Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli masz na pewno zgrane wszystkie dane to sprobuj :

 

Zerowania, Wykasowania wolnych sektorow i Remapu... zdarza sie ze dysk sektory które uznal za podejrzane testuje jeszcze raz i jak wszytkie operacje sa poprawne to wykasowywuje go z listy C5.

 

Ale ten dysk nie wyglada ciekawie..2 w raid jak wyglada ? i jakie to dyski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz na pewno zgrane wszystkie dane to sprobuj :

 

Zerowania, Wykasowania wolnych sektorow i Remapu... zdarza sie ze dysk sektory które uznal za podejrzane testuje jeszcze raz i jak wszytkie operacje sa poprawne to wykasowywuje go z listy C5.

 

Ale ten dysk nie wyglada ciekawie..2 w raid jak wyglada ? i jakie to dyski ?

 

Zerowanie wykonuje się za pomocą komedny ERASE tak ? i czy erase delay to to samo.

Można wiedzieć co robi Remap ?

 

2 Dysk:

 

Dołączona grafika

 

Dyski to WD6400AAKS 640 GB

Edytowane przez Hiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komenda ERASE: Wykasowywuje wszystkie dane z dysku ! i zapisuje go zerami.

Remap: Jesli dany sektor nie nadaje sie do użytkowania to przesuwa go do sektorów wyłączonych z obiegu i na jego miejsce jest wstawiany sektor zapasowy.

Komenda erase delays :

komenda działa w ten sposób ,iż wpisuje 00 w miejsce BAD sektorów logicznych (z fizycznymi nic nie robi) przywracając je do użytku. Działa selektywnie tylko na BAD sektorach pozostawiając dane nie ruszone (nie ze wszystkimi dyskami chce działać prawidłowo).

Dotyczy sektorów z dostepem wiekszym niz 150ms..

 

Moj 320AAKS tez ma od 26 do 48 sektorów 150ms ( dziwne ale kazdy scan wykazuje co innego) jeden UNC..synekbardzo kocha przycisk wlacz wylacz w kompie... echh...

Tez musze remap puscic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer czytaj uważnie.. dysk miał kilka UNC do tego wiele sektorów z dostępem >500ms... wiec co ty tu grzejesz ze trzeba było tak zostawic jak jest ?Chyba ze jestes człowiekiem który jedzie sobie samochodem i hamuje 2 metry przed zderzeniem... mozna i tak .. a nóż sie uda uniknąć ?

 

Dysk nie był w dobrej kondycji i dobrze ze MHDD powiedział ze dysk nadaje sie tylko na serwis.

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa nowiutkie samsungi f3 1tb. na obu mam wartość c8 odpowiednio dla jednego 8 a dla drugiego dysku 6, dyski siedzą w innym kompie więc nie mam zrzutu. jakieś pomysły? dodatkowo któryś z dysków chrobocze przy starcie komputera

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko... Od wczoraj mam problem opisany w tym temacie http://forum.purepc.pl/Podstawowe-Zagadnie...ie-t315359.html nie mogę sobie z nim poradzić i jesli do jutra nic nie zadziała będę próbował ostateczności czyli reinstalacji systemu i tu pojawia się pytanie instalować na "starym" z podpisu do którego załączyłem smarta czy lepiej nowy podzielić jeszcze raz na partycje i instalować na nim (F3 500Gb)? Dodam, ze dzisiaj przeleciałem skan dysku i wywaliło jeden bad sektor, więc odpaliłem MHDD. Na początku próbowałem skanować z opcją remap ale zatrzymywał się na uszkodzonym sektorze wię odpaliłem skanowanie dla tego jednego sektora z opcja erase delays i niby pomogło...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa nowiutkie samsungi f3 1tb. na obu mam wartość c8 odpowiednio dla jednego 8 a dla drugiego dysku 6, dyski siedzą w innym kompie więc nie mam zrzutu. jakieś pomysły? dodatkowo któryś z dysków chrobocze przy starcie komputera

