Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ZłyUser

Kwazor, jak to Kwazor, post wyżej przyjmuje do wiadomości, że SMART może zgłupieć, ale w Twoim przypadku od razu skreśla dysk... ot taki nawyk - dysk się zużywa.

To mój teraz na 10kh powinien już być zużyty i nie działać idąc tym tokiem myślenia :mur:

Dlaczego nie zasugerował zwykłego skanu w MHDD w tym przypadku... nie wiem. Dlaczego błąd SMARTu ma polegać tylko na wyświetleniu "unknown attribute" i mieszanki w wartościach SMARTA... nie wiem.

Dlaczego błąd ten nie może się objawić nagłym wywindowaniem wartości, jak u ciebie... nie wiem. Widocznie odpowiedzi na te pytania zna tylko Kwazor.

 

Ja zacznę od tego, czy działo się coś z systemem, przycinki, BSODy, czy po prostu nagle zachciało ci się sprawdzić SMART.... a tam ZONK? Zapuść na początek MHDD i dodaj też zrzut reszty wartości SMART (nie wiem dlaczego Kwazor o to nie poprosił... on po prostu już chyba zdiagnozował - trup i koniec)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

To mój teraz na 10kh powinien już być zużyty i nie działać idąc tym tokiem myślenia

No moje mają po 10-50. Toż to już zywe trupy :mur:

 

Były losowe zwisy systemu, bez BSOD. PO jednym system wywalił ładny komunikat ze dysk przewidział swoją awarię :)

Jako ze system ma zaimplementowany smart tylko na obsłudze komunikatów trzeba bylo sprawdzic dokładniej i widac co widac. Potem po kazdym zwisie parametr jeszcze się zwiększał.

Na razie sprawdzam jeszcze jedną rzecz bo w podglądzie zdarzeń mam równiez duzo błędów kontrolera.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bierzesz ale odstaw to.

 

Nic nie biore ( nie potrzebuje upiększaczy żeczywistości ) tylko odpisuje ci na twoje pytanie... Dysk od leżenia nie dostaje sam z siebie problemów z odczytem. Zamiast wykonać procedurę i pokazać wyniki ze skanowania w MHDD to czekasz aż ktoś cie łaskawie poprowadzi za rączkę i powie użyj tego programu ? ( z reszta jest w przyklejonych temat o MHDD )

 

Elektonek :

23:30 to chyba juz późna godzina i myślę że zasypiajac pisałeś tego posta :

ale w Twoim przypadku od razu skreśla dysk... ot taki nawyk - dysk się zużywa.

nie wiem dlaczego Kwazor o to nie poprosił... on po prostu już chyba zdiagnozował - trup i koniec]

Gdzie to napisałem że trup i od razu do śmieci ?

 

Tylko lakonicznie mu odpisałem na jego pytanie że są problemy z odczytem talerza , A do tego ma BB ( zaraportowane błedy ) w duzej ilosci.

Panowie to nie przedszkole !

A dysk każdy sie zużywa jak pracuje i gdyby tego nie było to mielibyśmy dyski wieczne ...ale to tylko piękna bajka...

 

Czy ja mam napisane na plecach : prowadzę za rękę ?

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwazor

No właśnie... odpisałeś mu "lakonicznie". I tu jest właśnie problem. Twoje bufoniarskie zachowanie na forum.

Skoro nie masz ochoty pomóc akurat temu użytkownikowi, to się najlepiej nie odzywaj. Na pewno będzie to wtedy z korzyścią dla tych, co tej pomocy potrzebują.

Bo wiesz, niektórzy użytkownicy nie siedzą cały czas w dziale "dyski twarde" i mogą nie znać Twoich "niepisanych podstaw postępowania".

Zaś zwalanie swojego chamstwa na to, że nie przeczytał tematu przyklejonego o MHDD, to już jest szczyt!

Edytowane przez Elektronek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Jednodniowy test sugeruje ze problem w ogóle nie lezy w dysku. Jeszcze z dzień - dwa i będe miał to potwierdzone w 100%.

 

Ale co tam. Widać ze głupota dotarła i do tego działu i tak jak kiedys w dziale windows radą na wszystko było "zainstaluj avasta" tak tu jest "uzyj mhdd".

