Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

otóż mam 2 dyski twarde 1 na system i gry HGST hts5450a7e380 500gb oraz 2 na pliki samsung SP160c 16-gb

 

z 1 dyskiem ma taki problem że średni czas dostępu bardzo rzadko skacze do 3-4k ms często u mnie jest otwarta  opera z muzą na yt i 5 innymi przeglądarkami najczęściej utrzymuje się na poziomie ~10-500ms ale częściej utrzymuje się w granicach ~40 

tu scren z crystal info

http://iv.pl/images/86483645923661332179.png (czy ten dysk to nie jest czsami rebrand hitachi bo mam ww szufladzie hitachi hts5450(

 

z 2 jest inny problem kiedyś próbowałem zrobić raida0 z innym dyskiem 320gb i tam trzeba było zainstalować jakieś stery i to zrobiłem teraz gdy chce jakiś system postawić to przy instalacji go w ogóle nie ma jakby był odłączony 

chciałbym abyście też ocenili jak mocno dyski są uszkodzone i czy długo jeszcze pożyją

screen z samsunga

http://iv.pl/images/93741361833726792712.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wygląda na zdrowy i powinien jeszcze pożyć. Można by go przeskanować MHDD. Możliwe, że jakieś sektory dysku padły i zostały zastąpione przez zapasowe (żeby się do nich dostać dysk potrzebuje więcej czasu).

Samsung pewnie ma wciąż pozostałości po raid i system przy instalacji go nie widzi bo nie ma odpowiednich sterowników. Dysk ma już trochę przepracowane, jest też trochę błędów BB, ale nie wygląda najgorzej. Proponowałbym zgrać z niego ważne dane i wyzerować w MHDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wygląda na zdrowy i powinien jeszcze pożyć. Można by go przeskanować MHDD. Możliwe, że jakieś sektory dysku padły i zostały zastąpione przez zapasowe (żeby się do nich dostać dysk potrzebuje więcej czasu).

Samsung pewnie ma wciąż pozostałości po raid i system przy instalacji go nie widzi bo nie ma odpowiednich sterowników. Dysk ma już trochę przepracowane, jest też trochę błędów BB, ale nie wygląda najgorzej. Proponowałbym zgrać z niego ważne dane i wyzerować w MHDD

oba dyski były skanowane czyszczone i remapowane programem mhdd co do samsunga to już nie ważne wystarczyło zresetować bios 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przycinającymi się grami od niedawna (Metro Last Light i DA Inquisition). Chciałem sie spytać, czy mój dysk SSD jest prawny.

Robiłem Error Scan i wyszedł bez błędów

 

 

 

http://zapodaj.net/4cdedbd8711b8.jpg.html

 

http://zapodaj.net/3861c22fc845b.jpg.html

 

Czy takimi spadkami szybkości należy się przejmować??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ostatnio dysk zaczął dawać interesujące objawy: podczas jakiś większych operacji typu instalacja gry nagle zaczyna b. głośno pracować i instalacja się wiesza. Te programy, które są na SSD chodzą normalnie. Windows nie chce się zamknąć, trzeba całość resetować. Często po takiej akcji komputer nie wykrywa HDD po resecie.

Ma on już chyba 5 czy 6 lat intensywnej eksploatacji, więc myślę, że to już zużycie.

Wklejam screen z Crystal Disk Info

Mf79h6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop powienien przejść procedurę czyszczenia chłodzenia / wymiany past sprawdzenia pamięci mem testem itd... lub BGA mu pada..

+ niewiadomo ile ma lat OS i czy nie jest trzepnięty...  to nie dysk wd smart..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że dysk jest w porządku. Chciałem sprawdzić pamięci narzędziem w Windows 7 do testowania ramu, ale nawet 10% nie zrobił i laptop zgasł. Chyba jednak wina temperatury, bo już po uruchomieniu procesor ma 70 stopni.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej SMART innego dysku, jedna wartość oznaczona jako ostrzeżenie. Czy to coś poważnego czy spokojnie można go używać?

 

dOcu7DT.png

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam miesięcznego laptopa Lenovo G50 z dyskiem Seagate st500lt012-1dg142, który dosyć mocno zamula mimo praktycznie czystego systemu Windows 8.1. Czy winą może być dysk? Czas powyżej 600 ms w 8 sektorach jest dosyć niepokojący w praktycznie nowym dysku. Poniżej zrzuty z Victorii 4.47:

 

c768a2971fa3194cmed.png

 

9a567d3083a1ed10med.png

 

00d19cbfda71f2a0med.png

Edytowane przez Daro_ufo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dyskiem Fujitsu MHW2120BH 2.5cala który działa w stacjonarce który dzisiaj przestał startować, jest normalnie wykrywany jednak gdy dochodzi do ładowania systemu (system na innym dysku) dysk zaczyna jakby startować w kółko przez co system się nie ładuje.

