Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Posiedziałem dzisiaj trochę nad tematem, poniżej co udało się ustalić:

1. Wg Crucial Storage Executive dysk jest zdrowy.
2. W Crucial Storage Executive zaktualizowałem firmware dysku i włączyłem opcję: "momentum cache".
3. Po realizacji punktu 2. na start testów w HD Tune dysk był zapełniony w 73%, nie widać tego w wynikach, ale system mulił.
4. Zjechałem z zapełnieniem do 39% (ważne - nic nie usuwałem z partycji systemowej, tylko z tej drugiej), system zaczął pędzić, czego nie widać w wynikach HD Tune.
5. Wróciłem do zapełnienia dysku do 73% (1:1 jak było na początku) i... teraz działa szybko xD.

Wytłumaczcie mi jakim cudem dysk zaczął teraz działać szybciej, nie rozumiem tego ;).
Moje wnioski są takie:

1. Źródłem moich problemów jest dysk SSD. To nie kwestia sterowników, chipsetu itd.
2. Kolejny dysk SSD już będzie na kościach MLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do testów, zrobiłem następujący podział:

1. Testy na partycji gdzie mam większe pliki:

a) Zajętość 67% i włączony "momentum cache",
b) Zajętość 67%,
c) Zajętość 39% i włączony "momentum cache",
b) Zajętość 39%.

2. Testy na partycji systemowej (sporo małych pliczków):

a) Zajętość 40% i włączony "momentum cache",
b) Zajętość 40%.

3. Testy wykonane w aplikacji: CrystalDiskMark.

Wnioski:

1. Opcja: "momentum cache" daje dużego kopa dla atrybutów związanych z zapisem i odczytem sekwencyjnym w każdym z przypadków.
2. Opcja: "momentum cache" daje dużego kopa dla atrybutów związanych z zapisem i odczytem losowym dla partycji z więszymi plikami.
3. Opcja: "momentum cache" praktycznie nic nie daje dla atrybutów związanych z zapisem i odczytem losowym dla partycji systemowej (sporo małych pliczków).
4. Zajętość partycji / całego dysku ma minimalny wpływ na wydajność Crucial MX 300 1050GB.
5. Włączenie opcji: "momentum cache" to konieczność, muszę analogiczną opcję znaleźć i włączyć dla Adata i Samsunga w innych lapkach :).

Moje wnioski zdziwiły samego mnie, w każdym razie opcja: "momentum cache" mam wrażenie, że dała dyskowi więcej werwy podczas normalnego użytkowania.

Dzięki za pomoc.

--------------------------

Edycja:

Jeszcze jedno - porównałem swoje wyniki z tymi z internetu z tej samej apki dla dokładnie takiego samego dysku i nie odstaję.

Edytowane przez Wojtekq91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...