Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

MHDD w dłoń !. Masz sporo błedów logicznych ( UNC ) najpierw zrób Erase wiats wtedy wyniki z Scanu 2xf4 pokaż na forum.... jesli beda dalej błedy to ERASE ( zerowanie ).

 

Pamietaj ze Zerowanie kasuje wszystko z dysku.!

 

P.s 3892 godziny to jeszcze nie jest dysk który jest wysłuzony ;) ale szybko nałapał błedów jak na taka ilośc godzin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafcz : Przy komendzie ERASE ( wklepanej recznie z klawy ) sie zatrzymuje czy przy ERASE WAITS ?

 

Jak i tu i tu to Remap i 2xf4......

 

Pinek : Taśme zmień ... sporo błędów ... i raz problem z rozkreceniem talerzy... nic szczegolnego tutaj ( gdyby rosło spin retry to moża sie martwić )

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam dziwny 'problem', nie jestem też pewien czy dobry temat wybrałem.

 

Wszystkie gwiazdy na niebie mówią że pierwsza zakładka biosu powinna wyglądać u mnie w ten sposób:

 

Dołączona grafika

(jpg z googlarki)

 

Problem jest w tym że nie ma u mnie tych pozycji SATA 1-6, a co za tym idzie nie mogę [?] włączyć SMARTa (Prawdopodobnie jest ustawiony na AUTO, ale mimo to HD Tune i Everest nie widzą SMARTa)

Wie ktoś co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś cyrki u mnie się dzieją,resety co chwila,aplikacje przestały nagle działać

http://yfrog.com/n2zdjcia0004ij

http://yfrog.com/2pzdjcia0003dj

W HDTune "error scan" przeszedł bez żadnego problemu

Dysk chyba nie jest w tak złym stanie żeby to była jego wina co ?

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostalem 80GB Samsunga na SATA, ma jakis problem ze SMARTEM, przeskanowalem full screen na bady i jak widac nie ma ani jednego, szybkosc dysku i seek time tez jest bez zarzutu (70MB/s / 12ms)... wie ktos jak to naprawic? Screeny:

 

http://img541.imageshack.us/img541/1668/sams1.gif

http://img821.imageshack.us/img821/8563/sams.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart zgłupiał ( ciekawe jaki kumpel ma zasilacz ... falowanie zasilaniem mogło wygenerowac te błedy )

Gdzie w C4 ma 2.5k sektorów po próbach realokacji ( udanej/nieudanej ) a w 05=0 ? typowy objaw zglupionego smarta...

 

By być do konca pewnym daj SCAN z MHDD ( 2XF4 ) ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam zacząć się bać :?: Co w praktyce oznacza rosnący calibration retry count :?:

 

Dołączona grafika

 

Tydzień temu zauważyłem ze jest 7, teraz już 13, wcześniej sprawdzałem SMART regularnie i było do niedawna 0. W pracy dysku nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. Niby nie jest to wartość krytyczna i jest "zawsze pozytywna", ale problem z pozycjonowaniem głowic brzmi trochę nieciekawie. Miał już ktoś podobne doświadczenia z tym :?:

Edytowane przez urban92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M@TI Smart nie wykazuje żadnych niepokojących objawów.... Czysto... szukaj raczej w systemie błedów ...

 

Po wyczyszczeniu dysku,zrobieniu od nowa partycji i czystej instalacji windowsa problem znikł a po objawach byłem pewien że to dysk.... ale bym się przejechał jakbym kupił nowy ;)dzięki za pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk od pewnego czasu sprawia drobne kłopoty, mam zainstalowany na nim system i nie chciałbym go przeinstalowywać, da się coś z tym zrobić? Jeden bad sector wykrył MHDD, 11 już realokowanych.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze musze zaczac konczyć FAQ o Smart ( sorry tak długo niestety sa inne obowiazki )

 

03 Czas rozpedzania talerzy w ms = wartość w normie dla niektorych dysków

C1 load unload ( ilosc parkowac wyparkowan głowicy z landing zone. bedzie sie zwiekszac i jest to normalne )

 

Dysior zdrowy jak ryba.I nowy co widać po 0C = 67 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o C1 to zaniepokoiło mnie to że 3 dyski majace po kilka lat maja tą wartość przynajmniej o połowę większą.

 

Druga sprawa, że co jakiś czasy słychać parkowanie głowicy i rozkręcanie talerzy chociaż nie mam pewności który to dysk.

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,kupiłem na allegro dysk i jak go podłączyłem to płyta główna (Asus TUSL2-C na S.370) wyrzuciła,że smart wykrył dużo błędów itd itd.

Olałem to i zainstalowałem windowsa ale odpaliłem HdTune i się przeraziłem...

Czy takie uszkodzenia mogą powstać podczas transportu? Wątpie w to ale wolę spytać.Jak widać bad sektorów nie znalazło więc dziwi mnie to tym bardziej.

http://img844.imageshack.us/i/asdrc.jpg/

http://img833.imageshack.us/i/asd2j.jpg/

http://img837.imageshack.us/i/asd3y.jpg/

 

Za co odpowiada to na czerwono i to na żółto?

Dodam,że dysk generalnie działa ok poza tym,że windows ładuje się tak jakby skokowo (koraliczki niebieski przeskakują zamiast płynąć:P)

Da się coś z tym zrobić? Taśma nowa od Asrocka na AM3

 

EDIT:Dodam,że smart był wyłączony przez całą instalkę windowsa na tym dysku i dopiero przed chwilą to zauważyłem i go włączyłem.Czy to mogło jakoś wpłynąć na takie kosmiczne wyniki?

 

EDIT2:Podłączyłem twardziela pod swój główny komp i Reallocated Event Count już nie jest żólty...

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz typowe zgłupienie smarta : 05 wykazuje kosmos a C4 mniej

Masz 54 sektory realokowane C4=56 ( zostało ci jeszcze 91 sektorów zapasowych )

 

Zrób zerowanie w MHDD i pokaz wyniki na forum..

 

Pamietaj zerowanie = nic nie odzyskasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz typowe zgłupienie smarta : 05 wykazuje kosmos a C4 mniej

Masz 54 sektory realokowane C4=56 ( zostało ci jeszcze 91 sektorów zapasowych )

 

Zrób zerowanie w MHDD i pokaz wyniki na forum..

 

Pamietaj zerowanie = nic nie odzyskasz...

Zerowanie robiłem już zanim napisałeś posta (screeny są jeszcze z przed) i niestety rano jak wstałem zapomniałem zrobić screen po zerowaniu ale pamiętam mniejwięcej wyniki

 

To z przed zerowania Imageshack - dsc00148e.jpg

 

Natomiast po zerowaniu wyniki były mniejwięcej takie:

wzrosły sektory <3ms i <10ms

te z <50ms spadły z 35K do około 27

<150ms było 10

a te <500ms w ogóle zniknęły

Martwi mnie duża liczba sektorów <50ms bo powoduje to,że prędkość odczytu spada z 60~MB/s do około 20~

Da się jeszcze coś zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...