 

Swoja drogą te wypociny o mhdd z przyklejonego tematu są srednio do czegokolwiek przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tam. Widać ze głupota dotarła i do tego działu i tak jak kiedys w dziale windows radą na wszystko było "zainstaluj avasta" tak tu jest "uzyj mhdd".

 

To sa jeszcze inne programy np : HDD regenerator ( płatny ) też pomoże dyskowi tyle ze na Amen...... czy Victoria pod Win ( dysk skanowany nie może być systemowym bo fałszuje to wyniki skanowania )

 

No i PC 3000 ale to jest poza mozliwościami finansowymi moimi ( terminal )

 

I to nie jest głupota narazie nikt nie napisał lepszego programu do naprawy dysków..

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kwazorek zachowuje się jak dzieciaczek i wszystkim, którzy wytykają mu prawdę w twarz postawił "-" BRAWO.JEśli w taki sposób ma działać ta "reputacja", to apeluję o jej usunięcie, gdyż nie chcę być oceniany przez dziecko NEO.

Edytowane przez Elektronek
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

I kolejny dzień testów. Dysk nie chce umrzeć, w ogóle nie chce zwiększyc liczby błędów, ani nawet zawiesic komputera. A wystarczyła zmiana jednej opcji w biosie....

 

PS.

Wyznawcom mhdd polecam wykład pt "Wpływ kontrolera SATA pracującego w trybie AHCI na życie dysku twardego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

To te błędy co Ci się pojawiły w smart, to były spowodowane włączonym AHCI?

 

Dokładnie. Naprowadził mnie na to systemowy podgląd zdarzeń i kupa błędów kontrolera w nim. Po wyłączeniu AHCI ustąpiły wszystkie problemy z dyskiem. Brak zwisów, brak błędów w podglądzie zdarzeń, błędy smart się zatrzymały i ani drgną w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Najprawdopodobniej, ale to zweryfikują dalsze testy, które przeprowadze.... jak mi się będzie chciało.

 

 

A chciało się będzie pewnie szybko, bo ostatnim razem nagrywarka BD nagrywała tylko z włączonym AHCI, a jeszcze nie sprawdzałem czy teraz będzie w stanie cos nagrać.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wracając do tematu @1337 załączam fotki z testu (F4) w MHDD oraz zdjęcia z komenty: EID i SMART (F8) i proszę o opinie. Dyski był kupiony ok. 10.06.2008 r. (jakoś tak, dokładnie daty nie pamiętam, bo musiałbym wziąć paragon, a jest zakopany gdzieś w papirach:-)

Fotki DYSKU 1 i 2 w załącznikach.

Z góry dzięki za opnie i wskazówki.

Pzdr.

post-14188-0-93746200-1302281301_thumb.jpg

post-14188-0-83771400-1302281332_thumb.jpg

post-14188-0-81519200-1302281370_thumb.jpg

post-14188-0-50952500-1302281431_thumb.jpg

post-14188-0-76531300-1302281461_thumb.jpg

post-14188-0-69839500-1302281476_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski zdrowe. Jeden ma 2 sektory z wolnym odczytem ( nic groźnego ) jesli chesz ich się pozbyć użyj w MHDD opcji Erase Waits...

 

Ps Do zły user : Widzisz tutaj kolega Deacon frost pokazał klasę. Zrobił skan pokazał wyniki i pyta sie czy wszystko jest ok ... i to jest wzór do naśladowania !

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski zdrowe. Jeden ma 2 sektory z wolnym odczytem ( nic groźnego ) jesli chesz ich się pozbyć użyj w MHDD opcji Erase Waits...

 

Ps Do zły user : Widzisz tutaj kolega Deacon frost pokazał klasę. Zrobił skan pokazał wyniki i pyta sie czy wszystko jest ok ... i to jest wzór do naśladowania !

 

A można by się dowiedzieć jak zrobić tę opcję "Erase Waits"? Bo nie chce nic sobie skasować czy uszkodzić.

I rozumiem, że dyski są OK i można ich używać dalej używać?

