Skocz do zawartości
KaxxL

Restauracja Starego Zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam stary zegarek ELGIN 1904 r 15j

Brakuje mu - szkielka, wskazówki od sekund, lancuszka

A takze przedni i tylni zawias bo sa juz stare i slabo chodza.

 

Moglby ktos doradzic jak ew gdzie odrestaurowac tylnia pozlacana klapke (widac wzory ale nie sa tak glebokie jak w orginale) oraz gdzie moge kupic te czesci ? na allegro byla tylko szybka ale nie od tego modelu - interesuja mnie tylko org czesci

 

any ideas?

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może są jakieś fora traktujące ten temat?? na takich forach ludzie to często zapaleńcy kolekcjonerzy którzy mają różniastych części od groma, ja bym szukał właśnie w takich kręgach, fora grupy, dyskusyjne itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się udał do jakiegoś lombardu. Tylko nie takiego gdzie ludzie oddaja tv itd, tylko coś bardziej porządnego. Jakieś meble stare, obrazy, rzeźby i właśnie zegarki. Czesto ludzie ktorzy się tym zajmują, muszą te rzeczy reperować więc liczyłbym że człowiek z tej branży by Ci pomógł z zegarkiem. Co do oryginalnych części. Hmm, może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się udał do jakiegoś lombardu. Tylko nie takiego gdzie ludzie oddaja tv itd, tylko coś bardziej porządnego. Jakieś meble stare, obrazy, rzeźby i właśnie zegarki. Czesto ludzie ktorzy się tym zajmują, muszą te rzeczy reperować więc liczyłbym że człowiek z tej branży by Ci pomógł z zegarkiem. Co do oryginalnych części. Hmm, może być problem.

Z tego co wiem takie coś nazywa się antykwariat, a nie lombard :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz - nie jest potrzebny bo mechanizm dziala swietnie :) (bo juz ma na swoim koncie jedna wizyte)

 

Pojde zobacze

 

A odnowienie zegarka z zewnatrz chyba odpada bo grawerowanie tych wszystkich ozdob kupe kasy by kosztowal

 

Musze poobserwowac ebay/allegro moze cos sie trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz - nie jest potrzebny bo mechanizm dziala swietnie :) (bo juz ma na swoim koncie jedna wizyte)

Zegarmistrz to akurat się zajmuje nie tylko tym. Chyba ze byłes u takiego co ma zakład 1x1 obok budki z hotdogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u zegarmistrza z 50letnim stazem juz na emeryturze, a takiego elo zegarmistrza nie ma u mnie w miescie

 

Wiem ze to nie tani sport-koszty grawerowania przewyzszyly by wartosc zegarka

 

Jak na swoje 103 lata wyglada swietnie imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja nie jestem z W-wa i nie mam jeszcze samochodu ;]

 

 

Pojde do zlotnika i powiem zeby mi pozlocil tam gdzie sa ubytki i naprawil te zawiasy a o grawerowaniu sie pomysli pozniej

 

 

Najgorzej z tym czesciami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiem sie jaki koszt i wysle do zegarmistrza od starych zegarkow (ma jeszcze czesci do nich org) z jednego forum ;-) jezeli cena nie bedzie wygorowana to pokaze efekt przed i po

 

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Sorry za 2 posty ale chcialem temat w gore

 

Zamieszczam zdjecia bo pomyslalem ze kilka osob napewno chcialoby zobaczyc o czym mowa i czego mu brakuje ;]

 

Zegarek z 1904r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...