Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nosiłem na uczelnię tylko i czasem do domu :) akrobacji żadnych nie było, a przynajmniej nie pamiętam takowych. Chyba, że w sierpniu jakieś trzęsienie ziemi było w Gdańsku...

 

Dzięki za odpowiedź i za dobrą radą dla świętego spokoju wymienię go :)

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Jak widze parametr G-sense 600 :o to to ty z tym lapkiem robiłes ?

Nie popadajmy w paranoię... G-Sense to ilość przeciąrzeń które producent uznał za "niezdrowe". W praktyce mało istotne, chybe że w połączeniu z innymi błędami...

Nieraz widziałem te wartości na poziomie >1000 i nic - dysk nie ma żadnych "spowolnionych" obszarów -> however daje to pojęcie o sposobie użytkowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomazzi : Napisał ze ma problemy z dostepem do dysku ... miałem juz taki przypadez ze talerz był zaryty fizycznie na landing zone..

Tez brak dostepu... i nagle sie pojawiał...

Smart czysty brak błedów po skanowaniu.. ale jak był zimny to dopiero po 15 minutach dawało sie na niego wejsc....

Czasami w niektórych dyskach jest parametr : disk shift ( przesuniecie talerzy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...Napisał ze ma problemy z dostepem do dysku ... miałem juz taki przypadez ze talerz był zaryty fizycznie na landing zone..

Tez brak dostepu... i nagle sie pojawiał...

Smart czysty brak błedów po skanowaniu.. ale jak był zimny to dopiero po 15 minutach dawało sie na niego wejsc....

Czasami w niektórych dyskach jest parametr : disk shift ( przesuniecie talerzy )

Fuck, ślepy jestem :rolleyes:

 

Disk shift powinien być pokazywany w każdym dysku, G-sense nadaje się do testowania amortyzacji hdd w kompie ;) A jak się coś z dyskiem dzieje, to można jedynie gdybać że uszkodzenie powstało być może w wyniku przeciążeń mechanicznych - albo i też wcale nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawa wygląda następująco: mam kilkuletnią Barracudę 120 na IDE/ATA. Ostatnio z nudów postanowiłem sprawdzić jak tam jej stan i okazało się, że ma 15 "relokowanych" sektorów (skanowanie powierzchni nie wykryło żadnych badów). Dysk jest na gwarancji producenta, więc zastanawiam się czy nie wysłać go do "Sigejta". Interesuje mnie tylko czy jest jakiś minimalny próg relokowanych sektorów, od którego "Sigejt" zezwala na roszczenia gwarancyjne? Poniżej wklejam jeszcze odczyt S.M.A.R.T.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tylu przepracowanych godzinkach to nie musi oznaczać usterki dysku.

Przeskanuj go programem MHDD. Możesz też w Windowsie np w programie Victoria lub HDDScan, ale musisz pamiętać, żeby dysk nie był obciążony przez nic innego, bo wyjdzie kicha. Najpewniej jednak w MHDD (te w windzie są dobre do szybkiej diagnostyki np RAIDów). Jeśli nie będzie sektorów >500ms to możesz spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj dysk wrócił mi z ponownego wgrania softu u seagate i z ciekawości sprawdziłem smarta...

Bład 01 teraz podczas kopiowania danych rośnie z niewiarygodną szybkością... Przed chwilą była wartość 70000000 a teraz jużjest 151250859 i ciągle rośnie(co kilka sekund jest już z kilka milionów więcej...) tak samo z 07(seek error rate) Nie wiem co się dzieje z dyskiem... dla bezpieczeństwa wszystkie dane kopiuję na drugi dysk ... Oto screen ze smarta i benchmarka

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o sprawdzenie, ponieważ po przepartycjonowaniu zaczęło się coś złego dziać z moim dyskiem. Pojawiły się bluescreeny. Wydaje się, że rozwiązałem problem ustawiając rozmiar klastra na mniejszy, ale jednak wolę się upewnić. Poniżej zamieszczam screena:

post-176008-1255169994_thumb.jpg

Edytowane przez mazt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Oto SMARTy dwóch dysków:

 

Pyt do pierwszego dysku: Czego się po nim spodziewać? Czy coś się z nim już złego dzieje? Czy coś się z nim zacznie złego dziać?

post-176376-1255545094_thumb.png

 

 

Pyt do drugiego dysku: Coś z nim jest nie tak na bank bo się psuje... tylko co jest nie tak?

post-176376-1255545137_thumb.png

 

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaCoPL

Po 15tyś przepracowanych godzinach 1 bad to zazwyczaj nic wielkiego. Monitoruj tylko przez następne tygodnie, czy wartość nie wzrośnie o kolejne kilka. Masz też ogromną ilość błędów spowodowanych zazwyczaj złym połączeniem kabli sygnałowych, albo masz po prostu wadliwy ten kabel - pozycja C7. Wymień tasiemkę na inną (najlepiej nową albo pewną) i sprawdzaj czy rośnie.