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio powrócił problem z moim dyskiem. Nieoczekiwanie się zaczął zawieszać komputer, wtedy wymieniłem kabel sata i pomogło na jakiś czas, teraz już to nie pomaga, nie wiem co robić. Smart z dwóch dysków pierwszy WD główny z systemem drugi stary seagate. Dysk WD ma rok a seagate przyszedł wymieniony z gwarancji (dostałem używkę)

post-181912-0-97117200-1302815511_thumb.jpg

post-181912-0-38532100-1302815580_thumb.jpg

Edytowane przez Matthew86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę o ocenę kondycji dysku :wink:

 

Na moje oko wszystko jest OK, jednak wolę zasięgnąć opinii innych. Głównie interesuje mnie czy można bez ryzyka wykorzystać go jako dysk do backupu.

 

Dołączona grafika

 

Dodatkowe informacje:

- Seagate Barracuda 7200.10 Ultra ATA/100

- Dysk siedzi w obudowie USB w pozycji pionowej

- Ma ok 5 lat

- Mam go od nowości

- Często włączany był tylko na chwilę, kilka razy odbył podróż samochodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym prosić o ocenę kondycji dysku. załączam link do obrazka

 

http://i51.tinypic.com/waneie.jpg

 

dysk kupiłem w zestawie z obudową usb w serwisie na A jakieś ~2 lata temu.

teraz przełożyłem go do laptopa (co 500gb to nie 250gb), zmontowałem truecrypta i zastanawiam sie czy można temu dyskowi zaufać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Lordvader : wsio ok ... nie masz się czym martwić smart wyglada dobrze...

 

Jesteś pewien? Zrobiłem następny screen. link: http://i54.tinypic.com/inhhee.jpg

zwróć uwagę na parametr mechanical shock... zwiększył się. wiem ze to moze nic nie znaczyc ale brzmi niepokojąco. wiem jak sie powinno traktować dyski twarde. laptop stoi prawie cały czas na biurku.

i jeszcze ten ostatni parametr, load/unload cycle count... zwiększył się o 4000 w ciągu doby. to nie za dużo? (laptop cały czas włączony, styl uzytkowania ? pomiedzy desktop a server, bo prawie go nie wyłączam :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlewik jeśli smart pokazuje prawdę to kabel do wymiany. Pewnie masz też błędy z zasilaniem stąd duża liczba startów dysku. Możliwe też że smart zgłupiał ponieważ podczas użytkowania dysk sprawiał by bardzo dużo problemów z taką ilością bad sectorów.

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel wymieniony był 2 dni temu ale dla pewności zmieniłem go na nowy oraz podłączyłem pod innego molexa niestety SMART dalej pokazuje przedstawione wcześniej odczyty. Nie odczuwam negatywnego działania dysku lecz wolałem się upewnić i posłuchać co bardziej doświadczone osoby mają do powiedzenia.

Edytowane przez Zleiwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel przyniósł do mnie F3, kupionego rok przed moim i dla porównania włączyłem smarta. Parametr, który u mnie rośnie to ilość cykli power on/of i godzin włączenia. Jego dysk, widać, że nie miał tak dobrze. Pytanie, przejmować się czy potraktować już prewencyjnie MHDD.

 

Raw read error rate = kwestia tasiemki?

Mechanical shock = wstrząs przy pracy?

Ultra ATA CRC Error Rate = ?

Write Error Rate = tasiemka/mobo?

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raw read error rate = kwestia tasiemki?

 

Ilość błedów odczytów talerza -- nieciekawy objaw

 

Mechanical shock = wstrząs przy pracy?

 

Tak

 

Ultra ATA CRC Error Rate = ?

 

Taśma Sata lub niepewny styk złącza.

 

Write Error Rate = tasiemka/mobo?

 

Błedy zapisu na dysku- niedobrze

 

Scan z MHDD i wynik na forum ... lub od razu traktuj go komenda ERASE ( wczesniej jednak zrób scan 2xF4 i pokaz wyniki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Dysk mam dysk niecaly miesiac. Sam juz ine wiem czy powoli pada czy nie... Niby zadnych niepokojacych objawow nie zobacyzlem ale na smart wartosci C5 C6 C8 mi sie nie podobaja zabardzo... Mam sie czym martwic czy niezbyt?

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...