Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Feel III nie jest taki zły , jakieś zabezpieczenia już ma ale lepiej go wyminieć na coś markowego .

 

Fortron , Delta , Seasonic , BeQuiet czy Modecom serii MC - dobre , markowe zasilacze ze stabilnymi napięciami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dysk może mieć problemy z mechaniką , liczba BS-ów nie jest jeszcze tak wysoka - może naprawa w MHDD coś z tym zrobi .

 

Parametr C7 może wskazywać na problemy z kablem - wymień go na nowy i daj znowu screena ze smartem .

 

Drugi dysk podobnie - na parametr 07 nie zwracaj uwagi , w dyskach tej serii to normalne - pokazuje bzdury .

 

MHdd z sektorami przesuniętymi do obszaru wyłączonego z eksploatacji już nic nie zrobi.

Dysk ma przepracowane 20k Godzin i powoli dopada go starość.

 

Zasilacz koniecznie do wymiany ( masz sporo spin retry count )

 

Ogolnie dyski w stanie nie agonalnym ale warto by im zapuścić całkowite zerowanie ( dane wcześniej przegrać na inne dyski ) i trochę jeszcze posłużą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo proszę o diagnozę dysku, mam starego WD250AAKS który jest trochę wolny - ok 50Mb/s i Samsunga HD642JJ który służy mi 8 lat i miałem z niego zrobić magazyn na backup ale dzisiaj sprawdziłem smarta i wyszły błędy: C5 - liczba sektorów niestabilnych /5/ i C6 - ilość nie naprawionych sektorów /1/.

 

post-126368-0-21579200-1449999509_thumb.jpg

post-126368-0-65873000-1449999517_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ssd i Samsung 640 miał zostać w systemie ale stwierdziłem że w kompie nie trzeba mi tyle miejsca. Sformatowałem starego wd i włożyłem do Scythe QD tylko zapomniałem że jest troszkę głośny i wolny:( Może nie spowolni to systemu?

Samsung którego dotychczas używałem jest szybszy - ok100Mb/s i dużo cichszy. Miał iść na backup zdjęć i filmików. Ale te błędy to tylko bad sektory czy możliwe że dysk kiedyś nie wstanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam SSD Plextror M6s 128 GB

Oczywiście problemy ze wskazaniami pracy dysku są normalne od początku ale przejrzałem dokładnie smarta z Plextools i jest coś co mi się nie podoba

Wiem że to jest wartość parametru 1 ale nie wiem co to dokładnie oznacza.

Plextor.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowym bym go nie nazwał - prawie 1,5 tysiąca godzin przepracowane.

Masz go w stacjonarce czy laptopie? Jest trochę błędów g-sensor wskazujących na wstrząsy - jeśli wstrząs był podczas pracy mogło się coś naruszyć w mechanizmie. Poza tym nie widać nic złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sprawdzenie dysku czy wszystko jest ok.

Ostatnio zaczął wydawać dziwne metaliczne dzwięki. Dysk jest praktycznie nowy ale może ma jakąś wadę fabryczną?

 

to jest niezgorsza seria wd black 2,5 cala, smart jest czysty (ten g-sensor nie raz sie nabija praktycznie bez powodu) może dane się z czasem pofragmentowały i stąd te "hałasy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc w interpretacji parametów SMART.
Dysk to Hitachi 2,5'' 500GB 7200RPM.

Szczegolnie nieciekawie wygladaja parametry 03, BB oraz BC.
Objawy ktore zaobserwowalem to wg mnie wydluzony czas na odpowiedz ze strony dysku, spadek wydajnosci...

fd403bb41829a55fgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk jest stały? raczej nie, bo piszesz "co jakiś czas". powtarzalny? jak często? regularny? Może to parkowanie głowic?

Powtarza się co kilkanaście minut. Czasami przez kilka dni nie odzywa się w ogóle ale dzisiaj jakoś za często. Jednym słowem nieregularnie.

 

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę dysku. Dysk SSD Plextor m6s, ostatnio był z nim problem. Komputer nie chciał sie uruchomić, zmienił format z NTFS na RAW, jakoś udało mi się odzyskać potrzebne dane. Potem zrobiłem format. Zastanawiam się czy postawić system na nim od nowa czy wysyłać na gwarancję. 

 

post-123383-0-51596900-1453647752_thumb.jpg

post-123383-0-09004800-1453647762_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam dane z plextool. Prosiłbym o informację czy ten dysk już teraz nadaje się do wywalenia. Czy jeszcze pochodzi z 3 miesiące i dopiero padnie. Ewentualnie jakie będą objawy podczas tych 3 miesięcy.

 

Osobiście chciałbym aby wytrzymał jeszcze te 3-4 miesiące jako partycja systemowa. Czy nie robić sobie nadziei i już za 2 tygodnie znowu czeka mnie format. Już nauczony na błędach najważniejsze pliki będę archiwizował nadgorliwie często. Jednak trochę szkoda mi czasu na format i instalowanie wszystkiego co 2-3 tygodnie.

 

Oczywiście dysk za te 3 miesiące leci na gwarancje. Kupiłem go w czerwcu, więc nawet roku nie ma.

post-123383-0-81910100-1453665257_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z nim nie jest za ciekawie ... wynik z plextola to potwierdził. Dysk już sie powoli sypie ( nie trzymaj na nim ważnych danych )

Wiesz to nie jest zgon całkowity ale już miałeś objaw co sie dzieje jak trafi komórkę Nand i OS potrafi nie wstać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, nie mam teraz środków na nowy dysk. Zainstaluje na nim system, będę robił kopie najważniejszych plików. A po kolejnym padzie wyślę go na gwarancję. Czy takie "uszkodzenie" może objawiać czymś innym oprócz niemożliwości uruchomienia / utraty danych? Np powolną pracą, problemami z odczytem itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półtoraterówka trochę sterana jest parkowaniem, masz wysoką wartość C1. O ile mogłeś to zrobić (dla niektórych serii nie było to możliwe) i zaktualizowałbyś sobie firmware do CC4H nie rósłby ten parametr tak szybko. Teraz to już po ptakach, bo dysk po gwarze, a aktualizacja firmware przy niefarcie zawsze może się zakończyć padem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...