 

r7TB7KZ.jpg

HsaBlnS.jpgPromDSe.jpg

Edytowane przez Fajrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz raczej problemy z zasilaniem ( kiedyś tez to miałem  podczas ładowania OS zaczynał stawać i rozpędzać się dysk ) ... zresztą spójrz na 192... to są zaniki zasilania lub gwałtowne odcięcie..

 

Ale to smart Fujitsu i tu niektóre wartości trzeba brać z przymrużeniem oka .. samo skanowanie BDB powierzchnia dysku.

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz raczej problemy z zasilaniem ( kiedyś tez to miałem  podczas ładowania OS zaczynał stawać i rozpędzać się dysk ) ... zresztą spójrz na 192... to są zaniki zasilania lub gwałtowne odcięcie..

 

Ale to smart Fujitsu i tu niektóre wartości trzeba brać z przymrużeniem oka .. samo skanowanie BDB powierzchnia dysku.

Racja, winną okazała się przejściówka molex=>sata, po podłączeniu pod kabel sata z zasilacza dysk działa jak należy, kolejny raz dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dysku twardym pojawił się bad sector i jeśli jest możliwość chciałbym się go pozbyć lub "ujarzmić", taki sam stan jak na obrazkach utrzymuję się już około 3 dni. Chciałbym kupić nowy dysk i sklonować ten razem z windowsem na nowy a ten zostawić do mniej ważnych rzeczy jeśli uda się coś zrobić, miałem problemy z skakaniem użycia dysku do 100% na kilka sekund co kilka chwil podczas otwierania programów czy grania (powodowało to zawieszanie się wszystkiego w użytku na tą chwilę, prawdopodobnie kiedy dysk zaczął czytać) ale chyba udało się tego pozbyć po chkdsk /r na C (dziś). Skan dysków przez właściwości w zakładce tools przy pierwszym razie (wczoraj) pokazało nieprawidłowości na C ale niby je naprawiło po czym teraz nie pokazuje żadnych, użyłem też komendy sfc /scannow, wykryło nieprawidłowości, których nie mogło naprawić. Jakieś sugestie co dalej z tym robić?

 

log CBS http://speedy.sh/cHn9T/CBS.log

 

 

post-217596-0-85020100-1447427709_thumb.jpg

post-217596-0-71759500-1447427711_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chciałbym się przywitać ponieważ jestem nowy na forum  :> 
 

 

Posiadam 2 prawie 6 letnie dyski twarde Seagate barracuda ST3500320AS.

Ostatnio zdarzają mi się blue-screeny ( skan RAMu nie wykazał błędów) więc zwróciłem uwagę na dyski. Program HD tune pokazuję Health status: warning. I tu nasuwają się pytania:

Powyższe dyski są w miarę bezpieczne jeśli chodzi o trzymanie na nich np zdjęć czy innych danych?

Blue-screeny mogą być powodowane przez nie?
 

 

Tym bardziej że za niedługo szykuję się do wymiany kilku rzeczy w komputerze i nie jestem pewien czy kupić też nowy dysk czy może zostać przy starych   :D  

post-221522-0-47534000-1449729668_thumb.png

post-221522-0-73472800-1449729675_thumb.png

Edytowane przez Dzetpalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dysk może mieć problemy z mechaniką , liczba BS-ów nie jest jeszcze tak wysoka - może naprawa w MHDD coś z tym zrobi .

 

Parametr C7 może wskazywać na problemy z kablem - wymień go na nowy i daj znowu screena ze smartem .

 

Drugi dysk podobnie - na parametr 07 nie zwracaj uwagi , w dyskach tej serii to normalne - pokazuje bzdury .

 

Najpierw podmień kable danych na nowe , potem zrób testy dysków w MHDD i daj wyniki na forum .

 

PS. Jaki masz zasilacz - marka , model i moc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dysk może mieć problemy z mechaniką , liczba BS-ów nie jest jeszcze tak wysoka - może naprawa w MHDD coś z tym zrobi .

 

Parametr C7 może wskazywać na problemy z kablem - wymień go na nowy i daj znowu screena ze smartem .

 

Drugi dysk podobnie - na parametr 07 nie zwracaj uwagi , w dyskach tej serii to normalne - pokazuje bzdury .

 

Najpierw podmień kable danych na nowe , potem zrób testy dysków w MHDD i daj wyniki na forum .

 

PS. Jaki masz zasilacz - marka , model i moc !!!

Dzięki, kabel wymienię wieczorem albo jutro. Zasilacz to 

Modecom FEEL III-400ATX 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...