 

Co do WD, to ziomal już raczej nie nadaje się do użytku - 441 badów i pewnie już to zauważyłeś np: zgrywając na niego dane. Możesz sobie w hdtune zrobić "error scan" (odznacz "quick scan") i pewnie zaobserwujesz niejedną czerwoną kropeczkę.

 

Atomo

Na dysku mogą wkrótce pojawić się bady. Skoro już masz victorię, to wejdź w zakładkę "tests" i go przeskanuj "Start". Pamiętaj, żeby w tym czasie nic, zupełnie nic nie robić na komputerze i nie mieć jakiś "ściągaczy" włączonych w tle, bo test źle wyjdzie. Możesz się o tym przekonać chociażby włączając przegądarkę - patrz co się wtedy będzie działo w programie - wywali ci od razu sektory z z wysokim czasem dostępu. Ten sam test możesz zrobić w MHDD pod dosem. Ale jak nic nei będziesz mieszał to powinno być dobrze i pod windowsem w victorii.

Program prawdopodobnie znajdzie jakieś niepewne sektory, albo i nawet uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek musiały byc bo inaczej Current pending na poczatku nie wykazywał by 4 ...

Co do 187 to wcale sie nie przejmuj ten parametr wystepuje tylko w samsungach i oznacza ze zaroportowano problemy z odczytem sektorów.

 

Widac ze były to błedy logiczne bo smart teraz jest czysty.. wiec dysk jest w stanie idelanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam lapka acer 5930g i tak czasami mam problem ze startem windy i szukam przyczyny takiego stanu.

Mój dysk to: WDC WD3200BEVT-22ZCT0 (WD-WXH308678609)

A oto dane ze smart;

Link do screena : http://img5.imageshack.us/img5/5826/beztytuuakp.jpg

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

01 Raw Read Error Rate 51 200 200 0 OK: wartość w normie

03 Spinup Time 21 187 185 1608 OK: wartość w normie

04 Start/Stop Count 0 100 100 733 OK: zawsze pozytywnie

05 Reallocated Sector Count 140 200 200 0 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 51 100 253 0 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 95 95 3772 OK: zawsze pozytywnie

0A Spinup Retry Count 51 100 100 0 OK: wartość w normie

0B Calibration Retry Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

0C Power Cycle Count 0 100 100 720 OK: zawsze pozytywnie

C0 Power-Off Retract Count 0 200 200 43 OK: zawsze pozytywnie

C1 Load/Unload Cycle Count 0 199 199 5824 OK: zawsze pozytywnie

C2 Temperature 0 95 82 52 OK: zawsze pozytywnie

C4 Reallocation Event Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Offline Uncorrectable Sector Count 0 100 253 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 51 100 253 0 OK: wartość w normie

 

Prosiłbym o pomoc.

 

Pozdrawiam

 

edit: dodałem screen smart

Edytowane przez tyszek21432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchamianiem systemu na tym lapku.

 

Dziś uruchomiłem go po około 1h walki z odzyskiwaniem systemu. Nie wiem czy to wina systemu czy sprzętu - ale system ładuje się tylko do momentu tego "latającego" zielonego paska i zatrzymuje się na tym etapie na kilka minut - niestety pomaga tylko wyłączenie tym niebieskim guzikiem.

Próba kolejnego załadowania systemu kończy się tym samym. Próbowałem odzyskiwać tym narzedziem system - czasami pomoże czasami nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał na gwarancję.

 

Mam pytanie odnośnie ,,Spin up time'' na chipsecie 945 miałem 1600 a na p35 3600. Czy to wina podwójnego startu mobo? Czy dysk się kaszani? Reszta parametrów jest w porządku.

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to WD 320 GB AAKS .

 

Objawy : Komp się resetuje od czasu do czasu , czasami łapie zwiechy , wyczułem że to może być dysk .

 

Test transferu :

 

Dołączona grafika

 

 

SMART z HD Tune Pro :

 

Dołączona grafika

 

Niepokoi mnie parametr 03 - Spinup time - ma wartość ponad 4 000 .

 

Hd Tune nie zaznacza żadnej linijki na żółto .

 

Płyta to Asus z sygnaturki na P43 .

 

Co ciekawe poza wymienionymi wyżej objawami nie ma innych , zero problemów przy jednoczesnym słuchaniu muzyki i kopiowaniu czegoś na dysk itp.

 

Tylko te restarty i zwiechy - czasami pochodzi kilka godzin a czasami w ciągu 10-15 minut zaliczy z 5 takich akcji .

 

 

Kwalifikuje się na gwarancję czy jednak nie .

 

W razie pierwszej opcji - idzie on na naprawę czy WD ma politykę wymiany dysku na nowy ( Seagate którego miałem w starym kompie poszedł od razu do wymiany ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...