Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przydało by mu się pełne zerowanie w MHDD ( tylko dane zgać bo nic nie odzyskasz )

Raz już zaliczył za 1 zamachem realokacje 8 sektorów   teraz w kolejce kolejne 8..

 

Warto by mu puścić ERASE w MHDD.

 

I delikatniej z laptopem bo wstrząsów było troche..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transfer danych już się kończy więc straty jeżeli jakieś będą to raczej minimalne. Ciekawi mnie co mogło spowodować gwałtowny spadek 05. Jakieś 2 tyg do tyłu 05 miał na liczniku 0. Chrobocze jak szalony od wczoraj, do tej pory nie było go słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrydzień.
Taka sytuacja, mam dysk zewnetrzny, pochodzi z lapka, ze 3 lata temu go wyjąłem i włożyłem w kieszeń. Już wtedy miał badsectory z poczatku dysku, więc utworzyłem partycję za nimi, na zdrowej powierzchni i tak działa. Wczoraj naszło mnie i zrobiłem w MHDD erase i remap. Po wszystkim taki stan:
75ecd5af9d6f15a95286574729d6538b.jpg
27d3e2cb84c1317e8bba5aee63e1c9c1.jpg
Pytanie, czy te bady są zastąpione tymi z puli zapasowej i mogę utworzyć partycję na całej powierzchni dysku, czy musze je pomijać?
Pzdr.

Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku miesięcy mam Toshibę HDWD110. Ostatni robiłem porządki w kompie i przepoiłem dysk. Po starcie uruchomiłem HD Tune i parametr 01 wynosił 1. Potem uruchomiłem test powierzchni i 01 urósł do kilkudziesięciu tysięcy. Te same wartości pokazywał Crystaldisk. Jednak po jakiejś chwili mam znowu 0. Tak wygląda teraz smart dysku. Dlaczego tak mogło się stać?

HDTune_Health_TOSHIBA_HDWD110.png

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01 sam sie nie zeruje więc podejrzewam bład odczytu smart ( zdarza to się czasami )

Gdyby rosło 01 do tego pojawiło się C6 i C5 to były by powody do zmartwienia.

Skan w MHDD ( 2x F4 ) i wynik na forum to da pełen obraz sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 relok na 12 tyś godzin przelatanych to żadna katastrofa ( powiedziałbym że na Seagate to lux malina ;) ) 

Spokojnie narazie nic nie wskazuje na to by miała nastąpić w najbliższym czasie katastrofa.. ot po prostu dysk się zużywa ... 

Dla odświerzenia dysku zalecam przelecenie go MHDD  komendą ERASE ( wpisana z klawiatury ) 

 

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nowy dysk USB WD Passport 2 TB i podczas kopiowania na niego plików (dużej ilości zdjęć) zdarzyło się słuchać zgrzytanie, ale to było tylko kilka razy. Podczas zgrywania plików o większej pojemności takiego dźwięku nie było słychać. Dysk był podłączony do laptopa pod złącze USB 2.0. 

Zastanawiam się czy go nie oddać do serwisu bo jest na gwarancji.

Poniżej załączam screeny.

1.jpg.f87691c780280f2cc418896c8081e590.jpg

2.jpg.3e4db8af69ab0ccb8c14a4952d686c62.jpg

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Pawio

 

Edytowane przez Pawio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o sprawdzenie czy dysk jest do wymiany. Podczas pracy 2 razy coś piknie (a czasami nie) i system się wiesza, po restarcie laptopa bios nie widzi dysku (a czasami system uruchamia się normalnie). W HD Tune przy parametrze B8 program poleca wymianę dysku. W załączeniu zrzut z CDI.

sea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prosze o sprawdzenie smart, dysk kupilem dzisiaj, i zostalem oszukany w sklepie. Jesli dysk jest ok, to za takie pieniadze nie bede sie wojowac. Error check w HD Tune nie wskazal nic.

Untitled.jpg

Edytowane przez adam1415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...