Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość <account_deleted>

DziubekR1: To jak na razie są "miękkie" błędy, ale z drugiej strony backup to spokuj sumienia i w razie draki chroni przed rozstrojem nerwowym zwanym potocznie "sraczką" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1: To jak na razie są "miękkie" błędy, ale z drugiej strony backup to spokuj sumienia i w razie draki chroni przed rozstrojem nerwowym zwanym potocznie "sraczką" ;)

 

Bardzo obrazowo przedstawiles stan, w ktorym znajduje sie czlowiek jak dysk padnie ;) Dysk ma 1,5 roku, gwara jest, wiec rozgladam sie powoli za nowym, zrobie obraz obecnych partycji, a tego wysle na gware. Przyjma z tymi screenami bez problemu, czy postarac sie, aby uszkodzenie bylo bardziej "jednoznaczne" ? ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orynano C7 juz tak zostanie na wieki i sie nie zmiejszy.. tempa tez ... wyglada na walniety czujnik...

 

Dziubek : 33 błede sektory ( problem z odczytem) Mhdd jak nie widzi to AHCI wyłacz pokombinuj z tyrbami IDE(jak sie da) a jak nie to inna mobo... ps.. Erase waits i powinno być czysto... wiec nie biegnij na gware od razu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Przeca czujnik działa - niby skąd te 39 stC w HDTune?

Już to kiedyś pisałem: program wyświetla dane w formacie dziesiętnym - stąd bzdury -> w Hex wszystko gra. różne dyski mają różne formaty, ale najczęściej młodsze słowo to temperatura, starsze to częto najgorsze temp max/min jaki dysk osiągnął w czasie swojego życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orynano C7 juz tak zostanie na wieki i sie nie zmiejszy.. tempa tez ... wyglada na walniety czujnik...

 

Dziubek : 33 błede sektory ( problem z odczytem) Mhdd jak nie widzi to AHCI wyłacz pokombinuj z tyrbami IDE(jak sie da) a jak nie to inna mobo... ps.. Erase waits i powinno być czysto... wiec nie biegnij na gware od razu..

 

A powiedz mi, czy to Erase Waits w MHDD usuwa wszystkie dane ? Czy poprostu wlaczam to, on wywala bledne sektory, a dane pozostaja ? Bo jak musze zrobic buckup, to tak czy siak musze kupic dysk :/

No i na ile skuteczne jest to rozwiazanie, czy te parametry przypadkiem nie sugeruja, ze dysk pada, a po tym Erase Waits sytuacja po powiedzmy 2 miesiacach zacznie sie powtarzac ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak juz z nich nic nie odczytasz... bo sa błedy... wiec ERASE WAITS : bada tyko sektory z błedami ( up 350ms) i je testuje proba zapisu 000... jak sie da to sektor powraca do użytku..

Jak nic nie zrobi to wtedy remap i zostaje to zastąpione sektorem zapasowym...

 

Miałem przypadek gdzie system w takim sektorze miał dane.. za h nie chciał wstać..(pomimo chkska) napierw zrobiłem erase wiats a poniej chkdsk c:/p.. i juz...

 

Zawsze bedzie jakaś strata danych ( i tak juz jest )

 

Komenda ERASE wklepana recznie robi : pa pa pa ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeskanowalem sobie dzisiaj jakos tak profilaktycznie dysk w mhdd i oto rezultaty:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jesli chodzi o sam dysk to ma 2 lata z czego tylko ostatni miesiac pracuje jako system. Nie odczuwam zadnych stukow, glosnej pracy czy zwolnien w systemie. Ogolnie nic na chwile obecna nie wskazuje ze cos z nim jest nie tak.

 

Scan jednak wydaje sie mowic co innego. Co w takim razie zrobic z dyskiem? Watpie zeby takie "objawy" byly podstawa do gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie, C7. Wymienilem tasme i monitoruje ten parametr (od 3 tygodni) i juz nie rosnie. Wczesniej mialem takie luzne kable do Sata i zdarzylo sie ze przy przesuwaniu obudowy (jak dzialal system) kable sie odpinaly. Teraz mam takie z zaciskami i juz nic sie nie dzieje.

