Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Bardzo proszę o analizę screenów z HD Tune.

 

Załączam test odczytu oraz S.M.A.R.T.

 

Wygląda na to, że dysk zdrowy. Zastanawiają mnie jednak te "dołki" odczytu w teście? Czy to normalne, że wykres tak wygląda?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Ramgis

Żeby cokolwiek odczytać musisz najpierw zmienić system liczbowy z szesnastkowego na dziesiętny (Funkcje ==> zaawansowane ==> Wartości Raw (surowe) zmieniasz z HEX na DEC) potem możesz wkleić screena.

 

@ Muniek

Na moje oko wszystko dobrze z tym dyskiem, nie ma się czym martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Czemu jednak pojawiają się te nieregularne spadki odczytu na wykresie? Za każdym razem jak odpalam test, to spadki odczytu pojawiają się w innych miejscach (są też raz większe, raz mniejsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wrzuciłem poprawiony odczyt i proszę Was o opinię. Wygląda na to, że chyba wszystko jest dobrze, tak?

Prosiłbym o wyjaśnienie pozycji C0 - co mogło być przyczyną?

Pozycja C1 jest w normie czy w stosunku do ilości godzin pracy dysku jest tego dużo (no bo oczywiście będzie rosło proporcjonalnie)?

No i jak to jest z tym wentylatorem stykającym się z dyskiem, może zaszkodzić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

post-117381-0-18726700-1355859484_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dostałem właśnie od koleżanki dysk twardy do sprawdzenia. Używany, podobno miał kiedyś 3 bad sectory i był na serwisie.

Model dysku to Seagate 7200.10 - ST3250620AS. 250GB i ma możliwość kupna go za 50zł.

Chodzi mi tylko o to że w HDTune są dwa ostrzeżenia co jest pokazane na screenie.

Czy warto brać ten dysk czy jej to odradzać. Bad sectorów - BRAK.

 

SCREEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały OT...

Ja mojego WD EARS z ponad 5 tys badsectorów i dziesiątkami offline ponad dwa miesiące temu wysłałem i po tygodniu dostałem nówke sztukę wyprodukowaną półtora tygodnia wcześniej. Nie wiem czy to kwestia szczęścia, indywidualnego rozpatrywania czy po prostu WD teraz tak robi z serią EARS.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Modecom Feel 400W ale siedzi tam już 5 lat, komputer pracuje średnio 9 godzin dziennie i, odpukać, wszystko działa, aczkolwiek planuje go w najbliższym czasie wymienić.

Błędy CRC wzięły się pewnie stąd, że kabel był napięty i tak nie do końca dobrze był podpięty do dysku, wszystkie 75 błędów pojawiło się pierwszego czy drugiego dnia i od tamtej pory ich liczba stoi w miejscu (tylko realokowanych sektorów przybywa po 4 na dzień), pierwszy dysk - Seagate 250 GB, jest podpięty do tego zasilacza od początku i ma 1 błąd CRC.

Edytowane przez lukaszo85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów,

 

Przychodzę do was z prośbą sprawdzenia mojego prawie już 3 letnego dysku. Problemem jest jego częstrze chrobotanie (mielenie) niż za jego młodzieńczych lat, chcoiaż też mu się zdarzało. Kończy mi się gwarancja, a więc warto przeprowadzić badania kontrolne Dołączona grafika

http://imageshack.us...benchmarkp.jpg/

http://imageshack.us.../802/dyskz.jpg/

 

 

Wszystkie klocuszki w skanie błędów są zielone.

Ultra dma crc error count już wcześniej został nabity. Zmieniłem kabel, przestałem robić OC komputera i wartość nie zmienia się od jakiegos roku. Zdaje mi się, że reszta wartości też już była nabita, ale nie wiem czy się nie zwiększyła.

 

Posiadam płytę m4a78lt-m kontroler SB 710

 

eDIT2:

 

Zapomniałbym o najwazniejszym, zdarzają mu się zawieszki, zamulenia 5 sekundowe najczęsciej przy przeglądaniu internetu. Wterdy dysk zaczyna wytężoną prace i wraca do normalności z mocnym chrobotnieciem,

 

Dziękuje za pomoc,

Edytowane przez Slepotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszo85 No nic pech pechem,wysyłaj na gwarancje.

Ale swoją droga ten zasilacz to padlina, po 5 latach to już ryzyko tylko rośnie...obyś zdążył wymienić zanim się spali i coś przy okazji...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, w kwietniu konczy sie gwarancja na dysk, a wyglada tak:

http://imageshack.us...dsc00472uz.jpg/

http://imageshack.us...94/hdtunej.png/

czy kwalifikuje sie do wymiany?

 

przy okazji sprawdzilem tez moj najnowszy dysk:

http://imageshack.us...dsc00475op.jpg/

http://imageshack.us...04/hdtune2.png/

i chyba tez nie wyglada najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable sata niedawno zmienialem wiec problem pewnie jest z plyta glowna.

btw czy moze to powodowac 1-2 sekundowe przyciecia + dzwiek jak przy bsod?

 

a co do seagate to kupilem go ledwo 4 miesiace temu wiec jak mam tracic

wszystkie dane to wolalbym aby mi go wymienili. sa podstawy zeby sie tego domagac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Segagate jest "nazwijmy zdrowy" i to GW nie ma nic do tego ( bo to jeszcze nie bady )..

 

Co do BSOD... pobaw sie 1 kosc ramu etc ... w koncu coś wyjdzie....co kaszani system...

 

Co do kabli.... to Seagate tez mial by dużo błędów I/O jak płyta by fochy stroiła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem z dyskiem maxtor diamondmax 9 plus Sata 80GB. Po podłączeniu do kompa nie startuje system (system jest na innym dysku) podłączyłęm podczas pracy systemu, udało się coś odczytać smart oto wyniki. Do dysku nie ma dostępu. Zrobiłem jeszcze error scan Hd tunem wyszło 2,3% damaged blocks. MHDD go nie widzi, może źle podłączam ale wyprubowałem już wszystko. Odłączyłem wszystkie inne dyski i ten podpiąłem pod sata_1 i ni ma.

P.S. Chciałbym z niego tylko odzyskać dane

post-197365-0-03821700-1361096713_thumb.jpg

post-197365-0-62349300-1361096718_thumb.jpg

Edytowane przez erni_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w BIOSIE nie ma nic na temat AHCI, nie ma tez czegos takiego jak SATA typem.

Mam jeszcze ustawione non-RAID.

Jest tylko Onboard IDE contr. disable/enable - tu prubować zmienić?

 

edit:

nic nie trybi onboard IDE contr.: włączony czy nie, MHDD go nie widzi, w biosie jest elegancko.

 

edit 2. z pomocą przyszedł widnowsowy chkdsk z parametrem /f. Na dysk wchodze, kopiuje dane. Teraz pytanie czy opłaca się go trzymać? Czy wystarczy go sformatować, podejrzewam że nie...

 

edit 3. nie mogąc zrobić w MHDD, posłużyłem się programem Victoria, znalazł 7 bad'ów, poźniej zremapował. Został na końcu jako ostatni jeden bad. załączam health po remapie. Może ktoś postawić diagnoze, czy ten dysk będzie jeszcze żył?

post-197365-0-09448100-1361139241_thumb.jpg

Edytowane przez erni_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...