Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny problem z HDD.Laptop nie uruchamiał się, windows utknął przy uruchamianiu nawet w trybie awaryjnym, przeleciałem go mhdd wykrył dwa unc.... wszystko na zdjęciach, po reinstalce system oczywiście działa, w pliku tekstowym SMART z crystaldisc, proszę o diagnozę (SMART wydaje się w miarę no ale jednak dwa UNC były...), dodam że laptop ma rok

post-167346-0-32824100-1385412519_thumb.jpg

post-167346-0-07068000-1385412541_thumb.jpg

post-167346-0-33802800-1385412574_thumb.jpg

dysk laptop.rtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adikss na szybko masz dwa babole, na gwarancje jak lapek ma rok, to rozumiem że masz, ew. możesz poczekać jak sytuacja sie rozwinie, jesli nie masz jakiś tam ważnych danych na nim, ja bym poczekał do "po świętach" bo teraz może sie to wydłużyć ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Czy ktoś mógłby zerknąć okiem i sprawdzić czy ten dysk się jeszcze do czegoś nadaje? Informatycy w firmie w której pracuje wyciągnęli go z serwera i stwierdzili, że jest popsuty i nadaje się na złom.

post-206367-0-82221500-1386581230_thumb.png

 

Edytowane przez huballo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Wysyłać to na gwarancję, czy jeszcze zaczekać?

 

Dołączona grafika

 

 

 

ps.Panowie już wiem dlaczego sie pojawiły te 2 uszkodzone sektory, już to zostało wyjaśnione na forum Cruciala. Po prostu po każdym update firmware pojawiają się 2 bady.

Edytowane przez floyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze 8217 bloków rezerwowych. To nie HDD, nie odczujesz żadnego zwolnienia w pracy. Chyba że pojawią sie Uncorectable Error lub liczba sektorów relokowanych zacznie szybko rosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma lekko ponad miesiąc, niemniej jednak wcześniejsze posty trochę mnie uspokoiły, potrzymam go trochę jak się zaczną pojawiać kolejne bady to najwyżej wyślę.

 

ps. napisałem też posta na forum Cruciala i odpowiedziano mi że nie mam się czym martwić.

 

Pozdrawiam, i dziękuję za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiąc sie wczoraj w OC mojego trupa  zauważyłem, że włączone w biose opcje c'n'q dla procka strasznie zamula wyniki z HD Tune. Wykresy są poszarpana, a transfery w okolicach 30MB/s i teraz pytanie czy ta opcja powoduje spadki tylko w testach czy też w normalnym użytkowaniu odczyty będą tak samo do [gluteus maximus] i mocno zauważalne?

 

Inna sprawa wpadł mi w ręce dysk WD Green za darmo. Po za kiepskim transferam chyba wygląda na zdrowy? A transfery nie wiem dlaczego u mnie takie lipne, ogólnie na każdym dysku są niskie. Nie wiem czy to przez kontroler na płycie czy samą płytę bo zarówno HDDki jak i SSD mają wyniki niższe niż powinny:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to bywa z WD masz bardzo dużą ilość cykli parkowania głowic, co tez ma wpływ na wydajność, znany ból w tych dyskach:

http://forum.purepc.pl/topic/357234-wd10efrx-red-1tb-ci%C4%85gle-parkowanie-g%C5%82owicy/

 

po za tym sprawdź tryb pracy dysku, sterowniki płyty itp.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nowy, sterowniki sata nowe od AMD, tryb AHCI włączony, przepinałem na inne gniazda inne przewody i nic. Problem z niskimi transferami mam na obu HDD, na tym WD oraz Samsungu (screen). SSD z podpisu też ma wyjątkowo niskie transfery z czym już walczyłem w temacie o SSD i też nic nie zdziałałem. Cos mi sie wydaje, że winny jet kontroler/płyta główna bo innego pomysłu nie mam.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD to bym rozumiał bo to ustaliliśmy już w temacie SSD, że kontroler jest lipny ale te wyniki z HDD to też porażka. Widać właśnie to co napisał TSRules transfery są po prostu obcięte zamiast od max spadać do minimum to przez cały wykres jest tylko minimum. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że znalazłem na necie inne wyniki z tej płyty i są ok więc sam już nie wiem co jest grane.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zainspirowany tematem postanowiłem sprawdzić swój dysk (Samsung 830 128gb) Wyniki mnie rozczarowały.

Czemu Samsung Magician nie wykrywa tego dysku i w benchmarku AS SSD dysk osiąga tak kiepski rezultat?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez thepilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thepilator no przykro że jesteś rozczarowany Dołączona grafika a na poważnie to sprawdźzaktualizuj sterowniki chipsetu bo masz chyba nieprawidłowe Dołączona grafika

Kłopot w tym, że oprogramowanie samsunga nie widzi tego dysku, nie da sie zaktualizować sterowników, zakładka firmware update nie jest aktywna, udało mi sie ją kilka razy włączyć przy wyświetlaniu komunikatu o nowej wersji samsung magician. Przy tworzeniu bootowalnego usb z nowym sterownikiem wyskakuje błąd, ściągnąłem go też ze strony samsunga i samemu zrobiłem bootowalne usb , pozmieniałem sekwencje bootowania w biosie ale sterowniki wciaż sie nie aktualizują, nagrałem też płyte cd i dalej nic. Jakieś pomysły?

 

 

To chyba jakaś bardzo stara płyta główna na chipsecie nvidii...to jest problem słabej wydajności.

Płyta to MSI gf615m-p33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On Ci napisał o sterowniku chipsetu, nic o SSD nie pisał. Szukanie w oprogramowaniu Samsunga nie przyniesie żadnych zmian!

Jedynie wymiana płyty głównej (+ wszystkie potrzebne do tego komponenty) da Ci zmianę jakiej potrzebujesz.

 

Ta płyta to straszny crap już od momentu wyprodukowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0B - Atrybut wskazuje na całkowitą liczbę żądań rekalibracji (pod warunkiem, że pierwsza próba nie powiodła się). Wzrost wartości atrybutu oznacza problemy w podsystemie mechanicznym twardego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...