Skocz do zawartości
Lysyn

Zlece Zalozenie Wc Do Kompa !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam C2D 6000, plyta EVGA 680i, GTX 8800.

 

Zlece zalozenie WC z przyjazdem i zalożeniem - Chełm woj. lubelskie.

 

Prosze o konkretne oferty.

 

kontakt:

PM

gg 221146

 

PS.Mam nadzieje ze nie podpadlem moderatorom działu.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@banditos

Kupisz samochod i nie umiesz go tuningowac. Po co ci taka zabawka? Sam sobie zmien zawieszenie, przeszlifuj tłoki, itp.

Bezsensu gadka ;/

 

Nie potrafi sam wiec prosi o pomoc specjalistow. NORMA!

 

PS.

Daleko mam do lubelskiego :P

Edytowane przez WiCiO_MeDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki topic to przypadkiem nie powinien do działu giełda trafić?

 

BTW Lysyn poczytaj sobie, sprawdź w google, wszędzie tego pełno, opisów, porad, testów, recenzji. Z odrobiną zapału złożysz sobie sam WC i będziesz mieć z tego satysfakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszego oburzenia. Kolega z jakichś powodów nie chce samemu składać chłodzenia, więc prosi o pomoc. Na dodatek jeszcze za to płaci. To zwykła usługa.

Poza tym agrument, o pozostaniu przy AC, jest niedorzeczny. To znaczy, że jak ktoś (czytaj 90% posiadaczy komputerów w naszym kraju) nie potrafi zamontować boxowego chłodzenia, to ma nie używać komputera?

Z chęcią bym pomógł, niestety musiał byś sporo zapłacić za paliwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wc to mokra sprawa . Jeżeli ktoś mu zmontuje i np za miesiąc pęknie wężyk i spali połowę sprzętu to co w tedy ? Kto poczuwa się do odpowiedzialności ? WC to jak młoda roślinka trzeba to pielęgnować i dbać o to.... Tak jak Ac trzeba odkurzyć raz na jakiś czas to w wc trzeba zmienić wode np.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek

Przeciez borygo ma 3 lata waznosci:P Wg mnie nic sie nie stanie, moze tylko straci TROCHE swoich wlasciwsci (odprowadzanie ciepla, smarowanie, moze sie jakis osad zacznie wytracac, ale szczerze watpie;p)

Swoja droga ciekawa rzecz, ze od dwoch lat nie zmieniales WC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos sam nie zlozy (nawet nie sprobuje) wc to lepiej niech zapomni ten temat. to nie jest ac ze zalozysz i latami dziala. co sie stanie jak po miesiacu mu walnie karta graf. (z jakis tam powodow) i bedzie trzeba wyjac karte czyli odkrecic bloczek. i co wtedy? znow ktos bedzie jechal i pomagal? takie jest moje zdanie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek

Przeciez borygo ma 3 lata waznosci:P Wg mnie nic sie nie stanie, moze tylko straci TROCHE swoich wlasciwsci (odprowadzanie ciepla, smarowanie, moze sie jakis osad zacznie wytracac, ale szczerze watpie;p)

Swoja droga ciekawa rzecz, ze od dwoch lat nie zmieniales WC :D

WC zmieniałem, ale płynu nie..... bo i po co :lol: nic sie z borygo nie dzieje.

 

//

 

a co do tematu to: jak ktoś chce to może zapłacić za złożenie Wc, w końcu większość z Nas pierwszego kompa nie składała sama (chyba, że ktoś urodził się genialny ;) ) tylko albo kupiła gotowy, ale złożyła z kimś kto się na tym zna ;)

 

Może WC to nie to samo, ale jakbym miał robić WC dla ciszy to nie chciałoby mi się brać urlopu na babranie się w kompie.

 

Z tym, że WC to fun, satysfakcja itd, więc wybór należy do właściciela.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba tam pojechać i pokazać mu co i jak.

Wiadomo ze jeśli widzisz coś (w tym wypadku składanie WC), łatwiej jest Ci to zrobić później dokłądnie i prawidłowo.

Czytanie to nie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie rozumiem tych waszych dziwnych argumentow.

Jak wygladal wasz 1 komputer? Gotowy zlozony czy w czesciach, do samodzielnego montazu?

Nie umiesz zlozyc kompa? Zapiep... na kalkulatorku dalej :P

 

Kurde, ktos chce ZAPLACIC a wy marudzicie, ze ewentualnie mozecie ZAROBIC.

I jak ten kraj ma wygladac dobrze? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ktos chce ZAPLACIC a wy marudzicie, ze ewentualnie mozecie ZAROBIC.

I jak ten kraj ma wygladac dobrze? :/

Spodziewałem się, że znajdzie się wiele osób, które będą się prześcigać w cenach, a tu niestety zamiast chęć zarobienia odciągacie chłopaka od WC.

 

Fakt, to nie jest takie proste później sie tym zajmować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie rozumiem tych waszych dziwnych argumentow.

Jak wygladal wasz 1 komputer? Gotowy zlozony czy w czesciach, do samodzielnego montazu?

Nie umiesz zlozyc kompa? Zapiep... na kalkulatorku dalej icon_razz.gif

Na tym forum ludzie po prostu pamiętają czasy, gdzie WC było czymś dla wybranych, gdzie dłubało się tydzień w kompie dla samozadowolenia i co chwile się coś poprawiało, żeby być dumnym z sobie. Dopiero niedawno chłodzenie wodne robi się często tylko dla chłodzenia.

 

Kurde, ktos chce ZAPLACIC a wy marudzicie, ze ewentualnie mozecie ZAROBIC.

