Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to może być problem z mechaniką dysku, jest to czas potrzebny na rozkręcenie talerzy przy starcie, ponadto masz tam chyba sporo wstrząsów, kopiesz ten PC czy jak ? :) sprawdź w innych programach jeszcze, spróbuj przepiąć na inne SATA, zasilacz masz dobry ? są jakies objawy, zwisy, zamulenia ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być problem z mechaniką dysku, jest to czas potrzebny na rozkręcenie talerzy przy starcie, ponadto masz tam chyba sporo wstrząsów, kopiesz ten PC czy jak ? Dołączona grafika sprawdź w innych programach jeszcze, spróbuj przepiąć na inne SATA, zasilacz masz dobry ? są jakies objawy, zwisy, zamulenia ?

 

Nie kopię, ani nie kopałem...

Podpiałem inne kable (SATA i zasilanie), ale odczyty się nie zmieniły.

Objawów złej pracy nie zauważyłem.

I teraz mam dylemat bo został miesiąc gwarancji...

 

Akurat HDTune dobrze SMARTa czyta. Ja bym RMA do Seagate pisał i na gware.

 

To jest Samsung :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak spoko, ale Samsunga przejął seagate ;)

 

No wiesz, możesz faktycznie spróbować wysłać na gwarę, aczkolwiek musisz liczyc sie z tym że nie uznają bo nie są to jakies błędy krytyczne, jesli miesiąc został to spróbuj nic do stracenia nie masz, ew. wyślij wyniki HDTune im na maila, ja wysyłałem kiedyś i dość szybko przysłali odpowiedź

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów,

 

Przychodzę do was z prośbą sprawdzenia mojego prawie już 3 letnego dysku. Problemem jest jego częstrze chrobotanie (mielenie) niż za jego młodzieńczych lat, chcoiaż też mu się zdarzało. Kończy mi się gwarancja, a więc warto przeprowadzić badania kontrolne Dołączona grafika

http://imageshack.us...benchmarkp.jpg/

http://imageshack.us.../802/dyskz.jpg/

 

 

Wszystkie klocuszki w skanie błędów są zielone.

Ultra dma crc error count już wcześniej został nabity. Zmieniłem kabel, przestałem robić OC komputera i wartość nie zmienia się od jakiegos roku. Zdaje mi się, że reszta wartości też już była nabita, ale nie wiem czy się nie zwiększyła.

 

Posiadam płytę m4a78lt-m kontroler SB 710

 

eDIT2:

 

Zapomniałbym o najwazniejszym, zdarzają mu się zawieszki, zamulenia 5 sekundowe najczęsciej przy przeglądaniu internetu. Wterdy dysk zaczyna wytężoną prace i wraca do normalności z mocnym chrobotnieciem,

 

Dziękuje za pomoc,

 

Przepraszam, że dubluje posta, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Zawieszki zdarzają się coraz częściej, defragmentowałem dysk auslogic disc defrag pro, ale nie ma pozytywnych efektów. Dodam, że pojawiają się się na widnowsie 7 32bit, a na ubuntu z xfce takich zawieszek nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym tu obstawiał problem. Kostka nie jest uszkodzona tylko najzwyczajniej w świecie masz za mało ramu :)

2GB z czego system "zżera" ~1GB+jakiś antywirus+komunikator i nagle przeglądarce już nie wystarcza papu. System zaczyna korzystać z pliku wymiany i stąd ta "zmuła".

 

Na Linuksie z XFCE system wraz z "stałymi" aplikacjami wcina maksymalnie z 0,3GB więc na przeglądarkę itd. zostaje Ci 1,7GB.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z żadnego antywirusa oraz komunikatora, mam czysty system (skanowane malwarebytes), a zużycie pamięci rzadko przekracza 50% (kilka zakłądek firefox w tym filmy youtube) plus oczywiście 256 mb ram dla zintegrowanego układu graficznego podkręconego do 700 MHZ na napięciu 1.34 (760g radeon 3100) . Zawieszki najczęściej zdarzają się w pierwszych 15 minutach od uruchomienia systemu. System mieli, zawiesza się, jednak po godzincę rzadko występuje ten problem.

Od kilku mięsięcy żadna wartość smart nie wzrasta.

 

Od czasu do czasu czyszczę rejestr (ccleaner, glary utiles, winutilles free), defragmentacja dysku auslogic disc defrag, ale to nie rozwiązuje mojego problemu.

 

Może postawić od nowa system, w końcu nie robiłem formata od 1.5 roku.

 

Edit 2:

Czyli dysk jest sprawny ? Problem tkwi w czymś innym ?

 

Edit 3:

 

Wcielo mi dodatkowa partycje D przy formatowaniu i instalacji systemu na C. Moim oczom ukazal sie smart z 87 niestabilnymi sektorami oraz z 2610 bledami odczytu, a srednia czestotliwosc ich wystepowania to 10. Dysk to kompletne padlo nie przechodzace zadnych testow seatools, mhdd, error scan. Wysylam go na gwarancje.

Edytowane przez Slepotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy możecie sprawdzić mój 8 miesięczny dysk? Jakiś czas temu pojawiło się prawie 500 błędów C5. Po zerowaniu wygląda tak:

Dołączona grafika

 

Czy prędkość nie jest jakaś niska?

Dołączona grafika

 

Przepraszam za głupie pytania, ale nie interesowałem się takimi rzeczami już od dawna Dołączona grafika

Z góry dziękuję za odpowiedź Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oddać już laptopa na gwarancję jak zrobiły się błędy C5. Niestety mam małe problemy z gwarancją i muszę poczekać na kartę gwarancyjną od sprzedawcy. Zrobiłem zerowanie dysku tylko po to żeby na razie jakoś z niego korzystać..możecie mi wytłumaczyć czemu błędy C4 są takie złe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeszcze nie jestem dinozaurem... ( ale co niektórzy mnie postarzają  :/ )

Dysk wd smarta niby ok ale jak to w przypadku Seagate wyrocznią jest Skan w MHDD ... wrzuc wyniki i się zobaczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kuzyn ma problem z dyskiem, a mianowicie często gdy włącza komputer pojawia się błąd w stylu disk error read i nie bootuje systemu. BIOS najnowszy, sprawdzane 3 innymi kablami, stawiam na dysk, kazałem mu zrobić screena ze SMART'a oto co jest:

Dołączona grafika

Niestety nie znam się zbytnio na tym, więc tu pytanie do Was, czy ten dysk jest do użytku czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest 140 relokowanych sektorów. Sporo. Pewnie w uszkodzonych częściach są jakieś ważne pliki systemowe i stąd się wywala z błędem.

Zwykle to oznacza że dysk ma się ku końcowi. Na gwarancje go lub nowy.

 

EDIT

Zrób pełny skan powierzchni w HD Tune. Tylko ostatniej wersji 5.

Po tym zobaczysz uszkodzone miejsca i zapewne znajdzie ich więcej.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...