Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój samsung f3 ma 320 godz przepracowanych i parametr 03 wynosi 5360 :D a wszystko chodzi ok. Dysk wygląda na zdrowy, przyczyny szukałbym w czymś innym, może temperatury?, wysokie Oc procka?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tylko te restarty i zwiechy - czasami pochodzi kilka godzin a czasami w ciągu 10-15 minut zaliczy z 5 takich akcji .

Podglad zdarzen moze Ci powiedziec co jest tego powodem, zdziwilbym sie, gdyby okazalo sie, ze to nie jest problem "device did not respond within timelimit" czyli znanego bledu w oesach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy procentami fitness i performance w speedfanie wypada się przejmować? mój stary wysłużony dysk (SAMSUNG SP1614N) z takim smartem:

 

Dołączona grafika

 

ma 97%/97%. a 2 tygodniowy SAMSUNG HD502HJ z

 

Dołączona grafika

 

ma 97%/98% :|. jeśli chodzi o funkcjonowanie to nie mam do czego się przyczepić, ale czy nowy dysk nie powinien mieć atrybutów że "mucha nie siada?".

Edytowane przez deejay999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do google zajrzałes ? Chyba nie bo nie wiesz co te wartosci oznaczja..

 

Ecc recovered : liczba błedów naprawiona w "locie" : werdykt OLAĆ

RAW read error : w Seagate to NORMA : werdykt : OLAĆ do kwadratu ...

 

Tu uwaga jesli pojawia sie to w dyskach np WDC oznacza drobne problemy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ID Opis atrybutu Próg Wartość Najgorsze Dane Stan

01 Raw Read Error Rate 6 72 62 233975465 OK: wartość w normie

03 Spin Up Time 0 96 96 0 OK: zawsze pozytywnie

04 Start/Stop Count 20 100 100 24 OK: wartość w normie

05 Reallocated Sector Count 36 100 100 0 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 30 84 60 236664377 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 94 94 5343 OK: zawsze pozytywnie

0A Spin Retry Count 97 100 100 0 OK: wartość w normie

0C Power Cycle Count 20 98 98 2275 OK: wartość w normie

C2 Temperature 0 41 51 41 OK: zawsze pozytywnie

C3 Hardware ECC Recovered 0 72 62 233975465 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 100 100 2 OK: zawsze pozytywnie

C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 100 100 2 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 0 100 253 0 OK: zawsze pozytywnie

CA <specyficzne dla dostawcy> 0 100 253 0 OK: zawsze pozytywnie

 

 

Dysk seagate Barracuda 7200.7 120022.I mam problem z uruchomieniem systemu-gdy wlaczam, komp chce bootowac z dvd, nawet jak ustawie w biosie aby bootowal tylko z hdd.Przy wlaczaniu bios dosyc dlugo wyszukuje hdd(po odlaczaniu w mig wyszukal dvd).Komp nowy oprocz hdd:

amd athlon ii 435, gigabyte ma-ga770t-ud3p, radeon hd4850, bu qiuet purepower 430w, win 7.Nowy dysk czy porzadny format?

Edytowane przez Hadjuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początek może S.M.A.R.T. z HDDTune 2.55:

post-157593-1258111298_thumb.jpg

 

A teraz całe story, które btw zapodałem serwisowi:

"Dysk mam wrażenie ma problem z pracą w odległości 20-50GB od początku dysku (tak była założona 2 partycja).

Nieprawidłowość występuje kiedy w ww pojemności znajduję się aplikacja/gra intensywnie korzystająca z dysku.

W momencie uruchamiania/doczytywania mapy etc. cały komp się wiesza, działają num lock, caps lock, dioda dysku regularnie mruga co 1s.

Pomaga jedynie reset.

Po ww komp wstaje do windy odpalając normalnie lub po drodze chkdsk i znajdując błędy albo też

w ogóle nie bootuje - gubiąc przy okazji cały MBR (tablice partycji).

Tablice udaję się zazwyczaj naprawić - Partition Table Doctor (btw to nie pierwsza taka przygoda z tym dyskiem).

Niestety nawet po ponownym założeniu partycji i wrzuceniu systemu oraz jakiejś gry w okolice tego miejsca

problem się powtarza.

Analogiczna próba z innym zasilaczem skończyła się takim samym rezultatem.

Mamtest - bezbłędnie.

Po podpięciu innych dysków (sata wd500aads, pata maxtor 80GB) dysku i sklonowaniu disk to disk partycji z systemem c: i grą d: nie ma żadnych problemów.

Windows i gra działa bezbłędnie."

 

A teraz gwóźdź programu:

Wymienili mi dysk :) na inną Barke 250GB ...18A i problem jest znowu.

Tym razem nieco inaczej, bo jak się wczytuje gierka to robi freeze ekranu na 5 sek a potem wali BSOD'em po którym nie ma dump'ów.

Na szybko doczytałem, że błąd ma coś wspólnego z ACPI (na starej barce nie było BSOD'ów).