I jak ten kraj ma wygladac dobrze? :/

Stracić czas, dojeżdżać, fortuny nie zapłacisz, jak coś ewentualnie padnie to tylko pretensje i pewnie zarobku brak - a idź pan z takim interesem. Myślisz, że komuś chciałoby sie tracić cały dzień, a może i więcej za parę groszy? Ile dasz? 50zł?

 

Tak zresztą, to wiele osób pewnie zrobiłoby to za darmo, ale jak się robi za pieniądze - sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Pomoc kumpel kumplowi, a czyste zlecenie w celu zarobku - zupełnie inna sprawa. Źle zacząłeś stary, jakbys powiedział, że szukasz kogoś kto Ci pomoże i postawisz 6ciopak to rozmowa zaczęłaby się zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do autora tematu, to mam rade nie zlecaj zlozenia komus, jeno zapros kogos doswiadczonego na piwo (dwa :) ) aby ci towarzyszyl i doradzal.

Tu wszyscy teraz sa mistrzami a pewnie przy pierwszym wc kazdy w portki walil...ba! ja pamietam jak pierwszy raz sam skladalem kompa...niby zadna filozofia, ale z kumplem za plecami bylem pewniejszy....

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek - duzo racji jest w tym, co piszesz. Ale WC (na szczescie chyba) sie popularyzuje coraz bardziej i "wchodzi pod strzechy". Mysle, ze serwis zajmuajcy sie skladaniem WCtow mialby "za co zyc".

Mowisz 50zl? Hmm, zalezy od ukladu. Skomplikowany, kompleksowy uklad za powiedzmy... 500-600zl (albo i lepiej) to mozna zaproponowac spokojnie 20% za zlozenie (plus oczywiscie instruktaz dla nowego wlasciciela).

Mowisz ze jak sie cos posypie to bedzie pretensja.

Hmm, wlasnie wymienilem stare wc (rekordy, reczne rezy, Uriel i inne wynalazki typu modowane pompki) na nowe w zasadzie 100% "sklepowe" to tak mysle, ze jak zlozysz to dobrze i uzywasz z glowa (i nic nie "padnie") to tam nie ma miejsca na awarie.

Ale jak to mowia - wszystko sie moze zdarzyc.

 

PS. To wc to nie dla mnie, ja swoje sam skladalem kilka lat temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek - duzo racji jest w tym, co piszesz. Ale WC (na szczescie chyba) sie popularyzuje coraz bardziej i "wchodzi pod strzechy". Mysle, ze serwis zajmuajcy sie skladaniem WCtow mialby "za co zyc".

Mowisz 50zl? Hmm, zalezy od ukladu. Skomplikowany, kompleksowy uklad za powiedzmy... 500-600zl (albo i lepiej) to mozna zaproponowac spokojnie 20% za zlozenie (plus oczywiscie instruktaz dla nowego wlasciciela).

Mowisz ze jak sie cos posypie to bedzie pretensja.

Hmm, wlasnie wymienilem stare wc (rekordy, reczne rezy, Uriel i inne wynalazki typu modowane pompki) na nowe w zasadzie 100% "sklepowe" to tak mysle, ze jak zlozysz to dobrze i uzywasz z glowa (i nic nie "padnie") to tam nie ma miejsca na awarie.

Ale jak to mowia - wszystko sie moze zdarzyc.

 

PS. To wc to nie dla mnie, ja swoje sam skladalem kilka lat temu ;)

Tak to jest jak ludzie nie używają avatarów... myślałem że to Ty założyłeś ten topik.... ;)

 

W każdym razie to co pisałem tyczyło się składania WC na zamówienie.

 

A co do awarii: tak, wszytko się może zdarzyć, ale chodziło mi np o ukruszenie rdzenia przy zakładaniu bloku - zawsze jest takie prawdopodobieństwo, mi się to nigdy nie stało, ale mam wrodzony niefart i z pewnością jak robiłbym to komuś to akurat wtedy by się trafiło. W takim wypadku może byc tylko pretensja do składającego. Po co komu takie problemy, za całodzienną stratę czasu i ewentualny zarobek paru złotych? Jeżeli miałbym dostać za to kilkaset złotych - jak najbardziej bym na to poszedł, ale oczywiste jest, że nikt tyle nie zapłaci.

 

Co do firm składających WC - myślę, że jakby się dogadać ze sklepem to można by wysłać im kompa, a oni odesłali by gotowe. Kwestia tylko wysyłania kompa wartego X tysięcy kurierem, lecz przy odpowiednim zapakowaniu można zaryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu myśle nad zleceniem zlozenia WC. Czy da sie zalozyc chlodnice poza kompem?

Nie chce wiercic dziur w obudowie - ew moge wykorzystac miejsce na wentylator 120 w obudowie.

Obudowa Big Tower Chiefteca.

 

PS. Odnosnie ukruszenia rdzenia razcej niemozliwe. Mam procka C2D wiec ukruszenie odpada.

 

Chlodzony bylby tylko procek + NB.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu myśle nad zleceniem zlozenia WC. Czy da sie zalozyc chlodnice poza kompem?

Nie chce wiercic dziur w obudowie - ew moge wykorzystac miejsce na wentylator 120 w obudowie.

Obudowa Big Tower Chiefteca.

 

PS. Odnosnie ukruszenia rdzenia razcej niemozliwe. Mam procka C2D wiec ukruszenie odpada.

 

Chlodzony bylby tylko procek + NB.

Da sie chlodnice za buda zamocowac ;) Np. z tylu nad wyjsciami PCI/PCI-E.

 

Jesli chcesz a nie masz chetnego na miejscu; wysylasz kompa + klocki do wc do mnie. Skladam wsio, komp leci do Ciebie gotowy po testach szczelnosci itp. Zalewasz tylko rezerwuar woda i wsio gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...