Hmm u mnie to samo dysk mam prawie miesiąc na razie z tymi C8 nic nie robiłem nie wiem czy wysyłać na gwarancje czy nie niewiadomo nawet czy to uznają oporucz tych błędów C8 (13) z dyskiem się nic nie dzieje wydajność ok i nie hałasuje jeśli byś wysyłał na gwarancje lub reklamował to daj znać jak poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie ostatnio chyba poszło w górę. mogą się jeszcze odezwać ludzie którzy też mają taki problem? jakiś progres regres stagnacja? :D

 

zobaczę jeszcze z tydzień. jak nic się nie zmieni to olewka i lekki monitoring. ogółem jak dla mnie to wartości smarta w tych dyskach są z [gluteus maximus]... przed pierwszym uruchomieniem dyski poleciały do obudowy cm590 do koszyka. zamontowane obudowa podczas pracy kompa nawet o milimetr nie poruszona a jeden z dysków ma gsens - 3 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczę jeszcze z tydzień. jak nic się nie zmieni to olewka i lekki monitoring. ogółem jak dla mnie to wartości smarta w tych dyskach są z [gluteus maximus]... przed pierwszym uruchomieniem dyski poleciały do obudowy cm590 do koszyka. zamontowane obudowa podczas pracy kompa nawet o milimetr nie poruszona a jeden z dysków ma gsens - 3 blink.gif

U mnie to samo, jeden z F3 ma gsens 2 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie - 2000 write error, 100 read raw i sztuka g-sens.....transfery perfekt, scan mhdd pokazuje tylko jedno - najbardziej idealna powierzchnia talerzy jakąkolwiek miałem....rafa stwierdził że dysk zdycha - smart mówi ok.....ja tez mówę ok bo nie zauważyłem jakiegokolwiek błędu podczas pracy...dziwna akcja

 

a jak macie ze spin-up time?u mnie prawie 8500....już na starcie było prawie 8000....

 

aha i jako jedyny mój dysk kompletne zero hardware ECC recowered(w kazdym innym rośnie podczas pracy) - wygląda to jakby samsung coś zamieszał ze smartem

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba napisać nowy rozdział dla F3 jesli chodzi o SMART ( w seagate RAW error rate tez wyglada kosmicznie)

Po prostu nie należy panikowac tylko MHDD w dłon ( ew victoria pod winde ale nie polecam bo jak sys coś żre z dysku to fałszuje wyniki ) i wszsytko jasne :

 

DLA TWARDZIELI :

Dołączona grafika

 

Ile dysk ma badów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek za taka odpowiedz dostajesz odemnie 10% badów na powierzchni swoich dysków...

Odpowiedz brzmi nie ! ale jest to do odgadniecia bez problemu.

 

Wiec panowie mowie w nowych samsungach F3 nie nalezy przejmować sie C8 ani B8* bo taka ich uroda..

 

*niektóre mobacze wyja ze łojezu dyski na smietnik zwłaszcza w RAID..

 

Po prostu SMART to nie wyrocznia... a co do tego parametru G-sense w samsungach to pamietacie jazde z czujnikiem wibracji... to jest pewnie on ... a nie tak jak w dyskach 2.5 cala czujnik przyspieszenia... i pewnie ten parametr podpieli pod to...

 

Pkomp: Spin up time : to jest czas rozpędzenia talerzy od zera do 7200rpm.. czas podawany w milisekundach.a to że rosnie nie oznacza niz złego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ponad 8 sekund by wynosiło - długo bardzo... - jest napewno mniej niż 4 no ale ten smart mi dziwnie wygląda więc przestaje sie martwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś sarkazmu w moim wydaniu :)

Oczywiście nie chodziło mi, że coś jest popsute, po prostu jakiś zonk i tyle ;) Pewnie, że SMART, to żadna wyrocznia... ale MHDD już tak :D

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0B : Atrybut ten określa sumę żądań rekalibracji w wypadku gdy pierwsza próba nie zakończyła się sukcesem. Obniżanie się wartości tego parametru wskazuje na problemy z systemem mechanicznym dysku.

 

Kable dobrze podociskane ?

