Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mobot dobrze ze odpaliłes MHDD...

 

Sektory <150ms.... jeszcze nie jest zle ale tez nie za dobrze....

 

Remap robiłes ? czy tylko scan ?

 

Co do Spin retry count... albo zasilacz ci nie wyrabia pradowo lub styk elektryczny jest słaby i dysk nie dostaje papu wystarczajaco...

sam remap nie wymaze danych, racja? to jeszcze dzisiaj go przeoram, zoabczymy czy to cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEAGATE 7200.12 500GB ST3500418AS. Dysk padł niedawno (po ok 18h pracy) . Został naprawiony (naprawa Service Area) po 4h "suprise" w postaci:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "FOTO"

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

C5, C6 w ilości 792 szt. Raczej nie mam na co czekać tylko słać dysk na gw ?

 

Edytowane przez luqasss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poniewaz jestem nowy w temacie, chcialbym zasiegnac porady czy moje dyski powinienem wysylac juz na gwarancje

 

dysk1:

Dołączona grafika

 

dysk2:

Dołączona grafika

 

Moj znajomy powiedzial ze w obu dyskach rozpada sie glowica i predzej czy pozniej dyski mi padna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ten pierwszy ma C7 - masz prawdopodobnie uwalony kabel sygnalowy. Ten drugi ma wsio ok.

 

Pogratuluj koledze wiedzy.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze wszystkie seagate sa wadliwe i u nich to normalne, czy moze poprostu w seagate pokazuja sie te Errory i nie oznacza to ze je faktycznie posiadaja :)?

U Seagate 01 07 i C3 to są liczniki operacji nie błędy.

Z tego co dotychczas widziałem jeśli wartość pod 01 jest różna od wartości pod C3 to może być coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm od kilku dni zaczal mi dziwnie stukac dysk w lapku Dell Xps 1530 i chyba dysk nadaje sie do wymiany. Niestety juz po gwarancji :(

 

Wrzucam scren z hd tune. Hd tune nie wskazal zadnych bad sectorow. Rozumiem ze lepiej szybko robic backup ?:} Ehh szkoda dysku :( Swoja droga ktos moze polecic jakis dysk 2.5 do lapka Sata?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam padł mi dziś dysk twardy Seagate - było to dokładnie tak, że windows działał w tle - był w menu wyboru użytkownika, i gdy próbowałem się zalogować - zaciął się.

No to restart. Potem znów to samo, zaciął się - jeszcze jeden restart... a tu wyskakuje mi okienko ze windows ma uszkodzony /system/config.

Podczas próby ratowania windowsa przez płytkę , gdy byłem już w menu wybierania partycji do zainstalowania (i jednocześnie "reperowania") to... okazało się że są 2 nieznane partycje, zamiast dwóch znanych partycji NTFS.

Krótki rzut okiem na S.M.A.R.T (zainstalowałem windę na drugim, starym HDD ) i takie oto wyniki są.

Do tego muszę zaznaczyć, ściągnąłem SeaTools for Windows i dysk nie przechodzi and Long DST and Short DST testów.

Nadaję się na wymianę? Do producenta? Jest szansa na darmowy odzysk danych?

 

Ah, no i w okresie wakacyjnym zrobiłem update firmware'u do SD1A

 

EDIT: a zna ktoś jakiś program który mógłby odzyskiwać całe partycje??

EDIT2: HD Tune lepszy.

Masakra. Nie mogę przeprowadzić testu szybkości, ponieważ ma błąd odczytu :o

Smart wreszcie przejrzysty - masakra. :damage_wall:

Właśnie robię badanie dysku, ten Error Check i mam same uszkodzone klastry :OOOOOO Jak na razie. Potem dorzucę screena z Error Checkiem.

post-157123-1251660022_thumb.jpg

post-157123-1251660055_thumb.jpg

post-157123-1251670401_thumb.jpg

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dysku prawdopodobnie już wcześniej pojawiały się bady, ale tego nie sprawdzałeś. Możliwe, że od początku, w którymś miejscu talerze były uszkodzone fizycznie. 1200 badów i 700 w poczekalni? To nie pojawia się ot tak, jeśli korzystałeś z całej pojemności dysku i nie było probemów. Jeśli korzystałeś, to musiałeś mu niedawno jakoś pomóc zdobyć te bady. ;)

Ten dysk to trup. Zawsze po zakupie nowego dysku przeleć go w MHDD - jest wtedy pewność, że powierzchnia talerzy jest w porządku i jeśli idzie o bady, to nie powinno być problemów. Przynajmniej przez jakiś czas, bo nie wiadomo, co innego może się zdarzyć, co mogłoby to zmienić ;) Poza tym masz 15tyś CZIZYS! błędów na lini dysk-kontroler. Wymień kabel sygnałowy i przeskanuj go w MHDD. Jeśli będzie czysto, w co wątpię, to widocznie naprodukowało ci się masa błęów logicznych z powodu spierdzielonej taśmy.

