bad był logiczny...

 

Mobot >mhdd >scan i zobaczymy co dalej...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobot

Dysk ma 1 bada, ale to przy takiej ilości przepracowanych godzin, nie musi oznaczać, że dysk się sypie, jeśli wartość nie będzie rosnąć w najbliższym czasie.

Masz też dwa błędy, które mogą świadczyć, że tasiemka przy dysku lub płycie się poluzowała - C7. Może to jednak być powodem któregoś z tych twardych resetów.

Spin retry, o którym wspomniałeś może wynikać z problemów z zasilaniem i ja osobiście na to bym stawiał. Zazwyczaj, jak są jakieś problemy z dyskiem, to nie powoduje on raczej twardych resetów, a chwilowe przymulenia albo BSODy.

Przypadkowość jest przy problemach z zasilaczem normalna. Raz może chodzić i kilka dni, nawet podczas testów, a czasami może powiedzieć "dobranoc" 3x na dzień. Sprawdź jak trzyma napięcia i tak w ogóle powiedz, co to za zasilacz ;)

Posprawdzaj kabelki, możesz też, skoro zwiesza się podczas startu, przywrócić ustawienia domyślne Biosu - włączyć beż żadnego OC. Możesz też wejść do biosu przy odłączonym dysku i poczekać na resecik.

Jeśli bez jakiegokolwiek OC wystąpi, to zasilka daje znać, że już ma dosyć.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corsair tx650w i nie jest to raczej slaby zasilacz. napiecia trzyma elegancko. sprawdze kabel i gniazda. resety nastepowaly takze przy defaultowych ustawieniach, bez zadnego oc, jak juz wzeniej wspomnialem, kazdy z podzespolow byl testowany osobno i jest w pelni stabilny. jeszcze sprawdze na drugim dysku czy tez beda resety.

 

dzieki za rady, dam znac co i jak

 

EDYTA

 

sprawa wyglada tak. zrobilem scana hd tunem na innym dysku z innym systemem [maxymalnie okrojony xp do oc :]. zadnych resetow na wlasciwym systemie zawsze byl reset zanim skonczyl sie skan. teraz wszystko gladko. zadnych badow [wg hd tune]. wiec sprawdza resetow jest uszkodzony system [np przez wirusy ktore ostatnoi mnie nawiedzily] albo dysk. moze uszkodzeniu ulegl sektor dysku na ktorym, sa biblioteki czy inne dziadostwo potrzebne do poprawnego dzialania systemu. moze uzyc funkcji napraw [nie chce formatowac]. czy zostana wtedy wszytkie dane, ustawienia itp? chociaz to nie usunie badow [jezeli takowe sa] to moze pomoze.

 

Dołączona grafika

 

mhdd przeoram go w pon bo nie mam plyty zeby to nagrac a nie chce mi sie leciec do sklepu :D

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barracuda 7200.7

 

Dołączona grafika

 

wiem niektóre parametry ma dobite już kompletnie. blisko 90 milionów błędów czy ponad 300 milionów błędów podczas wyszukiwania. ale zero złych czy re-lokowanych sektorów ;) tak pi razy drzwi ile jeszcze latek będzie mógł pociągnąć? ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...