Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zygfryc spokojnie, ten błąd nie jest błędem krytycznym, dodatkowo z tego co sie orientuję jest to 2,5 więc może uzywasz go jako przenośny lub w lapku to tym bardziej taki błąd może występować, ponadto pozostałe wartości sa czyste więc nie ma się czym przejmować, raz na miesiąc monitoruj jesli będzie pogorszenie (pozostałe wartości krytyczne, jakie ? to sobie możesz poszukac w sieci) to wtedy oczywiście backup danych i ew. reklamacja jesli jest możliwa, bo jak na razie to nie widze podstaw

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

skoro jest taki temat to wrzucam SMART'a z mojego dysku i proszę o opinię bo zastanawiam się czy wysłać go na gwarancję, póki jeszcze jest.

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zygfryc spokojnie, ten błąd nie jest błędem krytycznym, dodatkowo z tego co sie orientuję jest to 2,5 więc może uzywasz go jako przenośny lub w lapku to tym bardziej taki błąd może występować, ponadto pozostałe wartości sa czyste więc nie ma się czym przejmować, raz na miesiąc monitoruj jesli będzie pogorszenie (pozostałe wartości krytyczne, jakie ? to sobie możesz poszukac w sieci) to wtedy oczywiście backup danych i ew. reklamacja jesli jest możliwa, bo jak na razie to nie widze podstaw

Wielkie dzięki za info, będe monitorował cała sytuacje, od wczoraj niestety wartość rośnie i jest już 96, poczytam jeszcze w necie co nieco na ten temat, Pozdrawiam, Zygfryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsr : 

 

 

ponadto pozostałe wartości sa czyste więc nie ma się czym przejmować,

 

Idz do lekarza ...C8 to co ?  To że HD sraka nie podświetli na żółto to juz nieważne .... Ten dysk jest na gwarancje i tyle. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź sie kwazor nie ośmieszaj, C8 błędem krytycznym ? daj na gwarę to cie wyśmieją, nawet nowe dyski potrafią je mieć, tym bardzie przenośne, sam mam w samsungu chyba z pięć tysięcy i co ? i nic dysk działa bez pozostałych atrybutów już 2 lata i weź sie zastanów za co dajesz minusa ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

seba jak dobrze widze masz bardzo duzo reloków, ponadto też sporo sektorów neistabilnych, zabezpiecz dane i reklamacja jak nic, nie ma co czekać

 

 

Dzięki, właśnie próbuję zgrywać dane i niestety nie ma lekko, co jakiś czas przy kopiowaniu plików mam błąd CRC i nie można skopiować pliku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDDuch prócz tego na czerwono czyli temperatury przepływającego powietrza nie widze żadnego problemu, to może być błędny odczyt, lub nawet może nie być takiego czujnika, bo sama temp. dysku jest ok, zresztą możesz sprawdzić ręką czy sie nagrzewa, bo to dysk przenośny, podsumowując dysk według smart zdrowy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim laptopie ostatnio w serwisie okazało się, że dysk jest do wymiany, więc mi go wymienili na nowy. Może miesiąc pochodził i postanowiłem sprawdzić jego smart i oto wyniki w załączniku.

 Proszę o ocenę, ponieważ jest to nowy dysk a dwa ostrzeżenia wyskoczyły.

post-209703-0-51462100-1399545875_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim laptopie ostatnio w serwisie okazało się, że dysk jest do wymiany, więc mi go wymienili na nowy. Może miesiąc pochodził i postanowiłem sprawdzić jego smart i oto wyniki w załączniku.

 Proszę o ocenę, ponieważ jest to nowy dysk a dwa ostrzeżenia wyskoczyły.

cos tam niby jest, zainstaluj HDTune i zrób test, wrzuc wyniki

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche tam się nazbierało błędów, ale z racji że to 2,5 cala w lapku to że tak powiem w normie :) na razie bym nie histeryzował, raz na jakiś czas możesz zerknąć czy wartości drastycznie nie idą w górę i to w zasadzie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniem, wlepiam smart:

 

lR3LVGq.png

 

Przypomnienie:

Rytmiczne tykanie przy teście w AS SSD (przy zapisie).

Poza pierwszą pozycją, nie widzę powodu do zmartwień.

 

Tylko do tego dochodzą bardzo liczne wpisy w dzienniku zdarzeń:

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart ubogi ale czysty.


Witam,

Czy ktoś mógłby ocenić stan mojego dysku?

Dysk mimo niezbyt dużego przebiegu ulega powolnej degradacji (niestabilne sektory), masz też nieliczne błędy CRC (sprawdź wtyk Sata może zmień kabel na inny).

Odpal najnowszy HDTune 5.50 i zrób pełny skan powierzchni. Pokaż screen. 

Bardzo często po takim teście liczba wadliwych sektorów rośnie co oznacza kiepski postępujący stan dysku. Tak czy siak warto mieć kopie ważnych danych i myśleć o wymianie na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zamieszczam tutaj mojego smarta myslę że to przez te błedy spowodowane są czasami przycięcią np. filmów, przeglądarki i różnych gier. Czyli załączam smarta + czasy dostepu do sektorów. PS dodam że wczoraj temperatura dysku osycylowała w granicach 50'C + dzisiaj zaraz po uruchomieniu laptopa odpaliłem smarta i temperatura odrazu 39'C

post-212578-0-08920900-1411201589_thumb.png

post-212578-0-05103300-1411201601_thumb.jpg

Edytowane przez Ma Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, od niedawna zdaje mi się, że dysk pracuje głośniej, ale też nie bez przerwy. Czasem coś jakby cicho w nim zgrzyta/trzeszczy (nawet jak jest nieobciążony na widoku pulpitu), a czasem działa normalnie. W HD Tune wszystko było na zielono, ale raport z AIDY oczywiście wklejam, z prośbą o interpretację.

 

9a6c05e6c2.png

 

Czasem zdaje mi się też, że system odpala się trochę dłużej niż powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...