 

Ostatnio miałem okazję sprawdzać nowy/naprawiany (certified repaired) dysk, który przyszedł u kumpla po reklamacji (stary zaczął mu klikać głowicami po zabawie elektrowni w pstrykanie prądem) Skanik w MHDD i od samego początku pole minowe (potem wrzucę zdjecia) - dysk na śmietnik, tzn do kolejnej reklamacji. Widocznie Seagate w serwisie nie sprawdza już innych wad dysków, tylko wymienia firmware i z powrotem do obiegu, co zakrawa na kpinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dysk przed wymianą firmware na najnowszy, SD1A, śmigał BEZPROBLEMOWO, dopiero po wymianie, za jakiś miesiąc zaczął sypać badami etc. :///

własnie oddałem go do firmy odzyskujacej dane, i zgłosiłem to firmie w której kupiłem dysk - akurat nie mam żadmych problemów z gwarancją - na szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Witam padł mi dziś dysk twardy Seagate

...

Prawdopodobnie padł ale SMART zawiera dane nakazyjące brać pod uwagą przewody, styki i zasilacz.

Przewód sygnałowy i styki z nim związane bo C7

oraz przewód zasilający, styki i zasilacz bo 0A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wy na to?

 

Dołączona grafika

 

dysk sprawdzany mhdd - mnostwo sektorow z czasem dostepu 500>. Codziennie nowe bady i dysk sam je przenosi. Dysk reklamowany z badami - nie wykryto usterki(przeniosl sektor) ale oczywiscie oni tego nie uznali.

 

Jak powinienem sformulowac reklamacje by ja uznano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem dysk w lapku na seagate'a. Dziwi mnei jednak jego praca a wlasciwie dzwiek jaki wydaje. Byc moze te modele tak maja ale tak jakby co jakis czas parkowal glowice? nie wiem ciezko mi to opisac.

 

Wrzucam screen z Crytala (Hd tune nie widzi mi nic w zakladce Health). Moglby ktos rzucic okiem? (dziwi mnie trochu pierwszy wpis)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK.

Możesz spróbować w zarządzaniu energią zmienić czas, po którym ma się wyłączyć dysk na "nigdy". Może dysk też po jakimś czasie nieużywania parkować. Nie sprecyzowałeś kiedy to się dzieje, czy używasz wtedy dysku, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie "nasluchiwalem" dysku gdy na laptopie nic sie nie robilo (ale jak waidomo vista lubi dyskiem szarpac choc co sie dalo powylaczalem zeby dyskiem nie mielilo). Na wszelki wypadek zrobilem sobie loga z crystala i po jakims czasie porownam i ewentualnie zapytam w tym temacie jesli cos mi sie bedzie wydawalo podejrzane. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie upewnic czy dysk kwalifikuje sie na gwarancje i maja obowiazek ja uznac? W sumie wymiana na nowy bylaby niezlym pomyslem...

 

Samsung 500GB ma juz ponad poltora roku, w SMART sa 2 sektory przeniesione a robiac skan powierzchni wykrywa bad sektora.

Przy skanowaniu powierzchni przy bad sektorze slychac bylo dziwne dzwieki z dysku... Klik, zatrzymanie skanowania itd.

 

Bad w tym miejscu wykrywany jest w HD Tune, Hutil (Samsung DOS Utility), Victoria (cos jak mhdd pod win)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz na native IDE i zobaczysz....

Chyba crystalinfo był w stanie odczytac dysk w AHCI....

 

PINKI: ale masz 2 sektory w kolejce do realokacji ( 2 juz realokowane ) 1 naprawiony przez FW dysku... wyglada mi to bardziej na bady logiczne niz na fizyczne ( jak machałes głowicami i znikł to logiczny )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o sprawdzenie moich odczytów SMART.

 

Ale zanim screen ciekawostka: 2 dni temu dysk padł. Przez dni nie dawał oznak życia. Inne kompy go nie wykrywały. Na macierzystym kompie ładował się tylko grub i nic więcej. Mimo wszystko żaden program diagnostyczny nie wykrył żadnych badsectorów, wszystkie mówiły, że dysk jest ok. Dzis jednak udało mi się w końcu odzyskać dane i z ciekawości podłączyłem go w pierwotne miejsce - do mojego lapka i... działa jak nowy! Nie kumam! Tak czy inaczej do dysku zaufania już nie mam. Więc chyba dobra opcją będzie kupno nowego dysku, prawda?. Mój seagate siedział w lapku, który ma 2 lata, a gwara już się skonczyła. Normalnie witki mi opadają..

 

Screen w załączniku

 

pozdrawiam

m

post-25549-1253380535_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...