Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie plyty glownej z amd m4a785td-v evo na Gigabyte GA-H110M-S2H mialem w ogole bardzo duzy problem z uruchomieniem tego samsunga, poniewaz raz byl wykrywany a raz nie. Po zmiane firmwaru dysku sytuacja sie poprawila ale i tak jest gorzej niz bylo przed zmiana platformy.

Grajac w gre league of legends przez 2 gry dostalem chyba z 10 kilkusekundowych freezow, zauwazylem, ze dysk zaczal wydawac dziwne dzwieki, raz czy dwa przy freezie wlasnie slyszalem ten dzwiek dysku. Czy powinienem jak najszybciej zmienic dysk?

W zalaczniku screen z hdtune

post-176924-0-38056200-1458178951_thumb.jpg

Edytowane przez errorek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk już ma swoje przelatnane.... nie dość że czas rozkręcenia talesk rzy bardzo wysoki to jeszcze próby reakalibracji...

 

Ten dysk powoli idzie na emeryturę.. tak czas na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel zmienialem kilka razy ):

Z dyskiem bylo 0 problemow przed zmiana platformy, czy to az taki zbieg okolicznosci czy po prostu gryzie sie z nowa plyta glowna?

Z tego co pamietam to niedawno tez uzywalem hd tune jeszcze przed zmiana i nie widzialem zadnych bledow w hdtune.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor dobrze gada. Dysk ma za sobą ponad 20 tyś godzin pracy, ponad 4 tyś uruchomień zaliczył 8 wstrząsów i parametr 03 wskazuje na zużytą mechanikę dysku. Zmiana kabelka nic już nie da. Czym prędzej kupuj drugi dysk i kopiuj dane, chyba że Ci na nich nie zależy. Skanowanie w HDtune wykrywa błędy powierzchni dysku. Zbiegi okoliczności się zdarzają. Mi np dysk zaczął szwankować po wymianie systemu win7 na win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mają swoje zalety.

Gdzy padnie płyta, utraci jakiś fragment swojego archiwum, gdyby padł mu ten dysk, poleci mu wszystko. Nawet z uszkodzonej płyty znacznie łatwiej (a na pewno taniej) odzyskać część niż z uszkodzonego dysku. Kolejna zaleta dvd, nie zaszyfruje sobie przypadkiem tych danych za pomocą nadzienia z emaila (samodzielnie czy za pomocą pomocnych rąk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie moze wyszlo mi to na dobre, bo te 500gb to bylo juz troche malo i musialem kasowac niektore rzeczy, bo zaczynalo mi brakowac miejsca :p

Dzieki temu kupilem nowy terabajtowy dysk i juz wszystko przekopiowalem na nowy, a starego samsunga schowalem, boje sie go uzywac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmian.

Podczas uruchamiania, na ekranie "zapraszamy" (win7) ikona ładowania zatrzymuje się na 1-2minuty, po wystartowaniu systemu, wywołanie menu kontekstowego też trwa kilka dobrych sekund. Później jest minimalnie lepiej, ale nawet jak na hdd wydaje się to trwać zbyt długo. System ma nie cały rok, ostatni program był instalowany w listopadzie 2015. 

 

Jeśli smart jest OK, to może to tylko kwestia moich przyzwyczajeń do dysków ssd... 

Edytowane przez Meccaryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART jak dla mnie wygląda ok, zaczekaj, może ktoś się jeszcze wypowie.

 

Z tym kontrolerem zasugerowałem się ---- dla trybu transferu, zauważyłem jednak teraz u siebie, że dla hdd też mam ----.

 

Pozostaje czekać na inne sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie smart nie wygląda tragicznie ale kupić to bym takiego dysku nie kupił.

 

Po pierwsze obłędna ilość parkowań głowicy (C1) - cóż, urok wudeków. I po drugie dysk trochę wytrzęsiony (BF) mimo tej szalonej liczby parkowań. IMO powoli będzie się przygotowywał do padania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Ostatnio zauważyłem pewien problem z moim komputerem. W pewnych momentach jakby się zawieszał a dioda od pracy dysku intensywnie i nieprzerwanie świeci świeci .

Posiadam od 2 lat dysk    Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB,

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-353686/

 

Przeskanowałem go za pomacą HD Tune Pro

post-223853-0-43712400-1458489482_thumb.png

 

I CrystalDisk

post-223853-0-32205800-1458489471_thumb.png

 

Czy błąd B8 powoduje konieczność wymiany dysku ??

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez gman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam system stawia mi tymczasowy pulpit zamiast normalnego (braki w pliku dll.). jak sie okazał po teści HD tune że są jakieś błędy. Chcę wiedzieć czy ten dysk jest do wymiany. (puki co system chodzi na nowym stworzonym przeze mnie pulpicie ale czasem robi blu screny). Proszę was bardzo o opinie czy dysk nadal bedzie żył czy do wymiany. Dziękuję. 

 

https://zapodaj.net/1dec0fd94fe0e.png.html

 

https://zapodaj.net/838d4c03f0e2b.png.html

 

https://zapodaj.net/81035bc14c655.png.html

 

https://zapodaj.net/3697e79ba568e.png.html

 

Specialiści pomóżcie! jak nie wy to juz nikt. 

Edytowane przez Arrreekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...