Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem, co raz częściej sieją się BSoD'y, komp z siga, Windows 7 32bit. Zacząłem od RAM'u - kostka poszła na gwarancję, ale to nie tu siedzi zonk. Moim zdaniem coś z Windowsem, ale chcę najpierw wykluczyć wszystkie przyczyny sprzętowe.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak to wygląda z HD Tune, na mhdd nie miałem czasu, Chkdsk'i zrobione wszędzie.

Jak to oceniacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie "normalne" w seagate....

Nie masz sie czym przejmować...

 

Dla potomnych w Seagate po naprawie serwisowej Raw Error Rate wynosi ZERO i wcale się nie zwiększa ( ciekawe czy jak pojawia sie błedy to wzrośnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem prosić o poradę na temat tego dysku. Otóż dzisiaj zaczął świrować, tj. zawieszać się. Dysk się nie wyłącza, ale kontrolka się świeci, nie można wejść na partycje. Po kilkunastu sekundach dysk ponownie jest dostępny. Dzieje się to losowo. Oto co pokazuje SMART:

 

Dołączona grafika

 

 

Przekładałem taśmy z innym dyskiem, ale bez skutku. Dwa inne dyski działają bez zarzutu. Co robić?

Edytowane przez glasser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

Czy dysk jest do wymiany? Poniżej przestawiam zrzuty z HDTune

post-183611-008782700 1284411231_thumb.jpg

post-183611-041307400 1284411251_thumb.jpg

 

Wykres nie jest kompletny, ponieważ dysk zaczął huczeć i trzeszczeć, jakby miał się rozlecieć. Mam na nim ważne dane więc wole nie ryzykować. Do momentu, w którym zaczyna się wykres było dobrze i nie było żadnych błędów. Dopiero potem , jak widać pojawiają się schody...

 

@ Właśnie tak pomyślałem, czy da się zrobić pewien "myk". Być może uda mi się jakoś zachować te dane, jednak nie o to mi teraz chodzi. Gdybym tak sformatował partycje i podczas instalacji windowsa wszystkie skasował i utworzył jedną, 120gb ( błędy na dysku zaczynają się od 130gb ) działałoby w porządku?

Edytowane przez brystel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart bardzo "dziwnie " wyglada .... ( dziwnie duzo błedów CRC taśmy danych ) ale 05 juz zostało wyczerpane !

 

I Zgrywaj dane to juz jest ( mało pradopodobe by on jeszcze na coś sie nadał ) TRUP !

I nie mysl o jakims obcinaniu partycjami... ten dysk moze sie nadajac jako zewnetrzny do trzymania mało waznych śmieci ( filmy czy muza )

 

Daj scan z MHDD ( 2xf4 )

 

Po 2 lapsem zostało trzepniete i to nie raz podczas pracy.. ( G sense 630 ! ) i wcale to nie dziwne ze masz bady...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio w menu Intel Stroge Menager(przy stacie PC) wykazało "Error occurred" na jednym z dwóch dysków wchodzących w skład macierzy Raid 0.Postanowiłem sprawdzić wiec każdy z dysków z osobna rozłączyłem macierz i przetestowałem dyski HD TUNE o dziwo nie znalazło żadnych bad sektors. Zrobiłem każdemu benchmarka i sprawdziłem raport SMART jako że nie jestem specem od dysków twardych chciałbym aby ktoś kto ma pojęcie na ten temat powiedział czy mam wziąć dyski na gwarancje.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Aha oba dyski to Samsung HD502HI. To co mnie zaintrygowało w tych wynikach to dziwny wykres i duży czas dostępu pierwszego dysku a w drugim dysku reallocated sectors. Ale niech lepiej wypowie się ktoś kto sie na tym zna.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Tomsx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

SMART niekoniecznie "zgłupiał": C0=838, C1=kosmos. Wygląda to na ciężkie problemy z zasilaniem / kablami lub dysk jest zwalony.

 

Inna sprawa: HD Tune to syf, a tzw. "diagnozy" to efekt kompletnego niezrozumienia tematu przez autora (nazwałbym to bardziej dobitnie, ale raczej należy mu wspułczuć a nie śmiać się z biedaka). Dlaczego ten soft uznał że 250tys komend start/stop oznacza awarię dysku? Za to błędy CRC (C7), C0 i C1 nawet nie są na żółto? ...można tylko się śmiać...

 

Whatever, należy najpierw sprawdzić okablowanie, pomierzyć napięcia a w następnej kolejności upewnić się że kopie najważniejszych rzeczy są aktualne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę o pomoc z dyskami. Mam na nich bardzo ważne dane, a w HD Tune zauważyłem , że dzieje się z nimi coś dziwnego.

A przynajmniej z 500 i 750. O pozostałych też proszę napisać czy są ok.

Proszę napisać czy mam się ich stanem martwić i już zaczynać kopiować dane czy nie ?

 

Imageshack - seagate500gb.png

Imageshack - samsung750gb.png

Imageshack - wd1500gb.png

Imageshack - wd80gb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD są OK.

Co do Samsunga i Seagate'a, to masz je oba w budzie? Jaki zasilacz? Błędy mogą być spowodowane wahaniami zasilania przy rozruchu. Poza tym Samsung może mieć problemy z tasiemką i przydałby się skan w MHDD - C5.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pracują w jednym kompie i wszystkie są na SATA .Podłączone są w takiej samej kolejności jak w linkach czyli 500-ka z systemem itd.. Zasilacz to : Modecom Feel III - 500 ATX Illumination. Jutro postaram się zrobić skan w MHDD i wstawić do tematu.

Edytowane przez ONYX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś stąd zagląda do tematu obok. Niestety nie mam możliwości zrobienia w tej chwili screena, ale 2 parametry są dla mnie niewiadome, reszta 100% ok.

Samsung MP4 HM500JJ

(0B) Calibration Retry Status = (E1) Load/Unload Cycle Count = 87

Łączny czas pracy dysku to 24 h.

 

Wartości ulegają ciągłemu zwiększeniu (dysk niesystemowy, wartość rośnie nawet jak nikt nie korzysta z jego zasobów), zawsze są sobie równe.

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski 2.5 mają LOAD ramp czyli jesli dysk jest w idle to głowica parkuje w poza talerzami i to własnie jest ten parametr i on bedzie się zwiększał....

Ma to tez zabezpieczyc powierzchnie talerzy przed mechanicznym uszkodzeniem podczas przenoszenia etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zalaczam zrzut SMART z mojego seagate'a. System bootuje sie z tego dysku. Od jakiegos czasu obserwuje dziwne zachowanie systemu, nagle spowolnienia w grach, totalne zwiechy podczas prob odtworzenia niektorych plikow (szczegolnie .mkv) i poki co wszystko wskazuje na wine dysku. Dysk jest jeszcze na gwarancji tak wiec chcialbym prosic o opinie czy Waszym zdaniem sa podstawy by go wyslac do seagate'a.

 

Dzieki!

post-120727-058928000 1287486811_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...