 

Bardziej mi chodzi o te sektory z duzymi czasami dostepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos moze dlaczego na 7 nie dziala mi SMART na sata tylko zewnetrzny dysk widzi podpiety do usb ?? Sprawdzane na kilku programach HD Tune , Speedfan i wszedzie to samo. Temperatur tez na sata nie widzi.

Edytowane przez Druss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Nie pokoi mnie jeden wpis teraz w HDTune. co może być powodem zwrastania tego...? Czy coś się dzieje z dyskiem?

Nie-pokoić tutaj może jedynie "zwrastający" C7 - o ile wzrasta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam dwa Seagate'y 160 GB i 320 GB. 160 GB powodował blue screeny, ale winę ponosił kabelek.

 

Teraz są jakieś warningi i powiedzcie mi proszę, czy reklamować te dyski?

post-12149-1271264027,45_thumb.png

Edytowane przez nethaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320GB ma 4 bady co przy 10 tys. godzinach nie jest źle, obserwuj czy nie rośnie.

160GB ma coś nie tak ze smartem bo masz -1 niestabilnych sektorów co jest dziwne, relokowanych sektorów jeszcze nie masz ale masz 87 bad sektorów widocznych pod parametrem BB, możliwe że to powstało przez kabel sygnałowy. Ja bym sprawdził oba dyski mhdd.

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320GB ma 4 bady co przy 10 tys. godzinach nie jest źle, obserwuj czy nie rośnie.

160GB ma coś nie tak ze smartem bo masz -1 niestabilnych sektorów co jest dziwne, relokowanych sektorów jeszcze nie masz ale masz 87 bad sektorów widocznych pod parametrem BB, możliwe że to powstało przez kabel sygnałowy. Ja bym sprawdził oba dyski mhdd.

 

Kurczę dałem F10 żeby zapisał log to pliku, ale nie zapisał. Przeskanowałem oba dyski i na tym 160GB było chyba 50 miejsc <50ms, reszta same białe i krótsze czasy, a dysk 320GB miał z 300 <50ms i resztę też samą białą.

 

Żadnych kolorów poza białym ogólnie. Chyba dobrze, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Windows zaczął mi stękać ostatnio i wywala że problem z dyskiem i należy go wymienić. Musi być chyba to coś poważnego skoro już mam takie komunikaty. Smart wygląda następująco:

post-164893-1272665920,03_thumb.jpg

Wiecie co mu dolega? Bo B8 to "nieznany atrybut" więc sam nic nie wywróże... Poważne to to to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś poważnego? Bo w sumie dysk chodzi jeszcze bez zarzutu. Ważnych danych na nim nie mam. Winda na nim siedząca jeszcze jakoś biega. A problem w tym, że kupiłem go na Allegro jakiś czas temu tak troche po taniości i o ile dobrze kojarze to nie było do niego żadnych papierów. Jak wygląda serwis na hdd Samsunga? Będzie problem? Ewentualnie spróbuje skontaktować sie z poprzednim właścicielem a znając życie rozłoży rece...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaraz to zrobie. Wczoraj skanowałem powierzchnie w HD Tune i badów nie ma.

 

Natomiast ściągnąłem Hutila - program do diagnostyki hdd Samsungów i tam smart tez sie nie powódł i wyskoczyło takie coś:

post-164893-1272800111,67_thumb.jpg

 

Także zrobie i wrzuce skan z mhdd, a potem zrobie low level format może...

 

Edit:

W MHDD chyba nie jest źle jak na moje oko:

post-164893-1272804742,09_thumb.jpg

 

Teraz nie wiem co robić w sumie, bym system przeniósł na drugi dysk żeby tego nie tyrać, potem reszte danych może przeniose i zrobie ten low level format ale szczerze, to wątpie czy coś da. To pewnie mechanika dysku, co?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...