 

Elektronek : ten dysk co pokazałem szalonego smarta ma 3 BADY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0B : Atrybut ten określa sumę żądań rekalibracji w wypadku gdy pierwsza próba nie zakończyła się sukcesem. Obniżanie się wartości tego parametru wskazuje na problemy z systemem mechanicznym dysku.

 

Kable dobrze podociskane ?

dysk jest w obudowie zewnętrznej Welland ME-740J (USB-eSata) i podejrzewam ,że w czasie wyłączania/włączania zasilania obudowy zwiększa się ilość tych błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne CRC (C7). Sprawdź no na innych kabelkach. No i 6 reloków poszło.

 

Dodatkowo temp. może nie tragiczna ale nie nadzwyczajna zwłaszcza że mamy chłodniejsze dni. Chyba że w domu tak mocno grzejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj czy c7 rośnie. Jak tak to będzie trza kombinować dalej a jak nie to OK. Te reloki może od CRC czyli logiczne i da się odzyskać (patrz post #903).

 

A jak nie to i tak tragedii nie ma. W końcu pula nie przekroczona. U ciotki stara 40stka trochę badów nazbierała za swego czasu. Do dziś dysk chodzi i nie ma problemu. Parametr nie rośnie więc jest OK ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem dysku WD6400AAKS od maja, i teraz kupiłem drugą sztukę do RAID (matrix), dla pewności zainstalowałem HDTune i przetestowałem oba dyski nim je połączę w macież. Okazało się, że nowszy dysk jest dużo głośniejszy przy ruchach głowic (AAM ustawione w obu przypadkach na wydajność, jednak w starej sztuce ustawione przeze mnie a w nowej fabrycznie). Jednak najważniejsza sprawa to:

Dołączona grafika

Dodatkowo HDTune podczas Error Scan znajduje jeden bad sector, oraz nie chce przeprowadzić testu odczytu:

Dołączona grafika

 

Czy to wróży poważniejszy problem, czy remap w MHDD wystarczy...

 

Załączyłem również HDTach i test prędkości przechodzą oba dyski jednak nówka ma transfer średni ok 98 MB/s podczas gdy starsza ok 87 MB/s (tak było od nowości). Czas dostępu to odpowiednio 12,1 ms i 13,1 ms.

 

Co najlepsze, WinDLG czyli program od WD, SMART podaje czysty jak łza i test diagnostyczny również nie wykazuje błędów...

 

Zastanawiałem się nawet czy nie wymienić by tej starej sztuki na gwarancji (czy to przejdzie?) i może ta z wymiany byłaby szybsza. Nie wiem jednak czy ma sens takie coś...

 

Napiszcie co sądzicie.

Edytowane przez Piterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o chrobotanie się nie martw. 640 AAKS u mnie też hałasuje jak głowica szuka ;) Po prostu niski czas dostępu kosztem ciszy ;)

 

Edit:

Porównaj firmware obu dysków. Pewnie cichszy na starszym ;) Na nowszym widać podrasowali je :P

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrobotanie mnie dziwi, ponieważ jedna sztuka się tak zachowuje, a firmware w obu to samo...

Co do naprawy dysku, to po zerowaniu i remapie błąd C5 zamienił się w C6 i nie mogę znaleźć jednoznacznego opisu co to jest. W niektórych źródłach napisane jest, że to błąd nie naprawiony w innych, że nienaprawialny. A po nazwie skłaniałbym się ku temu drugiemu opisowi.

 

Mimo wszystko założyłem na dyskach macierze R0(750GB) i R1(220GB) pod Win7 i na starym Samsungu 160GB WinXP żeby w razie czego mieć dostęp do kompa.

 

Aha mam jeszcze pytanko, czy jeśli Tryb SATA ustawię z powrotem na IDE lub AHCI, sprwadzę SMART dysków przy pomocy MHDD, i z powrotem ustawię na RAID to chyba nie powinno być problemów? (Pierwszy raz macierz mam :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Możesz tak podejrzeć SMART. Nie wiem jak działa MHDD ale programem Samsunga nie skanuj lepiej dysków bo kasuje on ostatnie 8MB (jeśli dobrze pamiętam) z dysku aby sprawdzić zapis...a trzymane są tam dane macierzy i ona już nie wstanie po tej operacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...