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale gra to Far Cry 2.

ufff... Co Wy na to ??? Jakieś sugestie ??? Czego to może być wina ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem ciężkiej wagi. Dzisiaj w firmie sam z siebie wywalił się win98, który działał bez problemu x lat. Podejrzany - stary dysk szajsunga. Wrzucam go pod smarta i co widzę? Głupoty. Jakieś minusowe wartości, ogólnie kosmos. Niby badów nie ma ale o co kaman z tą cyrylicą w smarcie? :D

 

post-111366-1258476281_thumb.jpg post-111366-1258476309_thumb.jpg post-111366-1258476292_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden kanał IDE na płycie, zworka na master, dysk na końcu taśmy. Podczas odpalania MHDD na tej liście portów w ogóle go nie ma. Kombinowałem wczoraj na różne sposoby i ni huhu nie chce załapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie smart ale nie chcę zakładać nowego tematu z taką błachostką. Robić remap tego 200ms? Stracę plik co jest w tym sektorze czy nie? Dysk sporo ponad 12k h

post-143587-1258557932_thumb.png

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dysk WDC AAKS 500 GB dla:

 

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 = 50

 

czy błąd C7 to tylko wina płyty głównej lub kabla ?? Dysk miałem w raid0 (3xwdc aaks).

 

W wyniku problemu z tym dyskiem system blokował się i pomagał tylko reset, Intel® Matrix Storage Manager krzyczał o błędach i kopi zapasowej, a na starcie komputera status dla tego dysku: Error Occurred(0).

 

Kupiłem więc dla kopii nowego WDC AADS 500 gb, zrobiłem kopie, z tych trzech AAKS wyrzuciłem wadliwego. Nowy AADS wszedł w miejsc AAKS'a i jak na razie ze smarty C7 stoi na 0.

 

Nie wiem co teraz zrobić, czy w końcu oddać go na gwarancji czy sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio XP wywalił mi 2x Blue screen ;/ Błąd 0x00000077 KERNEL_STACK_INPAGE. Także w HD Tune pojawił się żółty wpis...

 

Dołączona grafika

 

Co to za 'błąd' i czy można to jakoś naprawić?

 

 

Sprawa druga, zakupiłem dwa nowe dyski Samsung F3 HD502HJ (500GB) i chciałbym żebyście mi ocenili ich 'stan' :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie. Dysk Seagate ST9320325AS 320 GB w lapku Della. Przejmować się parametrem G-sense error rate? Parametr co jakiś czas wzrasta. Lapka kupiłem na początku sierpnia. Na chwilę obecną parametr ma wartość '90'. Czy to coś złego?

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Przejmować się parametrem G-sense error rate?

Nie, tylko nie wal w lapa pięściami jak Ci coś nie pójdzie ;) Olać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nowy dysk SAMSUNG HD103SJ po pełnym formacie podskoczył z 0 na 2 parametr C8

i moje pytanie jest takie czy mam reklamować taki dysk ?

 

post-153838-1258736858_thumb.jpg

 

teraz juz jest

C8 Write Error Rate 0 100 100 3

Edytowane przez czepek04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wie ktoś w jaki sposób odbywa się zamiana podejrzanych sektorów Current pending sector na te z puli zapasowej Reallocated sector count?, dysk zamienia je automatycznie czy potrzebne jest jakieś specjalne oprogramowanie/format?. Na samsungu F1 HD103SJ, mam 78 podejrzanych sektorów jednak żaden ze 100 zapasowych nie został wykorzystany. Dysk zaczyna czasem sypać błędami, czy to wystarczy do przyjęcia na gwarancje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LMAO 200ms... eee nie przejmuj sie... przy remap ( pełnym=komenda ease i 2x enter) i tak niszczy to dane ... wiec musisz je wczesniej zgrac.

 

Czepek narazie obserwuj dysk... jesli bedziesz miał błedy CRC plików to gwara....

 

Zajchow Current pending to oznacza sektory podejrzane ale nie bady... Pula zapasowych to realocated setor count ( ilosc sektorów realokowanych ) jednoczesnie jesli zostanie realokowany chocby 1 to w C4 tez pojawia sie 1 ( ten parametr oznacza ilosc udanych/nieudanych remapów)

 

Pojedz go MHDD miałem to samo w C5 chyba z 20 miałem po remapie czysto... ( zabawy syna z włacz wylacz kompa )

 

Danie40 tego nie naprawisz bo dysk sam sie naprawił i realokował sektory.. ( oczywiscie moza edytowac P i G list ale to nic nie da bo te sektory moga miec wady które i tak wróca na liste realokacji) do wykożystania jeszcze 90 sektorów wiec nie martw sie...

 

Panowie nie trząść sie jak macie realoki o nie koniec dysku !!

Chyba ze 05 C4 i C5 szybko rośnie...

 

Ps. Uwaga na dyski hitachi tam smart potrafi walnac 05=362843204320 :D wiec jesli ktos nie wierzy smart to MHDD 2xF4 i wszystko się wyjasnia..lub remap..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...