Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

teoretycznie powinno wystarczy samo ustawienie w zakładce zasilania, w praktyce może jakiś wadliwy firmware i dzieją sie cuda, możesz próbować programowo, wystarczy poszukać w google:

parkowanie głowic, wyciszanie HDD, progsy MHDD, queitHDD, APM Settings, czy to pomoże ?

czasami tak, czasami odpowiednie opcje w ogóle dla danego dysku nie są aktywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zauważyłem od wczoraj dziwne krótkie zwiechy systemu ( długo myśli przed otwarciem karty, strony itp), archiwum 4gb rozpakowywało się około 30 minut, Kaspersky skanował dysk przez 7 godzin (ostatnio skanowałem koleżance 2x wiekszy dysk i cały zapchany mniej i połowe tego czasu, więc chyba mój dysk skanował się za długo).

Zrobiłem test trasferu to wartości wahały sie od 0.3 do 60 MB/sec. Zdefragmentowałem calego i mam takie wyniki jak poniżej.

Mam się obawiać o dysk, czy szukać winowajcy tego gdzieś indziej ?

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eyah dysk jest prędkości obecnych kart pamięci do telefonów więc nawet po formacie nie będzie szału, jakieś skanowanie czy defragmentowanie uważam za daremne i niepotrzebne obciążanie dysku, jak mniemam to pewnie lapek ze zaśmieconym systemem więc format do czyściocha i będzie troche lepiej, zainteresuj sie ssd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest tragicznie wolny jak na dzisiejsze standardy. Zależy czy tylko przycina bo taki wolny czy przy okazji są blue screeny.

Jak nie ma BSODów to wymień dysk na nowoczesny a wrażenie zmienią się diametralnie. Szczególnie jak zamontujesz SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem go doszczętnie i transfer jest w normie jak na ten dysk, przynajmniej system chodzi w miarę. Myślę, że trzeba rozejrzeć się za jakimś ssd a z tego korzystać jako z magazynu póki co. Blue screenów nie ma. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, tak myślałem że błąd :)

wiesz, 23 tysiące przy dość wysokiej intensywności użytkowania skłania ku wymianie dysku, owszem możesz próbowac reanimować ale myślę, że z czasem i tak wymiana się szykuje, ot sprzęt się zużywa i co zrobić (kupić SSD ale cena za 1TB nadal spora) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, tak myślałem że błąd :)

wiesz, 23 tysiące przy dość wysokiej intensywności użytkowania skłania ku wymianie dysku, owszem możesz próbowac reanimować ale myślę, że z czasem i tak wymiana się szykuje, ot sprzęt się zużywa i co zrobić (kupić SSD ale cena za 1TB nadal spora) :)

 

SSD już mam :D jako systemowy

 

Ten był magazynem, na razie odpoczywa wymieniony na barracudę 11, która wróciła z gwarancji jakiś czas temu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym znów prosić o porade. Kupiłem dysk seagate i jako nowy dysk pokazuje mi taki s.m.a.r.t. jak w załączniku. Mam sie czego obawiać ? Atrybut 01 zwiększa sie w oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...